157
Ki milyen hangszeren játszik?
  • htr93
    #157
    lehetséges:D
  • csgj
    #156
    "A mandolin kis pengetős hangszer. Elsősorban műkedvelő vagy népzenei hangszerként, de a műzenében is használatos. Sokféle formájú, méretű, hangolású változata van. Pengetővel szólaltatják meg. Leggyakrabban négy dupla fémhúrja van, a hegedűvel azonos módon behangolva."
    - wikipedia :)

    Biztos innen vettem a dolgot :P
  • htr93
    #155
    hegedű: kvintenként, magasabbtol kétvonalas e aztán a d g de mandolin..még nem láttam közelről:D 8 húros? kvintenként?XD
  • csgj
    #154
    Na, meg is van a mandolinom :) Stagg M20 - jól szól, és nagyon szép hangszer. :) Meg vagyok vele elégedve :P Már csak jobban bele kell tanulnom.

  • csgj
    #153
    A mandolin hangolása azonos a hegedűjével.
  • Eloldeszka
    #152
    Van egy ratyi Johnsonn Jazz Bass-em (azért ahhoz képest elég jól tud szólni), illetve egy Epiphone SG 400-as. Tudom, nem nagy szám, de egyelőre megteszi mind a kettő.
  • htr93
    #151
    háhá nekem kivájták a fülemet zenesuliban és nem kell hangoló

    csak érdekességképpen, mikor talán metró?bemoondja egy hang hogy : (mély)Pamm (magas)Pamm, kérem vigyázzanak a ajtók zárulnak, a két pam között egy t4 hangköz van, és ezen hangöz szerint van hangolva a gitár is:D kivéve b-g húrt, ahol nagy terc van, ami köztudottan a boci boci tarka első két hangjának fellel meg:D nemtom a mandolin hogy van behangolva..
  • csgj
    #150
    Jövőhéten veszek egy mandolint :) Most már biztos :P Csak azt nem tudom, hogy hol lehet hozzá hangológépet venni? Mert nem bízom meg a saját hangolásomban xD (aukciós dolgokat nem vállalok be...)
  • htr93
    #149
    bocs, de még mindig ugyanaz a véleményem. Tudod milyen érzés szimfónkus zenekarban játszani? elmondom....képzeld el, hogy kurva sokan vagytok..képzelde le hogy tök hangosan játszotok..képzeld el hogy ugyanazt 10en játszátok, és ha elbazod, gyakorlatilag senki sem veszi észre..

