380
valyon miért?
  • magus
    #220
    ettől vagy ember, hogy egy minimálisan látsz a világban. legalább az esélyt megadják, hogyha mondanak neked valamit, akkor te felfogd, hogy mit, ha már a középiskolában feladtad, akkor ne varj sokat kesobb...
  • magus
    #219
    gugli, elso oldalon levo link:

    "Denis Gaita szerint a verstanulás a stresszes állapotban lévőket ellazítja, a depressziósakat pedig felderíti."

    nekem nem ezt hozta ki

    aruld el, mire jo

    (nem lazadozom, mindig megtanulom, csak sztem okorseg)
    (amúgy meg nalam vmi elromlott, 4 eve tudom a Halotti Beszéd első 10 sorát ómagyar kiejtéssel)
  • Kolbasz
    #218
    Mindenki tudja, hogy szar a magyar középoktatás, ráférne egy jó adag reform, de ha szeretnél továbbtanulni, akkor ne pofázz, hanem fogadd el! Tudom, hogy sok az adat, magolni kell, kevés a gyakorlat meg a gondolkodásra nevelés. Hiányoznak olyan tantárgyak, amelyek alapvetőek lennének egy mai fiatalnak (állampolgári ismeretek, médiaismeretek például), és sokkal átgondoltabban kéne meghatározni az oktatás anyagát és menetét.
    DE! A középiskolában még senki nem tudja eldönteni, hogy merre is akar továbbmenni, úgyhogy ne is akarja megúszni vagy a reál, vagy a humán oldalt. A középiskolának az (lenne) a feladata, hogy általános műveltséget adjon minden területen. Ha ebben a kultúrában akarsz élni, akkor bizony tudnod kell, ki az az Ady Endre, meg mondjuk nem árt, ha tudsz számolni, vagy tudod, hogy az ember a majomból fejlődött ki. És az sem nagy baj, hogyha ezeknél többet tudsz: mondjuk, hogy mikor volt a klasszicizmus és mik a jellegzetességei, vagy ha térgeometriában sem vagy teljesen hülye, hogy tudd, mennyi tapéta kell a lakásodba, sőt, még az is jó lesz neked, hogyha tisztában vagy azzal, hogy mire jó a fehérje a szénhidrát meg a zsír.
    A mostani érettségi rendszer követelményrendszere pedig sokkal jobb, mint a régi, mivel kevésbé a lexikális tudásra helyezi a hangsúlyt, hanem a gondolkodásra, és az összefüggések, a folyamatok meglátására.
    Sokan kibírták, én is kibírtam, te is kifogod. Lehet lázadozni, de nincs értelme!
  • IMYke2.0.0.0
    #217
    Az életed olyan, amilyenné teszed... ha neked szar az ált. suli, a középsuli, és az egyetem - ami ugye neked a jelek szerint elérhetetlen álom marad - , akkor nem csoda, ha az életed is szar... és fordítva, ha az életed szar, mert azt hiszed, hogy az, akkor nem csoda, hogy annak vélted az eddigi két iskolatípust, ahol eltűrtek téged...
    Szóval, szerintem változtass a világnézeteden, mert így senki sem fog kutyába se venni, mert süt rólad ez a nagy életutálat - gondolom, még a lányokat is gyűlölöd, mert rád se bagóznak...
  • Goth
    #216
    Helyesen leírva baszd meg =) Szal mondom, hogy engem innentől kezdve ne oktass ki, nemis helyesírás fórum, te sem vagy jobb nálam, a rohattat is megmagyaráztam neked, hogy gumis...
  • CSOCSO
    #215
    verstanulas meg egeszseges eletmod.. LOAL.. bekattantal okostoni?
    mondom.. nezz utanna, hogy az agyad mivel lesz jobb ha a suliban megtanuls zminden kotelezo verset.. vagy ha nem tanulsz semmit akkor mi lesz...
    nem ettol fugg az eleted..csak te akadsz fent ezen a kurva versdolgon... kb annyira fontos dolog verset tanulni mint matekozni... nelkule is tudsz elni.... de hulye leszel mint a segg
  • CSOCSO
    #214
    amerikaban vagyok bazd meg (merthat a bazd meg et is tudni kene leirni) ezert nincs ekezetem.. bazd meg.. arra meg lusta vagyok hogy vesszozzek bazd meg... meg pontozzak vagy felkialtojelezzek... de legalabb ilyen szavakat mint hogy rohadt.. le tudok irni...
  • CSOCSO
    #213
    nem az erdekel hogy te mit gondolsz.. hanem nezz utanna hogy milyen kepesseged lesz jobb ha verseket kell tanulnod
  • Goth
    #212
    az általános szar. a középsuli mégszarabb, az egyetem még annál is szarabb. Azt, hogy dolgozni milyen nem tudhatom , sejtem, hogy még az egyetemnél is szarabb. Visszagondolni milyen jó, hogy amikor az általánosba jártam... Milyen könnyű volt! De ha visszaemlékszem, tudom hogy az általánost is nagyon utáltam és el sem tudtam képzelni, hogy gimnázium ettől mégszarabb lesz. szal az embernek mindig van oka rinyálni, mindig éppen az a legszarabb amiben benne van. Így van ez megoldva, a kurva életbe.
  • IMYke2.0.0.0
    #211
    Jó ötlet.
  • Atipapa
    #210
    Szerintem az hogy valak utálja az iskolát sok dolognak köszönhető...
    Ahogy írtátok is rengeteg a sok felesleges anyag->rengeteg lexikális tudást akarnak nálunk belegyömöszölni a fejekbe.Ami nem jó dolog, mert inkább a gyakorltati oktatásra kellene a hangsúlyt helyezni, úgy szerintem mindenki jobban megértené a dologkat.

