164
Hol volt, hol nem volt ... és nem is lesz
  • mrzed001
    #44
    Olvastam sok apróságról, de egyetlen tényleg értelmes érvről sem soha.
    Az önkormányzatokat még megértem (a f-szt!), hogy zsarolgattak extra dolgokért (saját híd, sportpálya, toronyóra láncostul...), node a (sötét)Zöldek mégis mit szeretnének elérni ezzel az egésszel?
    Félnek, hogy ha megépül hirtelen olyan tiszta lesz BP levegője, mint amilyen már 20 éve nem? (és akkor értelmüket vesztik?)
    Megélhetési Zöldek
  • Punker
    #43
    soha nem értettem miért ellenzik.
  • mrzed001
    #42
    Szabad az út az M0-ás előtt
    Magyarország 284 millió eurótól eshetett volna el, amennyiben a Fővárosi Bíróság helyt ad a SZIKE Környezet- és Egészségvédelmi Egyesület kérelmének
    ... Az unió egyébként azzal a feltétellel nyújtja a 85 százalékos vissza nem térítendő támogatást, hogy az utat 2007. november 30-áig átadják a forgalomnak

    Alig 60 Milliárd Ft-ot akartak kihúzni a zsebünkből eme tiszteletlen emberek, ami még meg is történhet, ha 1,5 év alatt nem sikerül elkészíteni ezt a 26 km-es szakaszt (mivel >4 éve folyik az Albertirsa-Szolnok 50 Km autóút elkészítése, és eddig mindössze 4 km-en 4 sávos, nos, fennáll a veszélye, hogy ez se lesz meg időre)

    A SZIKE-seket meg kötelezném, hogy a Blahán a földszinten lehessen csak az irodájuk, hogy érezzék a "bűnük" súlyát
  • mrzed001
    #41
    Az
  • DJ Bee18
    #40
    meg főleg pénzgyűjtés
  • mrzed001
    #39
    Az igazi gyorshajtókat úgysem kapják el, vagy van ismeretsége.
    Ez csak ellenünk van, nem értünk.
  • nbj
    #38
    m0-shoz még, h minden második hétvégén megyünk a város másik végébe, na azt megtesszük szerencsés esettben 45 perc alatt, és ha lenne m0 akkor sztem fele ennyi lenne.......
  • mrzed001
    #37
    Én a 2x2 sávval (+ leálló) is megelégednék az M0-nak, csak tényleg normális méretűek legyenek már azok a sávok!
    Néha az jut róla eszembe, amikor osztrákoknál útfelújítás volt, és a belső sáv alig több, mint félsáv széles lett. Kamion előzése kész infartus volt. Volt talán 20 centi játéktér (balról betontömb, jobbról kamion)
  • DJ Bee18
    #36
    és PolgárIG szerinted melyik ciklusban készült el? az M5 hidd el, nem átadásra vár, készen van, mindennap keresztben átmegyek rajta szegednél, fel is van festve. Mellesleg amit tavaszig átadnak, az nem számít bele??? Azzal együtt át lesz adva kb. 300 km Itt nem az ígéreten van a hangsúly, hanem hogy végre valami történik, építkezés van rengeteg helyen.
  • atlagember
    #35
    A környezetvédelemmel én is egyetértek, de az autókat megszüntetni a környezetvédők sem fogják tudni, ha a fene fenét eszik, akkor sem. Namármost ha valóban védenui akarják a környezetet, akkor fel kell fogni, hogy olyan elkerülő utakkal tudják ezt megtenni, ahol az autók mennek, nem pedig lezárásokkal, dukókkal, amitől még nagyobb lesz a környezetszennyezés.
    Azonkívül a szennyezés 99%-át a járművek 1%-a bocsátja ki. Egy jól beállított modern autó századannyira szennyezi a környezetet, mint egy füstbe burkolózó öreg szar teher- vagy személyautó, amivel nem törődik a tulajdonosa. Ezeket kellene inkább elllenőrizni, nem pedig azt, hogy a külvárosi úton, ahol a madár sem él meg jár, 70-nel megyek az 50 helyett.
  • DJ Bee18
    #34
    most durva leszek, de ezek a fasz zöldek nem tudják fölfogni, hogy Pesten már lassan már három sávok vannak tele kamionokkal, akiknek 99%-a be se menne a városba, ha lenne végre egy elkerülő út. És így ott állunk a dugóban, sokkal több benzint pöfékelünk el, ráadásul pont ott, ahol emberek tömege lakik és szívja egész nap ezt a szart. + ugye rengeteg időt kell az embereknek unalomban tölteni, amikor a mai világban az idő pénz. De nem, mert a békák vonulása, a növényzet számukra kurvára fontos. NO COMMENT (már csak az akasztás segíthet rajtuk...)
  • atlagember
    #33
    Egyébiránt meg az M0 kellene, de baromira, azt meg megint elhalasztották, pedig a pesti dugók nagy része a miatt van. De nem a mostani 2x2 szűk sáv variációban, ahol mindíg baleset történik, és minedki fél, hogy mikor dugul be rajta, hanem az eredetileg tervezett szélességben 2x3 sáv osztottpályán, ami autópálya. Ja és körbe.
  • mrzed001
    #32
    Valahogy nem gondolnak arra, hogy bár közel menne el hozzájuk az M0, de
    1) gyorsan haladnak az autók, így nem torlódnak és pöfögnek félórán át az ablaka alá
    2) gyorsan haladnak az autók, így a keletkezett gázokat is rögtön oszlatják (nemúgy egy dugóban, ahol leülepszik)
    3) globálisan a fővárost nézve az egésznek a szennyezettsége csökken (gondolom ki is mozdulnak otthonról, esetleg belváros felé)
    4) a város széle, tehát nem fogják fel tízemeletesek a szeleket, amik megintcsak oszlatják és elviszik onnan a gázokat

