1340
  • Kmarha
    #1180
    A hiba az ön készülékében van!

    Nálam simán engedte. Bár vagy fél óráig löttem a kalicka ajtaját, egy sima dinamit telepítéssel egyszerübben kivégeztem.
  • Zogu
    #1179
    Mi az, hogy direkt célzással? Tereptárgyakra nem tudtam eddig lőni, és most sem tudok. Próbálkoztam, a más játékoknál bevált Ctr, Alt, CapsLock párosítással, de nem jött be.
  • lammaer
    #1178
    Rakétavető? Vagy - ha jól emlékszem - ha jól megsorozod direkt irányzással bármilyen fegyverrel (pl géppisztoly), elég hamar szabad lesz az út...
  • Zogu
    #1177
    Segítsen valaki, ha tud.
    Nem tudok bemenni a reticulanok föld alatti csatornáiba. A fal magas, ajtó nincs. Gondolom fel kellene robbantani a ventilátort, de nem tudom használni a robbanószert (dinamit).
  • Zogu
    #1176
    Való igaz. Így volt.
  • Agamemnon
    #1175
    Na, visszanéztem az első üzit:

    Mustang2005
    2006. jan. 02. 09:30 | privát | galéria | válasz erre | #1

    (bluesnews) - ALTAR Games bejelentette legújabb fejlesztését az UFO: Afterlight-ot. Akik nem tudnák ez a híres UFO sorozat harmadik felvonása.

    Szóval, már régen be kellett volna jelenteniük a folytatást...
  • Cobra.
    #1174
    Azért még nem jött ki annyira régen a játék, és én már el se tudom képzelni hova tudják még folyatni a történetet. A Beastmeneket már a Földről és a Marsról is elzavarták, a földi Leviathant is megölték. Esetleg egy újabb kolonizáció jöhetne még szóba, de az szinte ugyanaz lenne, mint a Afterlight.
  • Agamemnon
    #1173
    A folytatásról senki nem hallott még semmit? Tavaly ilyenkor már szerintem tudtunk az Afterlightról, nem?

    Off: És ő vezette a görögöket a Trójai háborúba.
  • BBalee
    #1172
    A vfs-eket csak be kell copizni a telepített könyvtárba a többi vfs közé és kész.

    Off:
    Pontosítsunk: Agamemnon bátyának Menelaosznak volt a felesége Heléné, akit Párisz elrabolt és magával vitte Trójába. Agamemnon egy görög király volt. ;)
  • Fenrir
    #1171
    Ha szövetséget kötsz valamelyik Reticulan csoporttal akkor azok adnak pár "embert", ha bontod velük a szövetséget akkor azok elmennek.

    Drone-ok úgy működnek, hogy vannak különböző karosszériák, ezek maguk a karakterek. A karosszériára kell rátenni a toronymodult és arra a fegyvereket és/vagy kiegészítőket.

    A Squads menüpontnál vannak a drone-ok is egy külön helyen.
  • Zogu
    #1170
    Ja. Láma. De már fejlődök. Már nem vagy egyedül, aki keresőt tud használni. Hja, a jó öreg Norton bácsi.
  • Zogu
    #1169
    Kösz, rendes vagy. Lejött egy "LocalizationPack.vfs". A hossza? Ja az 201 612. Kétlem, hogy ebben lenne a magyar szöveg. Söt *.vfs sem ismerős. Biztosan nagyon láma vagyok.
  • Kmarha
    #1168
    Istenem, komolyan azt hiszem hogy néha már csak én birok keresőt használni, vagy visszaolvasni!!!

    Parancsoljatok: magyar felirat

    Bár tartom magam ahoz hogy nem érdemlitek meg! :D
  • Agamemnon
    #1167
    Igazából nem lesznek új emberek. Egy két embert elveszthetsz, és akkor kapsz helyettük, de a játék lényege, hogy mindössze egy maroknyi tudóssal kell rendberakni a Marsot, ohgy egy évvel késöbb, amikor kiolvadnak a többiek (az a 10.000 ember, aki hibernálva van a bázis közepén lévő monumentumban) már lakható legyen a bolygó.

