164
Hol volt, hol nem volt ... és nem is lesz
  • lobotomy
    #84
    Folyamatosak a felújítások, persze. De nem a kis lyukakat tömködik, a felfagyásokat, meg a nyomvályúkat egyengetik 8-10 méteren, hanem hosszan cserélik a teljes kopóréteget. Így nem áll elő aza ahelyzet, hogy mire egy (amúgy is kicsi) szakasz elkészül, előtte-utána lévő szakaszokon sokkal tovább romlik a helyzet, mert az egysávos terelés csak még jobban tönkrevágja az egészet. Egyebekben egyetértünk.
  • Joey_The_Man
    #83
    130 elvileg
  • V8
    #82
    Ez így van. De ott legalább ésszel csinálnak mindent...
  • Ch_Slater
    #81
    mennyivel lehet menni az autópályán szabályosan?
  • Joey_The_Man
    #80
    Azért ausztriában sem úgy van, hogy 12 évig nincs semmi építkezés, és akkor 1év alatt minden út le van zárva... Felújítások folyamatosan vannak ott is.. PL. nyáron állíndóan le vannak zárva az autópályáik, össze-vissza terelgetnek... Ettől függetlenül sokkal jobb utjaik vannak az biztos..
  • lobotomy
    #79
    A kanadai kamionok (farönkök 2 pótkocsin) kiröhögnék az itthoni kis kamionocskákat, az ottani utak mégis bírják. Beton felület, nincs kátyúsodás, pedig valamivel keményebbek a telek is.
  • mrzed001
    #78
    És amennyiért épülnek ezek az utak, na annyiért akár még jók is lehetnének ...
  • V8
    #77
    Jaja..csak tudni kéne azt, hogy hogyan kell profi munkát csinálni:D, nem csak a kamionokat tiltani ki innen is meg onnan is, ha lenne normális út, akkor nem lennének kátyúk, meg nyomvályúk, meg egyéb kellemetlenségek...
  • sleddog
    #76
    Azért ne szidd az aszfaltot, nincs azzal baj, csak rendesen kell leteríteni, hengerelni, stb. Lásd, ahogy mondod -Ausztria. Ha ott kibírja ennyi ideig, akkor mégiscsak tartós és jó burkolat, nem? Meg aztán jóval olcsóbb is.
  • lobotomy
    #75
    Erről beszélek.
    Ausztriában az aszfaltozott utakat 12-15 évente újítják fel, mert előbb nem szükséges. Ennyi idő elteltével viszont teljes réteget cserélnek, nem úgy, mint itt: foltozgatás, kátyúzás.
    Betonos szakaszokat még ennyire sem kell reparálni.
  • mrzed001
    #74
    Volt szerencsém megint a 4-es halálúton közlekednem, no meg az M5-ösön is.
    M5: megnéztük neten, azt írták nincs semmi építkezés meg hasonló lezárogatás, na mondom legalább ez gyors lesz.
    Aztán nem lett az. Egyszer csak 0-ra lassított az egész forgalom, és leállt. 30-40 percig néha 1-1 méter haladás ... aztán mentünk vagy 7 kmh-val 10 percig, ócsai leágazás, mindkét sáv lezárva és átterelve az 1 sávos szervízútra. Hogy aztán itt mégis mi a halál faxát b-sztak el nemtom, de 60-as tábla mellett alig haladt rá a forgalom.
    Persze volt még egy félpályás lezárással egybekötött szembeforgalom odazavarás is, szóval ennyit az információikról
    Aztán 4-es. Ceglédig semmi extra (őrült előzők, kintfelejtett 40-60-as táblák de legalább nem mért most egy fakabát se ... remélem), aztán ott az a szerencsétlen (f-szfej k-csög által odaálmodott) körforgalom. Röhögtem, hogy azzza hülye teherkocsi mié megy 1+1/4 kört és megy Cegléd belvárosa felé??
    Aztán még nagyobbat röhögtem amikor odaértem a körforgalom Szolnok felöli leágazásához, és ama le volt totálisan zárva, szóval nekem is 1+1/4 kör lett belőle, irány be Cegléd belvárosába.
    De legalább volt egy kis országjárás a (nagyon öreg) 4-esen. Már el is felejtettem miért is utáltam annyira (na most felötlött)
    Szóval deimádom én ezeket a magyar utakat :P

