33535
  • Hont
    #29520

    Akkor ma le se feküdjetek...Akkor van esély behozni azt a pár percet...!
  • gaspen
    #29519
    Nem, csak viccel. Pár percet késik a orr átalakítás miatt. Én kérek elnézést.
  • Hont
    #29518
    Ez most komoly...? Tök őszintén, azóta mióta a Zlinke megjelent, nem repültem más géppel a P3D-n! Pont dupla annyi az FPS mint bármelyik másik géppel és pont dupla olyan szép a kidolgozása, mint bármelyik másik gépnek...
  • Clidey
    #29517
    Nem tudok neked RGB kódot adni mert az egyből megváltozik midőn rárakod a textúrára - lévén gondolom valami hatás-effekttel teszed rá mint mondjuk lineáris égetés vagy színégetés etc. hogy alatta a szegecsek miegymások is látszanak. Így ha maga az RGB kód nem is változik de a hatás miatt mégiscsak változik a szín. Na szóval érted. :)
  • Clidey
    #29516
    Dehogyis az. Holnap délután 16:30 és 16:47 között tervezzük a bétatesztet, az add-on kiadását pedig 17:02 és 17:14 közötti időszakra ütemeztük be! Stay tuned!
  • Nesuten
    #29515
    Látom neked nagyon megy az angol csak az elejére kell még egy kis önbizalom és teljes az angol hozzáállásod ...
  • berczy #29514

    Ugye a fejlesztőktől a legnagyobb skandallum megkérdeni, hogy mikor lesz kész?
  • berczy #29513
    Ehh... Frankón nem értem. Ugye két kép van össz-vissz erről a masináról, de pipettával nem tudok mintát venni, mert bitang sötét lesz. Ami a falon lóg keszin, arról is próbáltam. Azt nem értem, hogy ha mintát veszek, sokkal sötétebb, a festésem világosabb, mégis a kész gépen sokkal sötétebbnek hat, még a képhez képest is, pedig a mintavétellel sokkal sötétebb a kép, mint a festés.
    Nagyon buzi lennék, ha egy általad helyesnek ítélt RGB kódot kérnék Tőled? :)))
    Nézd meg. A kép világosabbnak hat a festésnél, mégis a festés világosabb, ha mintavétellel próbálom. Ehh...




    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.12. 19:58:32
  • Clidey
    #29512
    Akkor ha már...



    Gőzerővel halad a textúra mappolás is...
  • Clidey
    #29511
    Tankjú!
  • Clidey
    #29510
    Szerintem tavasszal nézd meg az igazit élőben és ahhoz keverj majd egy színt... :)
  • KukacMarci
    #29509
    Az FSX Steam Edition egy (jelenleg) >csekély mértékben< aktualizált FSX+SP2+Acceleration, amihez az éppen ma megjelent frissítésben már javítgatnak grafikai dolgokat is a multiplayeren (stb) felül, így tulajdonképpen lehet benne potenciál a jövőre nézve.
    Példának okáért:
    • Graphics: Improved vertex and index buffer handling defaults and a few other things to give up to 10% framerate improvement (as long as vsync is not enabled/forced).
    • Graphics: Change - Enable trilinear mipmap filtering by default.
    • Graphics: Resolved - If the Special Effects setting was set to HIGH, some special effects like external lights, landing/water effects would not work.
    • Graphics: Changed default value for max per-frame texture uploads to decrease time for high quality terrain textures to appear.

    Amikor bevezetésként 5 Euróért adták, holtbiztosan megérte megvenni, de a jelenlegi 25 Euro sem az az iszonyatos összeg. De ebben mindenki maga dönt.
  • Hont
    #29508
    Nem sokat kell vissza lapozni...
    polluxware #2940
  • napstR
    #29507
    sziasztok! lehet, hogy már volt kérdés, de nem találtam. ennek az fsx steam edition-nek mi a lényege? van benne érdemi javítás? megéri beruházni rá? előre is köszi!
  • berczy #29506
    Csatlakozom polluxware kollégához, tényleg le a kalappal előttük!
  • polluxware
    #29505
    Azért így visszagondolva, annó hogy ment a sóhajtozás amikor a lengyelek elkezdték ontani fs9re a saját országuk tájait, reptereit.... ,most ennyi év után itt van az LHsim (dinamikusan fejlődő), aztán egyebek mellett megjelent egyszer csak a szuperb Zlin-ke is...

    Le a kalappal az emberkék előtt akik, időt és törődést nem sajnálva megosztják munkájukat;)

  • berczy #29504
    ...olyat kevertem, hogy mindjárt itt a még szebb. :)))

  • berczy #29503
    A francba, szerintem is... :) Meg kicsit élénkebb. Na de most... most aztán olyan kéket kevertem...! :)
    (ja, és mégegyszer nagyon kössz az MHSZ emblémát!)


  • Clidey
    #29502
    Nagyon faja, de most szerintem meg túl sötét lett az a kék... :D Nézz egy képet amin viszonylag szűrt fény van (borús idő, zárt felhőzet) és egy nem túl árnyékos részről pipettával vedd le a színt!
  • berczy #29501
    Na, készen vannak: :)






    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.11. 19:27:19
  • berczy #29500
  • berczy #29499
    No, egy csöppet sötétebb kék.