    elmondjam milyen bőgőzni? gondolom a láágy mééély bársonyos hangra gondolsz amibe olyan szívesen belefeküdnél, mert mintha már már fogható lenne? faszt..kicsit mélyebb mint a cselló.ennyi, semmi extra, viszont rohadt nehéz sok hangot játszani vele! és ezzel, hogy nem játszhatok sok hangot, a zenélésnek egy nagyn nagy és nagyon jó részét hagytamki, nme ismerhetem meg. kibasszottul isszonnyatnagy kár érte.
  • totya24
    #148
    ne mondj ilyet, hogy szar a nagybőgő:P:) Kedvenc hangszerem, de sosem volt energiám és pénzem elkezdeni, így hát maradt a basszusgitár..:)
  • htr93
    #147
    ja +2 éve zongoraXD mint köt.hangszer
  • htr93
    #146
    6 éve gitározok, 4 éve csellózok. csellista akartam lenni de nem vettek fel zenészgyártóba, viszont felajánlották a nagybőgő lehetőségét, így hát egy rohadt nagy bőgő itt van a szobámban, tőlem 2 méterre.. kurvára nem érdekel az egész hangszer egy szar de jobb mint a ..semmi, más lehetőségem nincs ha enész akarok lenni és még átmehetek basszusgitára később
  • csgj
    #145
    Gondoltam erre is xD De a szüleim kinyírnának... Bááár, hehe,... na majd kigondolom :P Most még érettségiig hanyagolom a vásárlást, de utána jöhet a dolog :)
  • McGrady
    #144
    mindkettő? ^^
  • csgj
    #143
    Pff, azt csak most látom, hogy kb 3 éve nem írt ide senki xD
  • csgj
    #142
    Hali! Nagy döntés előtt állok: Vagy mandolint veszek, vagy hegedűt :P Gitározni tudok valamicskét, tehát a mandolinnál már lenne egy kis tapasztalatom. De a többi részletét nem tudnám kitől megtanulni, egy olyan embert sem ismerek, aki megtaníthatna. Meg hát ki játszik Kaposvár környékén mandolinon? Tanár biztos nincs... A hegedű már más tészta. De azon meg már gyerekkorban kéne elkezdeni játszani. Csakhogy azt kicsit már átléptem :S (19 vok) Zenesuliba nem mehetek, valahol kéne keresnem tanárt. Az ilyen netes tanuló programok pedig valószínűleg nem sokat érnek. Árban ahogy körülnéztem, a mandolin olcsóbb :P A hegedűknél pedig hatalmas árkülönbségek vannak. Na most egy 4/4-es TS Fidelity hegedű 30-ból kijön, és elvileg haladóknak, kezdőknek egyaránt jó.
  • Balikaaa
    #141
    tud vki pearl, premier vagy tama szerkómax 200,000-ért(muszály, mer már 8éve dobolok ésmég mindig csak egy szar van..)
    előre is tnx....
  • Balumann
    #140
    nekem azért tanácsolták ovodába hogy mennyek el a Rádió Gyermekkórusába, mert nagyon jól énekeltem állítólag ovodába :D
    Aztán ott jó sok kórus próba, de évente 2 fellépés a Zeneakadémián, persze minket még 6.-os korunkba se vittek sehova.
    Aztán 6. félévbe Operaház gyermekkórusa, ott meg 2 kórusba kerültem bele, akik az operában énekelnek mint gyerekkar, és volt egy másik aki így utazgatott meg sok helyen fellépett. Vagy 4 operában énekeltem szólót :P
    A másik kórussal megnyertük a Brémai kórusolimpiát, a mi kórusunk 2 fajtán indult, mind a 2-ben mi nyertük meg... kb. 70 kórusból (volt ott japán, amerikai volt sok, de mindenhonnan) De sokat szerepeltünk még ezen kívül is..
    És most meg ittvagyok egy zeneművészeti szaközépiskolában
  • Nolycsy
    #139
    Én még mikor rocker voltam 8.-ban, ballagásra egy basszusgitárt kértem. Igazából nem tudom miért. Csak tetszett a metal zene, ezért jött, hogy gitározni kéne, de a sima szólógitárnál jobban tetszett a basszus, ezért azt kértem.
    Ezután kaptam a didgeridoo-mat. Azt a discovery egyik műsorának egyik részében láttam, mikor egy pasinak egy nagy hólyagot szednek ki a nyelve alól, és ő didj-ezett. Rögtön megtetszett a hangja, ezért kértem egyet.
    Talán e miatt is változott meg a zenei ízlésem, és ezután fél évvel vetettem le az acélbetétest.
    A többi hangszer már csak úgy jött.
  • Brigicsaj
    #138
    Én csak azért hogy csináljak vmit, ne otthon unjam a fejemet......:DDD
    ugye nekem általános alsóba 2.-ba még hótt könnyű volt a suli, szabadidőm meg mint a tenger...:D aztán az 5 év alatt egyre nehezebb lett a suli, aztán már abba kellett hagynom, mivel nem zenei pályán akartam tovább tanulni,.......:)
    meg hát szabadidőm semmi nem volt, így aztán a jegyek romlottak szépen lassan meg minden....pedig végül is szerettem....:))
  • totya24
    #137
    csaknem...

    ki mi miatt kezdett el zenélni?