    Fizikát, kémiát sokkal jobban lehetne tanulni, vagy legalábbis biztosan érdekesebb lenne, ha sok-sok kisérlet lenne az órákon, nálunk pl. egyáltalán nem volt a tanár ledarálta a szöveget, nem is csoda, hogy nem értette senki.
    Viszont én pl. a bioszt sem szerettem, de a tanárunk nagyon jó fej volt, mindig érdekes sztorikat mesélt, így végigröhögtük az órákat...
    Így utólag belegondolva szerintem vannak hasznos dolgok is, pl. az irodalom sem feltétlenül hasznotalan még annak sem aki pl. nem lesz újságíró, vagy ilyesmi, mert sokkal könyebben megértessz bizonyos könyveket, gondolatokat,már aki olvas:D
    De itt sem kéne túlzásba esni az írók napra pontos életrajzával, meg a gondolatok belemagyarázásával, inkább hagyni kéne, hogy mindenki kifejtse a maga gondolatát egy versről mert nem biztos attól még, hoyg egyvalaki feltételez valami a versről és az igaz is.

    Nem utolsó sorban pedig, sok havert lehet szerezni, meg az ökörködésekért is jó suliba járni, én ezért szerettem a középet:))
  • Goth
    #209
    Nah ennyi pont elég volt. áhh... sok is. Majd 10-20 év múlva visszajövök, és szembesítek mindekit azzal a ténnyel, hogy igazatok volt.
    Bár én akkor már úgyse fogok gépközelbe kerül sazl :c Mert csöves leszek, mivel volt pár kötelező olvasmány amit kihagytam. És az ilyen kultúrálatlan emberek 99%-ban munkanélküliek, meg aztán pincérnek sem leszek jó mert nem tudok felmondani legalább 5 verset Arany Jánostól... Még kukás sem lehetek, mert ahhoz hogy a kukát jól borítsam be a kukásautóba, mindent tudnom kéne a gravitációról és a különböző erőhatásokról ami a szemétre hat borítás közben, szóval ennyit érek... Megyek, és felakasztom magam.
  • Goth
    #208
    király.
  • Goth
    #207
    Na mi? Halljuk!
    Valamint arra is kíváncsi vagyok, hogy hány Petőfi-verset tudsz nekem kívülről felmondani... Esetleg még akár most is leülhetsz verseket tanulni, mert az nemis baromság... Sőt, csak fejleszted vele magad! Irány az egészséges életmód! hajrá, az egészség a verselemzésnél kezdődik.
  • Goth
    #206
    Pf akkor te meg használj ékezetet bazmeg. A mondat meg nagy betűvel kezdődik, és írásjel van a végén... nem írsz helyesebben nálam, szal engem ne oktass ki.
    nem kell komolyan venni mindent, a rohatt az gumiszobás, gondolhatod hogy mondjuk egy formális levélben nem így írom :P
  • Heavy knight
    #205
    Bocs, de a tanároknak sem pihenésből áll ám a nyári szünet.
    Anyám tanár, és nyáron sem látok mást, mint a suliban ez van,az van, állandóan meló,és ők is dolgoznak szinte egész nyáron...
    Szerintem nem elsősorban a tanárokkal van gond, bár vannak sokan akik tényleg elvetemült fanatizmussal élnek,éreznek tantárgyuk iránt.
    Szerintem a megtanítandó anyaggal van gond,hogy miért tömik tele az agyad csomó baromsággal,amire nem is fogsz emlékezni néhány nap múlva,és még rémálmaidban is ilyenek b***tatnak...
