73
  • moikboy
    #73
    ideje lenne belátni hogy bármilyen digitális adatot le lehet másolni, és mindig lesz valaki aki lemásolja, feltöri. ez így van rendjén.
    szerintem a szoftveripar terén a linuxnak van a legjobb hozzáállása és jövője: amit ugyis feltörnének, az jobb ha eleve ingyenes.
  • Anubys
    #72
    "Es csak utana jonnek a fejlesztok. (jo ha 2-3000-et megkapnak abbol a 12000-bol)"

    Ez úgy szokott lenni, hogy a kiadó x ideig pénzeli a fejelsztést (mondjuk 1.5 - 2 évig), ergó tőlük kap "fizetést" minden fejlesztő, majd amikor kiadják a cuccot, pár százalékot kapnak eladott darabonként. Tehát az eladás után kb. 500 ft jut a cégnek (nem egy fejelsztőnek, hanem az egész bandának!) példányonként, a nagyobb pénz nem ebből jön.
  • arty
    #71
    pl ellehetetlenitik/betiltják az internetes rádiokat :D

    a zeneipar betokosodott vénemberek pénzgyára, ott nem lesz haladás, amig csődbe nem megy 1-2 nagy ...
  • apocalypse0
    #70
    hát, ez várható volt
  • echo
    #69
    Szerintem is ez a jövő. Zenében is előbb utóbb ez lesz. Mondjuk a játék iparnak annyi előnye van, hogy nem akkora gond a marketing, mert a szaklapokat a potenciális vevők túlnyomó többsége olvassa. zenénél azért ez nem ilyen egyszerű, de majd valamit úgyis kitalálnak...
  • fflx
    #68
    az lehet, ennyire mar nem emlekszem

    csak a jelenlegibol indultam ki es jelenleg 11900 Ft (PCDome-nal)
    Steam-en keresztul pedig a mar emlitett $39.95

    szoval azert lehetnenek olyan 6-8000 Ft korul az uj jatekok, ha nem lenne ennyi kereskedo mire a felhasznalohoz jut.

    Mikor vettem a BF2-t, szinten a PC-Dome-tol, akkor ok is valami magyar nagykereskedotol hoztak, Gondolom az meg (jo esetben) megkapja az EA-tol. Es csak utana jonnek a fejlesztok. (jo ha 2-3000-et megkapnak abbol a 12000-bol)
  • Caro
    #67
    Vagy valami más architektúrát részesítünk előnyben.
    A "régi" 3000-es procikon fogunk tolni mindent :)
  • smv
    #66
    Hm. A hírhez cask annyit, hogy nem meglepő. :D
  • Evil Merodak
    #65
    Hmm a TCPA-hoz meg csak annyit hogy ezután legfeljebb az alaplapokat is csippelni fogjuk.
  • kbupdate
    #64
    és a winimage min fut? Mac-en?:D
  • Yv@n
    #63
    Megjelenés pillanatában nem igazán volt olcsóbb. A balhé a kiadóval abból volt, hogy a steames eladásból fityinget nem kapnak.
  • Evil Merodak
    #62
    Goodbye Microsoft!
  • fflx
    #61
    pont abbol volt a botrany a kiadoval, hogy a steamen keresztul olcsobban adjak.
    $39.95, azert olcsobb mint 12.000 Ft
  • WiZZaRD
    #60
    a sima xbox lemezeit se latja a pc, megis egy egyszeru winimage lehuzza isoba...
  • Yfel
    #59
    Itt van az eredeti hir:
    http://www.theregister.co.uk/2005/12/13/xbox_360_file-system_cracked/

    Ezek szerint:
    "The Xbox 360's DVD file system has been exposed, a coding group calling itself Pi, has claimed."

    A file-rendszer miota masolasvedelem?

    "The utility does not bypass copy-protection mechanisms, the group claims"

    Vagyis kifejezetten azt allitjak, hogy _NEM_ a masolasvedelmet tori.

    Egyszeruen annyi, hogy az XBOX-ra gyartott DVD-ket tudod majd olvasni a PC-d DVD lejatszojaban (Az XBOX filerendszere kulombozik a szabvanyos rendszerektol, igy elvileg PC-ben nem lehet kinyitni a lemezeken levo fileokat).

    Raadasul az "olvasas" is csak annyi, hogy egy adathalmazt kapsz a merevlemezedre.

    Ez tehat meg csak az elso lepes, hogy valaki fel tudja torni a masolasvedelmet... az SG jo lenne, ha utananezne a tenyeknek mielott kozol egy cikket.

