230
Meddig lehet elmenni?
  • Garrett27
    #189
    én is kérdeném...milyen volt?
  • Pheel
    #188
    Na milyen volt?
  • bmffm856
    #187
    igeeeen! emberek! eljött dec.31-e este! itt az idő egy marha nagyot bulizni...!!! mindenki tegyen a nyavalygós szomszédjára, aki állandóan borsot tör az orra alá, és csavarja fel a hangerőőőőt a maximumra!!! jó bulizást BOLDOG ÚJÉVET ELŐRE MINDENKINEK!
  • _Atti_
    #186
    türelmes ember lehetsz..vagy csak nem ecsetelnéd a következményeket?:D
  • Bandew
    #185
    Bocs, de ha úgy érzem veszélyes valami az életemre, akkor lesz@rom a melót, meg vizsgát! Azt hiszem ez hozzátertozi az ösztönünkhöz. Így nyílván ők sem voltak úgy ki, hogy nem tudták volna baleset nélkül megúszni a napot. Mert ez igenis figyelmetlenség! Csak azt ne mondd, hogy 1 rossz éjszaka miatt kikészül így egy ember. Ha így lenne a háborúk is csak 1-2 napig tartanának. Ez figyelmetlenség, baleset, nem uralkodott felettük olyan fokú fáradtság, amit ne tudtak volna legyőzni, így a saját hibájuk is.
  • Garrett27
    #184
    nalunk a lakótelepen még 1x sem tortént meg, hogy rendorok jartak csendháborítás miatt, bár itt nagyon sok hangos buli szokott szilveszterkor lenni, és lakik egy pár hulye is, aki bizony jelentget mindenféle f@szság miatt...
  • rolika
    #183
    kíváncsi leszek, ez majd mennyire zavarja az eddig is petárdázókat... a petárdázás aztán egyértelműen kimeríti a csendháborítás fogalmát :)
    meg arra, is hogyan áll hozzá a rendőrség, ugrik-e egyből, ha hívom őket.
    lehet, hogy nem leszek annyira toleráns, mint szeretnék. főleg a kislányo miatt gondolom így.
    btw k.rva érdekes, hogy a csóró cigóknak honnan a p.csából futja arra temérdek petárdára, meg rakétára...
  • blackgamer
    #182
    a petárda sziveszterre (is) betiltva!
  • sparky
    #181
    Jó de ha ő kihívja a zsarukat akkór én meg kihívok a vám és pénzügyörséget! mert ez a kedves szomszéd csempész cigit meg csembész benzint árúl! ja én én meg falun lakom!
  • mrzed001
    #180
    Persze, mindenkinek van egy ingerküszöbe, és ez is állapotfüggő.
    Pölö ha van egy jó kis migrénes fejfájásod ha csak ugrálnak feletted a kölykök is majd beleőrülsz a fájdalomba (akinek nem volt, az nem tudhatja milyen), míg normális fejjel észre sem veszed.
    Szóval az öreg rinyagép lehet, hogy
    1) túlérzékeny és (tipikusan magyarosan) faszfej (egy szóval nem mondtam, hogy nincs ilyen :p)
    2) de az is lehet, hogy pölö éppen nincs jól
    3) vagy épp a kisfia érdekében (tudjon aludni) veri a tamtamot -jogosan-
    Szóval igen, egy kicsit toleránsabban kellene a dolgokhoz állni
  • rolika
    #179
    az egész attól függ, mennyire toleránsak az emberek.
    egy ilyen szélsőséges esetben esetleg mindkét félnek el kéne gondolkodnia magatartásán, és engednie álláspontjából. a baj az, hogy ez k.rvára nem jellemző ránk, nagyokos és mindentudó magyarokra :(
  • mrzed001
    #178
    És mivel ugyebár minden segélykérést auto rögzítenek a policenál is, és a szomszédodnak mondjuk ordítania kell a telefonba hogy hallja a rendőr, így ha nem küld ki senkit és a szomszédod később panasszal él az eljárással kapcsolatban, akkor a szolgálatos csúnyán megütheti a bokáját, mivel ott a hangfelvétel a több mint egyértelmű szabálysértésről (amit mellesleg 30-150 ezer Ft bírsággal büntethetnek -városfüggő-)
  • rolika
    #177
    ezzel nem oldasz meg semmit...
    sőt! most tényleg kihúzhatod a gyufát!
    szilveszterkor is ugyanazok a jogszabályok és törvények érvényesek, mint máskor, csak éppen kialakult egy kicsit magasabb ingerküszöb az (értelmesebb) emberek részéről. magyarul simán rádhívhatják a yardot, bár azért biztos nagyon nyektetni kéne őket, hogy újévkor kidugják az orrukat az őrsről :DDD
  • sparky
    #176
    Helósztok! nekem at a bajom ,hogy mi faluban lakunk. És mellettünk van 2 nagyonköcsög szomszéd! És képzeljétek el, hogy amikór kimegyek az udvarra és dobbantok a lábammal, hogya hó lejöjjön a cipőmről nem erősen! És ő erre átjön, hogy felfog jelenteni ha még 1 szer hangoskodok és semmi extra nincs!
    Nos ezellen az lessz a nagy buli, hoogy szilveszterkór mindég otthon vannak és szilveszterre megvan a havertól rendelve a 2 1200W végfok 6 50 centis mélyláda és 6 közép! ezek direkt az udvaron lesznek kirakva és ezt a hangerőt még 2 kilónéterre is hallani fogják!! ez ér valamit a szomszéd kiidegelésében?
  • mrzed001
    #175
    Még egy apró pontosítás: mélyláda esetén nem csak a melletted, fölötted és alattad lévő az, akit zavarsz.
    A múltkor nem voltam itthon és mesélték, hogy 2 emelettel fentebbről jött le egy ipse a szomszédomhoz, meg a földszintről és az utcáról üvöltöztek fel neki, hogy kapcsolja már le azt a szart.
    A basszusnak bizony megvan az a jószokása, hogy ütemes rezonanciát tud kelteni a falakban. Ezért van az, hogy hiába is hungarocelezed körbe a lakásod szart se ér, mert maga a teljes födém rezonál.

