46
  • Sanyix
    #46
    Na mégegykis off :) orbiterben sikerült delta gliderrel elérni az iss-t végre normálisan, rájöttem a titkára :D
  • Epikurosz
    #45
    Na, látod ez a baj. Egyébként, kihasználom az alkalmat, hogy elmondjam a legnagyobb problémám, amely nem csak az enyém: a technika rabsága.

    Az a helyzet, hogy mindenféle szoftver kezeléséhez száz oldalas könyveket kell elolvasni manapság, de mondjuk az XP kézikönyve 1000 oldalas. A gépemen telepítve van kb. 100 szoftver => 100x200 = 20.000 oldal. És ezenkívül ott vannak a szakmámba vágó olvasmányok, kellene általános műveltség is, plusz napi tájékozottság politikában, sportban, egészségmegőrzés témában stb.
    Oda kerültünk, hogy ha minimum a szakmádban naprakészen akarsz lenni, annyit kell ülnöd a seggeden a számítógép előtt, hogy azzal az egészséged teszed tönkre. Azok a csírák meg, akik egész nap a plazákat járják, jobára nem is dolgoznak, hanem csak szórakoznak, vagy rosszabbik esetben rosszalkodnak, hát persze, hogy előnybe kerülnek velem, veled szemben, nekik lesz több gyerekük stb. Ez ördögi kör.

    Mondjuk én annak is örülnék, ha a számítógépem karbantartása egyszerűbb lenne.
    Az odáig oké, hogy beállítom az automatikus letöltéseket, meg a karbantartást (vírusellenőrzés, töredezettségmentesítés), de ezek anyira lelassítják a gépet, hogy az ember kénytelen kikapcsolni, és végülis kézivezérelni, hogy akkor fusson, amikor épp elmegy otthonról (imádkozva, hogy közben ne legyen áramszünet). Emellett sok a különböző gyártó, mások a felületek, a nyelvezet is. Én néha együttérzően olvasom azokat a felháborodott juzereket, akik a Microsoft kizárólagossága ellen tiltakoznak, de hamarosan az lesz, hogy minden harmadik fél által írt progit lecserélek, és tűzfaltól elkezdve a vírusirtóig az MS-re bízom magam, mert ez a káosz egyszerűen az idegeimre megy.

    Lehet, hogy e hozzászólásom az Éntudat egy robotban! topikban kellett volna írjam, de mint már előtte is jeleztem, én már alig várom a mesterséges intelligenciát és az okos robotokat.
  • Sanyix
    #44
    Van ilyen de minden lépésnél állítgatni kell (különben túl egyszerű lenne). És konkrétan az űrállomás elkapására nincs semmi automatika.
  • Epikurosz
    #43
    Olyan, hogy robotpilóta (robotűrhajós nincs)? Mire való az egész modern tehnyika?
    Mondjuk megadom a célpontot, és vigyen el oda. Túl naív vagyok? :-)
  • Sanyix
    #42
    Sztem nem annyira off, végülis kapcsolódik a témához :D amúgy itt az orbiter topik.
  • Sanyix
    #41
    Hát sts-el lehethogy könnyebb, mer a küldetés akkor indul amikor megfelelő helyzetben vagy hogy elérd az iss-t és az út nagy részén függőlegesen emelkedsz, előre meghatározott pályán. Én Delta gliderrel próbáltam, aminél elég sokmindentől függ hogy hogy emelkedek(elég lassan is emelkedik), mikor hol vagyok, szóval lehet hogy ezzel rontottam el :\ mind1, majd próbálgatom mivel hogy megy :)
  • kamov
    #40
    Előre is bocs az OFF-ért.

