989
Aláírásgyűjtés a petárdázás topic bezárásáért



Ha támogatod, ennyit írj be: TÁMOGATOM

Ha nem támogatod, akkor: NEM TÁMOGATOM



A téma bezárásához 100 szavazatnak kell összegyűlnie. Az ellenszavazatok mínusznak számítanak.

  • norbre
    #301
    és szerinted mi a jó megoldás?
  • Pink Tiger
    #300
    nem szeretem a petárdázást viszont nagyon sajnálom de nem értek azzal egyet hogy egy topic bezárása lenne az idevezető út, ez önkényes és zavar valamit itt bent, ez olyan lenne mint a dohányzás önkényes beszűntetése a vonatokon, aki akar kijelölt helyn tehesse

    NEM TÁMOGATOM egy topic bezárását, semmilyen topicét /a szabad fórumozás nevében/
  • Nyiri
    #299
    Engem soha nem vonzott a petardazas. Valaki megmagyarazna miert is jo ez?

    Amugy azokat pedig addig vernem mig lelegzik aki "poenbol" a masik laba ala dobja aztan nevetgel. Nah annak a torkan nyomnek leg egy ego rudat.
  • norbre
    #298
    sosem értettem mia a jó a petárdában, valszeg bennem van a hiba, azon kívül nekünk is van kutyánk aki rosszul viseli a durrogásokat.

    Másrészt lehet hogy nem oldja meg a dolgot egy topic bezárása, de ha soha sehol nem lép fel az ember az ellen amit rossznak tart akkor mindig az lesz amit mások akarnak. Szal ez is egy mód a tiltakozásra

    TÁMOGATOM
  • G_ArchAngel #297
    A hozzád hasonlók miatt nem érünk el semmit - ugyanis, ha megakadályozzuk az eszmecseréjüket, akkor lehet, hogy kevesebb pirotechnikai eszközt tudnak beszerezni, vagy házilagosan építeni - kevesebb káros zajhatás, kevesebb fájdalom...

    Ezt olyan nehéz felfogni?
  • ScOrpY
    #296
    NEM TÁMOGATM
  • geri15
    #295
    menj inkább még elkésel a suliból
  • Reeen
    #294
    Nem támogatom

    Nagyon szeretem az állatokat, és nem tartom jó dolognak a petárdázást, de hát attól hogy bezárják azt a topicot a kutyák ugyanugy félni fognak mert a petárdázás nem szűnik meg!
    És akkor miért ne lehetne ilyen topic? Mert azzal ha bezárják nem érünk el semmit. Szerintem...
  • alberto 15
    #293
  • geri15
    #292
    ügyes vagy
  • G_ArchAngel #291
    Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy nehéz felfognod az összetett dolgokat?

    Ez nem elnémítás, hanem állatvédelem - tudom számodra az alacsonyabb rendű életforma ne panaszkodjon, és növényzet sem kell a bolygóra, mert foglalja a helyet a plázáktól, de kis empátiával rendelkeznél a állatok irányába, akkor Te sem türnél semmilyen olyan jelenséget, amely szükségtelen fájdalmat okoz nekik - és ezek az emberek okoznak...
  • alberto 15
    #290
  • B0B0
    #289
    Te nem tiltakozol hanem elnémítasz embereket
  • G_ArchAngel #288
    többször leírtam: nem az emberek, hanem az állatok védelmében szeretnék minden lehetőséget megragadni, hogy ne lehessen közvetve vagy közvetlenül kárt okozni bennük, mert Ők nem tudják megvédeni magukat...

    A mozdonyt általi gázolás, építőipari baleset, dohányzás általi rák kifejlődése, alkoholizmus nem tartozik az ártatlan, magukat a beteg emberek, beteg szokásaitól megvédeni képtelen állatok témakörébe...

    Nem keresek én sem kiskapukat, itt az a lényeg, hogy állatvédőként minden fórumon tiltakozzunk az értelmetlen, felesleges és ellenőrizhetetlen pirotechnika használata ellen...
  • asfa
    #287
    támogatom
  • alberto 15
    #286
    tudom én
  • B0B0
    #285
    Én is egyetértek azzal, hogy a petárdázók túlzásba viszik a szilveszteri mulatságot. Veszélyes és meg kéne szűntetni. Amellet nem foglalok állást egyik topic bezárása mellett sem! Szabad véleménnyilvánítás van nem? Ha valakinek nem tetszik a xy topic akkor ne nézzen bele.