    Ez persze nem neked szól, mert te kultúrált keretek között nyomatod, de a sok kisköcsög fajbunkónak ez újdonság (azért a füldugós szöveged is elég naivitásról és tapasztalatlanságról árulkodott :)) )

    Ami a másik részét illeti, már írtam hogy a feleslegesen odacsörtető szomszédokat meg be kell hívni, és megmutatni hogy milyen hangosan nyomatod (meg vissza, hogy az ő tevéje mennyire hallatszik fel). Ettől ha nem kőbunkó megnyugszik (kedvességgel még mindig többre mész mint egy szomszédháborúval -volt részem benne-)

    A petárdát pedig piszkosul büntetném (és nem csak a hangja miatt). Van aki levelesládába dobálja be, mások a tömeg közepére ...
  • mrzed001
    #174
    Sztem hagyjuk ezt a vitát, mert nem érted meg azt az abszolúte alaptézist, hogy az ember kényszerpályán mozog.
    Pedig ha dolgozol, vagy tanulsz akkor tudnod kell, hogy csak azért mert neked szar éjszakád volt nem fognak elhalasztani egy zh-t, meg a főnök sem fogja azt mondani, hogy nem kell elmenned arra a k.rva fontos tárgyalásra (pölö: 4-6-os halálutakon), végülis csak egy 200 milliós üzletről van szó, vagy leállt az a krva rendszer és meg kell csinálnod villám gyorsan különben a holnapi lapok címlapjára kerül a cég ...

