3800
  • B0B0
    #913
    10 perces kép. Bobo cibálja be az új Siemenst a BKV-hoz:
  • HUmanEmber41st
    #912
    thx csrkkoltam :)
  • Freedom88
    #911
    Újabb képek a mai napról, lehet csrkkolni
  • PGA
    #910
    Na ez a Dunakeszin Bombardier (vagy hogy irják) által felújitott bhv-k személykocsik, amennyire én tudom. Ha pedig a vezérlőről van szó akkor azt is ott csinálták. Ebben csupán annyi a magyar hogy magyar dolgos, munkás kezek rakták össze, de a cég ettől még messze nem magyar, canadai-német. Ugyhogy elmehetnek anyukba. Amugy a szerelvény szerintem messze nem modern. Inkább tiszta és igényes. Mondjuka a tuskofékes (vagy hoogy hivják) megoldás szerintem durva igy 2006-ban.


    Na ennyit az okoskodásból...
  • B0B0
    #909
    Mert ez szerepel :DDDD
  • HiPPoNaX
    #908
    Miert erzem ugy, hogy ez a kep szerepel a 2006os menetrend boritojan? :]
  • B0B0
    #907
    Asszem ő még nem volt:
  • HiPPoNaX
    #906
    Csak igy tovabb :]
  • B0B0
    #905
    hajrá
  • Tuvok #904
    Behívtak szűrő elbeszélgetésre a vasúthoz
  • B0B0
    #903
    Szerintem is vissza kéne "hozni" a motorvonatgyártás Magyarországra, biztos, hogy olcsóbban kijönne a MÁV. Itt van ugye ez amit már láttunk. Milyen frankó lenne ez egy mai kasznival..

    Emellett viszon ott van az, amit HUmanEmber mond, ezek az emberek nem érdemlik meg az új cuccokon való utazást, amíg nem vigyáznak rá. És most nem csak a grafitikre gondolok, hanem az alapvető hozzáálláshoz
  • HUmanEmber41st
    #902
    Hát jah. Azért külföldön is van ilyesmi, de ott talán több pénz van az őrzésre, és ha valamit összetörnek/megrongálnak akkor van pénz az azonnali javításra is.
    Ha csak ilyen lepukkant mocskos személykocsikat közlekedtet állandóan a MÁV, sose lesz utazási kultúra.
    Meg felszálláskor ki kell szűrni az ilyen személyeket, esetleg egy kis jutalompénzt ígérni a kallernak...sőt lehetne mondjuk hivatalosan is gázspray nála, és mint biztonsági őr is tevékenykedhetne..esetleg míg új a szerelvény ( a vonalon) addig lehetne + biztonsági embert is fizetni.
    Gondolom olcsóbb, mint egy szélvédő üveg..
  • Freedom88
    #901
    Ma ennyi lett csak, de majd holnap remélem több lesz
  • csn tamás
    #900
    bocs hogy rondán írtam:D
  • csn tamás
    #899
    mindennap a nyugatiban megyek és látom a desirot...volt szerencsém gurulni vele a mühelyben is :) de nem egyszer láttam már hogy bevolt dobva valamelyik ablak kövel és ugyebár nem 2ft egy olyan ablak vagy szélvédő...a stadler vonat jobban felszerelt volt amin én voltam ajtonál kijelző amin a gyártás kisfilje ment a woről ne is beszéljek meg ilyenek..szal én sajnálnám üzembe helyezni. nem becsülnek az emberek semmit de főképp a fiatalok akik azt hiszik kemény gyerekek ha összegraffitizik a kocsikat sőt! már a mozdonyokat is és persze az már alap hogy összekarcolják az üvegeket a kocsikban meg lerugdosnak ezt azt...nem tudom igazábol jo lenne meg nem is. vannak előnyei hátrányai...
  • Tuvok #898
    5-en befértünk anno Szili vezetőállásba :)
    Plusz a hátsóba is, aki véletlen csak a géptér valamelyik sarkában kapott helyet, garantáltan arcüreggyulladást kapott .
  • HUmanEmber41st
    #897
    Hm.. Sziliben, Gigantban elég kevés ember tud utazni :)
    Ezért ha megreformálnák a vasutat, vissza kellene telepíteni a motorvonatgyártást legalább, nem kellene ilyen drága cuccokat elvinni az osztrákok elől :)
  • HUmanEmber41st
    #896
    Nos sok probléma volt Dezsőkével is, mert Pilisvalahol olyan szar volt az állomáson a vonal, h kinyitották az ajtókat, és nem tudták becsukni. Sokszor ott állt 1 órát is, mire sikerült becsukni az összes ajtót ( ugye Dezsőke csak csukott ajtókkal hajlandó elindulni) szal tornáztak rajta a Simensesek, mire korrigálni tudták eme hibát. Utaztam egypárszor Dezsőkével. Nagyon szép tiszta, semmi sincs lerugdosva, szal jöhet szerintem ez a b o m b r a i d e r :) :)
  • Tuvok #895
    Bombardier Talent