    Olyan időpontban és irányban indítasz, hogy egy pályasíkra kerüljetek és az ISS mögé kerülj.
    A pályamagasság először kb. 250km legyen.
    Ha a pálya majdnem kör alakú akkor egy kis játékkal beállítod hogy a perigeum és az apogeum ugyanolyan szögben helyezkedlyen el a csomópontokhoz képest (OrbitMFD-Agp értékei egyezzenek).
    Így kergeted az ISS-t addig amíg kb 8-10 fokra men leszel mögötte (max.másfél nap). Ezután egy pergeumi gyújtással kb 5 km-el az ISS apogeuma alá emeled az apogeumodat, majd az apogeum elérésekor ugyanigy megemeled a perigeumot is.
    Beállítod Nav1-re az ISS XPDR-t, Dock-ra váltod a HUD-ot.
    Ismét csak vársz jópár keringést, mig a távolság 20 km alá nem csökken.
    Ha továbbra is közeledsz akkor érdemes várni amíg lehet,majd a HUD segítségével -V(ISS) fordítod a járgányt és szinkronizálod a két jármű sebességét.
    Innentől jöhet a dokkolás...

    Látható hogy a módszer energiatekarékos de időigényes, a Progresszt és az Atlantist is úgy el lehet így vinni az ISS-hez, hogy a visszatérésre is marad üzemanyag. Egyébként a valóságban is kb 2 nap alatt ér a Szojuz és a Shuttle az ISS-hez, nagyon hasonló pályamanőverekkel.

  • irkab1rka
    #39
    Fantáziarajz mi :)

    Ennyi fény akkor sem lesz a Plútón, ha a Duracell támogatja a filmezést wah wah wah.

    gz8: üdvözlöm a Dölorient ;)

    ÉS MINDENKI HUZZON EL TANULNI, MIELŐTT LEIR EGY FORUMBA OLYANT, AMI MÉG 10 ÉVIG KINT LESZ A NETEN, ÉS KÉSŐBB SZÉGYELNI FOGJA!!!

    ÉN IS! :)
  • [NST]Cifu
    #38
    Passz, én lehet ott rontottam el, hogy először mindenáron az ISS-re akartam bedokkolni (két hónap kellett odáig, amíg az STS-el be tudtam dokkolni, de akkor aztán majd kiugrottam a bőrőmből...). Utána próbáltam a bolygó- és holdutazást, ami már gyerekjátéknak hatott akkor. :))
  • Sanyix
    #37
    JUJJ :D hát iss. Én játszom vele egy ideje(4 hónap), de soha nemtudom normálisan elkapni az iss-t jósok üzemanyag elégetése nélkül :D
    A dokkolás már egyszerű, csak közelférkőzni hozzá nem eccerű :D
    Amúgy bolygóra vagy holdra egész egyszerű imfd-vel, de ezt is meg kell tanulni használni :)
  • [NST]Cifu
    #36
    A Celestia gagyi?!?! Oké, akkor irány az Orbiter, de először szerintem add alább, és próbálj egyáltalán bedokkolnod az ISS-re, már az is szép eredmény lesz. :DDD
  • gz8
    #35
    Re #30 és 33

