62
  • alberto 15
    #22
    hát ha nekem lenne ps2-m, tekken 5-tel játszanék egész nap :)
  • zzebi
    #21
    Csak még valami.

    A PS1-nek és a PS2-nek semmi köze a PC-s hardverekhez. Téves az az állítás, hogy ugyanabból az alkatrészekből építkeznek. A PS3-nál is csupán egyetlen részegység, a grafikus processzor lesz hasonló a PC-s megoldásokéhoz.

    Abban viszont egyetértünk, hogy az XBox1 gyakorlatilag egy PC, viszont az XB360 már szintén más tészta.
  • zzebi
    #20
    Hát szerintem bárhogy is van, egy csúcs PC 3 év alatt szarrá avul és az új játékok már szinte alig futnak rajta. Én is 3 éve vettem legalább 300 ezer forintért gépet az akkor majdnem legjobb nV videokártyával, gyors processzorral, de most az új játékok (Quake4, Civ4), vagy akár az egy éves játékok (Far Cry) szánalmasan szaggatnak a alacsony felbontás és részletesség mellett is. Pedig azóta már költöttem is gépre!

    Ezzel szemben elég csábítóan hangzik, hogy a konzolokon idővel egyre szebb és jobb játékok jelennek meg, ahogy a fejlesztők felfedezik a hardver képességeit.
    Az egyik website nemrég összehasonlította az első PS2-es autós játékokat a legújabb GT4-gyel. Brutális a különbség, pedig a hardver ugyanaz! A GT4 hihetetlen gyönyörű a régi meg rohadt gagyi.

    Szóval nem szabad lebecsülni a 6 éves PS2-t!

    Más:

    Az egyszerűen nem igaz, hogy a konzolos játékok gagyibbak mint a PC-sek, vagy hogy nem költenek a fejlesztésükre annyit. Konzolos játékfejlesztésre többször annyit költenek a világon, mint a PC-sre. A fejlesztőknek mostmár fontosabb a konzol, mint a PC, hiszen sokkal több játékot adnak el konzolokra.

    Csak tájékoztatásként az 2004-es USA eladási adatok:
    * Console and portable software sales: $6.2 billion, up 8% from 2003
    * PC game sales: $1.1 billion, down 2% from 2003

    Tehát a konzolos játékpiac kb 6* akkora mint a PC-s, ráadásul míg az előbbi dinamikusan növekszik, az utóbbi csökken.

    Más:

    Az is baromság, hogy PC nélkül nincs konzol. Bocs, de videojátékok sokkal korábban voltak, mint PC. És bizony így még a konzol tervezéséhez sem tudtak PC-t használni.
    Lásd, épp most volt 34 éves a Pong, ami kijött otthoni, "konzol" változatban is.
    Tehát mégegyszer: a konzolos játékpiac régebbi, fontosabb és sokkal nagyobb mint a PC-s. És bármilyenek is a PC-s játékok a konzol győzött, győz és győzni is fog.

    Melleselg soha nem volt konzolom, de még a beszűkült PC-s agyammal is belátom ezt.
  • vjanika
    #19
    Ha tényleg 350000Ft-ba került akkor jól átvágtak :-) Én 250000Ft-ér vettem a sajátom, és nem kell kidobni 3 év múlva. Továbbá, ha ingerem támad a TV gyatra képernyőjén játszani, akkor fogom a vezeték nélkülui billentyűzetet, és a vezeték nélküli egeret és a fotelből irányítok. Tény, hogy a Pc vásárláshoz tudni kell, hogy mit, mennyiért veszel, nehogy átvágjanak és érteni is kell hozzá. Mellesleg a konzolok is kb. 3 év alatt elavulnak, tehá 3 év múlva veheted meg a követjezőt, ha követni akarod a "divatot".
  • KaBuTo666
    #18
    ami miatt most érdemes venni ps2-t az:
    Gran Turismo 4
    Resident EVIL 4
    és még sok jó játék jön ki ami miatt érdemes venni!
    ace comat az új!