    Szóval ezt nem érted.
    Akármilyen fáradt is vagy, neked tenned kell a dolgodat. Ha pampogsz meg szépen kirugnak (jogosan)
    Szóval egy ilyen helyzetben mész és vezetsz/vizsgázol.
    Aki fáradt az hibázik (másik alaptétel), így igen a hangoskodó tehet a balesetről (a szerencsétlen áldozat aludt volna, ha hagyják, és akkor nincs baleset ugyebár )
    Ok <-> Okozat
  • Bandew
    #173
    Jaja petárdázás nagyon gáz. Bár engem nem zavar, de nagyon sokan érzékenyek rá és dűhít, hogy az egésznek semmi értelme.
  • rolika
    #172
    én belátom, csak ak kislányom nem fogja :)
    otthonülés lesz, szép csendben, hármasban :) ilyen is kell néha :)
    bár a petárdázástól előre félek: kutya bezár, kislány ööö ezt még nem tudom
  • Bandew
    #171
    Természetesen. Én nagyon szeretem a kisbabákat (rossz az aki rosszra gondol :-)) és soha nem is zajongok ha tudom, hogy alattunk vagy mellettünk baba van. Az más tészta, hogy a pécsi alsó szomszédok akkor is feljönnek, ha a mono TV-n alapból halk filmet nézünk és minden miatt ránk szólnak. De azért a szilveszter az más ezt gondolom te is belátod. Én is kibírtam csecsemőkoromban a szüleim randalírját. :-)
    Persze nem győzőm hangsúlyozni: kultúrált keretek között!
  • rolika
    #170
    a csecsemő az más tészta. 3 hónapos kislányom van. mostanában úgy nézünk a párommal dvd-t, hogy csak a tv-n megy, de tegnap (tök véletlenül, mert a dvd-lejátszó az erősítőn keresztül kap áramot, és be kell kapcsolni még akkor is, ha nem is használom hangerősítésre) bekapcskor megszólaltak a ládák is... a hülye thx-intro miatt 2 órát sírt :(
  • rolika
    #169
    lehet. már úgy csináljuk. a teraszon csak csevely van, bent megy a zene. ezért (még) nem szólt senki :)
  • Bandew
    #168
    Hmmm hangkárosodás? Ezt tényleg jól elírtam. :-D
    De amúgy itt írtál róla:

    "csecsemő: nem tom ilyen fiatal korban ekkora zajártalom milyen következményekkel játhat"

    Lehet nem pont erre gondoltál, én mindenesetre így értelmeztem.

    Elaludt szót természetesen csak a túlzás kedvéért írtam, mint ahogy azt később meg is indokoltam. És mint mondottam igenis oda lehet figyelni! Azért mert egy éjszaka nem alszik normálisan (ugyanis a legnagyobb hangzavarban is lehet aludni, az más tészta, hogy nem olyan hatékonyan), attól még kell lennie magában annyi tudatnak, hogy "Hóóó veszélyes dolgot csinálok, odafigyelek!". Aztán amikor a srác elbóbiskolva tönkrevágja a kezét, mert figyelmetlen volt, rögtön jön a duma, hogy a szomszédok miatt. K*rva szép dolog az egészet más nyakába varrni, hadd egye meg a lelkiismerete a srácot, mert az egész az Ő hibája, MIATTA történt, MIATTA halt meg, MIATTA MIATTA MIATTA...
    Mint mondtam már nem amiatt tiltakozok, hogy felháborodsz a folyamatos mélynyomókkal felszerelt bulizós kölykök miatt, őket én sem bírom, de azért ha miattuk hülyeséget csinálok, nem fogom rájuk kenni! Nem fogok átmenni hozzájuk és az éppen gyógyuló csonka karomat a képébe dugni, hogy "TESSÉK EZ MIND MIATTAD VAN TE SZEMÉT!!! TE TEHETSZ RÓLA!!!". És az ember igenis kibír egy álmatlan éjszakát. Nem hallottad még a "Jaj alig aludtam az éjjel" dumát? Mert én rengetegszer! És ezek az emberek még mindig életben vannak!. De ha valakit annyira megvisel, hogy volán mögé sem bír ülni, az ne üljön volán mögé! Akkor ez nála már valszeg olyan fokú, mintha beteg lenne, tehát maradjon otthon, ha ennyire ki van készülve és keményen b@ssza le a dorbézolókat, ahogy ilyenkor szokás, de ne veszélyeztesse a saját és mások épségét, mert sztem nagyon veszélyeztetés így kocsiba ülni, mint bulizni egyet.
  • mrzed001
    #167
    Ez a csúnya személyeskedés, mindig akkor szokott kezdődni, amikor a kiskölyök rájön, hogy IQból itt már nem nyerhet, szóval akkor mondjunk csúnyákat rá.
    Ez olyan uninteligens.

    Ha van érdemi és logikus hozzászólásod, nos tessék, de úgy látom az elmúlt 100 hozzászólásból hogy csak fikázásra vagy képes. Ennyire tellik az IQdból?

