3800
  • Emmegki
    #1596
    Legföljebb repül, de nem bukik, a tapasztalatai miatt akárhol akármilyen tisztséget betölthet. Csak ez a 2 év karrierista ténykedés egy 100 éves munkát tett tönkre.
  • Tuvok #1595
    vasúti dolgozók, MÁV-tól nyugdíjazott vasúti dolgozók, valamint családtagjaik ingyenjegyének megvonásáról már nem is beszélve
  • Molnibalage
    #1594
    Nem konkrétan idevág, de ismeri valaki a Budapest elveszett villamosvonalai honalpot? Nagyon jó. Eszméletlen, hogy milyen hangulatos villamosok koptatták fővárosunk sínpárjait. (Meg milyen frankó helyeken jártak villamosok. Egyszerűen sír a szívem, hogy mit műveltek velük.)
  • HUmanEmber41st
    #1593
    Pontosan.
    Ha valaki bevételt akar növelni, akkor sokat és olcsóbban kell eladni, nem drágát és nagyon ritkán. Mert a drágát kerülik, meg fokozza a lopási( jelen esetben bliccelési) kedvet is. Mert peronzár csak a nagyobb P. U. kon van
  • HiPPoNaX
    #1592
    Egyebkent vicces dolog az, hogy a fiatalokat a kornyezetkimelo kozlekedesre akarjak raszoktatni (villamositott vonalak rulez, na meg a vonat igyis-ugyis megy), erre a diakkedvezmenyt akarjak gyakorlatilag totalisan megcsonkitani. Ha ezt komolyan gondoljak akkor asszem meg tobben fognak autoba ulni, vagy ossze-vissza trukkozni a diakigazolvannyal es egyeb papirokkal...
  • Tuvok #1591
    farkát satuba, kezébe egy fűrészt, és rágyújtani a házat
    szívesen pazarolnék pár órát rá, hogy közös tétleges játékban elmondjam neki, hogy mi a bajom vele meg a politikájával
  • HiPPoNaX
    #1590
    Ha sokaig fontolgatna, en szivesen segitenek neki. Bar egy ennyire nulla alak miatt nem erne meg a huvoson csucsulni evekig, az is igaz..
  • HUmanEmber41st
    #1589
    Inkább nem is mondok véleményt, mert még a billenytyűzetem is elpirulna....
    De azért javaslom a Kókának, ne halogassa már sokáig azt az öngyilkosságot....
  • B0B0
    #1588
    Az nem gazember, hanem egy mócsing
  • Tuvok #1587
    link neve - hír
    Megjegyzés: főbelőni a gazembert !
  • Tuvok #1586
    Nem látszott új festésnek, igaz már lassan 1 éve, hogy láttam ...
    Arra viszont határozottan emlékszem, hogy a festéte olyan volt, mint #1568-ban a 004-esé . Azonban se gépazonosító, se pályaszám, se egyéb felirat nem volt rajta .
  • B0B0
    #1585
    Hmmm, érdekes, nem tom mikor festették át a 003-ast de asszem tavaly
  • gz8
    #1584
    Nem, az a hangok lenne...
  • Tuvok #1583
    Tükörrel ? :)
    Egyébként nálunk tavaly ősszel volt itt egy (a volt 004 csupasárga festésével, ami azért furcsa, mert az állítólagos 003 ami életben maradt nem így néz ki, szóval vagy 2 Gyík van, vagy a 004 maradt életben a 003 helyett, vagy átfestették, ami állítólag nem történt meg), és kérdeztem a forgalmistát, hogy mi az ördög ez, annyit mondott Gyík .
    Az a k.. nagy hangját meg tudom erősíteni . :)
  • gz8
    #1582
    Érdekes, ti. akivel eddig beszéltem, mindenki nagy csörgőnek hívta.
  • B0B0
    #1581
    Szép :)
  • B0B0
    #1580
    Azért hívják gyíknak, mert hosszú, amúgy csak te hívod nagy csörgőnek, a "hivatalos" beceneve a dízelgigant és a gyík
  • gz8
    #1579
    Lehet, hogy csak kb. 210, egyszerűen nem találom a jegyzeteimben...

