296
Twin Peaks
  • Vlala #175
    Én már rég elveszítettem a fonalat. Le kellene tüölteni valahonnan (:]), hogy megértsem...
  • Punker
    #174
    a kórházban? hát a másik csaj aki megszökött és nem nyírták ki.
  • Serpa
    #173
    ki volt az a lány a végén?
  • Cvd
    #172
    Most újranézve a sorozatot 15 év után csodálkoztam hogy miért emlékeztem úgy Bob-ra hogy a frászt hozza az emberre már a képe is, mikor egy béna kis kretén.
    A tegnapi rész utolsó 30 másodperce után beugrott.:)
  • Punker
    #171
    lassan kezdődik
  • grebber
    #170
    Ezek fontos eseményeknek tünnek biztos mutatják majd a köv. rész bevezetőjében.
  • Punker
    #169
    malom kigyulladt, a végén copper kapott pár lövést a mellébe
  • grebber
    #168
    Valaki mondja el mi volt a 8. rsézben azután miután a csóka megtalálta a csajt aki bevett raklap gyógyszert!!
  • mrzed001
    #167
    A B-n van fent, és most került fel nemrég az season 1 DVDRip HunDub is.
    Jövőhéten felnyomom az M-re, ha addig más fel nem teszi
  • Agy Halott #166
    Most az 1992-es Tűz, jöjj, velem-re gondolsz, hogy van belőle DvD-RiP/HuN-DuB? Akkor légy szíves aruld el, hogy hol, mert se a MP-én se az E-en nincs fent, csak a 4.3 Gb-os DvD!
  • winnie
    #165
    azért ez valahol lol, illetőleg egyéni ízlés - ne tudd meg mekkora anyázás lenne, ha a TP redetit ismerve kapjuk meg a szinkront. a magyar szink több karaktert is nagyon debillé tett, sajnos - cooper, windom earl és lynch ügynöke meg teljesen más típusú hangot kapott. szeretjük a szinkront, szó se róla, de az eredetinek szokás szerint a nyomába sem ér.
  • mrzed001
    #164
    Van DVD, meg DVDRip is belőle :)
  • ugot2know
    #163
    Van egy gyengus tv-ripem a Tűz,jöjj velem!-ről,ha esetleg több embert érdekel,akkor felrakhatom!Aki esetleg nem tudná,ez az előzménye a Twin Peaks-nek...
  • Punker
    #162
    kezdődik
  • grebber
    #161
    Else hiszem a mai részt nem kell letölteni megtudtam nézni a TV-ben.
  • qper
    #160
    a TP az egyik olyan sorozat, amit soha nem néznék meg eredeti nyelven. A szinkronhangokat anno tökéletesen megválaszották. Hiába, régen tudtak jó szinkront készíteni...
  • mrzed001
    #159
    Ezt mondjuk én sem értem. Egy dolog, hogy nincs pénz, ezért az új szinkronokat/fordításokat bugyuta stúdióknak adják ki (vagy profiknak, csak erősen áron alul), ugyanakkor arra van, hogy filmeket újraszinkronizáltassanak.
    IQ_Lite-ok, az tuti.
  • Narancs
    #158
    Tényleg borzalmas a szinkon helyzet mostanában. Nagyon sokat elvesz a film értékéből a pocsék szinkron, és mostanában valamiért szokás lett a régi fasza a szinkront is újraírni a köcsög médiatörvény miatt. Ha kétszer kimondják benne, hogy "szar" már csak 11 után mehet le, nevetséges. Ha már jó filmeket nem tudunk csinálni (1-2 kivétellel), akkor legalább a külföldi nagy alkotások szólalnának meg rendesen anyanyelvünkön.
  • mrzed001
    #157
    Ezek szerint a majmon is csak néztél, és nem láttál, olvasni pedig ott is lusta voltál (only writer user-e vagy? inkább tanulj meg visszaolvasni, nem fogsz hülyeségeket írogatni )
    Amúgy ja, eredeti angolul szinte minden jobb. Én is úgy nézem, de legtöbben nem tudnak eléggé angolul, ezért kell a szinkron
  • toozok
    #156
    Hy!
    Eléggé fáradt vagyok így nincs erőm végigolvasni, hogy miket írtatok de a magam részirül annyit tudok mondani, hogy egy külföldi torrentkeresőn találtam megnnyi torrentet és az egyikkel viszonylag hamar lejött a 2. évad. Érdekes amit a majomparádén láttam. 2. évad DVD rip. Ezzel annyi sántít, hogy nem adták ki a 2. évadot vagy ha ki is adták akkor annak nme jobb a képminősége, mint a Viasaton futónak. Nekem megvan az 1. évad a felújított kiadásban és hihetetlen mennyire jó. Szebb a képe mint egy mai filmnek, nameg 5.1-es angol hang van rajta.
    Szerintem sokkal élvezhetőbb a sorozat eredeti nyelven. Lucynek kifejezetten sz*r a magyar hangja. A többinek sem jó. kb másfél hete elkészült az összes részhez a magyar felirat (feliratok.hu). Állítólag ebben az évben adják ki a 2. évadot felújítva díszdobozban. Bocsi ha ismételtem valakit :- )
  • grebber
    #155
    Nem lényeg legalább látom.
  • mrzed001
    #154
    Kicsit zúg, illetve egyes részek eléggé.
    Nem én kreáltam, szóval nem engem szidni :D
  • grebber
    #153
    Isten áldja aki feltette a 2. szezont!!!! Hálás köszönet.
    Aránypmnak sanyi :( , de megéri.
  • Narancs
    #152
    Hali!
    Mi volt a tegnapi részben? Sajna lecsúsztam róla...:(
  • Jano
    #151
    Ma is későn fekszem le.
  • winnie
    #150
    8, talán, kérdés, hogy számolod-e a pilotot. midseason sorozat volt, azok rövidek.
  • Csibe001
    #149
    Sziasztok!!
    Az lenne a kérdésem, hogy az első széria tényleg "csak" 7 részes??