  • Thanatos
    #166
    csak sajnos van aki bedől neki, hiddel egy ideig nem válaszolna neki senki megunná :)
  • mrzed001
    #165
    Igen, az embereknek kell néha a kikapcsolódás.
    De az ő szorakozásuknak miért kell más kárának lennie ???
    Miért nem lehet értelmes hangerővel mély nélkül? Mert akkor a csaj akire hajtanak 5 perc nembeszélés után rájön, hogy nem egy laza csávó, hanem egy kőbunkó
  • mrzed001
    #164
    No akkor állításonként cáfollak (mihelőt szétvet a röhögőgörcs :pp):
    Ugyanis más a hangkárosodás és más a szimpla zaj amitől nem lehet aludni
    És mégis ki beszélt itt hangkárosodásról? Mi is az pontosan? A folyamatos zaj eredménye: halláskárosodás. Ki beszélt itt erről ??

    Én tehetek róla, ha valaki veszélyes gépekkel való munka során van olyan barom, hogy elaludjon, csak mert 1x bulizni merészeltem?
    Egy szóval sem írtam, hogy elaludt. Fáradt volt, ezért hibázott, nagyot hibázott. Tudod, a fáradtságtól szoktak az emberek. És igen, ha miattad volt fáradt, akkor morálisan te vagy a hibás. Persze felmentést kellett volna kérnie az óráról (persze, mintha lenne ilyen [kackac] ... mindannyian kényszerpályán mozgunk)

    Vagy én tehetek róla, hogy egy baromi álmos ember annyira meggondolatlan, hogy volán mögé ül?
    Igen. Tudod kényszerpálya. Ha neki reggel dolgozni kell mennie, akkor dolgozni kell mennie. Nem tom dolgozol-e (családfő-e vagy ?), de a főnökök nem szokták sem a kését, sem a "csak úgy" távolléteket tolerálni. Szóval kénytelen beülni abba a kocsiba, és bemennie dolgozni. Ezért igen, te vagy a hibás ha történik vele valami.

    Kicsit merész dolog rákenni egy ilyen balesetet a hangoskódókra
    Egy kicsit merész dolog más életével játszani is, nem gondolod ?!?

    annak van annyi esze, hogy minimum füldugót vásárol
    Nos, ezért kívánok én minden zajongónak egy hasonló szomszédot, mert ezek szerint TE se tudod, milyen egy mélyláda szomszédságában lakni.
    EMBER (? v. !) a basszus az ágyadat és az agyadat rázza !!!
    A füldugó szart se ér ha ugrál alattad az ágy és lüktet a fal! Az akvárium úgy néz ki, mintha Godzilla ugrálna az ablak alatt.
  • Garrett27
    #163
    azért megtudtál már valami jogi dolgot errol? Azt gondolom, hogy zaklatásért fel lehet jelenteni meg stb., de mi van az év végével? Vagy még mindig várod a válaszainkat és észrevételeinket ezzel kapcsolatban? Sajnos, nem vagyunk nagyon a jog-és torvények birtokában a leírt zajongásokkal és év végi unnepekkel kapcsolatban, a válaszainkból kitunik, de tán akad valamilyen más forrás is...
  • bmffm856
    #162
    :D:D:D etnikumtól mit vársz? Legyen ön is milliomost? :D:D:D...amúgy egy megpörkölkt szomszéddal szemben 100m az lófing...:):)
  • rolika
    #161
    alapvetően teljesen igazad van :)
    csakhogy emberek vagyunk, és néha kell egy kis kikapcsolódás
    a hangsúly a néha-n! azóta sem csaptunk ilyen bulit, akkor minden frankón összejött, megvolt az indok, mindenki ráért, aki számít, stb.
    és én már ennek az egyetlen (egyébként parasztbunkó) szomszéd reakciójából leszűrtem, hogy nem szabad ilyet csinálni (engem ne utáljon senki)
    ja, és igen, megkaptam a zajongó szomszédokat is: etnikum... szerencsére van vagy 100 m közöttünk, szerencsétlenségre ez nem elegendő... de hát ez van... legalább van ingyenes live mónika show-nk :)
  • bmffm856
    #160
    persze hogy nem! direkt provokál...amióta először ide írt, azóta megy a marakodás...persze ezért most én is meg fogom kapni a magamét...de nem érdekel...
  • bmffm856
    #159
    szerintem nem érdemews vitázni...itt az egész arra megy ki, amit a vicc is mond:

