46
  • takitibi
    #46
    Sziasztok!
    Sokunk problémája, hogy nincs magyar kézikönyv.
    Nekem van az S2-eshez, és megosztom veletek:
    http://takrisz.fw.hu
    (letöltés menüpont)
    Üdv.: TakiTibi
  • Blasta
    #45
    A cikk címe: "Karácsonyi FÉNYKÉPEZŐGÉP-ajánló" nem pedig "Karácsonyi gyerekjáték" ajánló!

    Szted jelent valamit, hogy egyik komolyabb digifényképező bemutató/tesztelő oldal sem foglalkozik említés szintnél komolyabban ezzel a Sanyo S5-tel?
  • Anee
    #44
    hát nemtom a 30 ezres kategóriába ott az elektroworldbe a Sany S5 ami 5 mp 2.8x optikai zoom. Kezdő gépnek jobb mint az olympos, tudása pedig...na:D
  • szociofotós
    #43
    végre egy ilyen cikkre vártam, mely összehasonlítja a tipusokat, és segít a választásban.
  • Thrawn
    #42
    Naná, hogy lecsapnál rá!? Ha a csicsás, retikülbe való gépeket nézzük, akkor van.
  • DKm
    #41
  • GregSB
    #40
    Nunis gép van?
  • Thrawn
    #39
    Nem az a tökös gép, amelyik ISO50-en kevés zajt termel, hanem az, amelyik ISO400-on, vagy feljebb teszi ugyanezt.
  • GregSB
    #38
    Meg ez is
  • Loál János #37
    [FÉL TŐLE]
  • Blasta
    #36
    Tuti nem zavarna, ha leszednéd vele a nádiposzátát jómessziről :-)
  • Loál János #35
    Szerintem nem ér annyit.
    Ez az obi meg egyenesen zavarna, a Fujié se semmi, de ez már bőven horrorisztikus. :)
  • Blasta
    #34
    Hát de kicsit húzósabb is tudásban.
    Ekkora obit még nem láttam koNpakt gépen :-)
  • Loál János #33
    Akcióban 195k, nagyon húzós. :|
  • Blasta
    #32
    Mondjuk ISO50-en kellemesen kevés zajt termel
  • Blasta
    #31
    "Csak" recomended...
    Sazl :-)
  • G_ArchAngel #30
    DPREVIEW?
  • Blasta
    #29
    És 2x ennyibe kerül mint a S9500...
  • Blasta
    #28
    Elég rosszakat hallottam a 815-ről és még semmi tapasztalat nincs vele (azon túl, hogy brutálisan néz ki), így azt ajánlani... :-)
  • G_ArchAngel #27
    értem, köszi, ezt felületesen átugrottam...

    de akkor a 20D? az még amatőr gép...:)
  • bppity
    #26
    2-3 éve még a 3 mp-es Canon PS70-esért kellet 120k-t kiadni, úgyhogy ha valakinek nem kell sürgősen, akkor inkább várjon 1-2 évet, és bagóért fogják árulni (vagy ajándékként adni valami komolyabb híradástechnikai cucchoz).
  • Loál János #25
    Hát, egyelőre ezt abszolút nem érzékelem. :) Első saját, digitális gépem, az összes fontosabb tesztjét megnéztem, ami a neten van, és ennél a szerkezetnél döntöttem (Pana FZ-30 volt a fő rivális), majd rendkívüli módon örültem, amikor tegnap végre a kezembe vehettem. A hibáiról értesültem a tesztekből, a használat meg esetleg még fényt derít 1-2-re, majd meglátjuk.
  • Thrawn
    #24
    "A haladó/profi szintű DSLR gépek vásárlása már valamelyest komolyabb szintű fotós tudást hordoz magával, így ebben a kategóriában egy ilyen ajánló nem tartalmazna különösebb segítséget."

    Ezért maradt ki az 5D és a D200.
  • G_ArchAngel #23
    Ehhh...
    Samsung Pro 815?
    Azzal illett volna a bridge kamerákat lezárni...

