230
Meddig lehet elmenni?
  • Vlala #149
    A szomszédnak egy üveg fütyülős, aztán mehet a buli.
  • exReactor
    #148
    És milyen engedélyt kell kérni?
    (Csendháborítási engedély, Csendháborgatási engadély)
  • Gabesz amd64
    #147
    fenét fogja fel, nem egy kutyát láttam már aki a menydörgéstől vonyítva futott a házába.
    na mindegy. off vége on
  • Max7
    #146
    fent lesz szerintem :) mondom őt anyira nem zavarja ha buli van :) van meletünk egy kocsba olykor olykor jön át egy két kurva anyázás foci közben vagy egy kis hangos zene ha party van de no problem :)
  • Bandew
    #145
    Ok, megigérem, hogy nem fogom zaklatni édesanyádat szilveszter éjjel. :-)
  • Max7
    #144
    senkit nem érdekel hogy mien nap 31.-én be kell mennie leltározni szegénynek!
  • Bandew
    #143
    Tudom jól, de én az ideiről beszélek, az meg szombat.
  • Thanatos
    #142
    én csak azt modnom hogy általánositás rulez...
    felettünk pl a pont általad leirt időseb korosztály furt faraggot állandóan, főleg hétvégén, sünetben, etc amikor az ember pihenni akart volna..., enyit a teoriádról...
  • mrzed001
    #141
    Általánosságban beszéltünk, nem szilveszterre kihegyezve , de még akkor sem a >35 évesek lesznek a hangoskodók

    Valamint ahogy írtam is szilveszterkor 1-1,5-ig lehet, utána azért nem kellene
  • Max7
    #140
    édesanyám közértes és 31.-én déltől-8-ig leltározik! [év végi leltár] 31. nem ünnep hivatalosan!!!! 1.-e az ünnep!
  • Max7
    #139
    én is 7 évig éltem panelba és csendben szépszóval el lehetet intézni amikor kicsi voltam hogy ne zajongjanak! szüleim megérteték hogy szilveszter van vagy éppen buli! amugy panelba azért rosz lakni mert leejted a kést akkor azt két szintel lejebb is halják :(
  • Bandew
    #138
    Nem hiszem, hogy 31-én munkától fáradtak lennének a szülők. :-)
  • mrzed001
    #137
    A logika meg feléd rulez?
    Legalább gondolj egy pillanatra utána: ki fog überhangosan zenét hallgatni?
    - Munkában megfáradt 35-45 éves 1-2 gyereket (kicsi-nagy) nevelő szülők, vagy
    - Isiből hazaténfergett energiában túltengő lázadó tini
    Szerinted nagyáltalánosságban ???
  • Thanatos
    #136
    és a nem fiatalkoruak nem tudnak degenerált zajongok lenni? nc..., előitélet rulez...
  • mrzed001
    #135
    Nem a fiatalkorúak teszik bolonddá az embert?
    Gondolod ?
    Persze, ahogy írtam is aki hülyének született az nagy valószínűséggel hülyén is fog meghalni, de láttam már olyat (panelpatkány vagyok), hogy egyébként normális embereknek is kicsordult a pohár ilyen fiatalkorú degenerált zajongók miatt (és persze megmaradt egy fokú túlérzékenység)

    Visszaolvasni meg talán nem ártana néha ugyebár
  • Max7
    #134
    #110 3 mondata baromság nem a fiatal korúak teszik bolondá az embert! amúgy én is fiatal korú vagyok egykét hónapig még :)