    De a zöldek ezt nem érthetik, ehhez már IQ sem árt :))
    A hangulatkeltéshez persze nem kell IQ, elég csak pár keresetlen hazugság, amivel fel lehet heccelni a jónépet :(
  • atlagember
    #31
    Bocs., Nem M-mel, hanem Polgár.
  • atlagember
    #30
    Jó., Akkor légyszíves add össze a már megépült és átadott szakaszok hosszát. (Ne a majd átadandókét.) Molgár után valóban elkészült néhány km. görbeházáig, de arra értelmes ember nem megy, mert ami utána jön az maga a káosz és inkább elmegy hortobágynak. Az M 7-es meg jelenleg nem vezet sehova, jobban jársz ha mész a régi úton.
    Szóval hány km. lett átadva a 800-ból?
  • nbj
    #29
    amúgy én nem értem mi a bajuk a lakóteleppel, például én káposztásmegyere lakom ahol megintsak szívosztak egy kicsit de sztem teljesen elfogadható távolságban van és semmiben sm károsultunk...
  • mrzed001
    #28
    Amikor esik a hó, vagy csak lefagyások vannak (elég durva jégbordákkal futottam már ott össze, hegyek) akkor egy ilyen kanyar végzetes lehet
  • Lteebee
    #27
    Igen, Pestről menet van egy komoly balos, ami lejt és kifelé dől.
    Igaz, van sebességkorlátozás is és 100-zal már tényleg rendesen be lehet venni(na nem, mintha engem nem bosszantana).
    De visszafele is elég rázós ugyanaz fölfelé, viszont ott lehet csapatni bátran.
  • mrzed001
    #26
    Újból is láttunk már rosszat. Példa rá az M3-as néhány kanyarja, meg talán ott volt, ahol bal(?) kanyar kifelé le dőlt
  • DJ Bee18
    #25
    elvileg új :DDD
  • mrzed001
    #24
    A lényeg, hogy megépül.
    Egy időben én is jártam le Szegedre, és annyira lehangoló volt lemenni az elsőosztályú autópályáról a főútra
    Remélem minőségileg lesz olyan jó, mint az eleje, mert eddig az M5 a legjobb magyar autópálya
  • DJ Bee18
    #23
    Szeged melletti vagyok, és mindennap átmegyek az épülő autópályán + többször járok pestre, én már csak tudom. Dec. 10-én adják át a szegedig tartó szakaszt, mert már csak a felüljárókat kell átadni. Aki szegedi, az tudja, hogy mennyi építkezés van. Nem vagyok egy párt híve sem, de ez a pálya már kellett, az ellenzék meg ugye ezt nem veri nagy dobra :DDDD
  • Lteebee
    #22
    Egyébként a dolog rákfenéje szvsz a levegő munkacsoport.
  • Lteebee
    #21
    Valaki biztos látott máe ehhez az átlagemberhez hasonló nicket:))

    Ennyit tud!
  • mrzed001
    #20
    M5 elér végre a határig? Jártál már rajta, milyen a minősége ? (mert az eleje kiváló, se durva kanyar, se oldalsó lejtés, se töredezett aszfalt)
  • DJ Bee18
    #19
    akkor szerinted 4 km készült??? Jártál már mostanában szeged fele? Dec. 10-én adnak át mintegy 50 km-es szakaszt az M5-ből, márciusig a szerbe határig ér el, vagy Polgár fele jártál már? Hallottál az M6-ról? Esetleg az M7 meghosszabbításáról? Akkor előbb nézz utána, azután lökjél be ilyen értelmetlen demagóg dumákat.
  • mrzed001
    #18
    Ja, fejetlenség, de amit az autópályákkal/autóutakkal művelnek, az már kriminális