    off
    A Kelvin az nem fok, hanem simán Kelvin :)
    A Celsius-fok meg nagy c, hiszen svéd csillagász barátunkról nevezték el.
    on
  • Epikurosz
    #34
    Hát, ez a Celestia elég gagyi. Én olyan űrszimulátorra gondoltam, amellyel leszállhatok a Marson, sétálhatok, kőzetmintákat vehetek, berepülhetem a marsi kanyonokat stb. Utána meg felszállok az űrhajóval, beindítom a rekettákat, és elrepülök a Jupiter felé. Persze behúzom a nyakam, hogy nehogy ütközzek valamelyik aszteroidával. Odaérve, körberepülöm a Jupitert, leszállok az Ion, beásm magam az óceánjába, és mindenféle lényeket találok ott, vízalatti óriáspolipokkal küzdök meg, levágom mind a nyolc karját, majd kiszállok a vízóceánból, elmegyek a Tritonra, és ott lefagyasztom a zsákmányolt polipkarokat. Utána, befoldozom a Jupiter nagy vörös kommunista foltját, és megnézem a Shoemaker-Levy becsapódásának a helyeit. Stb. :-)
  • Sanyix
    #33
    inkább 43 K (kelvin) fok lehet a plutón :)
    Világűrben inkább ezt a mértékegységet használják, nem a celsius fokot.
  • feketeribizli
    #32
    Itt most van, vagy 300 c fok, s a világürhöz képest, de ott csak 43!
  • feketeribizli
    #31
    A világűrhöz képest!
  • feketeribizli
    #30
    Szóval + 43 c fok van a plútón!
  • Sanyix
    #29
    Wikipedia a barátod :)
  • Sanyix
    #28
    Vagy próbáld ki az Orbiter-t. Ingyenes, bár igazából űrrepülőszimulátor, de csak simán nézelődhetsz is, és ha pár nagyobb felbontású textúrát letöltesz hozzá, akkor nem gyengén néz ki. Bár alapból Pluto nincs benne, de van letölthető addonban, jól lehet moddolni, úgyhogy mindent megtalálni hozzá :D
  • Akuma
    #27
    máskor használd a google keresőben kép keresést
  • noname672
    #26
    nem tudna valaki egy jó kis linket küldeni a Plutóról? csak mert most kéne belöle házidogát irnom, de én eddig nem találtam semmit :(
  • FeketeFény
    #25
    Komoly időjárás van odaát! Nálam lehet jegyet venni. 2 ágyasz szobák, fűtés nincs.
  • valamit
    #24
    nem csak vastagabb kabátot kell felvenni, de kesztyűt is kell így már húzni ;)
  • Mike at home
    #23
    mist nem is tudom mi lesz
  • Kornan
    #22
    Jah jó kis program,ki lehet listázni a legközelebbi 500 csillagot a földhöz képest és több mint 100000 csillagot megtalálhatunk benne.Ráadásul valós időben működik.

    Ez a főoldala
  • wander01
    #21
    epikurosz szerintem a celestia olyasmi mint amire gondolsz. jopofa kis cucc nem emléxem honnan szedtem le, de keress rá tök free. kis addon-okkal a marsjárokat meg szondákat is meg lehet találni vele a jelenlegi aktuális helyükön. be lehet vele barangolni az eddigi összes ismert naprendszert. amit tudni kell rola minden ott van az oldalon.
  • Praetor
    #20
    "...30 CSE-re (Nap-Föld távolság)..."

    pontosabban: (Nap-Föld középtávolság)
  • valamit
    #19
    bár nem egészen az, amit keresel, de az Elite 2, vagy másképp Frontier című játékkal is jó kis virtuális túrákat tehetsz. (mondjuk én már vagy 10 éve repkedtem vele:) ) és legalábbis a közeli naprendszerekig nagyjából reális.
  • Epikurosz
    #18
    sztem te ott jól éreznéd magad. :-)
    már a nevedből ítélve.
  • valamit
    #17
    benned akkor már wander01 támogatóra is talált asszem :) segítsd, had menjen el oda, és hozzon képeket ;)
  • Epikurosz
    #16
    rég keresek egy virtuális csillagászati kiránduló programot, de nem találom. Állítólag a NASA honlapján valahol van: virtual tour vagy ilyensmi.
  • valamit
    #15
    francokat, elég ha te kapod össze magad, csak akkor nagyon ;)
  • Frosty01
    #14
    hehe qrvajó lehet az a látvány amikor megfagy és lehull a légkör :F
    de a holdjáról is beztosan szép...
  • Caro
    #13
    Majd ha 5 óra alatt ér oda :)
  • Csirke4
    #12
    Csubakka bütykölt rajta valamit...
  • Sanyix
    #11
    10 év alatt odaér? Mer akkor jó gyors :)
  • grebber
    #10
    Azt ot élnek rajta a Yeti-k azt Yetiolimpiát tartanak naponta.
    Yetisport the bEST :)
  • mrzool
    #9
    "En fotoknak is orulnek"

    Várj 10 évet, és lesznek fotók is.:) Hamarosan indul a NH szonda a Plútóhoz.
  • Caro
    #8
    Majd viszünk néhány ezer tonna uránt, aztán befűtünk :)
  • Caro
    #7
    Nem, mivel ott a Nap sugárzási teljesítménysűrűsége nagyon kicsi.