1528
Mercedes-Benz
  • DeenQa
    #980
    automata a királyság, főleg ha valami 2 kupplungos és kormányról is kapcsolható

    egybként miért nem célszerű üresbe kirakni? én mindiig azt csinálom az audival is meg a nissanokkal is, minek motorfékezgessen nekem? Amikor újra gyorsitani akarok visszateszem D-be és vagy visszarakja abba a fokozatba amiből kivettem, vagy gondolkozik egy kicsit és kiszámolja melyik lenne az ideális és abba teszi vissza.
  • N3TuddKi
    #979
    majd egyszer megfertőz és rájössz :)
    unokaöcsém kétszer ment az autómmal és azóta sóhajtozik az automata után.
  • Willi Betz
    #978
    Nekem is német autóm van és nem automata:DD Automata leginkább az amerikaiakra jellemző,ott a kézi a ritka. Valóigaz a luxusautókba automata van 98%-ban.
  • TheRock18
    #977
    azt hiszem,ha lesz pénzem se fogok luxus autót venni,főleg nem németet,mert ahogy elnéztem,mindegyikbe automataváltó van...
    unokatesóm németorszában egy mini couper-ral jár,ami automata...azt mondja városba kiváló,nem kell kuplunggal foglalkozni...
    én nem tudnám megszokni..tuti kifejelném az ablakot,mert a fékbe taposnék :D
  • N3TuddKi
    #976
    de hátramenetbe tudod rakni, csak szétcsapod a váltót.
    üresbe kiteheted menetközben is , de nem ajánlott
    D fokozatba teszed és gázt adsz ennyi
    amikor megállsz akkor teszed P-be vagy N-be
    igen az autó addig van egy helyben amíg a féken van a lábad utána elindul
  • TheRock18
    #975
    hú bazdmeg de bonyolult
    gondolom akkor,ha már gurul az autó,nem lehet hátramenetbe tenni sehogy sem...
    de üresbe kivehetem ezt is menetközben nem?
    nem nagyon értek hozzá,mint látod,de nem is nagyon kéne automata váltó :)
    tehát,csak akkor indul el a kocsi,ha 1-be van rakva és gázt adok
    és addig áll egyhelyben,amíg a féken tartom a lábam?ha leveszem a lábam,akkor elindul a kocsi?
  • Willi Betz
    #974
    A klasszikusan automata váltónak (hidromechanikus váltó) nevezett egység tulajdonképpen két fő részből áll: egy hidrodinamikus nyomatékváltóból (konverter), és egy mechanikus sebességváltóból. Az alapelve teljesen más, mint a kéziváltóé. Nincs súrlódótárcsa (kuplung), nincs szinkrongyűrű, ezeket a konverter, és bolygóművek helyettesítik.
  • Willi Betz
    #973
    Amikor az automata váltót hajtó fokozatba kapcsoljuk (D, 1, 2, 3, R) a turbinakerék elkezd forogni, és tolja az olajat. Ha nem fékezünk, ezért is van, hogy az autó elkezd "kúszni". Ha előremenetben elértük a váltási pontot, az egyes fokozatnak megfelelő bolygóművek hajtása szétkapcsol, míg a másodiké össze. A hátramenet nyilvánvalóan egy plusz fogaskerék kapcsolásával érhető el.
    Ha már a fokozatoknál tartunk, szót kell még ejteni az N és a P fokozatokról. N fokozatban a turbinakerék nem forog, ezért is nincs áthajtás. A P fokozat ugyanez, csak egy plusz mechanikus kapcsolat (körmös kapcsoló) is fogja a kihajtó tengelyt.
    Sokan nem értik, hogy miért nem lehet vontatni az autót álló motorral, N fokozatban, hiszen "üresben" van. Ha jobban végiggondoljuk, a kerekek a féltengelyeken-kardánon keresztül közvetlen kapcsolatban állnak a váltó mechanikus részeivel akkor is, ha az N fokozatban van. Ezek a részek forognak, csak a motor működésekor létrejövő olajnyomás nincs meg, emiatt a kopó alkatrészek semmilyen kenést nem kapnak.
  • TheRock18
    #972
    kíváncsi vagyok,hogy pakolja a sebességeket kuplung nélkül...
    mi kapcsolja szét a váltót?semmi?
    egyes autókban van sport fokozat...ez miben tér el?
    csúsztatja a váltást?úgy értem,nem 3000rpm-nél,hanem 5-6000-nél vált el?
  • N3TuddKi
    #971
    bal lábaddal meg szokj le a kuplungolásról. okozhat meglepetéseket :)
  • Willi Betz
    #970
    P: Parkoló fokozat
    R: Hátramenet
    N: Üres
    D: Sebességben van

