612
SG: Székesfehérvár Connection
  • akyyy
    #412
    azért van néhány csaj. csak kicsit túlkoros leszek az osztályba:S mindenki 18 éves, én eg 23 :DDDD
  • Kmarha
    #411
    gratulálok :D akkor nem hirdetem neked az albit :D majd másnak :D
  • akyyy
    #410
    A várólistán elfoglalt helye alapján felvételt nyert a Kollégiumba!


    Rencergazdát kirúgni!!:D
  • akyyy
    #409
    nah jött 3emailt, nem vettek fel kollégiumba.
    de azt is irják hogy téves információ ment ki.

    most akkro kiváncsi vagyok. lehet igy nem is megyek ...
  • wander01
    #408
    ne küzdj már ezzel a torrentel :)) ha ennyire feszülsz rajta akkor fizess elő egy seedserver szolgáltatásra, havi 4 ropiért kapsz 60-80 giga tárhelyet egy webes felülettel, oda tudsz torrentezni bármit. utána márcsak totalcommander kell és ftp-n lehuzod ami a koli 100 megás netjén szakít mint a barom... ennyi.
  • Bandi 18
    #407
    Ilyen helyeken a portok vannak letiltva, szóval semmit nem tudsz tenni ellene.
  • akyyy
    #406

    ezzel vajon a koli netjét lehet használni? torrentezésre?
  • Dodo55
    #405
    A leghiperpigmentáltabb terület, igaz csak egy társas"ház"(rom), de az a Móri út 8. :D (Állítólag vagy 50-en laknak ott, pedig csak párszáz négyzetméter).

    Sajnos nem szabad őket túlságosan lenézni, mert 12 évesen már éles dolgokkal a zsebükben járnak, de ha mondasz nekik 1-2 ismertebb nevet a városból, akkor már nyalizni kezdenek, tehát annyira azért nem életveszélyesek.
  • akyyy
    #404
    Na elvileg utolsó hétvégém lesz itthon :D jajjj... küldhetnének már emailkt :S
  • wander01
    #403
    jah autóval :DD van az vagy 5-6 km, át kell vágni az ipari parkon :)) jó ez a kép a belvárosról... középen a felső szélen pont látni a zichy ligetet, én ott héderelek a zenepavilonnal szemben ^^ mikor nem vidéken :))
  • shad0w
    #402
    hát ez kb az egész belváros :)
    alul ahol a sok busz van, az nyilván a buszpályaudvar, piac tér.
    felette lenne a plaza ami (szerencsére és gondolom nem véletlenül) nem látszik.
    a kép közepén a szt istván bazilika (a két tornyú). fölötte a szélesebb út a sétáló főutca. jobbra ahol a fák vannak és a füves placc, az a romkert.
    az országalma innen pont nem látszik, a főutca elején lenne, a bazilika tornyának csúcsánál :)
  • akyyy
    #401
    ez hol van
  • shad0w
    #400
    hát mennyi lehet, kb 3km talán :P
    fehérváron a tömegközlekedést -ami igazából kimerül a buszokban- nem különösebben ismerem, autóval 5 perc :D
  • wander01
    #399
    hát azért az auchan attól a kolitól bitang egy sétára van :D
  • shad0w
    #398
    arra tökéletes, h be tudd lőni merre vannak a helyek amiket én is mondtam, meg merre az albik :P köfémet linkeltem, vásárhelyi út vége felé van amiről beszéltem, de visszább sem jobb a helyzet, alapból maroshegyre úrhida felé 1 db busz megy a 10-es, beljebb meg kb a 11-es. kifelé meg sem mondom h mi jár, arra nem vagyok ismerős tömegközlekedés szempontjából :P
    palotain a piac térnél van az autóbuszállomás, utána felfelé a nagy fehér paca a plaza meg előtte egy tér amivel a képen kb egybefolyik és az után az ady endre utcáig tartó putrinak látszó paca, na az putri is :D
    kb jó ez :P
  • akyyy
    #397
    az a baj a térképpel hogy itt is szar a google maps:S mármint műholdfelvételen.
    térképet meg nézek, de annyit megtantam hiába van rajta x y ugy, való életbe picit másabb:DDD
  • shad0w
    #396
    a koli sztem faszább lenne, én szurkolok :D legalábbis első évben sokat tud segíteni a beilleszkedésben, a környék és a suli megismerésében stb :D
    őszintén szólva én nem nagyon tudok olyan környéket fehérváron, ahol gyakran adnak ki albikat és erősen nem ajánlott lenne :P
    a köfém lakótelepre és környékére szoktak panaszkodni talán (link), valamint kint maroshegyen az auchan felé, azt hiszem vásárhelyi út megy arra. van ott egy relatíve új lakónegyed, arra van a comenius suli kolija. hát az sem előnyös, kb semmilyen szempontból (fos közlekedés, világ vége, sosem jutsz haza :D) kivéve h közel van az auchan :D erre is rá tudsz keresni aztán kb be tudod lőni hol van, az alapján meg ha nézel albit be tudod azonosítani, h mennyire van közel hozzá.
    ezen kívül a plazan túl a palotai úton van fehérvár alighanem leginkább hiperpigmentált területe, de ott a közvetlen környékén nem is nagyon van mit kiadni.
  • akyyy
    #395
    persze azért lehet neten is kinézni. itt kérnék segitséget, hogy melyik környékre NE menjek :D

