3800
  • HUmanEmber41st
    #1033
    Hát..ööööö a Szilikben "csak " trafót kellene cserélni nem?
    Meg 2 szakaszolót beépíteni, ami a megfelelő csapolásra kapcsolná a primer áramkört..a vezérléshez, motorokhoz abszolút nem kellene nyúlni.
    Persze a trafót kivenni, meg újat beépíteni azért nem kis meló ugye..
    Éppen ez lenne a lényeg, h nem kell mozdonyt cserélni, de nem mindegy, h az adott
    ( pl Budapest-Bukarest vonalon) kinél veszed a jegyet?
    A MÁVnál, vagy a Román Vasutaknál?
  • B0B0
    #1032
    Egyetértek!

    A Szilik átszerelése meg felérne egy remotorizálással, az közel egy egy új mozdony ára, csak ugye ezek a taurusok nem fognak 40 évig menni
  • Tuvok #1031
    Szvsz egy gigantot vagy szilit elég drasztikus beavatkozással lehet két fajta feszre szerelni, vagyis át kéne építeni az egész gépet . Már most fogadni mernék, hogy ehelyett a máv megint kiír egy tendert, aminek az lesz a vége, hogy veszünk 20 taurust ...

    Egyébként ezt a nemzetközileg közlekedő szerelvényeket nem igazán értem, a mozdonyokat lecserélik, ez ok, de a keleti rendszerint tele van szlovák kocsikkal, meg a Dacia nemzetközi is lemegy Bukarestig magya IC kocsikkal .
    A fejlesztést valahol ott kéne kezdeni talán, hogy kihajítjuk az összes torkosborz Bz-t, meg felújítjuk a néhol katasztrofális állapotú, 10 km/h-ra csökkentett menetsebességű vágányszakaszokat ...
  • HUmanEmber41st
    #1030
    *** jav:
    hogy ne kelljen a határon mozdonyt cserélni..
    ehh.. sry
  • HUmanEmber41st
    #1029
    Most hallgattam a KOssuth rádióban, h végetért egy nemzetközi vasutas konferencia ( nem ez volt a neve, de kb ez a lényege).
    A magyar pálya igazgatója elmagyarázta, h nemsokára teljesen egységes lesz a vonatbefolyásoló berendezések működése az EUban. Ezzel azt akarják elérni, h lecsökkenjen a mozdonyátszerelési idő ( persze ehhez több fesz. szintű mozdonyok kellenek pl a Taurusz)és így lecsökken a menetidő. 2007 től várható, h feltűnnek teljesen külföldi szerelvények start-cél mvezetőkkel (hmmm)
    Bár minden vasúttársaság igyekszik országhatárain belül a saját szerelvényeivel ellátni a közlekedést, de egy nemzetközi expresszen ez elég logikusnak tűnik.
    Több fesz.szintű mozdonyok: biztosan megérné egy-két Gigantot és SZilit átszerelni több fesz.szintűre . ( roaming..lol)
  • Tuvok #1028
    Az lehet :D
  • B0B0
    #1027
    A mozdonyvezető jól érezte magát a takarítónővel és néha a csaj a vészfékben kapaszkodott meg :))
  • Tuvok #1026
    4-5m
    lassúmenetet elrendelhetnek a hídon persze, de az nem magyarázza a vészfékezést, pláne 2x, még ha elsőre el is felejti az ideiglenes lassúmenetet
  • B0B0
    #1025
    A víz is :)
  • Tuvok #1024
    Az még messze van a hídtól :)
  • B0B0
    #1023
    Biztos az árvíz miatt
  • Tuvok #1022
    hát ez jó kör volt ...
    jövök haza Usgyin, egyszer csak 80-ról vészfék, minden hull, majdnem leestem a lehajtható székről, az algyői Tisza híd közepén álltunk meg ... 1-2 perc után elindulunk, felgyorsul kb . 60-ra, erre megint vészfék ... a híd végénél álltunk 4-5 percet, aztán 15-ös lassúmenet kb . 1 km-en át, aztán vissza normál sebességre

