137
Pulp Fiction
  • gumbo1888
    #137
    http://www.vatera.hu/ponyvaregeny_bad_mother_fucker_bor_penztarca_167701237.html
  • Forrest Gump
    #136
    Az nem azért kellett bele, hogy a boxoló kihúzza a szarból a nagy gengszter főnőköt, hanem hogy rávílágítson arra, alakulhat úgy az élet, hogy egy mezőhegyesi műszaki eladó és egy köcsög rendőr ki tud végezni bárkit. :D
  • w77d
    #135
    még csak most láttam a filmet DVD-n, egyszerűen óriási! Tényleg műalkotás. Mondjuk én a Marsellus baszást kihagytam volna, bár volt benne némi poénérték. A boxoló mondjuk máshogy is kuhúzhatta volna a szarból, nem kellett volna buzierőszakot belevinni. Nekem csak ez az egyetlen bajom, de minden más a filmben 2000pont a százból :D
  • Met
    #134
    végül is hihető a magyarázat, azt mondjuk nem tudtam, hogy a zürdög a tarkón keresztül szívja ki a cuccost, azt hittem a Zed-es aktus után sérült meg de akkor meg időrendi zavar van
  • ForzaInter
    #133
    hát pedig ő mondta egy interjuban akár hiszed akár nem, de utána azt is mondta hogy gondoljon oda mindenki amit akar...
  • TomDantes
    #132
    Minden tiszteletem Tarantinóé, de az hogy mondta...ugyanmár. Mond ő sok mindent, egyszer azt is mondta lesz Ponyvaregény kettő...szerintem a ,,mester" időnként vagy be van szívva, vagy csak azért mondja hogy heccelje a népet.
  • ForzaInter
    #131
    Tarantino mondta
  • Met
    #130
    ez mennyire hiteles infó?
  • ForzaInter
    #129
    beszt film, kult film, legnagyobb film:d egyébként asszem pénteken volt m1-en...
  • zotja
    #128
    köszi h elmondtad :)
  • Neogan
    #127
    Elméletileg Marsellus Wallace lelke. Erre utal a tarkóján található sebtapasz, mivel állítólag az ördög az emberek tarkóján át szívja ki az ember lelkét. Meg a táska kódja: 666
  • zotja
    #126
    de mivan a táskában ? :D
  • Bogdogege
    #125
    Acura Nsx
  • Ombika
    #124
    Wolf milyen autoval erkezett megmenteni a 2 idiotat?! :)
  • Cvd
    #123
    A Hostel-es fiaskó tényleg gáz, de csak a reklám volt a lényeg, maga a film semmiféle kapcsolatban nincs Tarantino munkásságával. A Ponyvaregény meg nemcsak a bazmegelés miatt robbant nagyot, egy halom más értéke volt. Az akkori lineális és facsipesz bonyolultságú filmek idején jött elő a megkavart történetmeséléssel amit azóta is előszeretettel alkalmaznak más filmekben, a jó karaktereknek hála egy rakás kezdő vagy ismeretlen színészt emelt be a tudatba (Thurman, Rhames), vagy hozott vissza az életbe (Travolta), vagy adott nekik lehetőséget a skatulyából kitörésre (Willis). Behozta a tartalmas(nak tűnő) párbeszédet az akció közé. A jó és stílusos soundtrackek fontossága is előrébb került a listán azóta. Azonfelül az igazi ínyenceknek plusz tartalmat is kínált ami az egyszerű utcáról beesett nézőnek esetleg le sem esett. Persze mindenkinek szíve joga eldönteni hogy szereti-e vagy nem, de szvsz mindenképp fontos film, meglátszik a manapság is érezhető hatásán is.
  • TheBerzerker
    #122
    Ez tökéletesen rendben is van. Látszik rajta, hogy szereti a régi olasz filmes stílusokat (policiesko-t vagy a giallo-kat) de engem egyszerűen idegesít a filmjeinek a 90%-a. Szerintem az egyetlen jó és szórakoztató filmje az a Jacki Brown. A ponyvaregényt kifejezetten utálom. a 90-es évek második felében a fél ország tartotta kult filmben mert 5 percig bazmegeltek benne. Az itthon lévő tarantino rajongók 90%-a nem tudja mitől jó a filmje. Nem látják benne azt, amit esetleg te (pozitívum) vagy azt, amit én én( negatívum).
    Iszonyat gáz pl, hogy egy olyan fos filmre mint a Hostel rákerül a neve és minden fasz megnézi és imádja. Ha nem lenne ott a neve le se szarnák.
  • Cvd
    #121
    Való igaz hogy régi filmekből merít, a múltja ismeretében ez nem meglepő. De hogy lopna? Nem egy az egyben koppint jeleneteket, csak hangulatokat, vagy néha egy-egy tárgyat vagy képi elemet emel át. Ráadásul legtöbbször nem is egy konkrét régi B filmből hanem az adott stílusra akkoriban jellemző momentumot használ fel ami minden második szemétben benne volt. Amikor meg konkrétan beazonosítható dolgot használ azt tisztelgésként teszi. Lopkodásnak akkor mondhatnánk ha mondjuk tagadná hogy honnan jött az ötlet, vagy meg tudnád mondani a forrást, vagy nem tenne hozzá semmit a témához. De ezen az alapon akkor Da Vinci is összelopkodta a festményeit a bibliából, a találmányait a természetből, azonnal írjuk le a csókát nem?
    Mocskos egyszerű a helyzet, van aki látja Tarantino munkájában azt hogy mit akart vele csinálni és van aki nem. De attól hogy valaki nem fogékony rá, attól a filmjei még értékesek ő meg stílusos rendező, akiből nem sok van. Nem nagyon tudok mást mondani ebben a stílusban aki 100%-ig kliséből építkezve tud jó és tartalmas fimet csinálni úgy hogy közben megmarad kliséhegynek is.
    Az érdekes az hogy van több személyes ismerősöm nekem is akik szórakozásból bármikor megnéznek és végigröhögnek egy magát komolyan venni akaró régi B filmet, de szarnak tartják Tarantino filmjeit, holott nála jobban senki nem tiszteleg a stílusnak.
  • TheBerzerker
    #120
    Igen a Tarantino nem tud hibázni mi? Még a hülyeségek is direkt vannak a filmjeiben...ugyan már.
    Semmi mást nem csinál csupán régi már meglévő filmekből lopkodja össze a filmjeit.
  • Quantumleap
    #119
    Szerintem ez szándékos Tarantino-effekt, ami azt akarja kifejezni, hogy kicsi rá az esély, hogy két dolog ugyanúgy történjen meg. Ez olyan, mint hogy akkor, a film végén Tökfejnek is a másik kezében van a kávéscsésze.
  • knightbali
    #118
    Én még csak szinkronban láttam, és észrevettem egy szinkron hibát:
    Amikor az elején a csaj meg a csávó ki akarják rabolni a kávéházat, akkor a csaj azt ordibálja, hogy "Akármelyik picsafejű megmoccan...", a végén meg azt kiabálja hogy:"Akármelyik faszfej megmoccan...."
  • Quantumleap
    #117
    Egy tuti kérdés:

