477
Önvédelem
  • Senkii
    #278
    Ti offoltatok a cigányozással.

    A te hazád?????
    :)))))))))
    Pont annyira, mint a romáké. Sőt.
    Honnan tudod, hogy kik az őseid? Fajtiszta magyar valószÍnüleg szinte alig van az országban. Lásd népvándorlás: fa magyarok folyamatosan "beépÍtettek" más népeket. Aztán amikor kialakult az ország: betelepÍtések, idegen zsarnokok: tatár, török, orosz, hogy csak a jelentősebbeket emlÍtsem.
    Te nagymagyar! :)
    A gond az, hogy a széthúzás, gyűlölködés miatt tart itt az ország, az olyanok miatt, mint te.
  • Senkii
    #277
    Ti offoltatok a cigányozással.

    A te hazád?????
    :)))))))))
    Pont annyira, mint a romáké. Sőt.
    Honnan tudod, hogy kik az őseid? Fajtiszta magyar valószÍnüleg szinte alig van az országban. Lásd népvándorlás: fa magyarok folyamatosan "beépÍtettek" más népeket. Aztán amikor kialakult az ország: betelepÍtések, idegen zsarnokok: tatár, török, orosz, hogy csak a jelentősebbeket emlÍtsem.
    Te nagymagyar! :)
    A gond az, hogy a széthúzás, gyűlölködés miatt tart itt az ország, az olyanok miatt, mint te.
  • jazzy
    #276
    De ha belegondolsz, hogy hany ember vedi oket, mint pl te, es hany ember tamadja.. szerintem mondjuk 20% vedi 80% tamadja oket. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy nem biztos hogy mindenki mas hulye, lehet, hogy te? Ezt nem szidalmazaskeppen mondom, csak elgondolkodtato.
  • haxoror
    #275
    Az egész témát te hoztad fel szal ne sírj az OFF miatt...

    Igen, ez rasszizmus. Jogom van "bunkónak" lenni a saját házamban/hazámban, itt vagy hozzám igazodik az "egyéb" vagy mehet vissza oda ahonnan jött. Vitázni valóban értelmetlen erről mert ebben a témában egy nem-magyar véleménye lényegelen számomra.
  • Senkii
    #274
    Ez szÍn tiszta , buta rasszizmus. Azért, mert te "itthon" vagy, még nincs jogod bunkónak lenned. Vitázni lehetetlen, mert nem látsz ki az indulatból, ezért képtelen vagy az objektivitásra, az igazság meglátására.

    Mégegyszer:
    Ha megver egy feka/kÍnai/zsidó, stb, akkor attól kezdve, minden feka/kÍnai... szemét lesz a szemedben? Ez aztán a logika!
    Akkor gyűlölnötök kéne minden magyart is, mert tuti kibaszottt veletek már nem egy magyar is. Jah, hogy csak azért nem utáljátok őket,azért nem áltakánosÍtotok mert ti is magyarok vagytok? Nem látjátok mennyire gyomorforgatóan nevetséges ez az indok?

    De most már tényleg fejezzük be ezt a témát, mert totál OFF.
  • Senkii
    #273
    Nincs különbség a két megnevezés között. Nincs is ezzel probléma. Amikor azt mondom, hogy "ne cigányozzatok", akkor az nem a "cigány" szóra vonatkozik hanem, arra hogy ne szÍdjátok őket.

    Egyébként, ha elolvasnád amit Írtam, akkor láthatnád, hogy volt dolgom "velük".

