630
Történetek, amik mindenkivel megesnek utazás közben
  • Z
    #430
    Van egy atlantai ismerősöm, aki pár évente ellátogat ide, és amikor ezt a témát felhoztam neki, akkor azt mondta, hogy hülye lesz átadni a helyét. Fizetett a jegyért, és ezáltal a helyért is.
  • Z
    #429
    Életemben először voltam K1-ben...szóval nem vagánykodtam. Csak megmondtam neki, hogy ne pampogjon, hogy hova menjek, hanem inkább azt magyarázza el, hogy hogyan tartsam irányban a hajót. Na erre meg befogta, elhúzott és természetesen nem segített. Kedves...
  • Guilty01
    #428
    Ja,amúgy néha persz én is átadom a helyem,ha úgy érzem, hogy nem vagyok annyira fáradt,hogy most feltétlen ülnöm kéne...uff,én beszéltem.
  • Guilty01
    #427
    bazz,én csak azt nem vágom mi a faszért képzelik azt hogy nekünk át kell adni a helyünket? Én nem lehetek fáradt? Ne basszámár, hogy napi 2-3 óra edzés után nem vagyok úgy kimerülve mint a nyannyer aki mást se csinál egész nap,csak a piacon trécsel...
    tisztelet? oszt minek? Mit tett le az asztalra amiért tisztelnem kéne? És ha letett vmit? Bocs,akkor kezet rázok vele,meg talán magázom...ennyit a tiszteletről. Én se várom el tőle hogy tiszteljen. Aki a gyorsabb,azé a hely. Egyszer komolyan megcsinálom hogy odamegyek egy ülő nyanyához és mondom neki hogy elnézést,átadná a helyét? Kíváncsi vagyok mit szólna.
  • minigirl
    #426
    Én lecsaptam volna az evezővel... :D
  • Z
    #425
    Jah, ezektől már nem szabadulunk...gyógyszertárban is imádnak furakodni, meg postán főleg. Vércse és bulldog keresztezésével nem lehetne rettenetesebb arcú élőlényt létrehozni, mint napjaink főnyuggerei!

    Múltkor a Dunán is beszólt egy, hogy menjek közelebb a parthoz a kajakkal...
  • Z
    #424
    Országszerte veszélyesen elszaporodtak a nyuggerek, mert nincs természetes ellenségük a lakóterületükön!
  • Frosty01
    #423
    nálunk meg legalább 30 nyugger van egyszerre a váróban :\
    PEDIG FALU!
  • minigirl
    #422
    Jah, én Miskolc-Pest között buszozom, és azokon a buszokon majdnem üresség van. :)
  • Mike
    #421
    ugyanez van nálam is, max az idő kicsit más: nyugger fél óra, én 5 perc :)
  • Z
    #420
    Nem az utazáshoz köthető a következő, de a nyuggerekről szól:

    Azon csodálkozok szinte mindig, hogy mikor dokihoz megyek, én max 10 percig vagyok bent. Akkor, ha nem hívják el máshova valamiért, akkor 5 perc. Elmondom, mi a bajom, mióta, hogyan/hol fáj, stb. Megvizsgál, és felállít egy diagnózist. Általában be is jön. Viszont ezért az 5 (néha 10) percért minimum fél, de inkább egy órát kell várnom. Miért? Mert az a kevés nyugger húsz percre megy be a dokihoz. Tudnám, hogy mi a fenéért tart ilyen sokáig nekik az, ami nálam pár perc...na aztán egyszer a vizitdíjról volt régebben egy műsor az egyik rádióban, és lévén autóban ültem, gondoltam, hogy belehallgatok. A hallgatók véleményét is kikérték, és több idős ember is betelefonált, hogy bizony ők szeretnek orvoshoz járni, amióta meghalt a párjuk, mert a dokik olyan rendesek, meghallgatják őket. Csak a vizitdíjat ne kéne kifizetni...