    Lehet, hogy most én is kapok ezért büntetőpontot (ami azt igazolja, hogy a moderátorok kissé visszaélnek néha a jogaikkal). Én sem örülnék, ha mondjuk bezáratnák a Mozdonyok topicot, mert valamelyik moderátor anyját egy vonat gázolta halálra ezért utálja a mozdonyokat.

    Én arra kérek mindenkit, hogy ne itt vegyék fel a harcot topicok megszűntetésével az emberek, mert semmit nem fog érni. Nyitnak egy újat. Ha azt is bezáratják, akkor átmennek egy másik fórumoldalra és nyitnak egyet ott. És csak jobban szítva vannak.
  • BiG G
    #284
    támogatom
  • geri15
    #283
    támogatom
  • G_ArchAngel #282
    Nagyon sajnálom, hogy egyes emberek(?) úgy jöttek ide be véleményt nyílvánítani, hogy az #1-es hozzászólást mégcsak felületesen sem olvasták el.

    Az adminok határozott munkájának köszönhetően már nem olvashatóak azok a hozzászólások, privát üzenetek, amelyekben a petárda-kedvelők azt hangoztatják, hogy "reméljül, hogy millió petárda fog a kutyádra esni szilveszterkor" - sajnos, amíg ilyen beteg emberek léteznek, akiknek egy magát, a romboló akusztikai hatásoktól védeni élőlény sorsa nem érdekel, addig azoknak, akik szeretik az állatokat minden lehetőséget meg kell találniuk a demokrácia határain belül, hogy felvegyék ezen beteg elmék ellen a harcot.

    Voltak ebben a topicban házi készítésű lángszórók, hang és fény gránátok, kukákat, szemétkupacokat gyújtogató beteg lelkű emberek, rendőröket szidalmazó kisfiú - kérdem én; hibát követek el, hogy féltem a kutyámat?

    Gondoltam, nem vádaskodom fejetlenül, ezért elolvastam a "pirotechnikai" topicot, sok érdekes dolgot találtam benne, ami miatt nem csak a kutyák (háziállatok), hanem a gondolkodó embertársaim védelmében is be kellene zárni, és onnan néhány embert gyógykezelésre beutalni - a pirománia súlyos betegség, amely, ha elér egy bizonyos szintet, akkor gyilkos fegyverré válhat egy megbomlott elméjű ember kezében.

    Ha egy település/közösség szabályozott keretek között lebonyolít egy pirotechnikai showt, megfelelő óvíntézkedések mellett - az számomra is látványos, sőt, mivel a hang augusztus 20.-án nem jött el a kertünkig: a kutyám is végignézte anno...
    Aztán jött az a szilveszter előtti/utáni időszak, mikor reggeltől estig durrogtak a petárdák, sívítottak a rakéták és az állatok mellet az emberek is kezdtek megőrülni...
    Az ember bevonul a lakásba a barátaival, felhangosítja a zenét és máris védi magát a nem kívánatos hangoktól - egy érzékenyebb hallású házikedvenc (legfőképpen a vadász és kotorék ebek) ezzel szemben védtelenek, még zárt térben is, sőt a számunkra hangszigetelt helyiségekben is.

    Szilveszter éjjel az ember hazamegy kedvencéhez, mikor az éjféli pirotechnikai látványshow elkezdődik és simogatja, nyugtatja - ezt meg lehet tenni, sőt meg is kell tenni a kutyánkért, de azt senki nem várhatja el az állattartóktől, hogy december elejétől. január közepéig a lakásban tartsanak csak egy retriever méretű kutyát, hát még egy dogot...

    A topicot - a #1-es hozzászólást elolvasva könnyebb megérteni - azért szeretném továbbra is bezáratni, mert ha ezzel elérem, hogy az odajáró 20-30 emberből 1 nem jut pirotechnikai eszközhöz, vagy 1 lesz, aki végül nem tud kipróbálnia lakóhelye közelében egy gyújtóbombát, kézi lángszórót (ezzel veszélyeztetve környezetét), akkor már megérte.

    Lehet, hogy Te, kedves Piromán ártatlannak képzeled magad, mert elmész a település szélére és mindenkitől távol eldobálsz 20-50 petárdát, de azt nem gondolod végig, hogy ez egy érzékenyebb hallású állatot több utcányi távolságból is megőrjít, miközben a gazdája már lehet, hogy nem hallja, így a kutyát bűnteti azért, mert felugrál fájdalmában a lakásajtóra.

