54919
 × 

Javítások


Magyarítások


Lemez nélküli indítófájlok (nem crack)


 × 

Lemezes verzió


Digitális verzió


Complete Edition
A Complete Edition tartalmazza az alapjátékot és a kiegészítőket is.
  • Magiszter
    #9765
    Óóóó pik pak elszáll az a 98 nap. Amúgy de szivesen járnék suliba. Középsuliba főleg. 6-7 órák, végigludtam az egészet, jött a doga megírtam 4-5-re, aztán aludtam tovább, a tanár meg csak nézett mint rozi a moziban. Aztán ha "ahol kinyílt a napló" kihívott felelnié s azt is elmagyarztam neki 5-ösre... szünetben meg torna órán meg hülyűltünk mint akiknek hiányzik egy kereke, vagy több. De jó is lenne újra középsuliba járni. De e helyett itt tespedek melóban 8-10 órákat ( és fórumra írogatok )
  • Csaba42
    #9764
    Az a 98 nap piszok hosszú lesz, főleg a suliban töltött órák. :(
  • Magiszter
    #9763
    Ebben most egyetértek. Ha már csinálják legyen igényes és opcionális. De hát ez megint egy relatív dolog. Kinek mi az igényes? De szerintem ebbe ne menjünk bele max az OFF topicban. A lényeg hogy már csak 98 nap van hátra
  • Zóanagyvarázsló
    #9762
    Nincsen amúgy semmi bajom a magyarításokkal, csak legyenek opcionálisak, mert sajnos a hivatalos munkákban nagyon gyakoriak a súlyos félrefordítások, magyartalanságok. Én pedig szívesen játszom az anyanyelvemen, de akkor honosítás legyen hozzá méltóan, igényesen is megcsinálva!
  • Magiszter
    #9761
    Hán nem tudom. Nekem akkor is tetszett. Amúgy nemrég néztem néhány átvezető jelenetet a GTA4-ből és tényleg jól meg van csinálva a szinkron. Hát még a MoCap ami ma már alap elvárás. Utoljára nálam a DMC4 volt amiben iszonyat eltalálták a karakterekhet a hangokat. Mondjuk az japó munka, és azoknál az átvezető mindig profi (tisztelet a kivételnek). De azért ha csinálnának szinkront én tuti kipróbálnám. Max átpöttyíteném a nyelvet angolra ha nem tetszene. De egy feliratozás minden féle képen elkellene, és ebben szerintem mindenki egyet ért. (Persze a "szégyeljük hogy magyarok vagyunk" emberek rögtön fújnának rá és panaszkodnának hogy nekik angol felirat kell, sőt még a kocsik is angolul kanyarodjanak).
  • Zóanagyvarázsló
    #9760
    Ha a filmeknél néha jól eltalálják egy színésznek a szinkronhangját, akkor egy játéknál is sikerülhetne.

    Talán ha annyi pénzt beleölnének, mint egy filmébe (ez egy irreális álom). De manapaság azoknak is ritkán az igazi a szinkronja már. Nem éri ez meg senkinek, nem lepne meg, ha a Witcher esetében is veszteséges lett volna a játékot tekintve, viszont talán mint reklám középtávon kifizetődő lehet.
  • Zóanagyvarázsló
    #9759
    De ez tényleg izlés kérdése.

    Nem, nem feltétlenül az. Tisztelem a véleményedet, örülök, hogy neked tetszett, de a minőség kérdése jelen esetben nem teljesen szubjektív. Hiába vezet szerinted jól, aki 5 percenként lefullad, attól még nyilvánvalóan nem áll - illetve gyakran mégis :)