    Ezek után jó lenne, ha felemelnék a vizitdíjat még egy kicsikét...
  • Mike
    #419
    a busszal meg az a bajom, hogy soxor olyan mint egy szardíniásdoboz, másfél óra rohadtul megfájdul a térdem (főleg ha előtte lestrapálom bicajozással), a vonatban több hely van. egyébként meg ahogy nézegettem az 1. osztály alig kerül többe, amennyit én vonaton utazom, simán megengedhetném magamnak (2-3 évente egyszer)
  • minigirl
    #418
    Látod, ezért járok vonat helyett busszal... Újabban még olcsóbb is... Csak az átszállás ne lenne, de azt is jobban elviselem, mint a nyanyákat...
  • Mike at home
    #417
    ma találkoztam egy ilyen nővel: nem buszon volt, hanem egy élelmiszerboltban állt a hosszú sorban és hangos méltatlankodással műsort adott elő, majd amikor megnyilt még egy pénztár mindenkin átgázolva elsőnek állt oda
  • LES FORZA INTER
    #416
    manapság:
    helyszín: vonat, kabin ami ugye 8 férőhelyes. általában 6an szoktak bent ülnmi, úgy kényelmesen el lehet férni, nem mászol a másik pofájába.
    szal eksön: 6an vagyunk a kabinba, és a mamák nem néznek szét, hogy esetleg amott még csak 4en, vagy kevesebben vannak a kabinba, ehhez már képzettség kell, mind1 fogjuk arra, hogy öreg nincs kedve 1 fülkét, vagy 1 vagont arrébbaktatnia. De se szó se beszéd bejön(itt jegyezném meg,hogy a tehén is elbőgi legalább magát ha bemegy az istállóba), cuccát elkezdi felrakni, közbe laza mozdulattal a mellettem lévő helyre bök, és az 1 helyből elfoglal 1,5öt, és ilyenek mellet utazz pár órát, és esetleg próbálj meg tanulni, ha ki tudod nyitni maradék kis helyeden a könyvet. nah ilyenek fel tudnak húzni.
  • LES FORZA INTER
    #415
    azok a régi szép buszos idők... amikor a mama felszállt, mert lekéste a másik buszt, ami akkor állt ki a megállóból, amikor az ameiken voltam beállt, mivel a sofőrtől beljebb nem tudtam menni (mert tele volt suliba menő "trógerekkel") láttam, hogy még üres ülő hely is van rajta, na mind1. szal felszállt és elkezdett sziidni mindenkit, hogy miaz hogy nem adják át neki a helyet, mikor épp kezelésre megy mert fáj a lába, meg legalább ne a lépcsőn utazna(bár már előtte is olyan hering effekt volt, hogy K.O., még a lépcső is fullra volt, ajtó 2.ra zárulkt stb.), na de mind1 ezt az utolsót elérte, mert vki helyet cserélt vele.
  • minigirl
    #414
    Pedig neked volt igazad. :)
  • minigirl
    #413
    Téged sem tisztellek, pedig idősebb vagy nálam. :D
  • Guilty01
    #412
    legutóbb amikor egy agresszív vén nő odajött hogy adjam át a helyem,akkor mondtam neki hogy ismerem ám ezt a trükköt: én felállok,ő meg közbe gyorsan elfoglalja a helyem. Szegény nagyon morcos lett:)
  • Jagi
    #411
    A tisztelet kölcsönös, már írtam, ha az egyik féltől elmarad akkor sajna nem lesz tisztelve a vén fasz... így járt.
  • Fantomlovag
    #410
    És az idősek tisztelete hol marad? :D
  • minigirl
    #409
    Hát, na, én ezé vok ugyanolyan bunkó velük, mint amilyenek ők velem. :)
  • Fantomlovag
    #408
    Jók az akciónagyik. Poénosak... Mikor lelök, lever, a lábadra lép, megver a táskájával, és ha még mozogsz megrugdal, miközben szíd téged, hogy mocskos agresszív huligán, mit képzelsz, miközben te csak a metróra akartál felszálni, halák nyugottan, hogy pedáns m,ódon bemenny a suliba...