  • B0B0
    #1021
    Belülről is. Amikor beüzemelték, egy tök vadiúj kocsiba építették bele a cuccot
  • B0B0
    #1020
    A két forgóváz két-két oldalán lévő kerekekbe összesen 4 diagnosztizáló mérőműszer van beépítve és ezzel mérik a dinamikát (hogy reagál a kocsi a pálya hibáira). Azonkívül (ami a képen nem látszik) van rajta egy lézeres síngeometria vizsgáló rendszer, ami teljesen elkülönül az előzőtől
  • BiG G
    #1019
    szép :)
  • HUmanEmber41st
    #1018
    Jó a festése:)
    Amúgy én azt hittem, h van 4 tapogatója és egy tacho-val összekapcsolva végigrajzolja a pálya hibáit.. itt semmi ilyesmit nem látok, csak valami "gyanús" dolgot a kocsi alatt.
    Ha nem olyan titok elmondanád nagy vonalakban, hogyan működik ez a típus?
  • B0B0
    #1017
    FMK-007
  • Tuvok #1016
    Mi a kocsi típusjele ??
  • B0B0
    #1015
    A MÁV legújabb mérőkocsija és a vontatási mérőkocsi közös mérésen tegnap. Egy győri szili húzott minket:

  • PGA
    #1014
    mert ö nem mondta, és gondoltam jo ha tudjátok.
  • HUmanEmber41st
    #1013
    ON
    "ÉN tamással voltam. Szal együtt voltunk,"
    lol lol, de miért kell ezt itt a topicban is hirdetni ?? :) :) :) lol .)
    ON :) :)
  • PGA
    #1012
    ÉN tamással voltam. Szal együtt voltunk, csak ez a .... nem képes odairni.
  • B0B0
    #1011
    Basszus! Túl vagyunk az ezrediken :)
  • B0B0
    #1010
    mazsola a négyzeten :))))
  • Freedom88
    #1009
    Kell akkor szinkronban összekötni két mazsolát és hajrá!
  • csn tamás
    #1008
    én is ott voltam az ominózus napon!jo volt érdekes..minegyik mozdonyt a mazsola rángatta fel a korongra egyszer el sem tudott indulni, kapart egy helyben...
  • PGA
    #1007
    Ezt a szégyent! NEm voltatok kint, amikor ez volt??
    A régi gigant oda valo, a töbit meg csak a füsti kapujáig kellett kihuznia, mert onnan már van felsővezeteék. FEltéve ha van benne feszültség, mert nem egy forgalmas pálya.
  • Tuvok #1006
    Azt néztem a többi képen, hogy mintha ő rángatta volna ki mindegyik gépet
  • B0B0
    #1005
    Érdekes fricska az a mazsola ott középen :)
  • Freedom88
    #1004
    Ez még egészséges:)) Tapasztalatból tudom:)
    De a kockázatok megelőzése miatt forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez.
  • HUmanEmber41st
    #1003
    Vigyázz!!!
    Betegen nem lehetsz mozdonyvezető !!!
    :) :) :)
    Ennyi szép mozdit egy rakáson...
  • Tuvok #1002
    Füsti - szivem szakad meg ...
  • Tuvok #1001
    félpantográf
  • Tuvok #1000
    Őkelme géptere

    vezérállása

    valamije :)

    és ha nem tévedek: tirisztorszellőzője
  • Tuvok #999
    Öreg harcos Fradinál
  • Tuvok #998
    És nincs rövidzár felül ... :)

  • Tuvok #997
    Heh, azt nem mondtam, hogy nem volt jó ! :D
  • B0B0
    #996
    Ma reggel próbáltam egy kissé művészibb fotót csinálni a cég új mérőkocsijáról:
  • B0B0
    #995
    :DDD
  • HUmanEmber41st
    #994
    Talán nem is akarsz már mv lenni ?? :) :)