    Egyébként nem feltétlen Geralt hangjára gondoltam, hanem néhány kivételtől szinte mindenre, hiányzik az egészből az élet, nem párbeszédekről van szó, hanem egymás melletti felolvasásokról, melyek sorána jobbak néha hangsúlyoztak. (Emellett az esetleges félrefordítások során szájukba adott furcsa modatok, valamint a már melített szétvagdosás hiányosságai szintén rontanak a helyzeten.) Összességében az egész még mindig messze van egy mai tucatszinkrontól, ehhez képest a GTA-k már-már nívós eredeti nyelven szóló filmek szintjét hozzák hangszínészkedés terén. Ég és föld a különbség, ha hallod, ha nem. Ellenben a Witcher esetében dicséretes maga munka, és végülis nem egy zseniális angol eredetit silányítottak el. A Penumbra sajnos eddig kimaradt.
  • Csaba42
    #9758
    Ja, és persze az sem tetszett, hogy a D4-ben eszméleten ótré volt a gyalogolás, csak az autókázás volt jó benne - na meg az időre menő küldik is tettek arról, hogy mielőbb uninstall legyen a dologból.
  • Csaba42
    #9757
    Magyar földre magyar hangot max. magyar játékba.
  • Csaba42
    #9756
    Én azt sajnálom, hogy az SA-ban található lehetőségek nagy részét nem teszik bele a játékba a főhős miatt, de majd csak jó lesz. Nemrég szedtem le a Driver 4-et (az is NYC-ben játszódik), de az SA után nagyon rosszul hatott az, hogy csak egy kis városba van benyomorítva az ember. Remélem, ez az érzet nem fog a GTA 4 (és a Mafia 2) közben kiütközni, mert jócskán rontaná a játékélmény. :(

    Alwares: azért vannak profi magyar szinkronok is, persze most nem a játékokra gondolok (pl. az Oscar című filmnek szerintem sokkalta jobb a magyar szinkronja, mint az eredeti angol - míg előbbit sokkal beleélősebbnek találtam, utóbbi olyan unott volt). Ha a filmeknél néha jól eltalálják egy színésznek a szinkronhangját, akkor egy játéknál is sikerülhetne.

    SJ Skyline: igen? Jó ötlet, de szerintem ennek csak akkor van értelme, ha van a közelben egy körözési szint csökkentő csillagocska. De majd meglátom, milyen lesz akció közben. :)
  • Magiszter
    #9755
    Ha Geralt felólvasós monoton hangjára gondolsz az direkt volt olyan mert elméletileg egy érzelemmentes fazonról van szó. De pl ha meghallgatod Kalkstein szövegeit ott azért már marha jó a szinkron. De ez tényleg izlés kérdése. Én baromira meg voltam elégedve az egésszel, főleg azzal hogy vesződtek egy játék leszinkornizálásával. A penumbrában meg marha jóra sikerült a szinkron. Ott egyedül csak a csajjal volt problémám mert nem túl nagy átéléssel csinálta.
    Az meg a másik hogy magyar földre, magyar hangot
  • Zóanagyvarázsló
    #9754
    Talán neked bejöna Witcher szinkronja (szubjektív ugyebár), de ha némileg objektívebben is megnéznénk (hányszor van felolvasós fíling, hányszor marad el a párbeszéd érzete - nagyon-nagyon sokszor), akkor bizony legfeljebb a hazai lokalizációk között tűnhet szép munkának, és főleg a rengeteg - és sajnos így is megvágott - szöveg miatt.

