5675
Dinoszaurusz és egyéb őslények.
  • W B
    #5555
    Hideg éghajlaton kellet nekik a toll.
  • Jrex
    #5554
    Nem értem minek erőltetni ezt a tollazottságot már mindennél....
    a kistestű therapodáknál van rá bizonyíték hogy volt, már a nagyobb fajok bőrmintáin is pikkelyek találhatók. Ami logikus is a tömeg és hőmérséklet miatt...
  • Vrahno
    #5553
    Több dinószereplő tollatlanságára az a készítők mentsége, hogy még évekkel ezelőtt modellezték meg a filmkaraktereket, és akkor még nem volt elég döntő bizonyíték a tollakra. Ha például a Yutyrannust több évvel ezelőtt találták volna meg, akkor a filmkészítők bizonyára sejtették volna, hogy a nagyobb tyrannosauridák is lehetnek tollasak, és a filmben szereplő Gorgosaurust is ilyenre csinálták volna meg.

    A pikkelyes pofájú raptorokra nem tudom, mi a mentségük. Viszont legalább az az Alexornis (aki a film fő mesélője lesz, mert végig követi a Pachykat) és a pteroszauruszok jól néznek ki. Lehet, hogy ez a film lesz az, ami végre az átlagnéző tudatába vési, hogy a Quetzalcoatlus nem holmi ügyetlenül botladozó dögevő vagy halevő volt, hanem egy veszedelmes ragadozó szárnyas zsiráfféleség, ami ügyesen mozgott a talajon.
  • m18
    #5552
    Pedig a tollas pachyrhinosaurus növelné a "cukiság-faktort" ami több nézőt vonzana a moziba.Mert ugye vonzódunk a pelyhes-tollas-csipogó-izékhez.
  • W B
    #5551
    Én azért is fintorgok mert tollatlan Pachyrinok lesznek.
  • Vrahno
    #5550
    Ez megint nem tudományos hír, de egy újságcikk megerősítette, hogy a közelgő Walking with Dinosaurs mozifilm olyan narrációt kap, mint a Speckles. Vagyis a dinószereplők gondolatait fogjuk hallani. Előre fintorgok, hogy milyen lesz.

    És hogy a film célja, hogy a Pachyrhinosaurusból médiasztárt csináljon.
  • W B
    #5549

    Egy facebook csoportból linkelem ki. Köszönet N. Bencének a képért.

    Két észre vétel:
    1, Ha a tudós szakiknak a Brachiosaurus 27 tonnás, akkor a 18 méteres Spino nem lehet 20 tonnás. Tehát túl nagyok a tömegek.
    2, Minden őslény hossza el van rontva, révén a porcokat azóta se számolták hozzá, hogy rájöttek, hogy elkurták. Konkrétan a porcokat kihagyták a számításból. Tehát a 20 méteres Spino és a 16,5-17 méteres T-rex sem esélytelen.
  • W B
    #5548

    14 akár hány méteres T-rex. Sue méretét hozzák fel mindenhol, mint maximális méret mit ismerünk, közben ez nem igaz. Van nála nagyobb rex is.
  • W B
    #5547
    Jack Horner egy retardált.

    Ammeg esélyes hogy ugyan ama faj két külön fejlődési stádiuma.
    kép Ugyan az a faj.
    Dinosaurusok kinézete nagyban változott az életkor függvényében. Pl. Fiatal T-rex is teljesen más volt, mint a felnőtt. Ezért is van, hogy a Nanotyrannust sokan nem fogadják el külön fajnak, hanem fiatal T-rexnek veszik.
  • Murdoc69
    #5546
    Sziasztok!
    Eddig csak olvasgattam a fórumot, de most felmerült egy olyan téma amihez úgy érzem érdemben hozzá is tudok szólni.
    A Dracorex és Stygimoloch vitáról jutott eszembe ez a videó amit nemrég láttam a neten. Érdekes dolgokat mesél a fickó.
    http://youtu.be/kQa11RMCeSI
  • W B
    #5545
    Ki törölte ki a hozzászólásom?

    Akkor leírom újra, offás véget spoiler:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor a két páleszes dolog volt, akkor a topic a top 10-ben is bent volt. Egy troll emberke miatt! Mindenkinek az agyára ment. Tehát a kifogásod, hogy ugyan olyan vagyok mint a többi modi most vagy azt jelenti, hogy helyesen cselekedtem. Vagy leszólod azokat akik próbálják a rendet fenntartani.

    Ismétlem, mindenki agyára ment az illetékes. Olvas vissza, ha minden igaz a nagy vitából jó pár hsz még meg van.
    Tehát igen, "részegen" gyakoroltam házigazdai hatalmat, azért mert KELLET!