  • csn tamás
    #894
    a freedommal együtt voltam a motorvonaton. szép meg minden, nagyon jol gyorsul, de nem becsülnék meg magyarországon lerugdosnának mindnet rola az első nap meg ugyebár ez a saját véleményem tul korszerű már legalábbis nekem....többre értékelek egy szilit vagy gigantot...nem szeretem ha mindent alárendelünk a számítogépeknek..
  • HUmanEmber41st
    #893
    Mert ?
  • B0B0
    #892
    Nem tudtam már, mi ez a 37 új üzenet :)

    Mindenesetre én az 'f' lehetőséget választanám:
    Átmegy rajta normál sebességgel. Aztán fék. Áttolat rajta. Fék. Megin átmegy rajta. Fék. Áttolat rajta. Fék.....
  • Freedom88
    #891
    Jó regggelt!
    Hú, de nem érdekel ez az új motorvonat. Volt szerencsém rajta utazni, kényelmesnek kényelmes, de nem kellene!
  • Tuvok #890
    Az OTP pénzeli a MÁV diszkont-vonatait
    2006. március 14.

    Kedden az OTP Bankot hirdette ki győztesnek a MÁV a Bombardier Talent típusú villamos motorvonatok finanszírozására kiírt pályázatán. Mint arról az mfor.hu korábban beszámolt, a német-kanadai vonatgyártó cég még januárban kereste meg a vasúttársaságot rendkívül kedvező, ámde csupán rövid ideig érvényes ajánlatával.

    A MÁV ZRt. hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás keretében 15 bank részére küldte meg felhívását a tíz Talent motorvonat beszerzésének finanszírozására. A március 9-i határidőre három ajánlat érkezett. A MÁV feltételeit mindenben teljesítő ajánlatot az MKB-KfW alkotta konzorcium és az OTP Bank nyújtott be.

    A szerződéses tárgyalások után a két ajánlattévő március 13-án benyújtotta kötelező érvényű dokumentumát. Az ugyanezen a napon lefolytatott ártárgyaláson az OTP Bank adta a legkedvezőbb ajánlatot, derül ki a MÁV sajtóközleményéből. A finanszírozó bank kiválasztásával biztosított a motorvonatok beszerzésének pénzügyi háttere. A vasúttársaság az OTP-vel a hitelszerződést legkorábban a szállítási szerződéssel egyidőben kötheti meg.

    Mint arról korábban beszámoltunk, a Bombardier január 27-én finanszírozási és szállítási szempontból is rendkívül kedvező ajánlattal kereste meg a MÁV-ot. A német cég áprilisra két vonat leszállítását vállalta, utána pedig havonta egy-egy szerelvényt adna át a vasúttársaságnak, feltéve, hogy márciusig megvásárolja azokat. A gazdasági tárca valószínűleg még a választások előtt bejelenti, hogy áprilistól folyamatosan állítja majd forgalomba a szerelvényeket az elővárosi szakaszokon.

