3800
  • Tuvok #873
    Jajj, el ne felejtsem, habár ez nem volt valóságos, de azért jó volt vezetni . :)
  • Freedom88
    #872
    Nagy súllyal és h én vagyok az erősebb jó h agresszor leszek:))
  • Tuvok #871
    És még én vagyok agresszor ... :)
  • Freedom88
    #870
    Inkább járjak el szabályosan és megmarad az állás, mint forditva. De ha túléli a csávó tuti beb*szok neki mégegyet amiért ilyet tett....útálom az ilyen embereket. Átlagosan nézzük egy 120km\h val közlekedő vonat 30mp alatt átmegy a lezárástól a felnyitásig, szóval akinek nincs 30mpje az jöjjön nyugodtan elém, elütöm szivesen
  • Tuvok #869
    Hát, ha rajtam múlna biztos átmennék rajta 5-6x egy szergejjel is, ne előttem őrültködjön .
    A gyorsfékkel már nem mész semmire, max megnézed hogy szikrázik egy roncs autó a síneken, aztán jegyzőkönyv, felfüggesztés, és mehetsz vissza a pszichológushoz gázolás miatt . De legalább szabályszerűen jártál el :DD
  • Freedom88
    #868
    Ebből kiderül h agresszor vagy:))
    Én mennék tovább aztán ha elémjön akkor gyorsfék, ha nem akkor meg nem...aki hülye haljon meg cimszóval. Ha egyszer odakerülök:)
  • Tuvok #867
    Szóval ez egy olyan helyzet, amit illene tudnom ha neadj'isten odajutok :D
    Személy szerint én (némi szubjektivitással) azt hiszem rákürtölnék és felmutatnám a középsőujjamat neki, már csak azért is, hogy ha meg is áll az autós, ne őrültködjön vörös fénysorompónál, ne játszon sem egy mv idegeivel (bár alapvetően nyugodt vagyok, de a felelősség igen komoly), sem a rám bízott utasok biztonságával .
  • Freedom88
    #866
    Persze, az oké, h nem állhatsz rá a kürtre aztán nyomod mint az atom.
    De néha sokat segit a kürt és akkor már megáll az autó, szóval ez egy olyan helyzet, h az mv-re kell bizni
  • Tuvok #865
    Indokolatlan esetben szabályellenes, azaz nem nyomkodhatod a kürtöt ész nélkül . Veszélyforrás esetén természetesen használható .
    Viszont a veszélyforrás a kérdésben csak feltételezett, azaz az autós még megállhat, nem ragadt két sorompó közt, stb .
  • Freedom88
    #864
    Érdekes elmélet, és valóban igaz. De mondjuk ha én rákürtölök azzal baleset előzök meg úgy h bármi kárt teszek. Az pedig nem igaz, h 2 kürt az szabályellenes. Mivel vasútbiztonsági szempontból ha veszélyforrást érzel, bármeddig kürtölhetsz. Pl: ködben teljesen az útátjáróig. Nincs megszabva h meddig kürtölsz csak annyi h min. 3mp kell tartania.
  • Tuvok #863
    K*urvaistenit hát bezárta magát a böngészőm, pedig beírtam egy tök hosszú szöveget

    Szóval azt akartam írni, hogy mielőtt még bárki megjelölné a b)-t, ami a lehető legrosszabb válasz inkább elmondom, hogy ez egy olyan kérdés, amire egyik válasz sem jó, de mind jó válasz .
    Számos ilyen kérdésre kell válaszolni, viszont hibapont nincs, az adott válaszokból a pszichológus leszűri az agresszivitásod / passzivitásod mértékét, és ebből vonja le a következtetést .

    Kérdésre visszatérve a b) ugye totál rossz, mert sebességhatárt átlépni tilos, mivel a vonatod, és ezzel az utasaid épségét kockáztatod . De alapvetően egyik sem rossz, mert egyrészt a szabályzatot tartod be, másrészt az utasaid épségét tartod szem előtt .
    Az általános eljárás a d), lévén nincs alapod feltételezni, hogy az autós nem áll meg, viszont ha veszélyforrásnak ítéled meg, adhatsz le újabb kürtjelzést, így a c) sem minősülhet rossz válasznak . Fékezést feltételezésre alapozva nem kezdhetsz meg, kivéve ha az autós egyértelműen veszélyezteti a vonatot, azaz az átjárón van a tilos jelzés ellenére; illetve ha már a baleset bekövetkezett .