    ha már itt vagyunk menj ki bécsbe ott fordulj balra majd egyenesen tovább és az első jobrakanyarodni tilos táblánál menj jobra majd balra át a piroson és jobra az első occa táblájára nézd meg mi van irva :)
  • mrzed001
    #133
    Akkor talán olvasd el #110 3. mondatát és 2)-est és #122 :D
  • Max7
    #132
    csak ebbe ott a hiba hogy nem olvastad el a #1-et ajánlom figyelmedbe! megéri elolvasni!
  • cSuwwi
    #131
    Ez talán ide illik :>
  • mrzed001
    #130
    De ha engedélyed van, akkor is egy megadott határérték alatt kell tartanod a zajt, különben szépen befejeztetik veled amit éppen csinálsz.
    Lakóház esetén pedig megvonhatják a lakók a lakhatási jogodat (asszem 50-75%-a kell, hogy arra szavazzon egy közgyűlésen), szóval bár tiéd a lakás, de nem használhatod.
    Mellesleg sztem teljesen jogos, a fasznak kell az a sok idióta hangoskodó köcsög ("élni és élni hagyni")
    Mondjuk én az azonos ellencsapás híve vagyok. Arra ébreszt reggel 6-kor szombaton, hogy üvölt a zene, akkor következő nap már 3-kor nyomok neki egy hardcore-t. Meg az azt követő 2 nap (mert hát Ludas Matyi is 3x :ppp). Ha át mer jönni, akkor leüvöltöm a fejét emlékeztetve hogy ő kezdte, ha nem akkor okult belőle. Ez eddig bevált
  • Max7
    #129
    ha engedélyed van akkor bekaphatja mindenki! focipályán nem alkalmanként van zaj hanem rendszeresen szal ez is más téma!
  • csum666
    #128
    Hát vannak fogyatékos emberk és lekopognak meg ilyesmi hát nálunk ha vannak vendégek már fél 6kor kedörömből ha csak beszélgetünk! hüyle a nő..

    És felemgy vkihez 3 órakor hogy már 5ször mos:DD és ilyeneket kell elviselni!
  • Vlala #127
    Tökmindegy, ha a Kék Duna Keringőt hallgatod max-közeli hangerőn, attól is meg lehet őrülni :)
  • Dying Soul
    #126
    Zúzd fel a hangerőt, és zárd be az ajtót, és ne nyiss ajtót senkinek, egy kukucskáló jó hasznodra lehet, mert ha már rendes leszel és nem engeded be a hülye szomszédot, a rendőrbácsit beengeded, ha kihívják. Amúgy tényleg, Mansontól tedd be a Fight Song-ot, a Rock is Dead-et vagy a Born Again-t. Az utóbbiban jó a basszus, egyenletes dübörgés, csípni fogják :D
  • Syry
    #125
    Friss házasoknak dexar lehet ott az élet :)
  • Vlala #124
    Részvétem. A panel sajnos ilyen, fogadok, hogy a szomszédaid kertes házból költöztek oda, ezért zavarja őket minden.
    Két dolgot tehetsz, vagy alkalmazkodsz hozzájuk, lábujjhegyen jársz és leckéket veszel a Splinter Cellből (nem, ezt én sem gondoltam komolyan.), vagy elkezd Téged is zavarni az, amit a szomszéd művel. Minden pici zajra átkopogsz a falon, hogy "hagyják már abba, ránkszakad a ház!", és egyszer-egyszer a rendőröket is kihívhatod hozzájuk, hogy hangosan nézik a Barátok Köztöt...
  • mrzed001
    #123
    Óóóó dehogynem :)
    Tovább megyek, egy már megépült létesítményt is lebontathatsz/bezárathatsz, ha onnan túl nagy zaj ért téged, ugyanis a zajjal is BIRTOKHÁBORÍTÁS vétkét követik el ellened!
    És ez nem csak a focipályákra igaz
  • mrzed001
    #122
    Volt egypár beszólás a topicban ami egy kissé baszta a csőröm.
    Szilveszterkor egyébként 1-1,5-ig nyugodtan lehet zajongani (persze a ház azért ne dőljön össze), akkor a zsírok is ünnepelnek és egyébként se szoktak bszatni ilyenkor senkit.
    De ez nem azt jelenti tisztelt kiskorúak (nem te) hogy évközben akkor és annyit amennyit a cucc még kibir !
  • Prank
    #121
    írd ki az ajtódra, hogy a melletted lakók idegkezelés alatt állnak, ezért kéretik kussba maradni... vagy valami ilyesmit
  • Syry
    #120
    Utald be a hülye picsáját vmi psziátriára vagy öregek otthonába... Lemerem fogadni, hogy egyedül él, vagy veri a férje:) Azok ien rinyálósak...
  • sweech
    #119
    be lehet állítani hogy akarja e hogylátszódjanak a csillagai vagy nem
  • Syry
    #118
    3=4
  • Syry
    #117
    Én ugytom, hogy csendháboritásért nem lehet feljelenteni, viszont amit csinált, azért nyugottan mexivat6od (#3 - zaklatásos komment) :)
  • Bandew
    #116
    Nincs mélynyomónk, nincs semmilyen komoly hangfelszerelésünk, csupán egy szimpla sztereo hangfal a számítógéphez. Mellesleg már leírtam, hogy nem vagyunk hangosak, csupán beőrjítik magukat. A melletünk lévő szomszédok igen gyakran buliznak, hallhatóak, de nem zavarnak. És igenis meg kéne mutatni nekik, hogy mi az amiért szólniuk kéne.
  • Garrett27
    #115
    itt és most nem építkezésrol van szó: a december 31-rol januar 1-re virradó éjjel egy kulonleges nap az évben - errol mintha hallottam volna, hogy "jogilag is kulonleges". Tehát meg van engedve a hangosabb unneplés...persze más kérdés, hogy ha csak errol az éjszakáról van-e szó.... mi is volt pontosan az #1-ben ? ...
  • Max7
    #114
    egy nem idevágó kérdés! nem vagy vip mert nincs csillag a neved mellet mégis tudod váltani a fejléced? hogyan? :D
  • Max7
    #113
    szerintem nincs építkezésnél se mondhatod meg a betonkeverőnek hogy csak 50decibelel dörmögjön vagy a flexnek hogy 20-alé nyikorogjon :D
  • Max7
    #111
    épp ez volt a lényeg hogy túl érzékenyek a szomszédok pedig kulturált emberek kulturáltan mulatnak!