    régi játékok pl:
    kill zone
    metal gear soild 3
    ghost hunter
    rhe getaway 2
    forbiden siren

    Amúgy nekem a gran turismo 4 eredetiben van meg!
  • vjanika
    #17
    És végül az is tény, hogy konzolokra minden játék DRÁGÁBB! mint PC-re, tehát hosszú távon a Pc még olcsóbb is (nem beszélve a PC-s játékok magasan jobb színvonaláról!)
  • KaBuTo666
    #16
    sok?
    már 35990 ft-ért a legtöbb helyen kapható ! (lásd playstation.lap.hu - boltok menü alatt)
    mellesleg nekem be sincsen a ps two (kicsike lapos) bechippelve mert haználok egy boot lemezt ami viszi a másolt gameket!

    hát mit mondjak, nagyon szeretek playstationozni kényelmesen a fotelből jobban szeretek vele játszani mint pc-vel. oda görnyedni a monitor el érted. (3,7 GHZ intel prockom van, 1 gb kingmax ramual, geforce 6800 gt kártya, stb.... szóval elég erős gépem van nem panaszkodhatok!
    tavaly lett bealakítva, karácsonyra, a hangártyán és amikrofonon kívűl teljesen mindent újat vettem, régi gépem már 5 éves volt, 350 ezer ft volt tavaly az új gépem, szóval nem olcsó, és 3 év múlva szart se fog érni, szal nagyon költséges a pc, én is át térek a konzolokra inkább, veszek x360-at ps3 -at azt csá!

  • vjanika
    #15
    Én 35000-ért tudok olyan kártyát, ami tud annyit mint konzol, grafikus téren! Ne feledjük, hogy az Xbox-ban és a PS-ekben is PC-s videóchippek dolgoznak, apró módosításokkal. Amúgy, ha megveszel minden kiegészítőt a konzolhoz akkor azért a pénzért már kapsz egy gyors gépet is, melyen nem csak a konzolos játékokkal tudsz játszani, hanem olyan játékokkal, melyek sohasem fognak megjelenni konzolra (mert ügye egy konzol kevés hozzá!)
  • vjanika
    #14
    Hát én nem biztos hogy erre büszke lennék! Ez azt jelenti, hogy rengeteg számítógép analfabéta van magyarországon, aki nem képes még egy programot sem telepíteni. De szerintem a PC-s játékok előnyben vannak, csak ügye a kalóz verziókkal nem számolnak. Bár vany PS2-re is kalóz, de szerintem jóval kevesebb mint pc-re. Az eladsokból statisztikát készíteni, vagy tényeket levonni csak akkor érdemes, ha a kalóz verziók megszűnnek és csak legális forrásból lehet hozzájutni egy játékhoz. De ez egy kicsit futurisztikusnak hangzik még ma.
  • orkenyid
    #13
    A Gamecube-t miért hagyták ki? :(
  • agyhalál
    #12
    Ebben pedig igazad van. A PS2 már tényleg nem mai darab. Ennek ellenére még mindig úgí érzem, hogy nem olyan sok érte az a 40k, bár gondolom a tengerentúlon (vagy nem is kell olyan messzire menni érte) már jóval olcsóbban hozzálehet jutni.
    Viszont felesleges volt megemlítened a memóriákat. Annak a gépnek ennyi bőven elég, konzolra érdekes módon tudnak optimalizálni. Gondolom azért, mert ott nem tudják átlépni a hardware adta határokat, ellenben PC esetében rákényszerítik a felhasználót a folyamatos gépbővítésre. Sajnos:(
  • NEXUS6
    #11
    Na ja, csak nézd meg hogy azért a pénzért, amiből kapsz egy 6 éves konzol HW-t, meg 1-2 játékot -32MB Rammal meg 4 MB videorammal- ezzel szemben jön monnyuk 512MB RAM meg egy 128-as vidkaris PC!!!! És ha a tecsóban veszed akkor is ilyen HW van benne!
    Te ezért kiadnál annyi pezót? Én nem!