    Ja, el is felejtettem, a 4-esen továbbra is 4 km 4 sávos (7 év nagy idő, Pécs felé ennyi idő alatt nem 50, hanem 200 km autópálya fog épülni)
  • lobotomy
    #73
    SEHOLSENKI?
  • lobotomy
    #72
    Ausztriában, Németországban, Kanadában már többnyire így készül. A kezdő költség nyilván nagyobb, de a felújításon megspórolható.
  • lobotomy
    #71
    Ha már drága autópályát építünk, miért nem készül betonból az útburkolat, mint az Mnulla új szakszánál? Nem lenne hullámos, kátyús, nyomvályús a 4 egymás seggébe ragadt IFA és túlterhelt kamion kerekeitől.
  • mrzed001
    #70
    Hát, legalább az a halálnem elkerülhető, hogy 4 egymás seggébe ragadt IFA/kamion előzése közben szembejön egy 140-el rohanó őrült ...
  • Joey_The_Man
    #69
    Azért a 2x2 sáv 1000X jobb, még ha nem is autópálya.. Nem a 20Km/h -s külömbség miatt..
  • mrzed001
    #68
    Autópályánál ugyebár megmarad a főút, és mellé épül egy M-es út.
    A 4-es esetében úgy tűnik megszűnik a főút, kiegészítve lesz belőle autóút (de legalább matrica nélkül lehet majd menni rajta .... állítólag)
  • Dzsega #67
    még mindig jobb mint a 90km/h
    és ez most a 4es mellé vagy a 4esből lesz?
    tehát lesz egy főút megy egy autóút vagy csak egy autóút???
  • Joey_The_Man
    #66
    inkább 160 helyett 140
  • mrzed001
    #65
    Az tuti, és még csak nem is autópálya lesz, csak szaris autóút (max 130 helyett csak 110kmh)
  • Dzsega #64
    jah...
    a 4-es pedig tök jó lesz! bekerülünk vele majd a világtörténelembe mint a legtovább épitett pálya!
  • Joey_The_Man
    #63
    4-es felé nem járok, de nekem azt mondták, hogy egész jó. én nem tudom.. Gondolom azért az M6-os színvonalát nem üti meg, mert akkor az is autópálya lenne :) Így meg érthető, ha feleannyi volt...
  • mrzed001
    #62
    A 4-es meg még mindig épül ... és még mindig ... már a 3. kormány építi ... istenbizony ez lesz az újkori végtelen történet :(
    És ugyanekkora szakaszt felhúztak 2 év alatt sok felüljáróval ... gondolom feleannyiból ... szóval vagyokdühös
  • Joey_The_Man
    #61
    Mondjuk a többi autópálya se épült olcsóbban.. SŐT!.. Szóval ott még ennyi körforgó meg felüljáró sincs..
  • mrzed001
    #60
    De az nem is körforgalom, hanem spirálforgalom :P
  • Dzsega #59
    jaja! és az jó is! franciáknál 8 (igen nyolc!!!) sávos is van
  • Dzsega #58
    hát jah. kb 1/3 áron meg lehetett volna úszni, legalábbis eszt hallottam.
    de legalább szép...
    a körforgalom meg jobb mint a sima igaz városban szar de kint közúton sokkal inkább balesetentes. a 2 sávos meg úgy ahogy van szar, de csak nálunk mert a birkák nem tudnak benne menni és ezért veszélyeztetnek mindenkit. régebben voltam egy olyan körforgalomban ahol a külső sáv mindig kiment az első kifordulónál (zaáróvonal volt). egy hihetetlen jó kis körfori volt de azóta sem láttam ilyent...
  • mrzed001
    #57
    Hát igen, azt kellene főbelőni aki azt kitalálta.
    Osztrákoknál van 3 sávos is, de az inkább spirál mint körforgalom (minden sáv máshova megy, szóval a külső az első kereszteződésnél fogy el, a középső a 2. kereszteződésnél ...)
  • Joey_The_Man
    #56
    Én szeretem a körforgókat, de néha túlzásba viszik.. A 2 sávos körforgó meg kész életveszély. mindenki megy benne össze vissza..
  • mrzed001
    #55
    Ugyebár nem az aszfalt és alapozás kerül sokba, hanem a sok felesleges kiegészítő bizbasz egy autópálya építésénél.
    1-1 felüljáró építése horribilis összegekbe kerül, szóval ugyan mennyivel lett volna olcsóbb, ha a sok felüljáró forgalmát szépen összehozták volna 1-2-re?