    Féket köll nyomni mikor beindítod,illetve beteszed sebességbe. Meg akkor is ha állsz a lámpánál. Nagyjából ennyi. Van két pedál,gáz és fék és csókolom. Nem egy bonyolult vezetni.
  • TheRock18
    #969
    hejhó...
    szükségem lenne egy kis fejtágításra...ti biztos tudtok segíteni
    mivel soha nem volt automata váltós kocsink,így nem nagyon ismerem őket
    annyi,hogy tudom,hogy létezik,meg tán nincs kuplung...de azon kívül mit kell róla tudni?
    láttam,hogy van pár "fokozat" 1,2,P,R,N,D talán...
    de hogy is működik ez??
    kössz
  • Willi Betz
    #968
    Nem PS.
  • TheRock18
    #967
    "jóó ez csak ps"
  • N3TuddKi
    #966
  • DeenQa
    #965
    e-coupe-bol kabrio? Ne bassz... :D

    Ink AMG set csináljatok hülye németek, nem káábrio kell nekem :)
  • Willi Betz
    #964
    Kabriózzunk wazze:DDD



  • N3TuddKi
    #963
    ennek sokkal szebb a formája.
  • DeenQa
    #962
    ez az SL300 Gullwing feltámasztása lesz...

    ugyanugy felfelé nyíló ajtókkal mint abban. És a kinézete is retro-modern lesz.

    A belseje elég fasza, de kívülről nem hiszem hogy a gullwinget lepipálja majd. Látszik elején, ennek is olyan krómcsíkban lesz egy nagy merci embléma, mint az elődnek :)

  • Willi Betz
    #961
    Teteszik a belseje:)
    Emlékeztet a régi SL-re,főleg azok a szellőzőrostélyok.
  • TheRock18
    #960
    nah,ez valami roadster lesz...nem,mintha a mercinek nem lenne éppen elég...
    bár nagyon hajaz az egyik új ferrárira az eleje...
  • N3TuddKi
    #959
    Mercedes SLS
  • TheRock18
    #958
    jóvan Gabec...
    vérig sértettél..ezt megjegyeztem :(
  • Willi Betz
    #957
    Lényegtelen,akkor is jobb ha csak egy Photoshop kép:) Mostaninál csak szebb lehet.
  • DeenQa
    #956
    ez egy mostani cls fotója valaki által átphotoshoppolva, ez nem az uj cls :D
  • Willi Betz
    #955
    Ez szép! Ez már jobban tetszik mint az elődje! Főleg a hátsó sárvédőben az a "comb".
  • TheRock18
    #954
    értem,köszi :) megint okosabb lettem egy kicsit :P
  • N3TuddKi
    #953
    én mosás közben vettem észre, hogy a hátsólökhárítón folytonossági hiány van a fényezésben :S

    350? hmmm... a 300M-ben volt 3.5ös motor finom duruzsolt, de a V8 az igazi :Ð
  • DeenQa
    #952
    valami buzi nekitolatott a GTR nek :s ott is hagyta, lettek rajta fehér csíkok

    Na ma probáltam egy E coupét, 350CGI-t, egész jóó :) Tetszik, csak ennek balfasz hangja van még, kell az 5.5
  • N3TuddKi
    #951
    4 hengeresekben 5sebességes az automata. 6 hengertől felfelé általában 7G.
    az 500as és nagyobb motoroknál meg alap a 7G.
    Igen automataváltóval van, mivel a kéziváltó nem képes átvinni azt a nyomatékot.

    egyébként aki merciben kéziváltóst vesz az felér egy kisebb fajta öngyilkossággal. Eladhatatlanná teszi az autót, de nem csak mercinél, hanem alapvetően a luxusautóknál.
  • DeenQa
    #950
    2.1l motornál feljebb sztem csak az van, de a kis motroknál is tulnyomó részben automata.