    Alig van időd sok más elfoglaltság miatt,és akkor haza érsz este 6kor, ididóta dolgokkal tömöd az agyad -amit valszeg soha sem fogsz használni-, hogy ne b***sza el a bizonyítványodat azok a tantárgyak...
    Szal csak annyi,h. ne irj olyan dolgokat, amiről gőzöd sincs!!!
  • Rafaelo
    #204
    :D
  • Mike
    #203
    neeem
  • cicai
    #202
    na megjöttem!!!!!!!!!!!4
  • Rafaelo
    #201
    de te eminens voltál :D nemde?
  • Mike
    #200
    messze nem volt az osztály minden tagja eminens, mégis le birtunk érettségizni
  • Sanyix
    #199
    Most is simán megcsinálja bárki, ha nem, akkor nem akarja, vagy nagyon hülye.
  • Rafaelo
    #198
    me eminens vagy az én osztályom átlaga iq ban 12 volt :D
  • Mike
    #197
    mondjuk az is vicc, amit középsuliban ma hisztériáznak az érettségi körül
    kisérettségi, elő, próbaérettségi, ésatöbbi
    érdekes módon én és a többiek is simán le tudtunk érettségizni mindenféle próba nélkül
  • magus
    #196
    habar biztos hibas vagyok hogy ma mar nem emlekszem milyen kozetek voltak x eve az y helyen, ezernyi fontosabb dolog van...
  • IMYke2.0.0.0
    #195
    Erről csak te tehetsz... tudod te is. [mármint, hogy nem emlékszel]



  • magus
    #194
    elméletileg pont arra való felkészülés címszó alatt magoltam be olyan dolgokat amiből most 1 szóra sem emlékszem
  • IMYke2.0.0.0
    #193
    Majd az egyetemen lesz "temérdek mennyiségű anyag" - középiskola bakfitty ahhoz képest.
  • magus
    #192
    nekem speciel semmi

    en sulimban 5. ota folyamatosan vannak vizsgaim, amire temerdek mennyisegu adatot kell bemagolnom, az hogy meg verseket is magoljak egyaltalan nem illik az en osszkepembe. az meg h kulturalodom e nem ezen mulik
  • TomBond
    #191
    Én is ezt mondom neki. Remélem nem fogja most abbahagyni.
  • Mike
    #190
    hát, valahogy pedig megoldst kell találni arra, hogy ne veszszen el két és fél év
  • TomBond
    #189
    Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, ugyanis neki most fontosabb (lehet) a munka ugyanis nyáron vettek egy házat és fizetni kell a részleteket! :-(
  • Rafaelo
    #188
    :O náááááááám
  • Mike
    #187
    miért, levágják? :D
  • Mike
    #186
    semelyik cég miatt ne dobjon el két és fél évet
    most úgy tűnik a munkahely a fontosabb, pedig nem
  • Mike
    #185
    vagy rohatt
    olyan ez mint a htx
    sg-s nyelv
  • Mike
    #184
    szerintem meg vegyél vissza a személyeskedésből, oké, kisgyerek? ki a faszom beszélt neked a lexikai tudásról? mert én nem
  • Mike
    #183
    szar lehet neked
  • Mike
    #182
    rabszolgaság az, ha erre rákényszerítenek, és mondjuk szarrá vernek, ha nem hajtasz
    esetünkben ilyen nincs, ha nem akarod nem csinálod
    a te döntésed, és nem másoké
    az életed jelen pillanatban a sajátod
  • Mike
    #181
    hát te fix hülye vagy :)
    látszik, hogy még nem volt melóhelyed
    vagy nem kötött le az életben eddig soha semmi úgy igazán