    illetve ha van valami ismerösnek albija az se lenne rossz:P de először bizok a kooliba, remélhetőleg holnap kiderül... aztán meglássuk.
  • akyyy
    #394
    nem csak ő, haverok meg tiszaujba járták meg párszor. pont emiatt bízok jobban a nyomtatottban, mert ott visszakövethető ha valami stikli mégis lenne.

    de lehet nem is megyek, ha koli nem sikerül. tul drága lenne albérletet fizetni már, akkor inkább elmegyek én is tiszaujba dógozni :D
  • shad0w
    #393
    értem, egyszer, egy darab ismerősöd kinézett magának egy darab albit, amit történetesen nem tudott kivenni. ez tökéletesen bizonyítja a netes albérletkeresés használhatatlanságát :D
    nem baszogatásból, esküszöm ha lenne itthon ilyen újságom én beszkennelném neked. de teljesen nyugodtan merem ajánlani a netes keresőket, és biztos vagyok benne, h nem csak én. átverés mindig mindenhol lehetséges. alapból ott kezdődik, h nem csak egyet kell kinézni. én idén éppen budapesten kerestem albit, hát mit mondjak, vagy 1000 hirdetést néztem meg, abból 100at részletesebben, felhívtam 30at, abból elbuktam különböző okokból vagy 25-öt, meg tudtam nézni összesen 5öt és abból választottam egyet. ez fehérváron persze kevésbé durva mondjuk. ha már ott vagy aaz adott városban és nincs más lehetőséged, akkor oké h megnézel egy aznapi újságot aztán 10 perc alatt odaérsz a lakáshoz. de amúgy mire felhívsz vkit és megbeszéled másnapra a találkozót simán lehet h 10en mennek oda előtted, mindnek előnye van, h ha kell neki akkor elviszi. ezt pesten velem nem egyszer játszották el. nyilván a kiadó is próbál minél inkább biztosra menni, nem fog rád várni csak azért, mert meg van beszélve, h te mész megnézni.
    korrekt vagy nem korrekt, ez van. nem újság/internet kérdése.
  • akyyy
    #392
    jövőhéten derül k, emailbe értesitenek + hivatalos postán.
    ami ujságva van annak nyoma is van, azért gondolom hogy jobb. meg most járt ismerős is egerbe, neten nézték ki, megbeszéltek időpontot hogy megnétznék, odaérve nincs ott senki telefon, "el kellet éppen utaznia" vettek ujságot, bejelölték ami szimpi, és igy leltek egy jót.
  • Kmarha
    #391
    amúgy kiderültek, ki kap kolit? (mert akkor nekem is gyorsan döntenem kell majd, mielőtt mindenki talál magának albit :D)
  • shad0w
    #390
    ilyen újság sajnos most nincs a közelemben, nem is sok tapasztalatom van velük kapcsolatban.
    ellenben a netes hirdetésekkel kapcsolatban annál több. három városban vettünk már ki több albit is azok segítségével, és bár igaz, h lehetnek kellemetlenségek, de kis rutinnal azok többségét lehet minimalizálni. az újságosokkal szemben pedig rengeteg előnyük van.
    nem túl nagy reklám, mert alighanem a két legnagyobb ilyen oldal: ingatlan.com, alberlet.hu
    én kizárólag ezt a kettőt használtam és mindig sikerrel jártam, általában nem túl hosszú idő alatt. nyilván érdemes a fényképes hirdetéseket nézni, és (bár ez szubjektív) magánszemélyekkel felvenni a kapcsolatot. ennek ellenére mondjuk az általunk kivett albik legalább felét közvetítőn keresztül szereztük, szóval az sem rossz :)
    kicsit talán már az optimálishoz képest késői ez az időpont, de még mindig ki lehet fogni remek albikat, főleg, h túlkínálat van kb mindenhol.
  • Kmarha
    #389
    én is netes hirdetések alapján kerestem, igazából 1 átveréssel volt csak dolgom.