    A 0,260 font kWh-nként az 118 g/kWh. Azért nem semmi, főleg annak tekintetében, hogy a moci hatásfoka meg is haladja az 50%-ot!
  • gz8
    #1578
    Ha emlékeim nem csalnak, a dízelmotorok fogyasztását g/kWh-ban szokták megadni, ami mozdonymotoroknál úgy 220-240 szokott lenni.

    Tudtommal a Szergej tankja 2x1500 literes (a Nohabé is hasonló térfogatú volt), de a legeslegjobbak mégis a hajómotorok. A világ legerősebb dízelmotorja ez, még egy kicsit elő kell vennem a tudományos számológépet, hogy a 0.260 lbs/hp/hour mekkora érték is lehet.
  • gz8
    #1577
    Én az M63-asokat Nagy Csörgő néven ismerem, és azt hiszem, teljesen jogos, hiszen ugyanúgy Pielstick-motor volt bennük, mint a Csörgőben, és legalább ugyanolyan k... hangos is volt.

    Legelőször és legutoljára 1989 őszén láttam itt Fehérváron testközelből: épppen menzáról battyogtam vissza a suliba egy hétfői napon, amikor látom, hogy valami fura piroslik a kosárpálya mögött. Odabattyogtam, hát nem egy NCS volt? Néztem is nagyot, hogy ez mostan itten micsoda, de aztán megbékéltem vele.

    Gondolom a gyík nicket azért kapta, mert az egyik próba során kikandikált a hajtórúd a blokk falán... Nagy lehetett!
  • HUmanEmber41st
    #1576
    HMm.. az szép..nekem a raktáros aki töltötte a Szergejeket, azt mondta, 2 naponta kb 3-400 liter. Persze ehhez tudni kell azt is, h télen csak akkor állt meg a gép, ha végképp elromlott..
  • Tuvok #1575
    Névleges teljesítménynél (1980 kW) 5,4 kg/h .
    Szergejét nemtom .
  • HUmanEmber41st
    #1574
    Ahh a diesel-Gigant(Gyík).. vajon mekkora gázolaj fogyasztása volt?
    Evett annyit, mint SZergej testvére? vagy egy kicsit többet?
  • HiPPoNaX
    #1573
    feletek amugyis van par csorgo a futohazban :] (de ez a 2 mintha nagyon nagy "csorgo" lenne :D)
  • gz8
    #1572
  • Tuvok #1571
    Hehe
    Biztos nagy titkor árulok el, de 2 Gyík él :P
  • gz8
    #1570
    1-GYel...
    Nem baj, egy-két nagy csörgő mindig jól jön, riszpekt!
  • Tuvok #1569
    hopszi, 1-el mellé ment
  • Tuvok #1568
    túlélő
  • Freedom88
    #1567
    Budafok Albertfalva környékén alá váltottak egy személyvonatnak. Utolsó kocsi kisiklott
  • HUmanEmber41st
    #1566
    hogymikvannak :)
  • BiG G
    #1565
    érdekes
  • B0B0
    #1564
  • B0B0
    #1563
    Naná, hogy szeressük! :)
  • mstummer
    #1562
    Ha megoldható akkor csinálok, feltéve ha tesóm odaadja a fényképezőjét.
  • HUmanEmber41st
    #1561
    Ha lehet, csinálj már 1-2 képet plíz!
    Szeressük a modellt is nem?
  • mstummer
    #1560
    Höhö gyerekek, mostanában körül vagyok véve vonatokkal :D Új állásom van, a Märklin-nél gyártok modelleket :D Vagyis az őket festő gépeket állítom be :D Kár h MÁV-os gépek nem készülnek :( Bár tervben van a Taurus...
  • HUmanEmber41st
    #1559
    Az a két porraloltó sem akadályozza meg a folyamatos leégést..:) :)
  • B0B0
    #1558
    Így is eléggé randa
  • Tuvok #1557
    Kivilágított teknő, nem rálépni ! :/