    A farkas meg a róka beszélgetnek:
    -Te farkas...kurvéára unatkozom...csináljunk valamit!
    -jó! verjük meg a nyuszikát!
    -Aztán mért?
    -Ha van rajta sapka azért, ha nincs, azért.
    Ok, elmentek megverni nyulat.
    Másnap a róka megint rákezd:
    -Te farkas...kurvéára unatkozom...csináljunk valamit!
    -jó! verjük meg a nyuszikát!
    -Aztán mért?
    -Kérünk tőle cigit, ha szűrőset ad azért, ha szűrőtlent azért.
    Mennek, találkoznak a nyuszival:
    -Te nyuszi van cigid?
    -Van. Szűrőst kérsz vagy szűrőtlent?
    Mire a róka:
    -Te farkas! Van rajta sapka!

    hát ennyi...egyébként azzal, ha rendezel egy bulit, szerintem az égegyadta világon senkinek nem fogsz ártani.,. a rinyálós szomszédok meg egyszeer elviselik, vagy tényleg pereld be őket zaklatásért...

    egyébként meglehetősen elharapódzott a topik..a kezdeti poénkodásból teljesen átment marakodásba...szerintem ez nem jó...na de mindegy...ennyit szerettem volna.
  • Thanatos
    #158
    hagyad ugyse fogja megérteni sose.... :)
  • Bandew
    #157
    Röhögök! Ugyanis más a hangkárosodás és más a szimpla zaj amitől nem lehet aludni. És mondok még valamit. Én tehetek róla, ha valaki veszélyes gépekkel való munka során van olyan barom, hogy elaludjon, csak mert 1x bulizni merészeltem? Vagy én tehetek róla, hogy egy baromi álmos ember annyira meggondolatlan, hogy volán mögé ül? Én egyszer két napig fent voltam, és úgy ültem volán mögé, hogy összeszedtem magam, mert tisztában voltam vele mire készülök. Kicsit merész dolog rákenni egy ilyen balesetet a hangoskódókra. Ez tipikusan a "legyen már valaki hibás" eset. Nem kell mindig a hibást keresni, mert ezek balesetek. Amúgy ha valaki ilyen munkahelyen dolgozik, vagy nagy koncentrációra van szüksége a munkájához, annak van annyi esze, hogy minimum füldugót vásárol. Nekem is van, pedig nem szorulok rá. Tökéletesen hangszigetel és rendesen lehet vele aludni (azért párszor már rákényszerültem).
  • mrzed001
    #156
    Morbid volt, és durva (direkt), de igaz.
    Akinek nem inge persze, de úgy látom azért te is elgondolkoztál egy kicsit a leírtakon.
    És talán minden hangoskodónak el kellene gondolkodnia ezen.

    Egyébként igen, ahogy a szavak is ölni képesek úgy a zaj is ölni képes.
    Két példa (szakközép urban legend műhelyfőnök tanár mesélte): 2 normális rendes srác nem tudott aludni, mert a szomszédban ment a dáridó (más-más évfolyam, x év a két eset között). Másnap majd elaludt a suliban, utolsó 4 óra műhelygyakorlat. Fáradt volt nem gombolta be rendesen a munkaruha ujját. Az esztergapad tokmány azt bekapta, felcsavarta a jobb kezével egyetemben. A másik srácnak állítólag hasonló eset a hosszú haját kapta be a tokmány, azonnali skalpolás.
    És ez csak 2 példa volt.
    Mondhattam volna hogy 1-2 autóbaleset oka is lehetett ez, de inkább nem fárasztalak vele (elég ha csak utána gondolsz).

    Szóval akkor most már talán lassan megértheted, hogy azzal, hogy te "csak" bulizol lehet, hogy épp mások sírját ásod.
    Vagy épp egy csecsemőnek okozol maradandó károsodást. Vagy épp egy diák jövőjét teszed tönkre.
    Na most hogy érzed magad ?
    Érted már?