    A korábbi GTA-k hihetetlen profi szinkronnal rendelkeznek, nyilván így van jelen esetben is, nincs annyi pénz a hazai játékpiacban, amennyiből akár a méltóhoz közelítő szinten meg lehetne csinálni. Jobb nem erőltetni.
  • Magiszter
    #9753
    Kimaradt: ...embereket elgázolva... (oda teszitak ahova akarjátok, bár értelem szerűen jobb lenne)
  • Magiszter
    #9752
    Witchert szerintem marha jól eltalálták. A Penumbra Black Plague-ról nem is beszélve. Élmény volt azokkal játszani. Miért ne lenne jó ha ugyanazok, vagy más jó szinkronosok lefordítanák? Milyen élmény lenne mikor végigszáguldasz a parkban és hallod hogy Niko azt kiabálja ki az ablakon hogy "Bocsi!" Rudolf Peti hangján
  • Alwares
    #9751
    Ki az az elmebeteg buzi aki kitalálta, hogy ez jó lenne szinkronosan? OMFG!
    Az eredeti szinkronok olyan profizmussal és beleéléssel vannak megcsinálva, hogy azt szentségtörés lenne leszinkronizálni... OMG, OMG, omg....
  • Pepsi Twist
    #9750
    sok új dolog van benne amit finomítani kell még... majd a GTA IV Vice City lesz a jó
  • Balumann
    #9749
    Ahogy így olvasom a hozzászólásokat, egyre inkább várom a játékot. A hírnél azt írták többen, hogy egyik legrosszabb gta rész, de ezekszerint csak nem :)
    Nagyon remélem lesz LAN mód a játékban.
  • DJ Skyline
    #9748
    igen, nem rossz az ötlet. spoler ahead-> szerencsére GTA IV-ben eltudsz menekülni miközben épp tartóztatnak le, igaz megugrik a körözési szinted :)
  • Pepsi Twist
    #9747
    amúgy az is szar volt az SA-ban hogy volt 1 csillagod mert véletlen lekoccoltál 1 autót (rendőrautó) és egyből csillag és már tartóztattak is le... na most ilyen helyzetbe lehetne pénzbírság...
  • Pepsi Twist
    #9746
    amúgy a legjobban a zsaruk elől gyalog és biciklivel lehetett menekülni főleg hogy gyalog a keríteseken átmentem (biciklivel is) de ha meg házak voltak akkor biciklivel felugrottam a ház tetejére :D
  • Pepsi Twist
    #9745
    naja
  • DJ Skyline
    #9744
    jaja, néha már vártam mikor robban az autó annyira szétlőtték. nem tudom mennyire spoiler, nem spoiler, de aki nem akarja az NE olvassa el a következőt. volt egy küldetés mikor néger testvérünk (nem tudom melyik van vagy 3-4 a játékban :D ) megbízott egy küldetéssel, hogy a város déli részén egy építkezésnél nyírjam ki a főmanuszokat, de előtte a darun dekkoló fazonokat szedjem le távcsövessel. na az egész építkezést autóval jártam be, pajzsként szolgált leginkább :D annyi lyuk volt rajta mint a franc, de bírta rendesen. a Mitsu Galant kópia volt az, nem tudom a játékbeli nevét. meg az is tetszik hogy a vér ott marad az autón ha komolyabban esik oda valaki, meg mikor elkezd égni az autó akkor szépen fokozatosan lángba kap, nem az hogy elkezd égni a motor aztán bumm. nagyon jó ez a játék :)
  • Bil Ur Sag
    #9743
    Nekem úgy tűnt mintha jobban bírná a verda a gyűrődést mint a korábbi részekben. Szal sokat kell gyalulniuk még tönkreverik. Apropó! Végre nem csak full pöpec autók szaladgálnak az utakon. Van itt mindenféle. Koszos mocskos. Félig lehordott. Olyan ami máár füstöl... :) szal meg kell válogatni mibe pattanunk be.
  • DJ Skyline
    #9742
    miért ne lenne idő? ha a rendőr 4 utcával arrébb van és nem látta hova megyek be, akkor nem kopog be a pay n sprayba :D itt még nem tart a játék azért, szóval teljesen reális ez a játékban ha már eleve beálltál, eleve nem látott a rendőr, akkor hagy válasszam már ki :) de ha már nagyon reálisak akarunk lenni, akkor azt meglehetne oldani ha nem követnek akkor kiválasztom, ha követnek akkor meg a polcról épp leeső színt fújják fel és akkor megmarad a menekülős fíling, de mégis tudok színt választani ha épp nem gyalulják a kocsim a rendőrök rommá
  • Bil Ur Sag
    #9741
    Van benne igazság :DD
  • Pepsi Twist
    #9740
    de pay n' spray nél nincs idő katalógust nézni... mikor üldöz a rendőr omg :D bemész azt olyanra festik a kocsit amilyen szín van a szórópisztolyba...
  • Bil Ur Sag
    #9739
    Igen ott ez faszán volt megoldva. Ezt a katalógus részt ahogy mondod ide is át importálhatták volna.
  • DJ Skyline
    #9738
    hát ezt majd moddolással meglehet oldani, de tényleg lehetne valami katalógus szerű hogy akkor mi a kívánság. mint a san andreasban ha beálltál a tuning műhelybe, akkor ott volt x+1 féle szín
  • Bil Ur Sag
    #9737
    Egyik gondom ami borzasztóan nagy :D Ugye a pay n' spray random fest. Na jó lenne ha kilehetne választani ugyanazt a színt az autóhoz rögtön ami volt korábban neki. Van egy elkötött nem tudom a nevét kocsim. Gyönyörű piros volt. Elvittem a pay...be és lett egy borzalmas zöld. Ki be álltam vagy négyszer mire hasonló lett kb mint amilyen volt eredetileg.
  • DJ Skyline
    #9736
    nem tudom, de így álltam már meg párszor :D
  • Bil Ur Sag
    #9735
    nem :) vagy ha valakinek netán sikerülne meghívom egy italra :D
  • Bil Ur Sag
    #9734
    Igen valóban megy közben az idő, ami szerintem is pozitív. Ez is talán jobban leképezi azt hogy "tisztára mosni" időbe telik :)
  • Atti12
    #9733
    De gondolom ilyet nem lehet csinálni? :) Pedig mekkora fun lenne már :D
  • Bil Ur Sag
    #9732
    A tökéletestől messze van de sokkal valóbb és életszerűbb mint korábban. Emlékszem a Vice City-ben a rendőrök nem elkapni akartak engem hanem vagy 200-al belémrohanni. Ez idegesítő volt nagyon. Most úgy néz ki.

