26
  • Anteris
    #26
    na ebben az űrprogramnak én is részese leszek mint teniszcipő vásárló! : )
  • FeketeFény
    #25
    Kína fejlődése aggodalomra ad okot nemzetközi felsőbb körökben is. Ez egy újabb megerősítése félelmeik okának.
  • Tbone
    #24
    Lassan robotrepulogepeik is lesznek, ha mar meg nincsenek. Amikor az amcsik robotrepulogepekkel bombaztak Afganisztant egy par darab nem robant fel. Ugyes kereskedok meg eladtak oket a kinaiaknak. Azok szerintem meg aznap szetszedtek az egeszet.
  • Kis-Bob
    #23
    Éppen ezért gördülékenyebb náluk a fejlesztés Bár azért mindennek van határa...
  • Inquisitor
    #22
    Tényleg Cifu, mi van a japánokkal? Szép sikereik vannak a saját űrprogramjukkal, emberes űrrepülést ők nem is terveznek?
  • abelr
    #21
    Hajrá! Győzzön a jobbik.
  • valamit
    #20
    és még több idő, hogy azt ki is mondják ;)
  • Forceracer
    #19
    Sztem meg már megvolt a katasztrófa ebben a programban is! Nem véletlenül csak a leszállás után jelentik be hogy fent voltak az űrben. Nem szeretnék blamálni magukat így csak a sikeres kisérleteket közlik. Régi jó kommunista módszer.
  • Sanyix
    #18
    ja meg vihetnek pár kamerát is magukkal, közvetítsék az egész utat, és végig lehetne nézni neten akár kameraállásokat váltogatva is. Mekkora lenne :D
  • látogató
    #17
    Én támogatom a kinai holdraszállást, feltéve, hogy visznek magukkal pár 100 millió honfitársat is! Egyébként a kis szürke ufonauták is nagyon hasonlitanak a kinaiakra, nem?
  • Epikurosz
    #16
    Ejjó vót :-)
  • sz4bolcs
    #15
    hát nem tudom.. sztem mi előbb megyünk Holdra, mint hogy legyen egy kész autopályánk :D
  • [NST]Cifu
    #14
    Hát katasztrófa volt már náluk is. 1995-ben egy CZ-2E hordozórakéta a fellövés után szinte megfordult a levegőben, és egy közeli településre zuhant. A halottak száma 20-120 közöttre teszik, függően a forrásoktól.

    1996-ban egy CZ-3B hordozórakéta a fellövés után 22 másodpercel visszazuhant a földre, megölve legalább hat embert, és megsebesítve további 57-et.

    A politikai felállás miatt szerintem Kína esetében egy katasztrófa nem járna olyan kihatásokkal a programra, mint amilyennel járt az STS-programra a 2003-as katasztrófa.
  • [NST]Cifu
    #13
    Khmm...
    Szerintem egy kicsit alábecsülöd a Kínaiakat. Ez a sztereotípia hamis képet ad arról, mire is képesek. Ilyen sztereotípia volt a Japánokkal szemben is az 1960-as és 70-es években. Nézd meg őket most.

    Kína kegyetlenül fejlődik, noha kétségkívűl nem egyenletesen. Ami az én látóteremben van az a katonai és űrkutatási fejlesztések. Na ott kéremszépen már igencsak előre tartanak, van saját repülőgépgyártásuk, amely onnan indult, hogy szovjet repülőgépeket kezdtek el lemásolni, majd azokat elkezdték továbbfejleszteni, ma pedig ott tartanak, hogy saját repülőgép-programjaik vannak, van saját fejlesztésű (najó, némi izraeli segítség volt a háttérben állítólag) vadászgépük és saját AWACS repülőgépük. Saját gyártású hadihajóik ma már jobbak, mint azok, amiket Oroszországtól vásárolnak.

    Ami a rakétatechnológiájukat illeti, az is épp eleget fejlődött. Ezek a Hosszú menetelés rakéták tényleg hosszú utat tettek meg a katasztrófákkal teli 70-es évek óta, de ma már nem rosszabbak, mint a piacon lévő más nemzetek hordozórakétái.
  • Dante73
    #12
    Majd a kínaiak fogadják az amcsikat a holdon; -Zokni jó! meleg, 3 dajab 1 dollár,! 4dajab? Csak neked!
  • Epikurosz
    #11
    A dolgok azért összefüggnek.
    Csak idő kérdése, mikor következik be egy kínai űrkatasztrófa.
  • Thrawn
    #10
    A tisztességes fúrógép alapján ezt az oroszokról is el lehetne mondani. Ne hasonlítsd az űriparban előállított eszközök minőségét a civil eszközökéhez, mert nem lehet.
  • kukacos
    #9
    Ezt hívják hamis előítéletnek.
  • lokko
    #8
    A Chang'e Projekt egy ősi kínai rege főszereplőjéről, egy tündérről kapta nevét, aki elrepült a Holdra ... vajon véletlen hogy a projekt neve hajaz az angol change szóra írásban?
  • duke
    #7
    A kinaiak egy tiszteseges furogepet semn tudnak gyartani,kizart hogy kepesek lenenek egy urhajot osszehozni.Illetve biztos csinalnak majd valami olcso gagyit de az mar a kilovo allomason fel fog robbani.
  • Sanyix
    #6
    Nem olyan egyszerű a Marsot elérni, főleg hogy ember utazna oda. A Hold meg egy köpésre van, a Marshoz képest :)
  • akyyy
    #5
    amcisk igazán hagyhatnák aholdat... menjenek inkább a marsra! minek ismételni , kreszből se kell meg rutinból es... ( az más kérdés h az autósok sztem 70 % megbukna:D )
  • Sanyix
    #4
    vagyis :)
  • Sanyix
    #3
    Jah a szovjetúnió helyett végre egy új versenytárs :(
  • NEXUS6
    #2
    "Ennyi pénzből a legtöbb országban mindössze 15-20 kilométer autópálya készülne el, minőségétől függően."

    Höhöhöhö. Nálunk annyi nem jönne ki belőle, nade a Holdra sem igen megyünk, bár sokan ennyi pénzből hatalmasakat tudnak álmodni a parlamentben.
  • Pharaoh
    #1
    Ha a Kínaiak mennek a holdra akkoa sz USA sem fogja a pénzt sajnálne a hold expedicióra.