149
  • CsabiDuke
    #109
    Kedvenc filmbéli gondolatsorom: "Az emlősök ösztönösen törekszenek az önmaguk és környezetükkel való egyensúlyra. Az emberek felélik a készletüket és újabb területeket akarnak meghódítani, sokkal jobban hasonlítanak egy földön élő másik organizmushoz. Ez pedig a vírus. Az emberek a bolygó rákosodása." asszem valahogy így mondta el Smiths ügynök Morpheusnak a Matrix 1-ben, persze nem szószerint ez.
    Lehet hogy a földönkívüli élőlények, inkább félnek tőlünk, mert ők megtalálták a tökéletes egyensúlyt a környezetükkel, mi pedig ilyenek vagyunk. Lehet ha egyszer felfedezzük a tökéletes űrutazást, egyik bolygóról a másikra, éppen mi fogjuk azt csinálni, amitől a legjobban rettegünk. Megyünk és gyarmatosítunk más idegen életformályú bolygókat.
    Vagy ha nem, akkor majd mint a martixban is "ünepeljük önnön nagyszerűségünket, hogy megaklottuk az MI-t". Ami végül a kipusztulásunkhoz vezet.
    Lehet hogy kicsit elragadtattam magam, tegnap néztem újra a matrixot, és ez most nagyon bennem volt.
  • sz4bolcs
    #108
    Szerintem egy idegen is láthat úgy minket, mint mi a hangyákat..
  • Ulkesh
    #107
    "A hangyák valóban kommunikálnak és valóban jól szervezett "társadalmuk" van a szintjükhöz képest, de a viselkedésük alapján kevésbé érdekesek mint mi emberek."

    En ugy gondoltam, amit irtam, hogy az idegenek annyival fejlettebbek tolunk, mint mi a hangyaktol. Igy gondold at a dolgot..

    "Ha én nagyfejű, kicsi fehéres bőrű idegen lennék (most ez a sztereotipia nem a kis zöld emberek) érdekesebbnek találnám ezeket a szerető, gyűlölő, magukat és környezetüket tönkretevő embereket, mint a hangyákat, melyek 2 dologért élnek: királynő, peték."

    Egy kivulallo szerint az emberek meg 2 dologert elnek: szaporodas es javak (penz) gyujtogetese, hiszen ezen ket dologert barmire kepesek..
  • Tinman #106
    Ezzel csak egyetérteni tudok.
  • sonicXX
    #105
    HUH... Intergalaktikus brainstorming...
  • sonicXX
    #104
    Szerintem a multiverzumban az intelligens fajok között egyvalami konstansan jelen van: a kíváncsiság. Kizárt, hogy egy érdektelen faj komoly fejlődésen menjen át, illetve hogy fejlődjön. Ha van nem-kíváncsi értelmes, akár a miénkhez közelítő értelmes lét más bolygókon, akkor azt max mesterségesen hozhatták létre.

    Ezzel azt akarom mondani, hogy egy többmillió éves, legalább emberi értelemben vett értelmes lét számára szerintem a kíváncsiság és a felfedezés, a vizsgálódás élménye is elég indokot adhat egy ekkora útra. A kíváncsiságot egy valami elégíti ki: az új információk. Ha egy határtalanul kíváncsi fajról beszélünk, akkor érthető, hogy az új információkért a multiverzum másik csücskébe is útrakelnek akár.

    Mi biztos iszonyú sokat tanulhatnánk tőlük, de hogy ők is tőlünk, az fix! Gondolj csak bele, lehet hogy egészen kis vacak dolgokat tudunk, de lehet hogy ők egy egészen kis vacak dolog miatt nem tudnak elérni valamit. Ami pedig náluk kis vacak, az nálunk mérföld kő. Csak terjeszd ki a "több szem többet lát" közmondást az univerzumok egészére, és megérted mire célzok.
  • Tinman #103
    A hangyák valóban kommunikálnak és valóban jól szervezett "társadalmuk" van a szintjükhöz képest, de a viselkedésük alapján kevésbé érdekesek mint mi emberek.