    Nem vagy se te, se a többi önző f.sz isten, hogy ártatlanok életével játszani merészeljetek !!!
  • Bandew
    #155
    Gratulálok. Ezzel a hozzászólásoddal egyértelműen GYILKOSNAK neveztél minden olyan embert, aki életében akár egy bulit csinál.
    Akkor mondok én is valamit. Az a diák aki mondjuk túl van az összes vizsgán és szeretne kikapcsolódni, de nem teheti, mert a szomszédok tiltják, sajna el fog halálozni a túlzott stressztől, amit nem adhat le, de az is lehet, hogy brutálisan végez önmagával. Akkor a szegény csecsemő, akinek a szomszédok betapasztják a száját, mert a sírásától nem tudnak aludni és így ugyebár már az életük forog kockán. De ettől szegény baba bekrepál vagy örökre szellemi fogyatékos marad. És a munkából hazatérő munkás sem térhet be a kocsmába egy pofa sörre és nem ordibálhat a meccs közben, mert még a végén lesittelik gyilkosságért.
    És azok az emberek, akik ezt nem engedi, mert nekik úgy kényelmes nem ÖNZŐ F@SZOK?
    Maradjunk annyiban (és lásd be te is) hogy az imént eléggé szélsőségesen álltál a dologhoz, én ennek most leírtam a másik oldalát, de gondolom így már te is látod, hogy mekkora baromság. Én tolerálom mások (nem mindennapos) buliját, toleráljanak engem is, ha épp születésnapom van vagy mittomén. Ha bulit tartok nem csavarom maxra a hangerőt, tudom hol a határ, de azért persze, hogy hangos, hisz ez a lényege. Nem fogunk a lépcsőházban ordibálva ugrálni és petárdákat durroktatni, csupán nevetgélünk, táncolunk a zenére és jól érezzük magunkat. Azt hiszem ez egy teljesen természetes emberi viselkedés. Ha mások kultúrált keretek között jól érzik magukat, nem fogom elrontani az örömüket. Ha én mondjuk kúltúrált keretek között bulit csinálok, azt nyílván nem vizsgaidőszakban teszem, ha meg mondjuk mégis akkor, akkor tekintettel vagyok másokra, meg is kérdezem őket előtte. Tudom, nem rám gondoltál, mondtad is, hogy akinek nem inge ne vegye magára, de akkor is elég morbid volt amit az imént írtál.
  • mrzed001
    #154
    Te kibirod, én kibirom (koleszba kocsma mellett volt a szobám, szóval 2 mélyláda mellett is elaludtam -bár öregszem, nem valószínű hogy még menne-), de most gondolj bele, hogy valakinek ott:
    - az egypár éves csecsemő (esetleg szegény kutyus, cicus). Az a szerencsétlen nem védett annyira a zajok ellen mint mi végig fogja ordítani az éjszakát.
    - 6-18 éves gyerek, aki másnap esetleg éppen suliba menne, dogák, szóbeli felelés ...
    - 18-24 éves főiskolás/egyetemista aki aludna mert pölö másnap ZH, vagy vizsga (rosszabb esetben szigorlata) lesz (jobb esetben csak nem tud figyelni órán).
    - 24-60 szerencsétlen másnap menne dolgozni

    És akkor most hogy mennyire kihat a vadbarmok zajongása ezekre a személyekre:
    - csecsemő: nem tom ilyen fiatal korban ekkora zajártalom milyen következményekkel játhat, de biztos nem pozitív (ha van kölköd teszteld rajta , egyes állatkisérletek szerint többször kapja idegbeteg lesz)
    - 6-18 éves gyerek: ahogy már említettem, nekik nem elég a mindennapi stressz ??? Gondolom nem tudod, hogy egyre nő ebben a korosztályban az öngyilkosságok száma, mert annyira nagy elvárásokat kell teljesíteniük, hogy nem bírják a nyomást. És te még jobban ki akarod készíteni egy fontos doga előtt ?!? Gratulálok ...
    - 18-24 éves: aki nem volt koleszos az tuti nem tudja milyen az, hogy másnap életed legfontosabb ZH, vizsga, szigorlata lesz, és te egy percet sem tudsz aludni előtte egyes agyalágyult faszok miatt
    - 24-60 éves: fizikai munkát végző figyelmetlen lesz kialvatlanul, ez akár a kezébe/életébe is kerülhet (meséljek?). Szellemi munkát végző ... ezt sztem nem kell ragozni, az eszéből él (pl: fejlesztő), ha nem aludt nem tud dolgozni

    Most akkor gondolkodj el rajta hogy az, hogy te zajonghass és bulizhass egész éjszaka felér-e azzal a sok rosszal amit okozol vele. Fogadjunk, hogy soha nem gondoltál utána, mert pont ezek a zajongók akik nagyáltalánosságban az ÖNZŐ F.SZ kategóriába tartoznak
    Akinek nem inge persze ....