    Az élet vicces.
  • minigirl
    #407
    Az biztossss!:D:D
  • Fantomlovag
    #406
    Én járókeret felkapós, sprinternagyit még csak buszhoz láttam szaladni, de a banya 70 és a halál közt lebegett, és simán lefutott engem, aki azért nagyokat lépek.
  • Mike at home
    #405
    ezek neve pedig: akciónyugdijas

    valaki olyat is látott, hogy a mammer a járókeretet felkapva sprintelt a metrókocsihoz
  • Mike at home
    #404
    azt kell mondani, nyugodtan üljön le, nem számít, végül is csak egy hajléktalan ült ott előtte :D
  • PyRex
    #403
    gyáá szívemből szoltál. mennyire tud idegesíteni, amikor ott állok a kapaszkodó mellett az ajtó közelében, mert tudom, hogy 1-2 megálló múlva leszállok, erre felszáll egy idős nő / férfi és pontosan beáll elém és a kapaszkodó közé (ugye én hátralépek, hogy beljebb engedjem). nem fogja föl, hogy nem a helyet adom át neki, hanem csak udvariasan arrébb lépek, hogy beljebb tudjon menni.

    múltkor is ilyesmi volt: állok a kapaszkodó mellett és felszáll egy idős férfi + nő és megint beálltak a kapaszkodó elé. erre olyan idegbeteg lettem, hogy fogtam és kettőjük között átnyúltam és úgy kapaszkodtam (elvileg beszélgettek egymással és a karom pont fejmagasságukban volt)

    és bazmeg még akkor sem tűnt fel nekik, hogy arrébb állhatnának... hihetetlen :)
  • JoeGunn
    #402
    Vonaton a legjobb, az öreg nyanya beül a 4esbe, és mikor megkérjük, hogy menjen át egy kettesbe, fel van háborodva, és persze nem enged oda, mert ő öreg, meg fájnak a lábai. Én meg kibasztam vele, mert lekapcsoltam abba a kocsiba az elektronikát, és nem nyíltak ugyebár az ajtók. Szól nekem hogy segítsek kinyitni neki az ajtót, én meg mondtam hogy ott a gomb :D Öregembert nem láttatok még így szaladni. Persze éppen letudodd szálni a másik kocsiba :)
  • [Walaki]D`Lair
    #401
    Én sem szoktam ezeket felvenni, engem egyedül a metrón ajtóbaállás idegesít, de azt meg nem csak a nénik csinálják, hanem mindenki...az öregekre álltalában ráhagyom a dolgokat...
  • Lilitina
    #400
    Miért okoznak ekkora gondot az idősebb hölgyek?Teljesen természetes dolog átadni a helyet..
  • Tekergo
    #399
    Hasonlót már sokan irtak :D
  • Picizöldfül
    #398
    Kedvencem: A mammer oat lesprintel a buszig ,hogy én irigykedek,erre felér a buszra,és eljátsza a nagy halálvergődését,Hangosan mondogatja is hogy direkt észrevegyék:Jaj a vérnyomásom!,jaj a viszeres/izületes lábaim! Jaj de elfáradtam! Aztán ember életet nem kímélve tolagodik,lök csíp rúg hogy azt a nyomorult helyet elkapja,1 megállóig. Na ezt rühelem.
  • yann
    #397
    "Én meg elhajolok, nyomorgok az ablak felé elég kényelmetlen pózban, hogy el tudjon menni az a szerencsétlen erre OTT MEGÁLL b.meg! És még nekem kell arrébb menni."

    ejj, ez velem is milyen rohadt soxor megtörtént. én is ettől kapok legkönnyebben agyhugykövet. félreállok, hogy a tolakodó paraszt/hülyepicsa elférjen, direkt látványosan egy kifacsart pózt veszek fel amit csak nagyon rövid ideig lehet tartani, erre megáll pont ott, szorosan mellettem/mögöttem, mert hát minek is menne tovább, ott tök jó hely keletkezett...

    a harmadik alaklom után megoldottam azzal, h nem érdekelt felborul, v összenyomorodik én visszaálltam az eredeti poziciómba. most meg már azoknak sem állok félre akik valóban csak el akarnak menni mögöttem (ha félre állnék, tuti megállna mögöttem) így ugyan mindenki fellök, de még így is ez a kisebbik rossz...
  • wantonly
    #396
    Itt az "új" buszokon elég kicsi a hely a székek között, egy ember fér el, ha valaki át akar menni akrobata mutatványokat kell bemutatni. Ha valaki felszáll én beljebb szoktam menni, hogy elférjen, ha meg tömött a busz nem tolakszom.. De ezek.. És itt most nem csak az öregekről beszélek.