    Mi ebben a kifogásolható? Semmi. Csak felületet keresel a kötekedéshez, de mint látom kitiltottak téged. Mások agyára is rámentél ezek szerint.
  • Communist
    #5544
    WB : és részegen, két pálesz között, vezetsz is, vagy végzel sebészi munkát, esetleg egyéb felelősség teljes munka, ahol életeket sodorsz veszélybe?

    Ha nem, akkor a hg jogaiddal mért élsz vissza részegen? Ha meg igen, akkor nem éred el, csak a legalja ember szintjét.

    Így vagy úgy, pont olyan vagy mint az sg többi moderátora és házigazdája, nem érdemled meg a titulust.
  • W B
    #5543
    Nem baj, ha primavis kolega visszatévedne ide és ömlengene megint szólok modiknak.
  • m18
    #5542
    Nem hiszem,hogy Kessler volna primavis. Túl nagy a tudása meg a tapasztalata ahhoz,hogy arról a képről ne vágja le rögtön,hogy "Ez meg egy fióka".Voltak nekünk is a kiadott anyagban hasonló képeink. Plusz az órán ő csak annyit mondott,hogy az értelmi képességeik korlátozottak(ezt csak a madarakra értette),azt nem mondta meg,hogy hol ez a korlát ;)
    Szerintem bárki is volt,egyszerűen csak annyi jött le neki a professzor úr írásaiból,hogy a madarak-és így a dinoszauruszok is-hülyék.
  • szabod
    #5541
    Én is bízom benne, mert elég jó fej volt az öreg, bár kicsit be volt már lassulva (de mondjuk ez érthető). A troll amúgy lehet rákeresett 1-2 írására és az alapján trollkodott, majd vitte tovább a maga hülyeségét, bár már nem emlékszem pontosan mikről is volt szó.
  • W B
    #5540
    Remélem hogy nem. Mert ugye a professzor már egy idős ember, amennyire tudom és ha a wikipedia sem hazudik. És azért "nem illő" ilyesmiket mondani róla, ám de ha ennyire sötét... viszont ez az internet!
    Kitudja, lehet én vagyok primavis csak akkor mikor alva járok! (Ami érdekes, mert nappal is irogatott, sőt mikor a topik az első tízben az ötödik volt, akkor én pl. egy hetes ívós házibulin voltam... és két pálesz közt kellet rendet vágnom. Akkor pl. nehezen járhattam alva nappal!)

    Tehát én úgy vagyok vele, hogy egy internetes kis troll, és nem egy idős egyetemi tanár az illető.
  • szabod
    #5539
    Én is jártam az óráira és elég nagy hasonlóságot véltem felfedezni az ott elhangzottak és a primavis állításai között, így akár tényleg lehet, hogy egyeznek, bár fene tudja.
  • W B
    #5538
    Aha, szal primavis elvben Kessler? Érdekes.

    Igazából egy net Troll egyszer ill többször is betalált ide. Nem mondta el a nevét, de hangoztatta, hogy egyetemi lótuszpaktusz maxiszimus főfőfőf góré. No és volt olyan már régebb óta itt lévő tag ki írta, hogy nagy kegy hogy ő ide benézett. Bárcsak ne tette volna. Valami hihetetlenül fogyatékos volt az illető. Vagy hazudott, hogy igazából egy tízen éves kis troll, vagy ha tényleg professzor, akkor hogy a retekbe lehet az ilyen deviancizmussal?

    Mondok két példát:
    Valaki belinkelt egy képet, min egy kis pihés tollú theropoda fióka volt. Drága primavis belekötött, hogy: Mért nagy a feje, mért nagy a szeme, mit keres egy ágon, mért néz egy bogarat, mért tollas. - Aztán megmagyaráztuk, nagy a feje és a szeme, mert fióka, ekkor még aránytalan, azért van egy ágon mert rámászott, azért néz egy bogarat mert fiatal és érdeklődik vagy meg akarja enni, és éppenséggel az a gond, hogy alig van tolla. - Persze ezt is megkontrázta valami elmebajjal, de már nem emlékszem rá.

    A másik az volt, hogy felvetettem, hogy egyes theropodák (Troodon, Veloci és hasonló maniraptorák) használhattak-e eszközt? Pl. feltörni egy tojást, vagy bogarat kipiszkálni fakéreg alól. Erre jött a nagy baromságával, hogy madarakból kiindulva a dínók erre nem lehettek képesek, mert a madarak agya blablabla nem tudnak eszközt használni és logikai feladványokat megoldani blablabla. Persze utána nem csak én, hanem többen zúdították rá a videókat és cikkeket a madarak intelligenciájáról.