    OFF:
    Számomra a név a Babylon 5 nevü sci-fi-ből, mint "Sheriden" (nemt'om hogy kell írni) kapitány hajójának neve ered. Persze később utána néztem a történelmi vonatkozásának is.
  • Zogu
    #1166
    Bocsi!
    Természetesen a férjnek (Agamemnon) szólt, csak mellényúltam.
  • Zogu
    #1165
    Ja és puszilom szép Helénát.
  • Zogu
    #1164
    Akkor honnan lesznek újabb emberek?
  • Zogu
    #1163
    Annyit találtam, hogy magyarul jelent meg. Így a CD Galaxisnál letöltheted minzegy nyolcezerért. Nagyon vicces.
  • Kmarha
    #1162
    jaja, már megvan a magyar nyelvi fájl. A magyaritasok.hu forumába utánanézhetsz honnan is lehet letölteni!
  • Agamemnon
    #1161
    Nem lehet szerződtetni őket.

    Ha legyártottad a különböző drone kellékeket, és fegyvert, meg lőszert is, akkor egyszerűen behúzod a csapatba valaki más helyett. Attól függően, hogy milyen turrentet szerelsz rá, akár 4 db ugyanolyan fegyver is kellhet a drone-ra...
  • Zogu
    #1160
    Miként lehet a dronokat használatba venni? Nem tudtam berakni a csapatba. És embereket miképp lehet szerződtetni? Túl kevesen vagyunk.
  • Agamemnon
    #1159
    Azért mondjuk a drone-okon a retic ellen nagyon jók. Mire felemelnék a fegyverüket, addigra már bekaptak 2-3 sorozatot, és a földön vannak, ha nem haltak meg egyből...
  • Zogu
    #1158
    Van már valami eredmény a magyar fájlok kiszedésével?
  • 3P
    #1157
    Ahogy nézem a Getlinget nem is lehet cuccokkal kiegészíteni? Így alapból elég karcsú a lőtávja. Picit többet vártam tőle, főleg, hogy 6-os fém mennyieség kellett hozzá, ami elég sokáig csak illúzió volt.
  • 3P
    #1156
    Köszi a tanácsokat.
  • BBalee
    #1155
    A reticulanok nagyon messziről kiszúrják őket és a psycho fegyvereik is rendkívül hatásosak ellenük, különösen, hogy fedezék mögül is lehet sebezni őket.
    Az extrém sok energiához:
    Le kell győzni, vagy szövetkezni kell az expedícióval. --> Adv.reticulan tech --> reticulan energy sources --> Ret.fusion reaktor.
  • Papa01 #1154
    Sziasztok!

    Én az UFO 1-2-őt végignyomtam, és imádtam! :) Ez is megtetszett! :) MEg fogom szerezni és kipróbálom! Termolándzsa van benne??? :) Az volt a kedvenc fegyverem! :)
  • lammaer
    #1153
    Nincs ilyen korlátozás, annyi drónt tehetsz egy squadba amennyit akarsz de legalább 1 nem robotnak is kell lennie a csapatban.
  • boba6
    #1152
    üdv
    a drone-okból miért csak 1db-ot tudok 1 squad-ba tenni?
    a másodikat már nem engedi ráhúzni (turret van pedig)
    kéne még vmit fejleszteni vagy nem is lehet? (itt mintha úgy olvastam volna, hogy vki több drone-nal ment a retik ellen)
    köszi
  • Cobra.
    #1151
    Sajnos nem sokat, mivel az esetek 90%-ban keresgélni kell az ellenséget. Light ruhában meg nem túl célszerű hosszabb ideig egy helyben állni, mert elég sűrűn dobálják a gránátokat/lövik a rakétákat az idegenek.
  • Kmarha
    #1150
    Valaki látta értelmét e játékban a guggolásnak és hasalásnak?
  • 3P
    #1149
    Eszméletlen hangulatos a játék. Az emberek képzését picit elszurtam, ha most kezdeném sok jó tippem lenne magamnak, de hát egy ilyen játéknál ennnyi szinte természetes is...

    Eddig egész jól haladtam a játékban, már negyven feletti terület az enyém. Most támadtak be a "pici zöld emberkék". 2-3 csatám volt velük, de eszméletlenül megizzasztottak. Én nem láttam őket, csak amikor nekiáltak lőni a kis tetű nagyot pukkanó rakétikkal. Ki lehet trükközni őket (sok mozgással), de azért kellemetlen dolgokra képesek az elme irányításukkal is, pedi maxra húztam az embereket ez ellen, de azért mégis át-át tudják felettük venni az irányítást. Sajnos csak éjjellátó cucc volt az embereimnek, de az sem segített látni a rejtőzködőket. Van egyébként valami cucc amivel látni lehet őket? Infra, vagy elektromágnese cuccaim lehetnének még, most infrára áltam rá gyártani csak picit lassan gyártják.
    Ahogy látom a lézer fegyver is picit sebez rajtuk, de a mesterlövész puska egész jól szedi őket, csak ott meg az a gond, hogy csak a lassú célzott lövést tudom leadni, a kapás lövés nem lehetséges vele. Getlinget meg fém hiány miatt még nem tudok gyártani, de már látom a hiányzó fémbányát csak a bolygó túl felén van a két kutató kocsim, de most azt hiszem a fém mindent megér. Ja ha már itt tartunk van egy tuti páncél is, csak energia kellene a gyártásához, valami komputerizált páncél. 5 energiám van de 6 kell. Erőmű upgrade egy alkalommal már volt, de így is csak 5 van. Mi kell a 6. enrgia eléréséhez egyébként?