    Ha én nagyfejű, kicsi fehéres bőrű idegen lennék (most ez a sztereotipia nem a kis zöld emberek) érdekesebbnek találnám ezeket a szerető, gyűlölő, magukat és környezetüket tönkretevő embereket, mint a hangyákat, melyek 2 dologért élnek: királynő, peték.
    Csak érdekesebb egy olyan civilizáció, mely képes akár a saját igazát is megkérdőjelezni, létezésén elgondolkodni, segíteni fajtársain, gyógyítani gyengéit, támogatni elesetteit, mint egy olyan mely semmi mást nem akar csak szaporodni és a királynőt véddeni. Ez utóbbi 2 dolog azért erősen ösztönszintű viselkedés, ergo jóval alacsonyabb létezési formát tételez fel, mint egy tudatos lény...
    Lényeg a lényeg: Szvsz igenis érdekesek vagyunk... ezen a bolgyón a legérdekesebbek.
    Túl sok minden vezérel minket ahhoz (tudat, ösztönök, ÉRZELMEK, tudatalatti, lélek), hogy olyan kiszámíthatóak legyünk, mint akár bármelyik másik lény ezen a kék oázison.
    De a kiszámíthatatlanságunk szvsz egyben egyik legnagyobb fegyverünk is... jó példa erre a katasztrófa helyzetekben való viselkedés.
    Van aki gondolkodás nélkül képes feláldozni az életét másokért, van aki lopni indul!, van aki anarchiát szít, és van aki szürke egérből egy pillanat alatt hőssé válik, de akad olyan is aki izomkolosszus létére a mamira gondol és a saját lábára vizel...
    Én azért még hiszek az emberben, de abban mindenképpen, hogy nagyon is érdekesek vagyunk :-)
  • Tinman #102
    Kryon: Igen valóban nem egyszerű, de úgy gondolom rosszul kezdtük el, rosszul gondolkodtunk.

    Szvsz, ha teszem azt a Plutóra el akarok jutni, vagy aminek több értelmét látom az az Európa (ha ott nem találnak életet a több km vastag jégpáncél alatt majd valamikor, akkor nem tudom hol) akkor nem azon kellene tanakodni, hogy milyen sugárhajtású rakéta képes oda elrepíteni, hanem azon kéne töprengeni és kísérletekbe kezdeni, hogy a teret vajon képesek lennénk e meggörbíteni... vagy esetleg egy féreglyukat létrehozni.

    Charles Berlitz-nek volt egy érdekes könyve arról, hogy "állítólag" 70-es években sikerült egy hadihajót a komplett személyzettel együtt erős mágnesen tér segítségével eltüntetni, mely hajót párszáz km-el odébb észlelték. Persze a legénység teljes (vagy majdnem teljes) létszáma később rejtélyes módon eltűnt/meghalt/elégett stb. de ha ennek a kísérletnek csak a negyede igaz és egy halovány esély van rá, hogy akár kvázi egy "teleportkaput" tudunk megnyitani, akkor azt hiszem nem kérdéses, hogy nem a hajtóművekbe kellene belefektetni dollármilliárdokat hanem valami hasonló, magasabb színtű technikába.
    Mert a jelen állapotot és a NASA éves költségvetését elnézve mire a Marsra ember teszi a lábát az még 20-30 év és kitudja, hány űrjármű veszik majd oda.

    Szerencsére a mai nagy koponyák, már sokkal nyitottabbak... szóval ha nem járunk úgy mint a Mayák akkor lesz még itt állkoppanás :-)
  • smv
    #101
    Mert az ojan yooooo
  • Ulkesh
    #100
    Érdekes, hogy csak barátságos és ellenséges idegenképet tudnak elképzelni. Holott egy evmilliokkal fejletteb faj szamara lehetunk teljesen erdektelenek is.
    Tudnak rolunk, de nem foglalkoznak velunk. Kb. ugy viszonyulnak hozzank, mint mi egy hangyabojhoz.
    Szerencsetlen hangyak, lehet, hogy probalnak kommunikalni velunk a sajat vegyi-alapu nyelvukkel, de siman elsetalunk mellettuk, minden erdeklodes nelkul. A hangyak meg ugyanigy mit sem ertenek a mi nyelvunkbol es kommunikacioinkbol.

    Az idegenek lehet, hogy itt vannak egy kopesre, de fel sem tudjuk ezt fogni, mint ahogy egy hangyanak is csak egy felfoghatatlanul nagy mozgo tomeg vagyunk..