    Az a 7G tronic az nagyon jó kis cucc, nem nagyon kéne más.

    Régi teló nem tudom milyen, régen Nokiám volt, de az újak azok szerintem baromi jók :D Fényképezőgépet sem tudom olyanom sem volt, abból Panasonic-ot használok, viszont TV, monitor ezek Samsungok és baromi jók.
  • TheRock18
    #949
    xD :D nah jó,igazat adok benne,hogy vannak zsír cuccok
    de samsung (/régi/teló,fényképező) az felejtős
    a monitor,tv,stb. azok már jók :)

    amúgy a mercik még luxusabb része,az csak automataváltóval van?
    mert akárhol néztem mindenütt 7fokozatú automata járt hozzá
  • DeenQa
    #948
    mi az hogy csicska samsung a legjobb elektronikai cuccok azok, műremekek.

    jah a víz tényleg fasza lehet, amikor támasztod a fejed és a kezed az ablaknál, nagy esőbe unalmasan mész az autópályán egyszer csak érzed hogy a kezedre csöpög a víz... 20milliót adtál a kocsiért... hát utána balhé lenne asszem
  • TheRock18
    #947
    majd,ha apám hazajött,telójáról leszedem a fehér SL-ről készült képeket,bár a csicska samsungjával nem tom milyen képek készülhettek :S
  • N3TuddKi
    #946
    a víz az kell, hogy el ne aludj. ez plusz extra. lehet fizetni is kell érte...
  • autoszimulator
    #945
    az volt, régi nem tetszik annyira.
  • DeenQa
    #944
    ja, ha új, de nem derült ki az irományából.

    Aha, az A5 nagyon zajos. De hát ez nagyjából igaz az összesre, aminél nincs ablakkeret. Ilyen a kupé E is. De a mercinél azért igényesebbek mint audinál + a legjobb légellenállású autó az E a piacon, ez is számít valamit gondoom. E350CDI ha szedánt próbáltál az full néma :D Az az autó a világbékét szimbolizálja belül kb. De a kupénak nincs ablakkerete... Ezért érdekes. Főleg ha gyorsan mész és oldalbakap a szél...

    Totalcaron a népítéletben pedig még azt is olvastam néhány embernél, hogy a víz is befolyik az A5 ben :D
  • N3TuddKi
    #943
    mi az az A5?

    ha olyan csendes lesz, mint az E350CDi, akkor nem lesz baj.

    ha új CL500 akkor abban alap a 7G, ha jól emlékszem.
  • DeenQa
    #942
    hát nem is magyar közutakra való, de remélem azért ki tudom próbálni milyen.

    Cl500 az elméletileg ugyanez az 5.5 ös V8 ami az E500 ban van. Max a váltó más mert a CL500 ban nem tudom hogy 7G volt-e.

    Gábor: majd azt nézzed meg kérlek, hogy milyen szélzaj van az autóban autópályán! Illetve hogy a rugózása mennyire tűrhető idehaza. Mondjuk ősztől már úgyis sima utakon fogok járni, de néha azért hazanézek majd :D én csak BP-n tudom kipróbálni. Az A5 nél 140 nél már süvített be a szél, jó szar az ablakkeret szigetelése!
  • autoszimulator
    #941
    fú, én mióta egy cl-t vezethettem 500-as motorral (nem tudom ez mennyiben másabb annál, ennyire nem vagyok szaki), hát az valami gyönyör volt. és akkor a legkisebb ebbe a monstrumba, mi lehet a többivel :D

    mondjuk SL65 BS számomra az a kategória, amit már nem tudok elképzelni közútra, és hogy épségben eljutok vele A-ból B-be, pedig nem vagyok eszetlen sutyerák :D