  • m814
    #29498
  • berczy #29497
  • berczy #29496
  • gaspen
    #29495
    Nem igazán hózik-zik, de azért készülget-get
  • Clidey
    #29494
    A kék szerintem lehetne még egy árnyalatnyit sötétebb. De csak egy picivel. Most egy picit pasztelesnek tűnik, az igazin picit élénkebb a kék.
    A 76-oson ott elöl az tuti nem MHSZ matrica. Egyrészt mert az csak kétféle méretben létezett és a kisebbik is kb kétszer akkora mint ez a matrica a 76-oson. Másrészt manapság már nem divat ezeket felragasztani - pedig milyen jól néztek ki pl. a Gawronok akkumulátor-ajtaján!
    Szerintem ez valami vitorlázórepülő-versenyes matrica lehet, ezen a képen talán jobban látszik. Különben meg az se biztos hogy még rajta van... :)
  • berczy #29493
    Na még két gyors kérdés: Szerinted a kék mennyire valós? Mert ugye elés kevés a kép róla, a kettőn meg, ami van olyan sötét a tónus, hogy nem tudtam rendesen mintavételezni. Elég sokat kísérleteztem a színnel és nekem ez tűnt a legszebbnek, de mint autentikus személy, szerinted a kék jó?
    Másik kérdés, hogy a 5176-osnál, az orrán az a kék karika, nem véletlenül MHSZ logó az is? Mert nem tudtam kivenni és csak egy kék paca lett. Bár mondjuk az elég kicsitke, nem is nagyon látszik.
  • berczy #29492
    Ohh, Maestro, AtomKirály-IstenCsászár vagy, nagyon szépen köszönöm, neki is látok!
    Igen, sajnos láttam azt a képet is róla, az elején látszik, hogy eléggé odavágódott. :( No, legalább így kicsit megmarad valamilyen formában. :)
    Egyébként szerdán elkezdődött az okítás, nagyon fasza, ha minden jól megy áprilisban már repkedés is lesz. :DDD
    Egyébként ha lesz még affinitásom hozzá, egy 5+1-iket is csinálok, mégpedig ami alant látható, csak hát ugye az mán nem gyári pingálás és nagyságrendekkel többet kell rajzolgatni, viszont nagyon szép. De ahogy így írom, jön is megfele a kedvem... :) No, de előbb az 5191-es.
    Mégegyszer nagyon köszönöm a matricát!



  • Clidey
    #29491
    Hát pedig nagyon egyszerű, az ott a régi MHSZ matrica; anno nagy "divat" volt felragasztani a gépekre, majd' mindegyiken volt.
    Sajnos már szinte lehetetlen fellelni ilyet eredetiben (nekem még azért van ) úgyhogy rajzoltam egy digitálisat az utókor számára:



    Na jó, nem cseszek annyira ki veled, itt van psd-ben is. Remélem a felbontás elfogadható...
  • Clidey
    #29490
    Nagyon faszányos! Az eredeti sajnos évek óta itt lóg nálunk a hangár falán. Csőrlésből visszaestek vele és megreccsent a törzse.
  • berczy #29489
    Azt nem tudja valaki, hogy a gép oldalán az a sárga cucc, az milyen embléma, képtelen vagyok rájönni? Ez lenne a livery sorozat 5-ik, befejező darabja, csak nem vágom mi az ott. :)


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.11. 09:49:04
  • Hont
    #29488
  • polluxware
    #29487
    szípek
  • berczy #29486





    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.01.10. 21:06:30
  • berczy #29485
  • polluxware
    #29484
    ha más nem is, ez megér idővel 1600ft-ot..
  • gviski
    #29483
    Jön majd a Steam update:

    We are pleased to announce a new update coming soon for Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition.

    This update resolves several issues reported to us by the FSX: Steam Edition community and will be automatically applied to your software via the Steam platform once it’s released.

    Below is the full list of changes and fixes made in this update:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    • Networking: Resolved - potential crash bug when decoding Steam host tag data.
    • Error Reporting: Resolved - error message if the software failed to load the language.dll so that it shows the name of the actual dll it is trying to load.
    • Learning Centre: Resolved - when selecting a mission from the Learning Centre, you would be told that the mission script failed to load and would be disabled.
    • Learning Centre: Changed - the Learning Centre still referenced a GameSpy logo - now replaced with Steam logo.
    • Graphics: Improved vertex and index buffer handling defaults and a few other things to give up to 10% framerate improvement (as long as vsync is not enabled/forced).
    • Graphics: Change - Enable trilinear mipmap filtering by default.
    • Graphics: Resolved - If the Special Effects setting was set to HIGH, some special effects like external lights, landing/water effects would not work.
    • Graphics: Changed default value for max per-frame texture uploads to decrease time for high quality terrain textures to appear.
    • Settings: Resolved - HIGHMEMFIX was enabled by default but could very rarely be disabled at load time.
    • For new installs, we now provide default versions of dll.xml and exe.xml files to improve compatibility with existing addons.

    We are continuing to monitor your feedback on FSX: Steam Edition and would like to thank the community for taking the time to report these and other issues. We know that we have not fixed all of the reported issues, but we continue to work to improve the product in the coming weeks.
  • gaspen
    #29482
    Ezt most is lehet
  • Hont
    #29481
    Amennyire én tudom, ez egy integrált verzió (SP1)...Kicsit elvettek, kicsit hozzá raktak és drasztikusan levitték (alkalmanként) az árát!