    Az ajandekvaras is ugyanilyen nehezsegekbe utkozik, probald megismertetni a hangyaval az atomenergiat, vagy csak az altalad is naponta hasznalt informatikai eszkozoket... Nomeg miert is adnad nekik? Morzsaert??
  • Kryon
    #99
    Noss ahogy én látom:

    Az űrbéli távolságok áthidalása nem egyszerű,feltehetőleg,ha az ehhez szükséges technológia rendelkezésre áll,akkor is egy igencsak erőforrásigényes dolog lenne>>következtetés>>ha egy civilizáció mégis hajlandó meghozni az ehhez szükséges áldozatot és hajlandóak idejönni,annak jó oka kell,hogy legyen.Ez egyáltalán nem azt jelenti,hogy támadó szándékkal jönnének,távolról sem,csak azt,hogy aki hajlandó ekkora áldozatot hozni,az nem csupán csevegni jön,hanem akar itt valamit.....
  • Prof William
    #98
    A Warp hajtómű papiron már fel van találbva csak egy kicsit (nagyiot)kell fejlődnünk hogy egyáltalán gondolkodni kezdünk a megépítésén...

    De ne féljetek! Eljön majd a nap, amikor mi rabolunk el ártatlan UFÓ-kat és minket neveznek annak. :) Majd röhögünk akkor azokon a csóró űrlényeken, akiknek semmmit sem hisznek el. :)
  • Tinman #97
    Igen észrevettem, de a technológiai fejletséggel volt elfoglalva mindenki ami csak egy másodrangú dolog :-)
  • haxoror
    #96
    hehe pont erről beszéltem :)

    Az emberi kultúra már a mostani technológiai tudásunktól is el van maradva, technológiát lehet az egyik napról a másikra ugrásszerűen fejleszteni a kultúrát viszont nem (talán nagyon kemény vallásos neveléssel de az is csak látszat lesz és nem spontán)
    Éppen ezért tartom kizártnak hogy az ufók idedobnának pár fejlett technikát, ezzel csak mégnagyobbra növelnék a különbséget kultúra és tech között, sztem egy nálunk fejlettebb faj van annyira bölcs hogy ezt a hibát ne kövesse el.

    Éppen ezért írtam a gyógymódos példát, egymagában csak kárt okozna viszont annyira a tudásunk előtt van hogy kezdeni se tudnánk sok mindent vele, rögtön menne a cirkusz hogy ki "uralkodjon" rajta stb ha megkapnánk hozzá az éhezésre, háborúkra agresszióra szóló gyógymódot az már nem egy kis segítség lenne hanem barominagy, de kb annyira veszélyes mint egy csimpánz kezébe láncfűrészt adni aztán beidomítani a használatára és csak reménykedni hogy majd jóra fogja használni.
  • DEXTER92
    #95
    LoL
  • G0blin
    #94
    nem tudom feltűnt-e hogy amikor azt írtam hogy fejlettek vagyunk, egy cseppnyi iróniával írtam.
    de felőlem vitatkozhatunk olyan dolgokról, amiben egyébként egyet értünk.
  • Turmoil
    #93
    "Poén: És mi van akkor, ha nem minket találnak érdekesnek hanem a szarvasmarhákat?
    Elvégre több megcsonkított marhatetemet találtak, mint ahány ember beszámolt arról, hogy elvitték az ufókok. LOL "

    Biza, erős a verseny. És még ott vannak a delfinek is...
  • Tinman #92
    Haxoror:

    "pl ha megkapnánk az univerzális minden-betegséget-gyógyító trutyit, mindenki elélne 90-100 évig a bolygó simán összeomlana és tömegek halnának meg éhezésben és háborúkban."

    1. Nem ezen a téren segítenének először úgy gondolom, hanem azokon a problémkon amiket mi már nem tudunk megoldani (globális felmelegedés, biztonságos és környezetbarát energiaforrás, ezzel együtt pedig új gazdasági modell.)
    2. Ha kapnánk egy ilyen "csodaszert" akkor nem gondolod, hogy kapnánk mellé valami olyat is ami megoldja az éhínséget?
    3. Szvsz nem ártana némi segítség meteor elhárítás ill. vírusok ügyben, hogy a környezetszennyező anyagok mellőzésének lehetőségét már ne is említsem. Persze ez nehéz kérdés... ha az alienek a csápjaik nyújtják nekünk már 2. nap az eszköz kellene amivel fénysebességgel utazhatunk.

    Goblin: Fejletlenek vagyunk... sőt! Ha feltételezzük, hogy az eddig észlelt idegen lények járművei fénysebességel vagy annál gyorsabban vagy a féreglyukak segítségével képesek valamilyen módon közlekedni, akkor hozzájuk képest az orrunkban turkáló és a saját ürülékünknek örvendő majmok szintjén állunk.