    A körforgalmaktól herótom van (főleg lakott területen belül), azzza csóringer kereszteződés
  • Joey_The_Man
    #54
    igen, csak sztem is felesleges.. ugyan nem értek hozzá ( mármint ehhez a közlekedés-szervezés részéhez..) , de ennél láttam már egyszerűbb megoldásokat is.. gondolok itt pl: Érdi tetőnél 4 körforgó 200m -en belül
  • Dzsega #53
    én is jártam rajta. jó csak sztem túl sok rajta a felesleges le ill felhajtó valamint az a rengeteg híd! szinte nincs olyan szakasz a pályán hogy ná látnál egy hidat, vagy egy hídon mennél felmész az 1ikre és már látod a következőt. volt olyan rész ahol 2-3 km belül 3db híd volt!!! mind olyan ahol egy út halad át. de szép jó (igaz csak 135km/h volt a max) valamint ez a sok híd nagyon látványos nem olyan unalmas mint az m7
  • mrzed001
    #52
    Na, hát ez jó hír. Szóval csak tudnak azért magyarországon autópályát építeni ha akarnak (kit kellett ehhez valyon segberugni?).
    Ahol meg nem akarnak (6-7 év alatt sem megépíteni annyit, ami kevesebb mint az itt 2 éven belül elkészült) ... nos nállunk már szólás, hogy ez olyan mint a 4-es
  • Joey_The_Man
    #51
    Na mentem az M6-oson.. szinte végig érdig.. Dunaújvárosnál nagyon meg vagyok elégedve vele, van néhány szakasz, ami kicsit "hepehupásabb", de még 160-as tempónál is bőven jó. Nagyon szép hosszú kanyarok vannak benne, nekem nagyon tetszik. 1-2 elég jó emelkedő/lejtő is fellelhető. NA meg persze egy k.va hosszú egyenes :D Alapjába véve sztem jó lett. A fel/le járókat néhol nagyon megvariálták, ami szvsz felesleges pénzkidobás volt, de még így is állítólag ez "az eddigi legolcsobban és legrövidebb idő alatt megépült autópálya". Már csak az MO-ásig kéne eljutni, ha minden igaz nemsokára ez is sikerül.

    Ui: sajnos holnaptól már matrica kell, ugyhogy még van 4 percetek!
  • mrzed001
    #50
    Vasárnap adják át az M6-ost
    Aki arra jár majd mondhatna róla pár szót, mint milyen hosszú, milyen minőségű, mire kell figyelni ...

    4-es autóút (M4-nek ugyan senki ne merje nevezni ) fronton csak annyi előrehaladás, hogy elkészült az Abonyt elkerülő út 2 (AZAZ KÉT) sáv (szóval még ott sem 4 sávos) vagy egy fél éve, ráadásul főútnak teljességgel használhatatlan a folyamatos kanyar miatt (egy nagy kanyar az egész szinte egyenes szakaszok nélkül). Ennek meg is volt az ára, most hétvégén 5 autó karambolozott, 2 halott (hülye előzés miatt, bár kanyar az egész, szóval szar).
    Ja, és hogy tetézzék a hülyeséget a kereszteződésekbe (ahol az út egyenesen megy tovább, de van oldalról becsatlakozó út) a 4-esen kis fekvőrendőröket tettek le mindenféle sebességkorlátozás nélkül ami csodás érzést kelt a 90-100-al ráhajtó emberekbe

    Röviden: 6-7 év útépítéssel még mindig csak 3,8 Km-en 4 sávos a 4-es Szolnokig
  • Magnumrolcsi
    #49
    Az összes útépítőnek egy nagy lóf*szt a szájába aki a 35-ös főúton dolgozik!!!

    Ma hajnali 3:30 körűl jövünk haza szakadó esőben, alig látni valamit, az autópályáról lejövet Debrecen felé van egy olyan 2-300m-es szakasz ami jelző lámpával volt irányítva mert ott még nem fejezték be teljesen az utat. Lényeg, hogy 60ról fékezve egy 20cm-es gödőrbe mentünk bele ami olyan 2,5x4m hosszú volt, táblával nem jelőlték még véletlenül sem!! Szerencsére nem lett baja a kocsinak, sem nekünk(bevoltunk kötve).

    Ennyire nem képesek, hogy egy sz*r táblát kirakjanak!!
  • PeeVee
    #48
    szánalmasak ezek a zöldek!!!!! biztos nagyobb kárt okoz.... csak pest levegője lenne sokkal tisztább, járhatóbb lenne pest és nem lennének ennyire feketék a házak!! amúgy télleg nem ártana ültetni fákat, a természet is fontos dehát... ja és lehet egyszerübb lenne fizetni annak aki az utban áll! olcsobban kijönne, mint lekésni a határidőt....
  • mrzed001
    #47
    Amit felszedtek betonlapokat a régi M7-esen, (gondolom) annak egy részét letették a 4-esen.
    Felemelő, mintha vonaton ülne az ember
  • Magnumrolcsi
    #46
    Az M1 és M3-on már qva sok helyen kivan javítva, de nem ám úgy, hogy rendesen megcsinálják hanem mintha valami mellékutat foltoznának. Az M1-en Pest fele van egy rész ahol azt hittem valami alsóbrendü úton haladnánk olyan rossz volt!

  • DJ Bee18
    #45
    f@sza, egyenként lőném le mindet...