25
  • Tetsuo
    #25
    Sony Suck!
  • dez
    #24
    Ez olyan kedves, amikor más topikokban "MS-elhivatottságukat" kinyilvánító személyek ilyeneket nyögnek be...
  • Evil Merodak
    #23
    Most már aztán vesszen a Sony!
  • savior
    #22
    a masolasvedelmes cuccokkal pont azokat szopatjak, akiknek eredetiben kell a cucc
  • dez
    #21
    "És azt hiszik, hogy csak a letöltés miatt csökkennek az eladások..."

    Ha tényleg ezt hiszik, akkor ezt a szemét - önnön létük indokait felnagítani igyekvő, saját anyagi bázisukat minnél jobban megalapozni akaró - jogvédőik manipulációja. (Persze ezzel semmi újat nem mondtam.)
  • Kutuvoz
    #20
    "Akinek tetszik egy eloado ugyis meg fogja venni a CD-t, aki meg eddig is letoltott az ezek utan sem fog valtoztatni."
    Dehogynem!
    Én régebben megvettem a nekem tetsző albumokat, most viszont az utóbbi 3-4 évben a másolásvédelem miatt nem teszem.
    Sztem ezzel nem vagyok egyedül.
    És azt hiszik, hogy csak a letöltés miatt csökkennek az eladások...
  • strogg
    #19
    Nem arról van szó, hogy mennyit költöttek rá. A nyerészkedésről van szó. :)
    Egy eladott cd-nek legalább a fele a kiadó zsebébe vándorol. Én üdvözlöm az online áruházakat. Olcsón azt, (és csakazt) a sz ámot veszed meg az albumról, amelyik tetszik.A többit meg a kiadó dugja fel oda :)
    A rootkit pedig momentán nem a win hibája. Az autorun nevű funkció valóban megkérdőjelezhető, mert mint látható olyan kódot is futtat a felhasználó megkérdezése nélkül, amelyiket nem kéne. De attól még a rootkit-etn em az m$ írta.
    A sony alátett magának. Remélem súlyos anyagi veszteséggel jár majd a jó hírének a csorbulása, és erős példája lesz annak, hogy a vásárló kincs, és nem olyan rabszolga, akit büntetlenül lehet korlátozni faxságokkal.
  • Dzson
    #18
    A fos windóz miatt miért kell a SONY-t hibáztatni? Nem az alkalmazásuk a bűnös, hanem hogy egy 12 éves kisgyerek is meghekkeli ezt a vindóz nevű bugos segédprogramot. Ha ti kiadnátok x millió dollárt cd gyártásra, együttesek és előadók managelésére, stb., akkor biztosan ingyen osztanátok utána az embereknek az anyagokat és ösztökélnétek őket az ingyenes lemásolásra...
  • hypno
    #17
    A félkész (értsd: agyonjavított, toldozott foltozott) operációs rendszerek után itt vannak a félkész műsoros médiumok.

    Mindíg csak annyit vallanak be, amennyit rájuk bizonyítanak. Mint a profi bűnözők.
  • aaaaa
    #16
    " Az ilyen hirek az egesz ceg hirnevet romba dontik."
    Pontosan ! A VIDEOTON se heverte ki soha a Color Star balhét... Még évtizedekkel utána is "ja a videoton az a robbanós?"
    Majd a Sony-nál is nézni fogják a CD-t... "ja ez az a vírusos CD"... és pont azok fognak a legjobban megijedni tőle, akik tök hülyék mindenhez, és netán potenciális vevői lennének az eredeti Audio CD-nek. Nem mindenki hallgatja asztali Cd-játszókon a CD-it.
    Sokkal többet veszítenek a másolásvédelem miatt elforduló vevők miatt , mint amennyi "bevétel kiesést" a CD másolhatósága jelent.
  • dez
    #15
    Szerintem elképzelhető, hogy ezeket a védelmeket más kiadók is használják. Azaz pl. ez a SunnComm másnak is eladta a "megoldását". Nem?
  • Yfel
    #14
    Nem tudom miert erolteti ezt a Sony. Szerintem sokkal tobbet veszitenek a masolasvedelmi problemak miatt (kevesebben fognak CD-ket venni az ilyen hirek miatt) mintha nem is hasznalnak es az emberek ugy masolgatnak a zeneket mint eddig.

    Akinek tetszik egy eloado ugyis meg fogja venni a CD-t, aki meg eddig is letoltott az ezek utan sem fog valtoztatni.

    Persze ez kihatast fog gyakorolni mas termekeikre is. Az ilyen hirek az egesz ceg hirnevet romba dontik. En szemely szerint nem leszek hajlando PS3-at venni pontosan azert, mert ilyen szemetmodon bannak a sajat vasarloikkal. Ha meggondoljak magukat, akkor lehet, hogy en is.

    Y
  • Béla bácsi
    #13
    Nevetséges amit ezek csinálnak. Szinte érezni az izzadságszagukat, ahogy a másolásvédelmi eljárásokon görcsölnek, és amint megjelenik valami ilyesmivel ellátott anyag, rögtön kinnlesz a neten is.
  • Frank99
    #12
    most qtam át a dvd-védelmét..

    azért sem vezsek soha eredetit...
  • FTeR
    #11
    ja, csak akkor nem tudnák lejátszani a cuccost...
  • droland
    #10
    Nem volna semmi gond, ha sokan NEM szeretnék a windows default AUTORUN funkcióját és kikapcsolnák, ennyi az egész!
  • Dömsödi
    #9
    He he. Majdnem vettem ismerőstől egy S..y 512 Mbyte-os mp3 playert. Nem tettem, mert a PENDRIVE- szerűen rámásolt Mp3-akat nem volt hajlandó lejátszani! Csak azokat játsza le, amit a mellékelt software-l grebbelünk be audio -eredeti- CD lemezről...
  • htmm
    #8
    Vagy inkabb ne is hasznaljunk audio CDt. Csak foloslegesen foglalja el a sok helyet.
    En mar azt varom, hogy mikor lesz dvd kompatibilis mp3 discman ;]
  • kbupdate
    #7
    Használjunk másolt és rippelt audiókat. Ennyi és nincs baj:)

    Sony-nál parasztabb vállalat egyszerűen nincs. Spywareket telepít a gépekre, és tele teszi + biztonsági résekkel, mintha az eddigiek nem lennének elegek...
  • HappyBoy
    #6
    Amíg a letöltött MP3-akkal nem lesz gond, addig megizélhetik magukat. Régen még megvettem a kedvenc előadóim CDit (kb 8-10% zeném), de ma már ezt sem tehetem biztonsággal. A kiadott pénz arányában jön a szopatás is. Köszi!
  • scooterbr
    #5
    Talán nem így kellenne védeni a lemezeket. Meg az árakat sem ennyire kellenne feltolni.
  • arty
    #4
    "Nagyon elégedettek vagyunk a Sony BMG gyors reagálásával" - nyilatkozta Kurt Opsah, akinek bankszámláján jókora befizetést regisztrált az amerikai AFM bank egyik szemfüles alkalmazottja.
  • fflx
    #3
    hany ilyen lehet meg?
  • FTeR
    #2
    röhely, hogy már egy zene cd-hez is biztonsági javításokat kell letölteni. és nem mellékesen egy olyan cucchoz, ami minket korlátoz...
  • PyRex
    #1
    Pff, na ez már kezd szánalom kategóriába menni, hihetetlen :))))