    Ezért szeretném, hogy a szervezett tüzijátékon kívül belegyen tiltva az összes ilyen lehetőség vásárlásra, eszmecserére...
    Ha minden lehetőséget az állatvédők megtudnának szüntetni, amely elősegíti e kártékony elmék eszmecseréjét, akkor is csak 5-10%-os visszaesés lenne maximum, ezzel az egy topic bezárással, jó ha 0,1% - DE EGY KUTYA MIATT IS MEGÉRI!!!

    Sajnos, míg a magyar hatóságok tehetetlenek, addig ilyen kis csatákat kell a megvívnunk ellenetek, társaink védelmében.
    Az adminok nem hibásak, nem akarták bezárni a topicot, de adtak rá lehetőséget, hogy a jobbérzésű emberek megtehessék - sajnos egyelőre kevesen vagyunk - remélem a mai estét már úgy érhetem meg, hogy közületek egy(!) ember nem jut petárdához, és az itt fórumozó kutyatulajdonosok nyugodtabban fekhetnek le, hogy talán az Ő kutyájuk idén nem lesz annyira kitéve ennek a kínzási formának.

    A legjobb lenne, ha kicsit elgondolkodnátok, azon, hogy milyen érzés lenne számotokra, ha egész nap szárnyasbombák becsapódását kellene hallgatnatok a szomszéd utcákból - nem hinném, hogy ez változtatna rajtatok és közületek 1 is mondaná, "rendben, csak kizárólag éjfélkor rakétázom", de REMÉNYKEDEM!

    [b]OLVASD EL A #1-ES HOZZÁSZÓLÁST, ÉS KÉPZELD EGY CSALÁDTAGODAT A KUTYA HELYBE![b/]
  • steweee
    #281
    én röviden össze tudnám foglalni a dolgot. a jogharmonizációra meg hogy másütt is lehet nagyon jópofa hivatkozni, csak míg a kultúrált országokban míg az emberek szórakozás végett eldobnak 1-2 petárdát az ünnepi hangulat miatt, közben vigyázva hogy másokban, állatoknak se okozzanak kárt vagy riadalmat, nálunk él egy csomó primitív ember, aki arra használja fel az alkalmat hogy másokat ilyeszgessen, vagy állatokat félemlítsen meg, vagy rongáljon.

    és az ilyen magatartást TILTANI KELL, nem eltűrni. akinek ilyen ingere van az folytsa vissza, a pedofília is bűncselekmény, pedig sokan szeretnék csinálni...abból meg hogy vki eldob néhány petárdát vagy fellő egy tüzijátékot ügyelve mások biztonságára, még nem volt baj. a deviáns magatartási formákat pedig üldözni kell, mégha ez sokaknak (primitív aljanép) nem is tetszik
  • EvilDevil
    #280
    igy van ez a BigBrother kiszavazó show, amelyik topik nem szimpi azt kiszavazzuk... mindenesetre egy vicclapon nagy sikere lenne/lesz ennek a fejlécnek
  • Mike at home
    #279
    ilyen mentalitással lassan majd reggelhetsz magadnak egy újabb nicket
  • EvilDevil
    #278
    Ez megy itt az ilyen tidióta topicokat engedik,,, ez értelmeset meg bezárják.. minden attól függ ki nyitja és hogy mekkora a nyelve az illetőnek!!!

    Sőt még bütetőpontot is kapsz ha elmondod a véleményed... szánalmas
  • Mike at home
    #277
    a petárdázásról annyit, hogy a hajdan sramm, belevaló kutyám, amióta közvetlenül mellett robbant egy petárda, sötétében fél a hangosabb zajoktól, dörrenéstől
    sohasem félt viharban, most már fél attól is

    ennyit a témáról
  • Arthas
    #276
    "Azt hiszik hogy ha az embereket megfosszák szabad vélemény nyílvánításuktól egy adott témába ,akkor megváltozik a világ...
    "Zárjuk be az összes Anime fórumot is ,mert Frei Tomi is megmondta, perverzek és erőszakkal teliek"
    Ahelyett hogy a petárdázós topickba győzködnétek az embereket az igazatokról inkább bezáratjátok a topikukat.
    Szerintetek melyik a célravaezetőbb? Megfosztani őket a véleménynyílvánítástól , vagy megváltoztatni a gondolkodásukat?
    Ha bezárjátok a topicot azzal nem lesznek kevesebben."