    1. lezár utakat.
    2. elédvág, vagy megpróbál leszorítani
    3. ha mögötted van lő rád. Elég hamar letudják amortizálni a verdát :) fene a célzókészüléküket
    4. A többi legyen meglepetés! :)
  • rooney8
    #9731
    minimumon azért csak elfutna :D
  • DJ Skyline
    #9730
    na szóval, 10 5 másodperc alatt = 5 másodperc alatt
  • DJ Skyline
    #9729
    igazából sosem értettem miért nem lehet rendőrautót fényezni. milyen poén lenne, beállsz, fényhíd lekap, a lyukakat ha van azt akkor kigittelik, csiszolás és paint :D nem kivitelezhetetlen igazából most így a játékban, hogy a valóságban mennyire reális az nem érdekel mert játékról van most szó :) ja és az is tetszik hogy a fényezéskor eltelik kis idő, tehát pl késő délutánból hirtelen naplemente lesz, vagy éjszakából hajnal. nem úgy mint az eddigi részekben, beálltál, festés, ajtó fel mehetsz tovább és ezt így 10 5 másodperc alatt
  • Atti12
    #9728
    igen igen sikátor, ez a szó nem jutott eszembe amikor irtam a hsz.-em Azért fogalmaztam ilyen körülményesen. :D Egyébként ha tényleg így van ahogy mondod, akkor az már tökéletes :) Vagy legalábbis közel áll hozzá. Na mind1, várjuk a játékot, és reménykedjünk hogy nem lesz az egekben a gépigény :)
  • Bil Ur Sag
    #9727
    Ilyesmi nincsen. Nagyjából ha követed üldözés közben a radart, mindig megnyílik az alternatív lehetőség a menekülésre. Van hogy ők is koccanak, majd végleg lemaradnak, felborulnak, egymásba rohannak. A vizi járőr sem ott terem a semmiből hanem folyton páztázza a vizet. Akkor van gond ha a helikopter riaszt. Mert akkor tudja mindenki hol vagy. Fasza lett ez az új üldözéses rendszer.

    Pl. Volt egy hat csillagos kőrözésem. Befutottam egy "kabaréklubba", majd a hátsó kijáraton ki. Itt egy deka rendőr nem volt. A főbejáratnál sorakoztak, a többiek az utakat zárták le. Ott csesztem el a dolgot hogy egy üresen! :) hagyott rendőrautó, mivel a gazdája éppen a felettem levő utat páztázta kötöttem el, az lett a vesztem hogy ezzel rontottam a pay n' spray-be :) Rendőrautó ugye sztornó. Na mire autót váltottam volna azért megérkezett mindenki aki számít.
  • Bil Ur Sag
    #9726
    Máté 9652-es hozzászólását ajánlom figyelmedbe. Ott ha jól megfigyeled láthatod milyen nagyjából egy üldözés. Bár ez 6 csillagos, de azért valamennyire képet ad róla.