    Szóval tetszik a játék, de az UFO-k ellenszerét még nem igazán találtam meg.
  • Cobra.
    #1148
    Olvass vissza, már le lett írva 2-3x, hogy mit kell csinálni elfogáskor. Azért annyit elmondok, hogy vagy felgyógyítod, vagy megölsz minden ellenséget.
  • 3P
    #1147
    Van egy küldetés, amikor egy sámánt kell elkapnom, ha megölöm, akkor meghal, tehát bukom a küldit. Oda megyek szépen addig lövöm, amíg el kábul, ekkor kiíírja a gép, hogy küldetés teljesítve, menjek vissza a bázisra. Amikor elindulok vissza, akkor ahogy kikerül a fogságba ejtett sámán a látótérből azt írja a gép, hogy a fogoly megszökött, kapjam el újra (nem kelt fel mert annyira le volt bénítva, azaz továbbra is ott hever.) Elcipelni nemtudom, mert nem veszik fel a bestitát az embereim (2 ember van a küldetésbe 1 ufo és egy síma ember). Egy picit kapkodnom is kell, mert a páncél egy picit kevés a területre, de nem hinném, hogy ez lenne a gond, mert még védene a páncél, amíre visszaérnék az UFO-hoz.
    Volt már máskor is ilyen küldi, de az nem szorakozott így. Mit kell csinálnom?
  • 3P
    #1146
    Köszi. Nagyjából hasonlóan gondolkodtam.
  • Cobra.
    #1145
    Azt hiszem a fejlettebb épületek kellenek a technikusoknak és néhány kutatási eredmény a kutatóknak, hogy tudjanak újat tanulni. Nagyon ne pazarold az elosztható pontokat, mert a magasabb szintű tudásokhoz már 3-4 pont kell. Én úgy csináltam, hogy a harcos/kutatóknak adtam medicine tréninget, a sima kutatóknak meg a többit, a 2 mechanikus/tudós meg a bányakezelés/terraformáláshoz szükséges tudást kapta meg. A harcos/technikusoknak meg a ruhagyártást vagy a robotgyártást érdemes adni elsősorban, a fegyveryártást meg a bázisfejlesztést meg a sima tech-eknek. A harcosoknál a harcos/tech-ekből 2-3 embernek heavy equipment traininget mindenképpen adjál, illetve a sima katonákból se árt a 2 férfinak, és legyen legalább 2 emberednek leadershipje (pl Ute meg a másik katona nő). Heavy suit wearinget mindenkivel tanuld meg.
  • 3P
    #1144
    Tudom picit sokat kérdezek. Szóval a mérnökök és a tudosok fejlesztési irányához nincs valami leírás, hogy mi kell ahhoz, hogy egy képességből kitanulható legyen a magasabb szint? Nem a képesség pont hiányzik, mert abból van tartalék, illetve munkával tudok is csinálni, hanem, hogy az adott kutatási irányba tovább menjen.
  • 3P
    #1143
    Köszi megkeresem. :)
  • Cobra.
    #1142
    Pedig ott van bal oldalt a vízvezetéknél az erőműved. Fossil Fuel Origins kutatása kell az erőmű fejlesztéséhez, ehhez pedig ha jól rémlik lvl4-es Fuel mennyiség kell.
  • 3P
    #1141
    Most van egy kisebb gondom. Az energia hiány kezd komoly méretet ölteni (nem tudok miatta újabb labort építeni). Sajna csak 3-as az értéke és legalább 4 kell a laborhoz. Olvastam azt lentebb, hogy "Fejleszd ki az uj eromuvet, es upgradeld a solar power plantot vele." Na most nekem semmilyen erőmű fejlesztés nem elérhető. Illetve nem is látok semmiféle upgradelhető erőművet. Milyen kutatást kell előtte elvégeznem, hogy rá tudjak menni az erőműre (gondolom a bolygó típusú fejlesztések között kell gondolkodnom).