    Én ezért az 1 hozzászólásomért 3 bűntetőpontot kaptam!
    Kíváncsi vagyok ,hogy a te irományod menyit ér MR.Punker-nél....
    Sajnálom ,hogy nem vagyok veled egy szinten MR. P és nem tudok egy témáról csak 2 szóba beszélna: "Támogatom" "Nem támogatom"
    Azt hittem ez egy fórum ,de tévedtem.

    Bye , bye sg.hu , azthiszem ezel a véleményemmel végképpen kitiltottam magam.

  • GCR
    #275
    Nem támogatom . Ennek a topicnak a bezárására hol lehet szavazni ?
  • A Pirotechnikus
    #274
    Láss csodát, immáron én is beálltam a sorba, szavazok erre- szavazok arra. Csak azt nem tudom minek. Az egész história valahol az ókorban kezdődik... de ha a téma vitathatóságának időtartamát vesszük alapul... talán a 3000. év ssaccperkábé reális befejezési időpontnak tekinthető. Kezdeném talán azokkal az emberekkel akik nem képesek értelmes és felvilágosult eszmecserét folytatni anélkül hogy vitapartnereiket kötsög és egyéb jelzőkkel ne illessék, miközben habzó szájjal mellüket verik és mindenféle jog, igazságosság, védelem, erkölcsiség és egyéb hangzatos szavakat kiáltanak a nagyvilágba. Egy topic bezárásának kezdeményezése nem vezet el a helyzet megoldásához. Sőt. Az ember szólásszabadságának korlátozása méginkább az illegalitás útjára tereli az esetleges felhasználókat, -elvonatkoztatva most a petárdától- kedvezve a feketepiacnak, a tiltott dolgokat kipróbálni vágyók igényeinek kielégitésének.

    A petárdázás -tény és való- immáron illegális, és veszélyes is. Magam is megtapasztaltam az érzést amikor néhány menő gyermek a lábam alá dobálta azokat, merthogy az milyen vicces. És kukákat is gyujtottak fel. Sőt, egymásban, magukban, és másokban -kutyákban is- okoztak sérüléseket.

    Ezért tiltották be. Magyarország szellemi szintje átlagban véve, vagy korosztályra lebontva valahol egy vasaló és egy mikrohullámú sütő közt kullog. Bizonyos témákat figyelembevéve. Ilyen a pirotechnika is. Eu-harmonizáció, egységesítés... valami ilyesmi indította el a dolgot, azt hogy legálisan is hozzá lehessen jutni pirotechnikai eszközökhöz. Előtte is volt felhasználás - adóbevétel és kontroll nélkül. Az értelmetlen felhasználók egy részét felheccelte az a tudat hogy más embereknek ezzel is borsot törhetnek az orra alá. Szomorú. Ezek vagyunk mi. MAGYAROK. Tisztelet a kivételnek, akiknek van felelősségtudata és önkontrollja.

    De a végső konklúzió: Ez egy veszett ügy. Tegyük fel elérik hogy bezárjanak egy topicot, ahol ilyen témákról beszélgetnek. Tegyük fel azt is hogy egészen eljut odáig az ügy hogy betiltják az egész pirotechnika felhasználást! És mit ér el vele az ember? Fentebb már kifejtettem, mégtöbb ember akarja majd csinálni, mégtöbb darabot adnak el belőle és mégtöbb baleset lessz. VÁLTOZNI- nem fog semmi.

    Az emberek mentalitását, az oktatást, az országot kéne megváltoztatni. Európa más országaiban is van pirotechnika. És van szilveszter is. Sőt. Kutyák is vannak. Mégis megférnek egymás mellett.

    Az elképzelés?: Az illegális felhasználás visszaszorítása- kordában tartása, a közterületi felhasználás betiltása, ill a szigorúbb korlátozások-pl csak 21 év felett lehessen megvásárolni a pirotechnikai terméket. Mégegyszer kihangsúlyozom, NEM CSAK PETÁRDÁBÓL áll a paletta! Bár a média mindent annak nevez. A petárdázás tiltott! Támogatom! Legyen az! Ezer más termék van ami sokkal élvezhetőbb egy felhasználó számára mint egy -egy durranás!
    Nekem is van kutyám. Volt is. Több. Senki se mondja azt hogy nemtudom milyen amikor egy állat megvadul. Vagy amikor rohama van. Tudom milyen. Ezért teszek annyit az érdekében hogy bennttartom a lakásban szilveszterkor. Ha pedig máskor illegálisan használnak fel a környéken valamit odamegyek és bemutatom az illetőt a kutyámnak-. Jóétvágyat. Ha az utcában végigvonul egy csapat általános iskolás gyerek petárdát dobálva- leüvöltöm a fejüket.