    Ha valamit nem jól tudok, lesszives kijavítani . Egyébként érdekes kérdés, egy órát gondolkodtam rajta, a tesztnél erre egy perc sincs, a vonaton pedig 2 másodperced van dönteni ...
  • Tuvok #862
    biiiip
    rossz válasz, nincs okod feltételezni, hogy nem áll meg az autós, ok nélkül fékezni szabályellenes
  • csn tamás
    #861
    szerintem akkor már a fékezés a legésszerűbb de nem tudom megmondani..én is a kürtölésre szavaztam volna...
  • Tuvok #860
    biiiip
    rossz válasz, gondolom mondanom sem kell miért :)
  • HUmanEmber41st
    #859
    akkor az "e" válasz lesz a jó :)
    lefékez és kiugrik, h túléje a várható ütközést :)
  • Tuvok #858
    biiiip
    rossz válasz, nem szabályszerű kétszer kürtölni, elvégre a veszély fennállása feltételezésen alapul
  • Freedom88
    #857
    c, mivel még nem ért be az útátjáróba...sztem
  • Tuvok #856
    MÁV pszichológiai felvételi tesztkérdés mozdonyvezetőknek:
    Ön megengedett 80km/h sebességgel halad személyvonattal, 200m-re Ön előtt fénysorompóval ellátott útátkelő van, amihez korábban már leadta a szokásos figyelmeztető kürtjelzést. Megpillant egy nagy sebességű gépkocsit az átkelő felé haladva, és tartva az ütközés veszélyétől Ön ekkor:
    a) lefékez/vészfékez
    b) felgyorsít a megengedett haladási sebesség fölé, hogy elkerülje az esetleges ütközést
    c) lead egy újabb kürtjelzést, de sebességén nem változtat
    d) nem tesz semmit.
  • Tuvok #855
    köszi
    van 1-2 visszatartó erő, szóval alszok még rá néhányat, de maga a cél miatt talán megérné belevágni ...
  • B0B0
    #854
    Saját tárhely
  • csn tamás
    #853
    megtudjátok mondani hogyan lehet feltenni képeket?mert ugyebár nekem mindig azt irja ki hogy tul nagy a méret akármi is legyen....mi a titka? előre is kösz
  • HUmanEmber41st
    #852
    Akkor hajrá Tuvok !!!
  • Tuvok #851
    Én is így vezethettem nemrég szergejt :)
    De most pályázom szegeden egy üres gyakornoki helyre, talán ...
  • Freedom88
    #850
    Ismerős volt a Vezér, szóval igen:)
  • Tuvok #849
    Felengedtek ? :)
  • Freedom88
    #848
    Bővült a képtáram, pár M62 képpel
  • Tuvok #847
    A 2316-os csörgő szombathelyre van beosztva (ahogy az összes remot ahogy tudom), azt nemtom milyen ic-k járnak arra
  • Freedom88
    #846
    Melyik IC-t viszi, és hol készült a fotó?
  • Tuvok #845
    remot csörgő
    vagy mi a kérdés ? :)
  • Freedom88
    #844
    Újra itt a rejtvény
    Jól néz ki ez a villamos!
  • B0B0
    #843
    Most láttam megint. Már rajta van az új szám
  • Tuvok #842
    ÁÁÁ
  • B0B0
    #841
  • B0B0
    #840
  • B0B0
    #839
    Na srácok. Kb. 15 perce csináltam ezeket a képeket:

  • B0B0
    #838
    Ennyire azért nem bonyolult. Én arra gondoltam, hogy nincs rajta az új számozás, pedig a kép tegnapelőtti!!!
  • Tuvok #837
    jelszót kér
    töltsd fel a galériádba, és onnan linkeld
  • Freedom88
    #836
    Akkor itt a rejtvény képem!
  • Freedom88
    #835

    Melyik IC is ez?
  • Tuvok #834
    :DDD