    Egyébként én minden zajongónak csak egyvalamit kívánok: egy hasonló szomszédot
  • Bandew
    #153
    Ja amúgy van egy idetartozó viccem :-):

    Idős bácsi találkozik a fiatal szomszédjával és aszongya:
    -Fiatalúr, nem zavarta, hogy tegnap hajnali 2-től 3-ig folyamatosan dörömböltünk magának?
    -Jaj egyáltalán nem, mi is egész éjjel buliztunk.
  • Bandew
    #152
    Igen ez az amit én nem értek. Hogy pl évente egy nagyobbacska bulit igazán csaphatna mindenki! Ez hozzátartozik az életünkhöz. Na és ha nem alusszuk ki magukat? Ennyit igazán kibír az ember.
  • rolika
    #151
    3 éve nyáron költöztem egy vidéki családi házba, és persze megtartottuk az ilyenkor kötelező házavató bulit...
    nem szóltunk senkinek, nem jelentettük be, persze hangoskodtunk, ezerrel ment kint a teraszon a zene.
    a rendőrséget a szomszéd utcából hívták ki paraszték, érdekes módon a közvetlen szomszédokat nem zavarta a dolog.
    szóval jött a közeg, ki se szállt a kocsiból, csak mondta, hogy vegyünk vissza, blabla, meg 100000 ft-ra megbüntethet (tényleg iszonyú hangosak voltunk :). már eléggé be voltam állva :), de egy gyors fejszámolásra még futotta: voltunk 20-an, összedobjuk, úgyhogy nem törődtem vele. be akartam hívni őket (mert ketten voltak), hogy nézzék meg, nem vagyunk vadállatok, csak hát nem mindennap vesz az ember házat meg minden. azt mondta, hogy be sem jöhet hozzám, a kertkaput nem lépheti át!
    persze az egész dologból nem lett semmi :)
    ja, a legjobb az egészben, hogy vasút mellett lakunk, és ha jött egy vonat, totál elnyomta az egész zajt. az nem zavarja a kedves távoli szomszédot?
    szóval szerintem ez az egész fel van fújva, és az emberek jó-/rosszindulatán múlik, mi lesz belőle.

    meg van még egy sztorim:
    ez már nagyon régen, vagy 15 éve történt. még szüleimnél laktam, egy csendes kis zsákutcában, családi házas környéken. a szomszéd (elég nagy gengszter, azóta börtönviselt is :) rendezett egy oltári nagy partit: hatalmas reflexhangfalakat hozatott, dj+keverőpult, ilyesmi, asztalok a kertben, igazi kertiparti :)
    kb olyan volt, mint egy kis sörfesztivál, bár hangzavarban semmiben nem maradt el egy kocerttől. egész éjjel nem aludtunk, de apámék azt mondták (és én is úgy gondoltam), hogy egyszer kibírjuk (egyébként előtte nekünk szólt ez a szomszéd, bár azért ekkora durvulatra nem számítottunk). tényleg kibírtuk :)
    másnap mesélte a fickó (miközben pajszerrel feszítette ki a földből az asztalokat és székeket, mert azokon táncoltak, és bedöngölték őket :), hogy persze kihívták a rendőrőket, de azok még az utcába se tudtak bejönni, mert tele volt kocsival 100 m hosszan(!), és csak gyalog ótvarkodtak oda, de elzavarta őket. ebből se lett semmi, csak egy jó kis sztori.
  • Max7
    #150
    nem tudom milyen engedélyt kell kérni azaz a nevét nem tudom annyit kell tenned hogy bejelented a rendőrségen ott eldöntik hogy ok vagy nem ok és feljegyzik ha panasz érkezik akkor nem küldenek senkit hanem lenyugtatják az idegbeteget és megmondják neki hogy engedélyezve van a zajongás ilyen olyan okból :) mondjuk ha fursz faragsz akkor építési engedély kell vagy mi a faszság mert iparilag zajongasz !