    M0: tizenegypár éve nem épül meg, mert ez+az zsarolgat valakit (undrító)
    M1: csak nekem tűnik úgy, hogy iszonyú sokat újítgatják??
    M3: van benne 1-2 kanyar, amit piszkosul elszúrtak. A tervezőjét kellene ott télen 130-al körbezavarni. Egyszer majdcsak elér a határig is
    M5: ezzel az autópályával teljesen meg vagyok elégedve. Minőségileg kivitelezésileg teljesen jó. Hosszra persze kevés, de egyszer talán ...
    M7: hál isten felszedték a betonlapokat, olyan volt mintha vonatozna az ember. Egyszer talán majd megépül

    Ugyabár van 2 főútja kis hazánknak, a 4-es és a 6-os (halálutak !), amiket állítólag fejlesztgetni kezdtek. Eddig ugyebár azért nem, mert nem volt elég nagy rajtuk a forgalom ?!?
    No és mi épül:
    4-es autóút: Elkezdődött talán 5-6 éve. Tavaly (előtt?) átadásra került egy 3,6 Km-es 4 sávos szakasz Alertirsa után. Ha valakiben felmerült, hogy hova is tűntek az M7-esről a betonlapok, nos egyrésze ide. Idén az Abonyt elkerülő szakaszt adták át, de csak 2 sávos. Szóval évi 1 Km-nél többet nem sikerült építeniük (nevetséges)
    M6: jól tévedek, autópálya lesz, és nem autóút ?? Nem tom tévedek-e, de ha igen, akkor megkérdezném, hogy M4-es mégis miért nem lesz ??? Akinek van infója M6-os állapotáról, jöhet.

    És mi az, ami abszolúte hiányzik ?????
    Nos, az autópályákat összekötő autópályák. Bp központtal koncentrikus köröket terveztek talán 100-150 Km-enként (talán kettőt?).
    Végülis ha valaki Pécsről szeretne Kecskemétre menni, akkor miért kellene felmennie pesre, majd onnan le ??? (Persze lehet főúton is, de az lassú, és veszélyes.)
    Ezekről az összekötő autópályákról még csak hírből sem hallani
  • The FlashBack
    #17
    yah:)
  • Aspyrin
    #15
    -sosem :)
  • Aspyrin
    #14
    Sajnos ez a fejetlenség uralkodik mindenhol, sosem jutunk sosem egyről a kettőre. Mi csak egy táblát szerettünk volna az üzlet felett elhelyezni, de nem is merem elmondani, hogy mindez mennyi időbe és pénzbe került volna.. Az egész rendszer egy csődtömeg.
  • mrzed001
    #13
    Tudod, mennyivel tisztább BP levegője most, hogy az a 13 millió autó lassan araszolva átmegy rajta, minthogy 80-al körbeszáguldana :))
    A zöldek sztem nem a természetről, hanem a DJ utáni rókáról kapták a nevüket :p

    De engem inkább a környék polgármesterei dühítenek, hogy merik megzsarolni az államot ?!?
  • Punker
    #12
    mert ha nekik nem jó, másnak se legyen az. :(
  • akyyy
    #11
    ezt nem hiszem el. mi ilyen nehéz megépíteni azt a hülye m0-st? és miért kell ebbe beleszólni a zöldeknek? szvsz sokall tisztább lene bp ha lenne m0-ás mert akiknek nem kéne bemennie azok elautózgathatnának az m0-son.
  • Rafaelo
    #10
    kéne kamionos sztrájk :)
  • mrzed001
    #9
    Az egy dolog, hogy mennyire tudják bővíteni az országos autópálya hálózatot (persze kellene gyoresabban, olcsóbban és jóval többet), de amit az M0-val művelnek, az már több mint durva.

    Mit is mondtak, mennyi autó megy be BP-re csak mert nincs körgyűrű: 13 millió ( /év, vagy /hó ?)

    Szóval a zöldek nem szeretnék az M0-át, mert közel menne egy budai lakótelephez, a környék falvai meg zsarolják az államot, hogy akkor engedélyezik, ha kapnak sportpályát meg hidat ..... meg toronyórát láncostul
    Na engem ez dühít igazán
  • Garfield
    #8
    Hülyeségek beszélése helyett
  • Garfield
    #7
    A cikket elolvastad?
  • atlagember
    #6
    Még 796 km. hiányzik a megígért 800-ból. Nagyon kell igyekezni azalatt az öt hónap alatt.
  • Petka
    #5
    vajon, ha az zöldek másfél órát állnának egy pesti dugóban akkor is elleneznék?
  • The FlashBack
    #4
    ezt, hogy érted?