    A technikai fejletségnél egyvalami fontosabb: A fejlett gondolkodásmód, mely természetesen default magában foglalja az olyan sokunk számára ismeretlen fogalmakat, mint az empátia, az önfeláldozás képessége, a magas színtű tolerancia stb.
    Majd ha ezekben gyakorlottak leszünk, akkor elmondhatjuk, hogy civilizáltak vagyunk.
    Sokan a civilizáció alatt a technológiai fejlettség mértékére asszociálnak azonnal, pedig ez így önmagában kevés.
    Amíg képes nyereségvágyból, sportból, hobbiból, szadizmusból ölni, kínozni a fajtánk, addig nagyon alacsony szinten vagyunk.

    Poén: És mi van akkor, ha nem minket találnak érdekesnek hanem a szarvasmarhákat?
    Elvégre több megcsonkított marhatetemet találtak, mint ahány ember beszámolt arról, hogy elvitték az ufókok. LOL
  • sz4bolcs
    #91
    G0blin: erről jutott eszembe a póló felirata:
    TESCO gazdaságos EMBER :D - Tök jó. Olvastam az írásod, és nem éreztem benne bűntudatot keltő erkölcsi prédikációt, közösségjavítást. :)
    Cat: "Sztm az emberiség történetében nem volt olyan időszak, hogy tudnánk, egy hegy alján állunk, és minden adott a fejlődéshez."
    -Mindig volt, amikor valaki ezt gondolta :D
    Meg aki azt, hogy ez a csúcs...
    Egyik sem a realitás. :D
  • G0blin
    #90
    Nem arról van szó hogy nem vagyunk elég fejlettek. Kúrvára fejlettek vagyunk. Elvégre sikerült alig száz év alatt alaposan lelaknunk a földet, és érezhető klímaváltozást okoznunk, és a fejlődés csak gyorsul. Igaz az olaj elfogy hamarosan, de biztos van B terv is, hogyan vágjuk haza lehetőleg mindent. Éljen a műanyag. Az emberiség rég kihalasztja saját magát, mire lebomlik. De legalább olcsó, és igényes.
  • Cat #89
    egyetértek, kurvára nincs szükségünk rájuk
    majd, egyszer, sokára
    Sztm az emberiség történetében nem volt olyan időszak, hogy tudnánk, egy hegy alján állunk, és minden adott a fejlődéshez. Legalább 50-100 évig hagyjanak békén :)
  • sz4bolcs
    #88
    Dr. Zefram Cochran és a Steppenwolf: Magic carpet ride :D:D:D ROCK AND ROLL és atommeghajtás.
  • G0blin
    #87
    Szerintem inkább másszunk vissza a fára még pár ezer évig, Amerika kezdi (nekik kell a legkevesebbet visszafejlődni)!
  • haxoror
    #86
    1. idejönnek és jól lehalálsugaraznak minket
    2. idejönnek és segítenek

    Ez a két legnépszerűbb elmélet itt a topicban, szerintem ha jóval fejlettebb faj felfigyel ránk (hasonló szinten lévő faj valszeg el se jutna hozzánk mint ahogy mi sem hozzájuk) max tanulmányozni fog minket és nem avatkozik be (még kapcsolatfelvétellel sem) hiszen hiába adsz egy gyerekre öltönyt vagy akármilyen felnőtt ruhát az attól még gyerek marad, nem fognak fejlett technikát adni nekünk amíg fel nem növünk. Azért ne felejtsük el hogy az emberi civilizáció csak pár ezer éves, nem a csúcson vagyunk hanem csak éppen nekikezdtünk a mászásnak bármilyen furcsán is hangozzon ez.

    Az emberiségnek igazából nincs szüksége egy másik faj segítségére, remélem az ufók is így gondolkodnak egy hirtelen kultúr és tchnológiai ugrás nagyon bebaszna nekünk csak gondoljatok bele pl ha megkapnánk az univerzális minden-betegséget-gyógyító trutyit, mindenki elélne 90-100 évig a bolygó simán összeomlana és tömegek halnának meg éhezésben és háborúkban.

    Ha a "kintiek" tényleg intelligensek és jóindulatúak akkor békénhagynak minket, nem jönnek ide hanem hagyják hogy majd mi találjuk meg őket ha már felkészültünk rá.
  • Rafaelo
    #85
    threshold :D
  • BiroAndras
    #84
    "1-es fázis: felmérés, tanulmányozás.
    2-es fázis: folytatni az 1-es fázist, plusz "elhintés" (nem akadályozzák meg, hogy PÁRAN elmondják a találkozóik élményét).
    3-as fázis: kapcsolatfelvétel szűkebb -elit- körben.
    4-es fázis: széleskörben, miután már minden szükséges csatorna biztosított."

