3800
  • B0B0
    #1073
    Be kell vallanom, hogy én nem igazán szeretem a sziliket, mert annyi van belőlük mint a szemét, de így még sosem láttam, hogy vakítóan fénylik a fényezése, úgyhogy őkelme mindenképp megfogott:
  • B0B0
    #1072
    Pont mellettünk állt, úgyhogy a mi cuccunkból át tudtam nézni bele és hát belül is pompás volt, mintha csak új lett volna és még ráadásul azt az ocsmány szoc-zöld színt is ugye leváltották a kellemesebb karamell-színre:
  • B0B0
    #1071
    Na szóval! Tegnap az Északiban voltam ismét és volt természtesen megint foto-téma. Elsőként itt van mingyárt egy Szili mely épp akkor lett kész a renoválásból:
  • B0B0
    #1070
    Úgyvan! Szergej the top!! :))))
  • B0B0
    #1069
    "Diesel-találkozó" :DDDD
  • B0B0
    #1068
    Uhh
  • BiG G
    #1067
    erős csörgő fölény figyelhető meg, ámbár a szergej leveri mindet félkézzel!! :DDD
  • Tuvok #1066
    Gondolod egyszerre indulnak ? :DD
  • HUmanEmber41st
    #1065
    Csak a váltók jó irányba álljanak !
    :) :)
  • Tuvok #1064
    És mind egy felé megy, szép kis forgalom
  • HUmanEmber41st
    #1063
    Tényleg szép :)
    Diesel-találkozó :)
  • Tuvok #1062
    ezdeszép

  • Tuvok #1061
    uhh

  • Tuvok #1060
    várjuk :)
  • B0B0
    #1059
    Ma az Északiban szereltem. Megint van egy-két kép. Holnap nyomom fel! :)
  • B0B0
    #1058
    Áj szíí :))
  • Tuvok #1057

    Ezek akkor sem IC kocsik
  • B0B0
    #1056
    A fotó készítője írta IC-nek
  • Tuvok #1055
    Ez nem IC, sima B gyorsvonati kocsikkal megy
  • B0B0
    #1054
    Dupla Szili fogatos IC a levegőből:
  • B0B0
    #1053
    Az a szomorú, hogy ott figyel mögötte a remot-szili. Igazán belepakolhatnának egy kis pénzt, mondjuk a vezetők fizetésemelése helyett:
  • B0B0
    #1052
    Tudom, hogy ő volt már, de ez most egy sokkal jobb fotó:
  • B0B0
    #1051
  • B0B0
    #1050
    Valahogy így :)
  • HUmanEmber41st
    #1049
    Olyanról még nem hallottam, ami tiltaná a trafócserét:) :)
    Ha már kötözködök: és a remot mozdonyok?
    Szerintem ott sem tiltja a szabvány a mozdonyok felújítását :) :) :)
    De kár ezen agyalni, hiszen örülnek, ha valahogy üzemben tudják tartani a meglévő járműparkot, hiszen a javítás még "házon belül" is igen sokba kerül..
    A pályák állapotáról meg ne is beszéljünk, igaz BOBO ?
    De azt láttam, h Dorog és Leányvár között kivágták a pálya mellett a fákat- bokrokat, csak nem lesz párhuzamos pálya??? Bazi nagy halom betonalj( betontalpfa lol ) is oda van készítve...szal tud erről valaki valamit?
    Mert autóból láttam, de ha egyszer eljutok az Állomásra, megkérdem, mi a helyzet?
  • HUmanEmber41st
    #1048
    Higyjétek el, nem olyan bonyolult a helyzet, mint gondolnátok.
    Munkahelyemen elég gyakran kell ilyen feladatokat megoldani, persze nem ekkora teljesítményeken:) :)
  • Tuvok #1047
    Ez így szép és jó :)
    Egyszerűbb példát mondok: ez olyan, mintha egy junoszty tv-t akarnál digitális vételre alakítani, nem lehetetlen, de ...
  • Tuvok #1046
    Én simán pazarlásnak hívnám :D
  • B0B0
    #1045
    Ez tök jó ahogy leírtad, de vannak szabványok is ;)
  • HUmanEmber41st
    #1044
    Látom, biztosra ment a vezénylő tiszt, nehogy elkaparjon ekkora szerelvény előtt nem lehet akármilyen gyenge kis vackot odakapcsolni :) :) :)
  • HUmanEmber41st
    #1043
    A transzformátor kivezetéseit csapolásnak hívják.
    Ha változik a primer feszültség, csak át kell váltani egy másik kivezetésre.
    Utána kisebb primer fesz esetén is ugyanaz lesz a szekunder kör feszültsége.
    Ha a frekvrencia is csökken, akkor is megoldható ( hogy ugyanaz maradjon a szekunder fesz.) mert akkor a több menetszámú csapolásra kell váltani.
    ( 50Hz ről lemegy 25Hz-ra a freki, akkor ugyanazon primer fesz.en fele akkora szekunder fesz keletkezik és a trafó teljesítménye is a felére csökken.)
    Tehát maradva a példánál, ( hogy hogyan lehetne átépíteni a Szilit több feszültségű üzemre) elég csak a trafót kicserélni, mert akkor a szekunder feszültséget ugyanazon a szinten lehet tartani mindenféle más primer feszültség és hálózati frekvrenvcia változás ellenére. Ha a szekunder feszültség nem változik, a többi vezérlő és meghajtó berendezést nem kell kicserélni.
    Persze a gazdasági oldalát nem tudom, mi olcsóbb, kicserélni 1 trafót több csapolásúra, vagy kipakolni a szilíciumos egyenirányítást és azt átépíteni modernebb dologra ( pl 3 fázisú váltóáramú motorokra, amit frekvrencia-váltóval lehet vezérelni, vagy maradva az egyenáramnál tirisztoros vagy tranzisztoros vezérlést beépíteni). Valszeg mindkét megoldás elég sok millába kerülne, pénz úgysincs rá, így aztán nemigen fogják megcsodálni külföldön se a Szilit, se a Gigantot :(