    Y
  • irkab1rka
    #58
    MIféle hízelgés.
    az xboxot is törték már másnap :)
  • Yv@n
    #57
    Nem lenne rossz elképzelés, csak épp semmivel nem adják olcsóbban, mint a bolti dobozos verziót, ahol előállítási költség is van.
  • Yv@n
    #56
    És?
  • kritttt
    #55
    ha ha ha ha
  • bundee
    #54
    hat ez a tores eleg lassu volt fiuk - es megcsak felmunka... majd ha ruszkiknal is lehet kapni a boxot, meg kinaban, meg izraelben, akkor begyorsul a warez :)
  • KaBuTo666
    #53
    ilyen sokáig tartott?
  • fflx
    #52
    lattad te mar pl a STEAM-et? tudod ahol pl a halflife 2-t meg lehet venni. nem rossz elkepzeles. nincs kiado, csak a szoftvergyarto es tole veszed onlany. teljesen korrekt.
  • BiroAndras
    #51
    "Ha csak a kiado meg a jatekfejlesztok lennenek, akkor olcsobb lehetne."

    Pont a kiadó nyúl le egy valag pézt. De a játékfejlesztésben szükség van rájuk, mert a fejlesztő cégeknet többnyire nincs elég tőkéjük az önálló fejlesztéshez. És maga a fejlesztés sem olcsó, hiszen több tucat ember 1-2 éves munkáját kell fizetni, ami százmilliós tétel. Aztán még ott az iroda fenntartása, a számítógépek beszerzése, és a nemolcsó szoftverek (VS, MAX, Photoshop, ...).
  • Vers
    #50
    HoloVizio is the first color, high resolution true holographic 3D visualization device, which provides an outstanding visual experience and it will be the display system of next generation gaming console. With the use of HoloVizio virtual reality and multi-player gaming have to be redefined! No more glasses, poor resolution, negative side effects of stereoscopic image! Players viewing different motions, depending on the angle where do they watch the monitor from! Play such games like Quake or Doom3 with the HoloVizio display system!
  • Sliders
    #49
    majd most fognak megugrani a konzol eladások :D
    a játékoké meg csökkeni
  • vg
    #48
    "Szerintem sem olcsoak ezek a jatekok. Az a baj, hogy sokan akarnak meggazdagodni belole. Ha csak a kiado meg a jatekfejlesztok lennenek, akkor olcsobb lehetne."

    Ilyen hülyeséget miért kell beszélni? Végiggondoltad, hogy mit is írsz? Ha csak a fejleszők, és a kiadók lennének, szerinted te hol, és hogyan tudnád megvenni a játékot? TE ÉSZ!
  • NEXUS6
    #47
    De szerintem ez még durvább:
    "Az internet csak az egyetemisták játékszere." BG '94;)
  • Tojesz
    #46
    Erre csak annyit,hogy:
    "640k mindenre elég"
  • semi
    #45
    nem mondom hogy biztos így van, de
    kell is másolás védelem meg nem is!
    Jó a fejlesztők részéről, rossz a Hardware-eseknek!
    Tény ha törhető a másolásvédelem, több hardware-t adnak el!
  • Dzson
    #44
    Ne hasonlítgasd össze a másolásvédelmet egy mesével...
  • Akuma
    #43
    ehh nem csodálkoznék, ha ezt a hírt a Sony titkos hackerei szellőztették volna meg...
  • NEXUS6
    #42
    Meg lehet nyugodni, ha az X0.36K eléggé elterjed, akkor úgy is feltörik. Ha meg nem, akkor valszeg nem is érdemes!
    ;)))
  • Enkil
    #41
    máskor már a megjelenés előtt felszokták törni :)
  • Akuma
    #40
    "Sega által készített Condemned másolásvédelmét, ugyanis a hagyományos DVD-meghajtók elvileg nem tudják lejátszani az Xbox 360-oshoz készült lemezeket."

    sztem egyszerűen csak megfogtak egy XBOX gépet meg egy lepusztult PC-t, szétkapták az XBOX-ot, kivették belőle a meghajtót, rákontárkodták a pc-re Mekk Mester módra és felismertették a meghajtót mint opticai olvasó, továbbiakban meg bitről bitre linuxal...
  • Enkil
    #39
    már nagyon itt volt az ideje
    mi ez a késés .........?
  • danz
    #38
    "Aki az hiszi, hogy mindig fel fogják tudni törni a védelmeket az hülye."

    Ennyi erővel azt is írhattad volna hogy aki hisz Istenben az hülye.....
  • Caro
    #37
    A starforce arra spekulál, hogy nem szabványos CD-t gyártanak, de egy Daemon Tools simán emulálja a késleltetést.
    Ez már épp elég.
  • Akuma
    #36
    ___"Mindez egy nyílt forráskódú, az interneten is közzétett programmal volt lehetséges, ami képes kicsomagolni a másolásvédett tartalmakat."___

    mi ez a szabad szoftver és honnan lehet letölteni?
  • roliika
    #35
    Nincs törhetetlen védelem! Olyan van viszont, ami az embrkéket gondolkodásra ösztönzi. :-)) Ha feltörhetetlen,akkor hogy másolják a gyárban? Ugyanmár...
  • Csatti
    #34
    Star Force még nincs feltörve, csak szimulálják a jó lemezt. Cserébe pedig gyakran fagynak az ilyen játékok meg egy csomó szívás van velük.
    Aki az hiszi, hogy mindig fel fogják tudni törni a védelmeket az hülye.