    Szerintem a kapcsolatfelvétel tipikusan nem olyan emberekkel történne, akiket általában "elrabolnak". És pláne nem így. Inkább kormányokkal vennék fel a kapcsolatot. Vagy ha azokban nem bíznak, akkor először néhány intelligens, művelt emberrel, akik a legkönnyebben elfogadják őket, és képesek segíteni nekik.
  • BiroAndras
    #83
    "ki nézte az x-aktákat? mert az elvileg valos tényeken alapul, meg az fbi-tol használtak fel anyagokat? ez télleg igy van? mer ha igen akor vmi mágnese helyre költözök plazmavetövel"

    Megnyugtatlak, köze nincs a valósághoz. Max annyi, hogy létezik FBI, és vannak titkos aktáik.
  • BiroAndras
    #82
    "Most itt a digitális távközlés. Ez a távoli megfigyelőnek - a dekodoláshoz szükséges kulcs hiányában- csak értelmetlen ismétlődésmentes ZAJ-nak tűnik."

    Nem a jel megfejtése az első. Először észlelni kell, aztán eldönteni, hogy mesterséges, vagy természetes, és csak ezután jöhet a megfejtés.
    Az első két lépés pedig megy digitális jelekkel is. A megfejtésre meg mindenképpen csak akkor van esély, ha szándéskosan úgy állították össze az üzenetet.
  • Epikurosz
    #81
    Elég elmaradott a gondolkodásod.
    szeretettel:
    Epikurosz.
  • Tinman #80
    2000 éve? Nem is tudtam, hogy Teréz anya 2000 éves, de Nelson Mandela sem.
    Arról már nem is beszélve, hogy most is jó pár ezer ember él a Földön aki képes lenne tolerálni akár egy 2 méteres nyáladzó szöcskét is, ha az barátságosan közeledne.

    Egyébként a beszámolókban nem szöcskékről van szó, hanem humanoid lényekről. De tegyük fel, hogy 3000 emberből csak 1 vagy 2 nem hazudik és tényleg látta őket - és humanoidnak írta le - akkor máris nincs mitől tartanunk annyira, elvégre ez a fehéres bőr, nagy fej, vékony hosszú újjak, kis méret, nagy fekete szemek , már egy ideje benne vannak a köztudatban.

    A stratégia amit leírtál -és ha esetleg tényleg nem fikció - akkor valóban így lehet.

    Engem egy kérdés foglalkoztat de nagyon!

    MI lesz akkor amikor 2035 körül az a bizonyos aszteroida jó eséllyel belénk vágódik. Ha nem találunk megoldást - vagy ha találunk de nem jön be -, akkor vajon beavatkoznak? Azt hiszem ha előbb nem is, de akkor biztosan kell valaminek történnie.
    HA tényleg figyelik bolygónkat -és intelligens lények (továbbá nem tudjuk megoldani a helyzetet), akkor úgy gondolom nem engedhetik meg, hogy ilyen mértékű katasztrófa történjen.
  • Pluskast
    #79
    Nem tudom mit kell ezen ennyit filozofálni?? A warp technológiát még nem fedeztük fel, szóval addig spock kapitány úgy sem jelentkezik
  • sz4bolcs
    #78
    Babitsnak, ha jól emlékszem van egy nyelv és gondolkodás témáju írása, érdemes elolvasni. Érdekes, sokszínű, az emberek gondolkodása, és a nyelv, ettől szép. :)
  • Szalma
    #77
    (Erre a témára Lemtől a "Kapcsolat" talán jobb példa. Abban az emberiség látogat el egy idegen civilizációhoz és próbál kapcsolatot teremteni...)

    Szeretettel:
    Szalma
  • Szalma
    #76
    (A maja KULTÚRA valószínüleg a hirtelen megváltozott éghajlat (kiszáradt a Yucatán félsziget) ÉS az olmék/tolték támadások sűrüsödése miatt tűnt el.

    Szerintem van EMBERI CIVILIZÁCIÓ és abban vannak ilyen-olyan KULTÚRÁK, amik felbukkannak, majd idejük lejártával eltűnnek. Vegyük például a nyugati-keresztény kultúrát...)

    Szeretettel:
    Szalma
  • sonicXX
    #75
    Kryon: Legalább ne ezzel magyarázd. Minden pesszimista paranoid azzal jön, hogy ő realista. Fenét. Minek szépíteni?