    A cikk írójának példáját követve beleszőhetném az irományomba 56-ot, vagy említhetném a rasszizmust és antiszemitizmust és egyéb témákat is, ezzel is hergelve az olvasóságot, de nem teszem. Olcsó trükk. -Add meg amit kérnek, és a lábaid előtt fognak heverni.- Nő a példányszám...

    AZ EGÉSZ CSAK OLCSÓ MULATSÁG. KENYERET ÉS CIRKUSZT. AMI TÖRTÉNNI FOG: AZ ELSŐ ÜLÉSNAPON FELSZÓLÍTJÁK A BELÜGYMINISZTERASSZONYT: MONDJON LE, VOLT PETÁRDÁZÁS. ALÁÍRÁSGYÜJTÉS AZ EGÉSZ BETILTÁSÁÉRT. MINDKETTŐ A MESE RÉSZE.

    Ezúton kérek minden állatbarátot:
    - Szilveszter napján vigyázzanak kedvenceikre, óvják őket, ha lehet engedjék be magukhoz.
    - A felhasználó társadalmat pedig ésszel, ne pedig sértegetéssel és anyázásokkal próbálják rávezetni a kulturált használatra- Ha viszont más út már nem járható, csakazértis bántják Önöket vagy kedvenceiket álljanak ki az igazukért és rendezzék le az ügyet szemtől-szembe, bocsánat a kifejezésért de "ember ember ellen". Bármennyire is földhözragadtnak tűnik a módszer, akárhányan is mondják majd azt hogy: na ez egy megoldás, gratulálok... , ezerszer hatékonyabb mint bármely jogvédő egyesület, vagy olyan intézkedés amit oly szeretettel alkalmaz a magyar, gombokat nyomogatva, aláírástgyüjtve, otthon, kényelmesen a fotelban idegeskedve, szitkozódva és öklötrázva.

    Bár a hatékony megoldást sohasem szerette ez a nép. Mindíg a kerülőt, a látszatot, a pillanatnyi sikereket élvezte. És ez is az lesz. Pillanatnyi öröm hogy bezárattak egy topicot ahol vitatkoznak, eszmecserét folytatnak mások. Nagyügy.
    Nem megoldás.
    A társadalom önmagát alakítja. A társadalom mi vagyunk, nekünk kell alakítanunk.
    Maradok remélem még sokáig: kutyatulajdonos- (bár ez a szó nem fedi egy kutya és gazdája, társa közt kialakult viszonyt) és pirotechnikai felhasználó. - Eszmékkel és önkontrollal.

    UI: Kérem ne általánosítsák a felhasználói réteget, ellenben járuljanak hozzá egy fejlett, felvilágosult társadalom kialakításához, mind szavakkal, mind tettekkel.
  • haxoror
    #273
    támogatom
  • Öresz
    #272
    NEM TÁMOGATOM!

    Ez nevetséges... Nyitni egy ilyen topikut azzal a céllal, h megfossza a másikat a vélemény nyilvánítástól ahelyett, h megpróbálná ész érvekkel lebeszélni a petárdázásról.

    Nem szoktam petárdázni de szerintem a szilveszterhez hozzátartozik, h hallom a durrogást. Akinek kutyája van és törődik vele egy kicsit annak meg be kell vállalni, h egy estére beviszi a házba és kész.
  • Landor
    #271
    TÁMOGATOM
  • musha
    #270
    támogatom
  • OrioN the S
    #269
    :D a kötsög :D
  • A Pirotechnikus
    #268
    NEM TÁMOGATOM
  • GregSB
    #267
    a #260-asba a #8as is bele van számolva.
  • RoD
    #266
    támogatom
    (mivel az előző hozzászólásom(#8) nem felelt meg a formai követelményeknek) :D
  • grizzly21
    #265
    téynleg van ilyen szabály, hogy 100 támogatás ha van akkor be kell zárni?
    TÁMOGATOM
  • Cat #264
    ugye tudod hogy most nem a petárdázás ellen tiltakozol, hanem hogy legyen e ilyen topik? a kettő kurvára nem ugyanaz!
  • alberto 15
    #263
    sok kis takony attól érzi nagynak magát hogy petárdázik. szakadna le a keze az ilyennek
  • alberto 15
    #262
    támogatom!!!!!!!