    Meg valószínüleg munka miatt a mostani helyemet nekem is ki kell adnom, és hirdetni nem az újságba fogom. Neten egyszerűbb. Átverés hirdetőújságokban is van. Neten legalább képeket is láthatsz a helyről (általában) és több a választék is.
  • akyyy
    #388
    valaki tudna ajánlani egy helyi hirdetőujságot amikbe vannak albérletek? esetleg azt el is tudná nekem küldeni?:D szkennelve ilyesmi.

    netes hirdetési oldalakban nem bízok mert sok az átverés
  • Adaaam
    #387
    a legtöbb szobában van
  • akyyy
    #386
    azt nem tudjátok hogy koliba van e tv bevezetve? mármint kábel. géphez van tv tuner:D
  • akyyy
    #385
    de én fizetősre megyek:D
  • shad0w
    #384
    ha felvettek vele és mondjuk nem csak 1-2 ponttal vagy a ponthatár felett akkor simán elég lehet az. nem hiszem, h olyan túl sokan mentek volna oda magas pontszámmal.
  • akyyy
    #383
    jah felvételi pontszámot nézik, ami nekem nem votl valami magas, igy akár simán lecsúzhatok a kollégiumról :\
  • Bandi 18
    #382
    Miért 0 a tanulmányi pontod? Amúgy alternatívaként tudom neked ajánlani a bmf kolit 22k külsősöknek, és a sulitokkal van egybeépítve :)
  • akyyy
    #381
    ha nem sikerülne a koli, a fellebezésre mennyi esély van hogy felvennének? meg valaki ajánlhatna egykét oldalt vagy ujságot beszkennelhetne amibe vannak hirdetések albérletről :D

    bár elvileg a maximális 20 pontom meglesz. csak a tanulmányi pontom 0 :D
  • Bandi 18
    #380
    Haverom is pont így járt. Kell róla papírt írni. Ha gondolod megkérdezhetem tőle miféle papír kell róla.
  • Bandi 18
    #379
    Aha BMF, ez ilyen egyszeri első félvében felvehető támogatás, tanulmányi eredménytől függetlenül.
  • shad0w
    #378
    na ez korrekt, sokkal én sem tudom kiegészíteni így fejből.
    távolságra sokszor a máv adatait szokták figyelembe venni, szal pl elviran siman megnézheted. ha nem menne oda vonat akkor meg busz :D
  • shad0w
    #377
    50k tanulmányi támogatás? mi a rosseb. ezt a bmf-en? milyen kiváltságosok kapják ezt? :D
    corvinuson sztem a maximális ösztöndíj nincs annyi, pedig ott még relatíve jól fizetnek.
  • akyyy
    #376
    gyerektartást kapnánk, de jóóapán nem fizeti el van maradva má vagy 3 millával :D van iylen.
  • akyyy
    #375
    az az 50k az tanulmányi eredménytől fuggetlenül, és csak z aki szociálisan rászorul? vagy mindenki kapna?
  • Bandi 18
    #374
    Ja igen amit ne felejts el :). Ha olyan körülmények között élsz hogy úgy érzed a szociális támogatást megérdemled pályázd meg, veszteni nem vesztes vele semmit, próbálkozni mindig kell.

    Ja és nem tudom nálatok hogy megy, de nálunk az első évesek 50k tanulmányi támogatást kaptak mivel első félévben nincs ösztöndíj, de ezt szeretik elsumákolni :). Szóval járj utána. Elég szép pénzeket lehet kapni szoctámért is.
  • Bandi 18
    #373
    Nekünk a következő papírok kellettek a kolihoz:
    - Kereseti igazolás
    - önkormányzattól az egy háztartásban élőkről egy papír
    - ha van tesód akkor tőle iskolalátogatási
    - ha bármilyen támogatást kaptok (családi pótlék, árvaellátás, gyerektartás) akkor abból 3 utolsó havi
    - távolság annyi hogy megnézed valamilyen útvonaltervezőben
    - ha nagyszülő veletek él, akkor nyugdíjszelvény plusz tőle is 3 havi csekk
    - ha ne adj isten árva/félárva vagy akkor halotti bizonyítvány másolat
    - elvált szülők esetén a válási papírok
    - fogyatékosság egyéb leszázalékolások arról is papír
    - ha valaki állandó ellátásra szorul akkor arról papír

    Hm hirtelen ennyi :)
    Remélem segítettem valamit.