  • Tuvok #1042
    Nem véletlen
  • B0B0
    #1041
    Ezeket az uzsgyikat nagyon szidják
  • B0B0
    #1040
    Hát itt meg mi történt? :))
  • Tuvok #1039






  • Tuvok #1038
    Upsz :D

  • B0B0
    #1037
    Kicsit leegyszerüsíted a dolgokat. Eléggé messze vagy a valóságtól. Először is a trafót ki kell ugye cserélni, de amellett az összes elektromos cuccot (a motoron kívül) ki kéne kapni és kicserélni, mivel a feszültség megváltozása miatt teljesen más szabványoknak és átütési szilárdságnak mell megfelelniük
  • HUmanEmber41st
    #1036
    Ahol a frevrencia megegyezik, csak a feszültség kisebb, ott elég lenne a trafó csere. Ahol csak 25 Hz-es a hálózat, oda már konverter is kellene..persze sajna nem 10 Forint..
  • Tuvok #1035
    Egyébként meg 20 éven belül a vasúti személyszállítást kizárólag dízel és villamos motorvonatokkal tervezik megoldani, elvégre azok a leggazdaságosabbak :(
  • Tuvok #1034
    Konkrétan a motoron kívül mindenbe bele kéne nyúlni, a vontatómotornak nagyon nem mindegy milyen áttétellel működik így kell egy tök új egyenirányítás a másik feszre, plusz egy teljesen új váltóáramú részt kell beépíteni az új trafó mellé, ami a másik frekvenciára és feszültségre van kitalálva, vagyis szinte mindent meg kéne duplázni
    Ez olyan, mint vannak bizonyos rádiók, aminél válthatod a 230/50-et és a 110/25-öt, ezek abban különböznek a csak 1 feszre gyártott rádiótól, hogy két panel van bennük, nem egy ...
    Valószínűtlen, hogy átépítenék a mi régi gépeinket, jóval olcsóbb megvenni a szar taurusokat, ez anno a gigantok 120/160-as átépítésénél vált világossá