    egyszóval a szomszédja pikkel rá valamiért vagy egyszerüen agybeteg
  • mrzed001
    #110
    Ööööööööö
    Merre is indult el ez a topic ?
    Tanácsadás, hogy szivasd a szomszédod ?!?
    Persze, az szar ha ennyire túlérzékeny mimózák az ember szomszédai, de nem kellene elfelejteni hogy nagyáltalánosságban éppen az ide panaszkodó basszusbömböltető (épphogynem?) kiskorúak a hibásak.
    Persze gondolom velük még nem fordult elő, hogy éppen tanultak volna (hova is gondolok :p), olvastak volna (egyre nagyobb túlzásokba esek :pp), aludtak volna mert másnap esetleg píztkeresni mennek (napersssszeeee :ppp), vagy épp egy filmet nem tudtak megnézni abból a nem éppen feledhetetlen okból kifolyólag, hogy a fél ház remeg egy mélyládától (mellesleg olyan érzés, mintha folyamatosan kapnád a tockosokat).
    Szóval
    1) ne bömböltesd azt a kurva zenét, akkor nem fognak baszogatni!
    2) ha normál hangerőnél beszólnak, hívd be és mutasd meg neki
    3) vedd le minimumra (~0) azt a kurva basszust, mert bár te nem érzed, de a fél ház remeg tőle (úgy mellesleg megrepesztheti a vasbetont, erfáradhatnak a hegesztések ... ésatöbbi)
    4) egy kultúrált házibuliban beszélgetni és táncolni(meg ott is beszélgetni) szoktak az emberek, elég szar ha beszélnél a hölgyel és le kell üvöltened a fejét
  • Garrett27
    #109
    azért utána is lehetne nézni, nincs-e direkt erre a napra valamilyen kulon szabályzat...ami a decibelleket stb. illeti