6
  • Pharaoh
    #6
    A sugátzó hulladékot biztonságban lehet kezelni és minden ok, a hőerőmüvek által kibocsátot co2 meg szennyezi a levegőt, nem lehet vele mit csinálni.

    Többen meghalltak már a légszennyezettség miatt, mint sugátzástól. Egy mai varosi ember tüdei így is 40 év után korom fekete.
  • kukacos
    #5
    Ara gondolsz, amikor az átrakómedencében megszaladtak az elemek mosás közben? Ott szó sem volt kiégett elemek tárolásáról.
  • szombi
    #4
    Én is a nukleáris erőművek pártján vagyok.
    És most, hogy bátaapáti mellett megépül az atomtemető, lesz hová rakni.
    Egy orosz cég jövőre fogja a tározóból eltávolítani a fűtőelemeket.
    Úgy gondolom, hogy ezután nálunk is indulhatna egy új atomprojekt.
    A négy paksi blokkot 2035-ben le fogják állítani.
    Magyarország villamosenergiájának 18%-át külföldről nyeri.
    Egy ilyen erőmű megépítésével nagymértékben csökkenhet az üvegházgázok kibocsátása, és csökken az importfüggőség.
    Ha nagyobb teljesítményű lesz mint elődje, akkor jónéhány fosszilis erőművet is be lehetne csukni.
  • rigidus
    #3
    Amugy en Angliaba elek es koztudott, hogy itt az elektromos aramot pazarolja a nep. Az is koztudott, hogy folyamatosan epulnek az uj hoeromuvek, mert nem tudnak kielegiteni a novekvo igenyeket. Itt az eletmodon kellene valtoztatni elsosorba.

    Mindettol fuggetlenul a meglevo regi eromuvek valoban elavultak.
  • rigidus
    #2
    A zoldek messze tesznek az atomeromure, mert az valoban nem szennyezo. Nem az eromuvel van a baj hanem ugyanazzal mint Mo-n: nincs hol tarolni a kiegett futoelemeket.

    Lasd a paksi incidens peldajat. Gondoltak egyet es messze lesz*rtak a kiegett elemek tarolasara vonatkozo eloirasokat, mivel megteltek a tarolok. Igy az eloirtnal tobb elemet tettek a tarolokba. A kovetkezmenye az lett, hogy a lancreakcio beindult. Nos, a zoldeknek ez volt a baja. (egyebkent sokmindenbe nem ertek veluk egyet, de ebbe igen)
  • Godefroy
    #1
    Nem értem , miért kéne az atomerőműveket lecserélni gáz erőművekre???
    Az atomerőmű ezersszer gazdaságosabb, ráadásul kevésbé környezetszennyező...

    Ezek a zöldek ...