    Nem akarok kekeckedni, szal az új konzolok biztos megérik az árukat, ha veszel egy X360-at 100 körüli árban, abban olyan HW-van, amiből csak a GFX kari kerülne annyiba!!!!
    De egy ezeréves konzolért 40 az akkor is sok!!!!
    20-at szívesen én is kiadnék érte, meg a játékokért is feleannyit mint amennyibe most kerülnek.
  • agyhalál
    #10
    40k egyáltalán nem sok egy PS2-ért. Ha ehhez hozzáadod még a 2 eredeti játék és a chip árát, abból te még nem fogsz elfogadható számítógépet venni, vagy ha igen, akkor valami hyperben veszel egy előre összegányolt gépet. A jól megszokott, nevetséges 512, vagy 256MB rammal és hasonló vacak paraméterekkel.
  • Drawain
    #9
    Hát nemtom, elég régi géped lehet :) Sajna a PCs játékokra is kihat, hogy a PS2 és XBOX kiadások miatt mennyire le kell butítani a grafikát.
  • Sliders
    #8
    Ne hergelljétek már magatokat. Konzollal többségben azok játszanak, tisztelet a kjivételnek akik lámák kezelni egy gépet, vagy egyéb utasítások kiadására. Egyértelmű hogy PC nélkül nincs konzol, hiszen ott tervezték :) és elég relatíve h aki PC-n autós játékot tol az mazoista e agy sem.
  • rumos
    #7
    1. voltam most a fukarban, nfs most wanted-dal játszottak a kis suttyó tizenévesek ps2-n. hát nagyon ótvar az a grafika. pc-n egy közép-alap vid.karival (9600xt), közép detail-en 1000x szebb!
    2. kiváncsi lennék hogy ps2-n/xbox-on mennyi az eredeti-kalóz/másolt játék arány. én olyan 50-50-re tippelek. pc-n meg úgy 10-90 lehet.
  • avman
    #6
    én még 10e-et is sokallnák érte...
  • norti
    #5
    40e sok egy PS2-ért? LOL Akkor mit szólsz a 79e-es PSP-hez? Nem kell minden játékokt halomra megvenni, hanem azt a párat ami neked megtetszik és összesen jobban jössz ki mintha egy pc-t vennél kifutott játékokkal. Mellesleg nem kell patchelgetéssel, töltögetéssel, telepítéssel és egyéb gondokkal szórakozni, benyomod a dvd-t és játszol.
  • mongoose18
    #4
    na bazeg itt is:D hát kajak menjél kapálni noob
  • Ma2ska
    #3
    Stratégia, online fps ebben a pc jobb, de a többi müfajban, ha valaki minőségi játékokkal akar játszani /most nem mondom a pc nyügöket ami a telepités, inditás, ellopott, rossz cd key stb jár, mert ha jó lenne a játék megérné/ konzolt kell vennie. Az 5 éves ps2 látványvilágban /nem felbontás/, felveszi a versenyt egy mai pc-s gameval, azt hiszem ez magáért beszél.
  • NEXUS6
    #2
    Szerintem 40 ezer a PS2-ért eszméletlen sok! Ha hozzá teszel egy-két ps2 gáma árát, vagy a csippelés költségét, azért már egy elfogadható számitógépet kapsz!
    A több éves platinum kiadásokat talán megkapod 5-7 ezerért, miközben a 8-10 hónapos PC-s játékokat megveszed 2-3 ezerért!

    Persze vannak olyan műfajok, amik csak konzolon az igaziak, de ez forditva is igaz.

    Szal hiába néz ki pl az Ace Combat mint az álom, ha csak egy sima lődözös gém. Akkor már inkább a lassú bugos, Lockonnal röpködök.;)))
  • schrank
    #1
    hááát igen ha lenne rá lóvém én csak a GT4 miatt vennék egy ps2-t aki PC-n játszik autós gémmel az mazohista