    én pl gimi elsőben vettem egy gitárt, mert havernak volt és kiskorunkban azon prüntyögtünk...aztán beújítottam egy huszonéves akusztikus gitárt, de nem annyira tetszett... az osztályból ketten alapítottak egy zenekart és nem volt basszeros, de éppen volt ott egy töröttnyakú jolana basszusgityó, ígyhát mögé álltam és megtetszett..de igazán csak akkor éreztem meg a basszus ízét, amikor lecseréltem a zt a töröttnyakú csehszlovák produktumot...:)
  • smv
    #136
    Nemá, meghalt a topic?
  • Brigicsaj
    #135
    Menjél! :DDD
  • Dying Soul
    #134
    Elmegyek helyetted!
    [imád mnindent ami finn]
  • Brigicsaj
    #133
    azé mondtam hogy csak vicc......tanult hangal ott nem sokat tudsz kezdeni......:/ oda eredetiség kell, meg egyéniség......stb.....:D
  • Brigicsaj
    #132
    Huhh, az szép......mi finnországba mennénk a kórussal februárba, csak hát nem mindenki bírja megfizetni a repülőjegyet.....:/ Mi csak a városi ünnepségeken szoktunk énekelni....:D most is énekelnénk az Adventi hangversenyen szombaton, vagyis a többiek énekelnek is, csak én nem , mert ugye csak kottából tom a darabokat......
    ma is férfi énektanár jött be, megadja tök hamisan a hangot, aztán énekeljük el 3 szólamba, és ráadásul úgy hogy be se vagyunk énekelve meg semmi, és na mind1...:D az osztály 1 részének az a német tanára is..:D pfff de szívás nekik, meg kell tanulniuk a Csendes éjt, németül és felmondani énekelve(!) ....:DDD kicsit sem röhögtem....ááá...:DDD én szerencsére nem vagyok köztük, elég volt nekem el viselni ezt a 2 órát ezzel a fasz tanárral, mert az eredeti tanárnőm beteg lett......:(
  • McGrady
    #131
    nekünk a suliból volt tanárunk a meghallgatáson, ki is baszták:D
  • Brigicsaj
    #130
    Nem zeneibe megyek tovább....:DD Majd talán jövőre megpróbálom a Megasztárt na jó nem...:DDD
    Közgáz suliba megyek, de imádom a zenét........de azt vegyesen...:DDD
  • Syry
    #129
    Én doboltam, de nincs cuccom és KÉNE:(
    Kard nálam is rulez, karácsonyra, ha mekkapom rá a zsetont azt fogok kovácsoltatni :)
  • mousee
    #128
    Én basszusozom :))

    De most készülök belevetődni a gitárba...van egy kevés tapasztalatom a dologba, meg teccik is... De mind a 4(5) húr, mind a 6 csak hobbi :))
  • Balumann
    #127
    illetve még ovodába tanácsolta az óvónő :D
  • Balumann
    #126
    nekem az egész rokonságba nincs aki tudna zenélni :D Véletlen kerültem erre a pályára
  • McGrady
    #125
    engem faterom tanított eddig mindenre mostmár az alapokat tudom, de szerenték elmenni suliba is hogy tudjam az elméleti dolgokat meg egyáltalán szakszerűen haladjak :)
  • Nolycsy
    #124
    monjuk az előzőeket nem neked címeztem, csak arra kattintottam.
  • Nolycsy
    #123
    Mondjuk a zenesulikkal nekem is az a bajom, hogy túl kötött. Szerintem a zenélést akkor csinálja az ember, amikor kedve van hozzá, és ne kelljen olyat is megtanulnia, amihez nincs kedve. Én 1.5 évig jártam basszusgitártanárhoz, ott megtanultam az alapokat, onnantól kezdve autodidakta zenész vagyok.
  • Nolycsy
    #122
    A für Elise-t én is tudom :) Meg az In the Hall of the Mountain Kinget. Ezeket gitáron.
  • smv
    #121
    A dobtanárom van kiakadva a zenesulisok miatt, mert, ő amellett vna, hogy lazán kell csinálni az egészet satöbbi, a debreceni zenesulisokba pedig a gépies, szabályszerű mozgást verik bele. (Mármint doboláskor)
  • Balumann
    #120
    Egyébként addig örülj amíg olyan zeneirodalmotok van :D
    Mi nekünk másfél órás a zeneirodalom, fél 5-től 6-ig, és egyszerüen olyan unalmas hogy az utsó fél órában általában már a lábunkat a plafonon tartjuk hogy kibírjuk (na jó ez csak vicc). Sokszor operát nézünk meg hallgatunk (az még jó, azzal is megy az idő, abból 1-2 jó is van)
    Én is imádok énekelni, énekeltem szólót az Operaházba, Operaház gyermekkórusába is volta, magyar rádió gyermekkórusába is voltam, most meg konzi kórussal énekeltük tavaly a Carmina Burana-t most meg a Verdi: Requiem -et :P
  • Balumann
    #119
    És melyik iskolába fogsz menni?
  • Balumann
    #118
    :D