    Amúgy egy vicces gondolatot még nem taglaltunk: mi van ha ők is félnek tőlünk?

    Szerintem egy ember-idegen találkozáshoz (miután a legesleg alapvetőbb kommunikációs akadályok elhárultak persze) két ritkaság számba menő emberi tulajdonság kell: végtelen türelem és megértés. Ilyen ember legutóbb ~2000 éve járt a Földön: őt ismerjük a Bibliából. Ha vannak is és tudnak rólunk, tudják azt is, hogy rengeteg bonyodalmat okozna a kapcsolafelvétel nagy számban.

    Gondoljunk csak bele - fikció tehát elnézést érte - mi lehet a startégiájuk:
    1-es fázis: felmérés, tanulmányozás.
    2-es fázis: folytatni az 1-es fázist, plusz "elhintés" (nem akadályozzák meg, hogy PÁRAN elmondják a találkozóik élményét).
    3-as fázis: kapcsolatfelvétel szűkebb -elit- körben.
    4-es fázis: széleskörben, miután már minden szükséges csatorna biztosított.

    Szerintem jelenleg a 2-es fázis végén járunk. Ha figyelembe vesszük a múlt UFO-gyanús feljegyzéseit a tündérekről például, vagy régi korok isteneiről, ősi rajzolatokról, szerintem az 1-es fázis nagyjából 100-200 éve átsiklott 2-es fázisba. Ez alapján viszont ők ismernek minket már az utolsó molekulánkig. Így viszont nyilvánvaló, hogy a stratégiai kivárás időszakában vagyunk most, mert nyilván tudják a felfogó képességünk határát és az indulatosságunk mértékét. Nem ostobák, nem bíznak bennünk. Ez érthető. Az ember sem bízik az emberben - hát még egy idegen faj (aki ezt látja ráadásul).
  • Cat #74
    benne van a cikkben: http://aca.mq.edu.au/PaulDavies/pdavies.html
  • Epikurosz
    #73
    A sci-fi íróknak nem kell bedőlni. Valamiből nekik is meg kell élni, és durrantanak jó nagyokat, hadd szóljon.
  • Inquisitor
    #72
    A lentebb vitatkozóknak meg:
    Stanislaw Lem életművének egy jó része olyan történetekből áll, ahol az emberek/emberiség képtelen megérteni egy másik (idegen) fajt a következő két okból:
    1. Az emeberek még egymást is csak korlátozottan értik, mert még a közösen használt fogalmaik alatt is mindenki mást ért. (Pl. szeretet, Isten, stb.)
    Na most egy teljesen idegen kúltúrával igen neház eszmét és infót cserélni, ha még alap fogalmi szinten sincsenek közös(en érthető) fogalmaik ugyanazon dolgokról.
    2. Az emberek, és itt az egyedekre kell gondolni vagy kis csoportokra, ha akarják ha nem mindenre ráerőltetik és belemagyarázzák a világról, a valóságról és a magukról alkotott, általában hamis képet. Azaz a kúltúrális, vallási neveltetésük, és egyéni agybajuk alapján. Ez annyira súlyos ám, hogy a tudományokra is rányomta a bélyegét, lásd Newton vagy a kvantumfizika különböző ágainak kialakulását.
    Ilyesmikkel foglalkozik pl. a "Solaris" vagy ott van az isszonyú nehezen olvashatú "Az Úr hangja"
  • HUmanEmber41st
    #71
    Szerintem azért csinálták ezt a bizottságot, mert elérkezettnek látják az időt felfedni az UFO titkokat.
    Először majd találnak egy üzit:
    Halihó földlakók, éppen felétek utazunk :) :)
    Aztán egyszercsak itt lesznek...nemsokára sztem 1-2 év múlva. Majd ha Irakban megnyitják az első mekit ( McDonaldsot).

    A gyermekkor végét én is olvastam..lolok voltak benne az "ördögök " :) :)
  • Inquisitor
    #70
    "Amúgy csípem ezt a Paul Daviest, az időgépes könyve tök jó volt.! Ráadásul azon ritka, jónevű tudósok közé tartozik, aki hajlandó olyan dolgokkal foglakozni, mint a nullponti energia gyakorlati hasznosítása."
    Ehem, valami linket, könyv vagy publikáció címét hozzámvághatnát privátban vagy akár itt is :)
    Na igen az időgépes könyv marha jó volt.