    A társaság indokai szerint a Bombardier ajánlata rendkívül kedvező, csak rövid ideig érvényes, így azt a szolgálatra alkalmas eszközök hiányával küzdő vasút nem szalaszthatja el. Érvelésük szerint a Talentok forgalomba állítása költségmegtakarítást és utasszám-növekedést eredményezne. Az esztergomi vonalon közlekedő Siemens-vonatok megjelenése legalábbis 20-25 százalékkal növelte a vonattal utazók számát.

    A MÁV a konkurenseknek is felkínálta a "gyorstenderen" való részvételt. Február 2-án az Alstomnak, a Siemensnek és a Stadlernek címzett levelében közölte: amennyiben képesek a németekéhez hasonló pénzügyi, szállítási és technikai paraméterekkel rendelkező ajánlatot felmutatni, akkor azt legkésőbb február 8-ig jelezzék. A szokatlanul rövid felkészülési határidő miatt azonban egyik cég sem kívánt élni a lehetőséggel.

    A Bombardier az osztrák vasútnak (ÖBB) szánt szállítmányból emel majd ki tíz Talent-vonatot a MÁV részére. A korábban a vetélytársak által aggályosnak ítélt üzletnek már csak a Közbeszerzési Döntőbizottság parancsolhatna megálljt. A MÁV a vételről tájékoztatta a testületet, amely erre mindeddig nem válaszolt.

    figyelonet.hu
  • Freedom88
    #889
    Sztem nem
    Jó éjt!
  • Tuvok #888
    Azt szeretném tudni, hogy vajon 30 év után unnám-e ...
    No, jóéjt
  • Freedom88
    #887
    Vezettem én már normális körülmények között is, és az is nagyon nagyon állat...
  • Tuvok #886
    Nekem mint laikusnak még jég sem kellett a lelki örömök eléréséhez :)
  • Freedom88
    #885
    :))))
    Előre kell nézni de állj meg 2100t-val:)) szakadó hóban, csúszik mint a jég, ááá, nagyon állat volt
  • Tuvok #884
    Ne azt nézd mi van mögötted, hanem hogy mi van előtted ;)
  • Tuvok #883
    Hehe, hát még jó, hogy nehézkes szándékosságot bizonyítani abban, ha mozdonnyal átmész valakin . Jó, a Váci utcán persze furcsa lenne :))
  • Freedom88
    #882
    Akkor se jön be, egyszerüen nem tudom átérezni azt h tényleg mondjuk mint múltkor 2100t van mögöttem és 700m hosszú a szerelvény
  • Tuvok #881
    Hát igen, a működése nem valóságos, de egyrészt jobbhíján ezzel kell beérni, másrészt azért a gépek kinézete, hangjai mondjuk úgy: közelít a valósághoz .
    Kell hozzá némi fanatizmus, ahogy magához a vasút egészéhez is . :)
  • Freedom88
    #880
    Épp nem néztem oda amikor elém jött, és csak azt hittem egy nagyobb darázs:)
  • Tuvok #879
    Főleg a rendőrség a jegyzőkönyhöz :))
  • Freedom88
    #878
    Egy hibaüzenetem sincs, csak már szerencsére sok tapasztalatom van mozdonyvezetés terén annyira nem vonz, mert nem valóságos, sőt köze nincs a valósághoz
  • Freedom88
    #877
    Akkor majd nem állok meg, és akkor Keletibe mondjuk beérek egy felkent autóval:))) Mindenki fotózna asszem:)
  • Tuvok #876
    Hehe, sok a hibaüzenet ? :D
  • Tuvok #875
    Azért ne felejtsd el, a személyvonatozást a menetrend pontos betartására, és nem elgázolt autók számára játszák :)
  • Freedom88
    #874
    Jajj, ez a TS már megőrit néha:))