17
  • BiroAndras
    #17
    Valóban jók voltak azok a P4-ek. Csakhogy iszonyat drágák is voltak. Én akkor váltottam AMD-re, mert egy hasonló teljesítményű konfigot megkaptam kb. 30%-kal olcsóbban. Nem volt elég pénzem P4-re, szóval nem volt választásom. Egyébként nem bántam meg, 1.4-es TBird-et vettem, és 3 évig kiválóan szolgált. Most fogom feltámasztani letöltős gépnek.
  • MacrosTheBlack
    #16
    Mert a rambus zsarolni próbálta az egész ipart, az meg teljesen jogosan beintett neki.
  • szombi
    #15
    19''-es LCD monitoron nagyon jól tudok tévét nézni.
    Drága sem volt, mielőtt bárki anyázna: 80Ezer sulinetben...
  • KDOG
    #14
    Érdekesség képp lemértem... (és meglepödtem)
    everest :)
    Memoria olvasás 2371mb/mp
    Ez felett csak athlonXp 3000+ volt dual 400 as ddr és ilyen tényleg fullos configok. Vagy P4 3ghz stb... (ja meg egy 2400 as p4 1066mhz es rambussal :) )
    Memoria irás: 1066mb/mp
    Késleltetés: itt megakadt a progi :) Mindig más eredményt ad ki, elég sulyos 150ns körüli érték is elöferdül :)
    De lényegében minden teszten felsö közép kategoriás gép szinten van, vagy egész meghökkentö helyen.
    De milyen gép ? Ez nem más mint egy P4 1700mhz willmate magos, Asus P4T-E alaplappal (i850 chipkészlet, de van tartalékban egy intel i850mv alaplapom,) 512mb dual pc804 RDRAM)
    5 éves......
    És ezt nem értem, hogy miért kellet ezt leállitani....
  • KDOG
    #13
    detto 19" es tft-n nézem a tvt;)
    Persze ehhez minöségi megjelenitö kell (esetemben sam. 910t)

    Témához kapcsolodoan:
    Én még mindig nagyon kiváncsi lennék egy rambusos gépre, és nem értem miért nem lehetett folytatni a megkezdett dolgokat....
    5 éve van 800mhz es ram a gépemben ! Jo jo tudom drága volt, DE JO IS !
    Most attol hogy kispénzüek nem tudták megvenni (én se vok nagypénzü, mielött itt jönnének megjegyzések) attol még szerverekbe megtarthatták volna. Vagy valami alternativ dolog. Mert ha most egy extra gyors memoria, egy különleges alaplappal kerülne 120-150 ezerbe, akkro biztos megvenném. (lehet hülyének nézni, de más ennyit költ nyomorék vga-ra meg sli alaplapra, söt többet, nekem meg r9600 is azért kelelt, hogy dvi csati....).
    És szerintem ezzel nagyon sokan igy vannak, akik nem játékra használják a gépet, hanem pl grafikai munkára.

  • BiroAndras
    #12
    "Számítógépen TV-t nézni... csak ha szükséges"

    19'' TFT-n teljesen jó. Meg persze nem 3-5 méterről nézed, mint a TV-t, hanem max. 0.5-1-ről. De egy jó TV árából vehetsz egy jó projektort is.
  • waterman
    #11
    lehet, hogy tévedek, de szerintem nem szopni szeretne az amd, hanem egyszerűen olyan licenszek vannak rambuszéknál, amik feltétlen kellenek ahhoz, hogy menjen a szekér.. meg hogy a hiper procik fűthessék a barlangot.. :)
  • SymbioC
    #10
    Számítógépen TV-t nézni... csak ha szükséges, vagy háttérinfóként (bár igaz, nem tudom, mekkora benga monitorod van). Nálam is van, de csak felvételre használom.
  • noss
    #9
    arról nem is beszélve, hogy a barlang is lehet fűtött kégli, söt még gázszámla sem jön a hóvégén...

    mi az a fejlődés?
  • noss
    #8
    jobb lenne neked is, ha még patakból folyna a(z iható) víz!

    ezzel a rambusszal korábban az intel 'opott nagyot, most az amd szeretne? ;)
  • bertino
    #7
    istenem, ez mennyire no comment
    hsz felismerőképességed csúcs, ember...
  • Tinman #6
    Jah noteszgépbe nagyon kell a 7.1... jeez... hát minden szart el lehet adni?

    Szombi: "Nem kell elmennem a bankba, ha át kell utalnom, és a CD-boltba sem, ha zenét vagy videót akarok venni."

    Ezt elhiszem
  • szombi
    #5
    Azér legyen egy határ is!

    A mai asztali gépek minden olyan igényt kielégítenek, amire a többi készülék és kütyü külön-külön nem nyújt megoldást.
    Például televízió már 1936-ban is volt, de csak az utóbbi években értek el a gépeink olyan teljesítményt,
    hogy érdemes volt a TV-tunereket kifejleszteni.
    Nálam a 130000Ft-os összértékű gépem (plusz a monitor) helyettesíti a DVD-lejátszót,
    a televíziót, a videómagnót, a rádiót, a hifi-t és a játékkonzolt(és részben a villanyradiátort...).
    Nem kell elmennem a bankba, ha át kell utalnom, és a CD-boltba sem, ha zenét vagy videót akarok venni.
  • MacrosTheBlack
    #4
    Miért is kéne megállítani a fejlődést? Az is zavar hogy nem barlangban lax, hanem fűtött kégliben, ahol csapból jön a víz nem a patakból?
  • Sanyix
    #3
    Hogy lenne vége? úgy nem lenne jó üzlet
  • bertino
    #2
    "a közeljövőben véglegesíteni kívánt szabványt"

    mégis mikorra tervezik ? sose lesz vége a PC megujulásának...
  • bertino
    #1
    icigyá, easyrider