    És ez csak kettő volt a baromságainak listájáról. Én úgy könyveltem el, hogy egy kis net troll az illető. De ha egyetemi tanár és találkoznék vele és kiderülne hogy ő primavis kollegína, akkor pofájába röhögnék és ordítoznám, hogy ez professzor? Aki szerint a madarak nem tudnak eszközt használni? Vagy hogy hülyeség, hogy egy theropoda fiókának fióka mivolta miatt nagy a koponyája? - Tisztelet tudó ember vagyok, tisztelem az idősebbeket és okosabbakat, de primavis az elásta magát már. - Jó az lehet, hogy hangosan nem röhögnék és nem ordítoznék, de akkor... az agyam 1000 IQ ponttal csökkent már miatta.

    Egy csomó HSZ-t töröltem amúgy. Mert akkora nagy hülyeségeket írt már.
  • m18
    #5537
    Csak azt ne mondd,hogy Te is voltál Kessler óráján... :D
  • W B
    #5536
    Hogy is volt, hogy a madarak hülyék? Drága "egyetemi professzor" elvtárs? Madarak agya nem képes összetett feladatok megoldására, sem eszköz használatra?
  • Slinky Cyle
    #5535
    beszauruszok
  • m18
    #5534
    Van olyan köztetek,aki az alábbiak valamelyikére,vagy akár az összesre igényt tart?Ha igen,írjon és elküldöm.


    -Dinosaurs- A Very Short Introduction___David Norman
    (Magyarul Kis Dinókönyv nagyoknak címmel jelent meg) Minden,ami alap a dinoszauruszokkal kapcsolatban,benne van.Anatómia,evolúció,ökológiai szerepük,kihalásuk.
    -The Macmillan Illustrated Encyclopedia of Dinosaurs and Prehistoric animals(AMNH)
    Ez indított el engem a dinoszauruszok felé vezető úton(szóval egy gyerekkönyv szép illusztrációkkal-már kissé elavult)
    -Óriások birodalma___Tasnádi Kubacska András(.rtf formátumban van,még nem néztem meg végig)
    -The Dinosauria(1990)___David B. Weishampel,Peter Dodson,Halszka Osmólska(ehhez van egy rakás .xls meg .doc fájl,táblázatok meg hasonlók)
    -Princeton Field Guide to Dinosaurs___Gregory S. Paul
    -Time Traveler___Michael Novacek
    -The Handy Dinosaur Answer Book
    -The Sauropods___Kristina A. Curry Rogers és Jeffrey A. Wilson
    -The Evolution and Extinction of the Dinosaurs
    -The Garden of Ediacara
    -Terrible Lizard(magyarul Dinoszauruszvadászok címmel)
    -Out of Thin Air
    -Introduction to the Study of Dinosaurs___Anthony J. Martin(Második kiadás)
    -In the shadow of the dinosaurs___Nicholas C. Fraser,Hans-Dieter Suess
    -Grave Secrets of Dinosaurs___Philip Manning
    -Gorgon___Peter D. Ward
    -Encyclopedia of Dinosaurs___Philip J. Currie,Kevin Padian
    -Dinosaurs of the Flaming Cliffs___Michael Novacek
    -Dinosaurs: A Concise Natural History___D.Fastovsky,D. Weishampel
    -Dinosaurier Taschenbuch(1997)___Anette Broschinski
    -Dinosaur Imagery
    -Dinosaur Paleobiology___Stephen L. Brusatte
    -Digging Dinosaurs___John R. Horner
    -Vertebrate Paleobiology___Michael Benton
    -Az ősvilági élet___Lambrecht Kálmán
    -Amphicoelias___Ez nem egy tényleges könyv,inkább egy nagyon hosszú cikk(50 oldal)
    -The New Dinosaurs___Dougal Dixon(.djvu formátum)

    UI:ahova nem írtam külön formátumot,azok .pdf-ek.
    UI2:természetesen majd mindegyik angolul van.
  • Vrahno
    #5533
    Hát, ha igaz, amit az elméletet támogató kutatók állítanak, a Dracorex és Stygimoloch koponyák nagy plaszticitásról árulkodnak, azaz a fejlődésük alatt sokat tudtak változni, formálódni. Plusz ezekből az állatokból csak kifejletlen példányok ismertek, a Pachycephalosaurusból pedig csak felnőttek. Ugyanott és ugyanakkor éltek, ami megint csak az elméletet erősíti.

    Viszont én nem foglalnék állást az ügyben, mert annyira analfabéta vagyok ebben a témában (annál nem is tudok többet, mint amit a felső bekezdésben írtam), hogy inkább kivárom, amíg több lelet és adat előkerül és több szakértő is kifejti a saját véleményét.
  • Andyka24
    #5532
    Néhány hónapja láttam egy doksifilmet a natgeon. Nem tudom itt volt e már témában, annyit nem pörgettem vissza, de ez a dracorex stygimoloch pachycephalosaurus hármas, mint fejlődési forma én szerintem egy baromság.