    Köszi
  • Challanger
    #148
    Ok. Érthetö. Nem vitatkozni akartam, csak azt írtam le amit a stáblistán láttam.
  • winnie
    #147
    akkor vastagítom (lehet, hogy elveszett az infó a sorok között: csak az első 2 részből vette ki a részét. - így érthető?:)

    lynch rendezte a pilotot, valamint a 2., a 8., 9. és 14. részeket. ő írta az 1-2. részt (a pilotot nem), valamint a 8. rész volt ilyen "story by".

    a created by persze, hogy hiszen mark frosttal együtt kreálták a sorozatot, azt mindig kiírják, de mint írtam a showrunner, vagyis a sorozat felelőse, vagyis az executive producerek feje mark frost volt a twin peaks-ben.
  • Challanger
    #146
    Én kb. 2 hete nézem újra a sorozatot(nem TV-ben). Már a pilot epizódnál is ki volt írva, hogy Written by Mark Frost & David Lynch. Tehát egyet biztosan írt. A többit nincs kedvem most végignézegetni, de az biztos, hogy rengeteg résznél ez szerepel: Created by Mark Frost & David Lynch, valamint Story by M.F. & D.L.
  • mrzed001
    #145
    Az :))
  • winnie
    #144
    david lynch nem írt egy epizódot sem, csak az első 2 részből vette ki a részét. a sorozat-runner pedig mark frost volt. lynch inkább rendezett (pár részt), de napi szinten nem foglalkozott a sorozattal, nem volt benne az írói brancsban.
  • Agy Halott #143
    koszi a digit... jo piros a film
  • mrzed001
    #142
    Igen, valószínű. Csak mivel régebben szarabb tévéink voltak sokkal kevésbé vettük észre :))
  • Cvd
    #141
    Amennyire visszaemlékszem régen is hasonlóan gyenge volt a kép, néha annyira mintha sima VHS kamerával forgatták volna. Lehet hogy már akkor is valami gagyi minőségben kapták a magyarok most meg ugyanazt nyomják.
  • Cvd
    #140
    Később sokkal durvább lesz, lehet hogy rákapsz addigra. Amennyire emlékszem anno Linch stílusa méginkább előrébb kerül a vége felé közeledve (lehet hogy ő is írta egyedül a folytatásokat, ezt nem tudom), sokszor már fogalmam nem volt régen hogy mi van, csak jöttek az elborultabbnál elborultabb figurák/jelenetek.:)) Aztán rá pár évre volt a mozifilm, ami megint csak másfelől állt a témához, pedig bíztam benne hogy majd abból végre megértem a lényeget. Nem sikerült.:)
  • fifi
    #139
    látom kitetted...
    ezer köszönet érte!
  • mrzed001
    #138
    Szerintem tényleg VHS-en van meg nekik, vagy VHS-ről tették BETA-ra, mert egyszerűen randa :))
  • Gorii
    #137
    ez a 45x atmasolt vhs kazi minoseg ut.. viasat pff
  • Broafka
    #136
    nem tom... van benne egy olyan... kellemes borzongatós érzés... talán, azt mondhatom
    de ismétlem, én csak a kövess résztől kapcsolódtam be a témába!
    OFF:
    látta valaki a: Requiem egy álomért (Requiem for a dream))?
    ON
    az pl egy borzasztóan nyomasztó film! sztem
    és abban voltak olyan hihető, rémisztő részek, amitől egy picit úgy... hát... megijedtem, na :)
    ez sem rossz, de nem tudom, hát majd a végén kialakul, lehet hogy a végére majd retegni fogok rajta :D