    Busz tele, meglátja az ismerősét, naná, hogy muszáj odamennie és tolakszik befelé. Én meg elhajolok, nyomorgok az ablak felé elég kényelmetlen pózban, hogy el tudjon menni az a szerencsétlen erre OTT MEGÁLL b.meg! És még nekem kell arrébb menni. Szóval már az állóhelyet is át kell adni. És ez már nem egyszer fordult elő...

    Ha tehetem gyalog megyek.
  • [Walaki]D`Lair
    #395
    Hagyjad, majd öreg korodra te is ilyen leszel :)))
  • chokeerigo
    #394
    Tegnap hazajöttem suliból első óra után, mert rosszul voltam, ilyenkor mennek ugye a piacra... állok a buszmegállóba, egyedüli 60 alattiként, és mindenkit felengedek a buszra persze, csak hát mivel a táblától arrébmenni nem tudtam, természetesen mindegyik hozzám dörgölözött a büdös otthonkájukkal. Nem is ez a baj, hanem jön egy 70+ vöröshajú - rúzsozott (!) nénike, és úgy nekilökte a fejem a táblába, hogy ordítottam egy kicsikét... :) Mondom, hogy normális maga?! Nem fér fel a buszra???
    De hát ugye, összetartóak, és neki adtak igazat, így mindegyik nekem jött mégjobban utána.

    Külön piacjárat kéne...
  • Depridol
    #393
    huh.. lol nem szeretek gépelni:D mp3ba yo lecc:P
  • King of Roads
    #392
    Én úgy vélem udvarias vagyok másokkal szemben le-fel szálláskor. Pl. akit tudok előre engedek (természetesen tolakodik ott mindenki), a sofőr úgy is látja ki az aki le-fel akar szállni, addig úgy se csukja be az ajtót.
    Ha látom, h sok a felszálló úgy is beljebb megyek (ha tudok), de ha mozdulni se lehet hiába ordít hogy menjünk beljebb mert fel szeretne szállni...

    Egyébként birom, mikor levegőt se lehet kapni annyian vannak, de vmi paraszt azért tolakodik és beszól mindenkinek h "nem menne beljebb" mert ő le akar ülni...Azért meg nem fogom elengedni a kapaszkodót, hogy ő kényelmesen üljön (mármint úgy nem, h nem fogom menetközbe meg minden).
    Mikor kisebb voltam nem 1× fordult elő, mivel mindenkin megesett a szívem, de mostmár akárhogy tolakodik, szólogat be nem mek arébb ha látom, h nekem nem lesz helyem...

    Más: szokásos reggeli tömeg, fölszáll egy bolond asszony, tolaxik mint állat, ugat, hogy menjek már arréb..nem akartam köcsög lenni, így rámásztam egy másik gyerekre de már hót ideg voltam, mert még lökdösött is. De komolyan nagyon bírom, mikor a busz egyik végéből a másikba átmegy (a tömegen), hogy le tudjon ülni 3 megállóra... Aztán mire sikerült leülni megszólal: " na igen, én is így gondoltam". Mondom: "én meg nem"

    Más2: áll 1 csaj az ülés előtt, mozdulni alig bír, vmi középkorú nő odamegy: "elnézést, szeretnék leülni" végülis ott volt mögötte 2 üres ülés, de nem, ő pont oda akar leülni, ahol állnak és mozdulni nem bírnak..

    Régebben én is eléggé tolakodós bunkó voltam ilyen szempontból, de külföldön tanultam pár dolgot...
  • Jagi
    #391
    jaja, ez a hivatalos neve

    a buszról való leszállás ugyan ez :)
    nyílik az ajtó és a felszállók beállnak az ajtóba...
    én meg szépen lassan elindulok lefelé, és közben "én akkor is leszállok ha közben jössz fel de te fogsz hátast dobni nem én, mert fellöklek kíméletletnekül kis tiroli parasztgyerek, velem ne szórakozzál" nézéssel és karmozdulattal utasítom a hölgyeket és urakat, hogy adjanak helyet a tömegközlekedésre szolgáló jármű elhagyásához.