    Egy fiatal állatnak már miért fejlődne ki szarva ami ugye általában a szexuális dimorfizmus jegye szokott lenni ivarérett állatoknál, majd fejlődne vissza egy púppá?

    Érdekes volt viszont, hogy a doksifilm szerint mind a stygimoloch mind a dracorex fiatal állat koponyája volt, viszont a pachy meg felőtté. Nem tudom mit gondoltok, de szerintem ez még nem bizonyíték!!
  • Andyka24
    #5531
    Helló! Most találtam ezt a fórumot,jónak tűnik :) Végre olyanok, akik szeretik a témát :):)

    Megnéztem ezt az előzetest, elég jónak tűnik a grafja, de sajnálom, hogy ilyen hollywoodi-s baromságra vették a történetet. Egyszerűbb lenne egy narráció. De már az elején is hülyeség szerintem, hogy külön az anyaállat eteti a kicsiket...
  • W B
    #5530
    Ilyesztő
  • darthvaderfia
    #5529
    Mennyire élveztétek a Jurassic Park 3d-t?
  • Vrahno
    #5528
    És akkor erről?
  • W B
    #5527
    Csendes skizofrén gyilkos. Ez jutott róla eszembe XD
  • Vrahno
    #5526
    Ez nekem tetszik: Visszafogott, békés küllemű, tollas T. rex. Olyan macis, mégis impozáns és erőt sugall.
  • Vrahno
    #5525
    Új filmelőzetes. Semmi érdekes, azon kívül, hogy pár Chirostenotes feltűnik. Ja, és akár a koreai Tarbosaurusos filmben, itt is alá vannak mondva a dinók gondolatai. Hááát... még így is jobb, mintha beszélnének.
  • m18
    #5524
    Riding :D
  • Vrahno
    #5523
    David Krentz a Facebook-ján megosztott még pár meg nem valósított jelenetet a Dinosaur Revolution-ből, plusz pár gyönyörűséges őslénymodellt, amik sajnos szintén nem kerültek be a kész műsorba: Iguanodon, Psittacosaurus, Rapenomamus és Raptorex.
  • Vrahno
    #5522
    Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a filmbéli dinók mégsem fognak beszélni, legalábbis a közreműködő paleontológusoknak nem mondták, hogy beszélnének... inkább narráció lesz.

    Úgy olvasom, elég sokat vitáztak azon, hogy milyen erős legyen az antropomorfizáció -- próbálták minél madárszerűbbre venni a formát, de a készítők mégis az emlősszerű viselkedésmód felé hajlottak, lévén a nézők így jobban tudnak azonosulni a dinószereplőkkel.

    A pikkelyes zsarnokgyíkokra pedig az a magyarázat, hogy amikor megtervezték a filmbéli kinézetüket (úgy jó 2-3 éve), még az a nézet volt elfogadott, hogy ezek nem voltak tollasak.
  • Vrahno
    #5521
    Akár.
  • W B
    #5520
    "Ezt nem úgy mondom, mintha nézném, csak olvastam..."



    Akkor a kalauz skinhead Troodon?
  • Vrahno
    #5519
    Végtére is kicsiknek való, a főszereplőket meg tudtommal azelőtt tervezték meg, hogy konzultáltak volna a tudósokkal. Azoknak reklámképesnek kellett kenniük, de a mellékszereplőkhöz már segítségül hívták a szakértőket. Azok többségben tollasak, már ha olyan fajról van szó.

    Szerintem egyfajta kis óvodásoknak szánt paleontológiai bevezető kurzusnak elmegy. Már a bemutatott fajgazdagság is elismerésre méltó (olyan őslények szerepelnek néha, amikről nem is hallottam), és többször is a gyerekek fejébe sulykolják, hogy a madarak dinók. Ezt nem úgy mondom, mintha nézném, csak olvastam...

    De tényleg jöhetne egy komolyabb.
  • W B
    #5518
    Háááát. Kalauz egy csupasz troodon, de a sarki tesóinak van tolla... de alig. Na ezután váltottam csatornát.

    Szerintem túl gyerekes. Én komolyabbra mégis gyerekeknek valóra gondoltam, mint amit példának hoztam fel.
  • Vrahno
    #5517
    A T-Rex Expressz pedig elég népszerű a dinófanatikusok körében. Nagyobb oktató értéke van, mint az utóbbi idők Discovery-s vagy NatGeo-s produktumainak.
  • W B
    #5516
    Nekem semmi bajom nincs egy mese szerű dokk filmmel, ha a célközönség a gyerekek és nem parasztvakítást raknak bele, mint abba a vonatos szarba. Egy részt megnéztem. Agy faszt kaptam. XD
    "Volt egyszer az ember"-hez hasonló az ami szerintem jó lenne.