    Jules miért álnéven mutatkozik be Brettnek:

    "Az én nevem Pitt. És nem pofázod ki magad ebből a szarból."

    ?
  • knightbali
    #116
    -filmet
  • knightbali
    #115
    Ma szereztem meg a filmet DVD-én a filmet jeeeeeeeeeeeee
    PONYVAREGÉNY FOREVER!!!!
  • Maak
    #114
    #108

    és az aranyat nem cepelik aktatáskában...leszakad a füle
  • Csaba007
    #113
    arany van benne mert a reszlet cimnel is irja
  • hnoemi
    #112
    Jó ez mindenhogyan. Most így hirtelen nem rémlik angolul, pedig látam, szégyen gyalázat, meg fogom nézni.
  • hnoemi
    #111
    Most őszintén: nem tök mindegy hogy mi van a táskában?
  • Solid Snake GH
    #110
    Angolul sokkal jobb poén:

    "And if you are gone, then you gone, or you will be gone."

  • Bandew
    #109
    Ennyi a lényeg.
  • Maak
    #108
    - MI VAN A BŐRÖNDBEN?
    A legújabb kori filmtörténelem egyik kínzó megválaszolatlan kérdése, hogy a Ponyvaregény mozgatórugójaként feltűnő bőrönd vajon mit tartalmaz. Füvezős körökben makacsul tartja magát az az elterjedt teória, hogy Marcellus Wallace lelke tölti ki a táskát, mivel a lélek a fej hátsó részén keresztül távozik, Marcellus tar fején ott ragtapasz virít, a táska kódja pedig 666, azaz a maffiafőnök eladta a lelkét a sátánnak. Ehhez képest jóval unalmasabb Roger Avary beismerése arról, hogy a forgatókönyv egy korábbi változata szerint gyémántokkal van tele a bőrönd, mások szerint pedig Elvis aranyozott öltönye (amelyet a Tiszta románc-ban is láthatunk) adja a táska tartalmát. Tarantino egy élő rádióműsorban egy 20 wattos égőről hablatyolt, majd azt mondta, hogy valójában a néző maga dönti el, hogy szerinte mi van a táskában.
  • k8bal
    #107
    Én amit írtam komolyan gondoltam... Csak, hogy honnan van az info! De már meg van! :)
  • Quantumleap
    #106
    Neked kösz, hogy bevédsz.
  • Quantumleap
    #105
    Inkább nem kérdezem meg, hogy az engem osztók mennyi időpsek. Félek, szétdühöngeném a berendezést. Holott valahol maga Tarantino nyilatkozott ilyesmit. Már meg se merek szólalni.
  • Dougie
    #104
    Tarantino nyilatkozta egyszer (olvasd el a #52-est)
  • knightbali
    #103
    A nagy kokszos fejen ott a tapsz és máris a csávó lelke, egy táskában, mert biztos ott a kis lyukon kijött a lelke.
    Öcsém ezt a logikát.
  • Bandew
    #102
    Aha. És a béna csöves rabló a kajáldában rögtön tudta mi az.
    Amúgy nem kell agyalni mi volt az. Érték. Ennyi.
  • k8bal
    #101
    Amikor ezt olvastam majdnem leesett az álam! Ezt honnan vetted egyébként?
  • Quantumleap
    #100
    Elvégre Marsellus tarkóján ott a tapasz.
  • knightbali
    #99
    aha
  • Quantumleap
    #98
    Nem, Marsellus lelkének egy része volt, amit Brették el akartak passzolni az ördögnek. És ezt a részt Marsellusból a tarkóján keresztül távolították el.