    Lesz folytatás? Vannak ám itt zsíros fórumozok, nekik nem ajánlatok semmit? :)))
    EOS 5D, D200...
  • Cat #22
    nikon 4600, canon 510, canon 520 - az biztos hogy egyikkel sem jársz rosszul
  • Munch
    #21
    Köszi:)
  • CSOCSO
    #20
    elvilegnekem az ixus 759 esem lesz karira:D
    az 500 as lassan kezdi megadni magat:(
  • GregSB
    #19
    Miért is tette rosszul?
  • DKm
    #18
    Inkább vedd meg az 520-ast! Ha rám hallgatsz. Volt már mind a kettő a kezemben és jómagam is egy 520-as tulajdonosa vok. Szóval hidd el ha rám hallgatsz nem fogod megbánni!
  • Munch
    #17
    Nekem már elegem van a fényképezőkből. Nikon 4600 és Canon 520 között vaciláltam. De most hogy írtátok hogy az 510 bőven elég, sőt jobb is, mostmár kivagyok.
  • DKm
    #16
    Bocs, nem akarok beleszólni, de sztem rosszúl tetted! :( Bár a te dolgod!!!
  • Jano
    #15
    Köszönöm szépen a Gáborzolinak ezt a cikket, mert ennek hatására vettem egy S9500-at.
  • GregSB
    #14
    Én a csúcskompaktok közé beraktam volna a most megjelent Sony R1et is.
  • GregSB
    #13
    Jó cikk egyébként
  • GregSB
    #12
    Arra nem gondolsz, hogy az ilyen minőségű obik talán azért kerülnek ennyibe, mert csúcstechnológiát igényel a legyártásuk?
  • eke
    #11
    Az objektívek terén hihetlenül elvadult árakkal lehet találkozni. Messze nem érnek annyit. Az ED üvegek ára már kb. a harmada a nyolcvanas évek óta... Meglehet nézni pl. 2,8/300 APO-t...egy ház ára...
  • Gabo
    #10
    Nekem is A510 van és kicsit Én is hiányoltam a felsorolásból. Viszont az is tény, hogy az A520-ról belinkelt oldalon erről is említés esik.
    Amúgy véleményem szerint a "Igaz csak 3mp..." kijelentés legfeljebb csak a megapixel háború szempontjából helytálló. 3mpixel a hagyományos 10x15 cm-es képekhez bőven jó minőséget ad. (Netre, honlapra pedig már sok is.) Családi használatra ennél nagyobb képekre pedig ritkán van igény. A zajszint és a kisméretű objektívek minősége miatt egy jó érzésű fotós nem fog egy kompakt géppel készült fotóból A3-as vagy poszter méretű képet nyomtatni amúgy se.
    Persze egy nagyobb felbontású képet lehet még szerkesztgetni, vagdalni, de akiknek a kompakt gépeket szánják azok szerintem ritkán fognak ezzel foglalkozni. Innentől pedig nem szól másról a dolog, mint a PR "szak"emberek által erőltetett versenyről. "Legyen minél nagyobb a felbontás, mert az jól mutat a dobozra írva." Csak az a szomorú, hogy a 8 mpixeles képet sokszor a zajszűrés ellenére is még le kell méretezni ahhoz, hogy használható legyen... Akkor meg mi értelme?
    Persze ez csak egy szubjektív vélemény.
  • DKm
    #9
    "Canon A520-as helyett én inkább az A510-est ajánlanám! Igaz csak 3mp, de kevesbé zajos, amúgy ugyanaz a kettő, csak az a510es olcsóbb, én pár hónapja 43ért vettem." Hát amit írtál nem teljesen igaz. Nekem egy 520-as van és használtam már 510-est is. Ugyan az a kettő csak mindössze 4 külömbség van: 1, a képérzékelő és a képméret 2, digitális zoom (510: 3,2x 520: 3,6x) 3, sorozatfelvétel sebessége (510: 2,3kép/mp 520: 1,9kép/mp) 4, és a markolat (510:arany 520:fekete). Jah és persze az ár.

  • Gabo
    #8
    Obikkal kapcsolatban szerintem nézz be ide: Digitális és Analóg fényképezőgépek

    A hozzáértőbbek talán tudnak jó tippeket mondani.
  • concrete
    #7
    azért azt reméltem valami tuti vételt tudtok karácsonyra mondani objektívek esetében is.

    bár tény hogy ebből biztos flame lett volna :)