    Azért nem csúnya a "magyar" szó, mert itt nem mi vagyunk a kisebbség. Ha mi tennénk ki egy másik országban 5%-ot, akkor a bűnözőink alapján Ítélnének meg minket is, és szitokszóvá válna az ő szájukból, hogy magyar. Teljesen igazságtalanul, ahogy a romák esetében is.
  • bens
    #272
    egyébként érdekes, hogy régen a cigány szóval nem volt semmi baj. ha nem lenne aljas népség, akkor nem kellett volna betiltani a cigányozást. az hogy "magyar" az miért nem csúnya??
  • Dying Soul
    #271
    A cigány az a rosszindulatú roma. :D
  • bens
    #270
    egyébként az a Te bajod, h nem volt még dolgod velük.
    érdekes, h aki balhésabb környéken lakik, v lakott, azok mindannyian tudják, h a bunyók, meg mindenféle aljasságok 90%-át a "romák" okozzák. ne érts félre, nekem is van cigány barátom, és semmi baj nincs vele. csak az a baj, h közülünk ritkaság, ha valaki bűnöző, közülük meg ritkaság, ha valaki becsületes.
  • bens
    #269
    na akkor most mond már meg,h mi a külömbség a cigány és a roma között??
  • bens
    #268
    a thaibox egyes technikákra és rövid, erős, gyors kombinációkra tanít. használnak könyököt és térdet. csak fullcontact van.
    a kickbox a dinamikusabb, pontos technikákra fektet hangsújt, és 5 féle szabályrendszer van benne. semi, light, full, lowkick, wako-thai.
    edzéstől is függ, de 1-fél év alatt már érzed a fejlődést.
    utcára a thaibox-ot ajánlanám.
  • haxoror
    #267
    Leszarom hogy a külföldiek vagy a kissebségek mit gondolnok vagy mit éreznek, ez Magyarország én pedig magyar vagyok, MI itthon vagyunk és vagy hozzánk és a mi értékeinkhez-kultúránkhoz igazodik a többi vagy nem szívesen látott "vendég" és elhúzhat a vérbe ha bántja a kirekesztettség.

    Egyáltalán nem érzem hogy a cigányok "kultúrája" bármilyen pozitív hatással lenne a magyarokra, az első szó ami eszembe jut amikor meglátok egyet a parazita.

    Persze vannak romák akik becsülettel dolgoznak és képesek normális ember módjára élni, velük nincs is bajom mivel mindent elkövetnek hogy integrálódhassanak.
    Őket romának hívják a többi meg marad cigány, ebben a topicban értelemszerűen az utóbbiak elleni védekezés volt a téma az utóbbi pár hozzászólásban.
  • jazzy
    #266
    De abban azert egyeterthetunk, hogy ha valaki nem csinal valamit, akkor arra nem ragasztjak ra.. tehat a cigany tarsadalomnak megis csak kellett valamit tennie, hogy ennyire utaljak oket a magyarok..
  • Senkii
    #265
    A gond az, hogy téged már régen átvertek (és te megetted). De ku_vára! És nem a romák...
  • jazzy
    #264
    Azt fel se hozd, ahogy meghallom a reklamot felszabdalnam az egesz bagazst aki engedelyezte, inkabb valaszoljatok #253-ra ;]
  • Broafka
    #263
    hát istenem, de a cigányok forduljanak fel, engem ugyan nem fog se megverni se meglopni, se átverni egyetlen cigány sem...
    első nagy előrelépés lenne Magyarországnak a cigányok ellen, hogy elküldeni azt a hülye gyerek Győzikét...
  • Senkii
    #262
    Nekem a sárgákkal sincs semmi bajom.
  • Senkii
    #261
    Fenyegették, verték meg rokonomat romák és magyarok is. A véleményem mégis ez.
    Ennek nincs köze származáshoz, csak a neveléshez.
  • Senkii
    #260
    UndorÍtó, ez a rasszizmus netovábbja. Nagyon buta vagy.

    (Ha oda kerülnél, BÁRMIT választanál, csak ne fordulj fel!)

    90%??? HA-HA-HA!!!
  • Senkii
    #259
    Az előÍtéleted addig jogos, amÍg azzal másokat nem ér semmilyen(gyakorlati, szóbeli, stb) diszkrimináció. Az előÍtéleted vonatkozhat sokmindenre, de származásra nem. Hangoskodó roma-bandát nem azért kell elkerülni, mert romák, hanem, mert hangoskodó banda. Ahogy a hangoskodó magyar bandát is elkerülöm.
  • jazzy
    #258
    Mondjuk ha azt vesszuk alapul, hogy a ciganyok miert kotekednek a magyarokkal, ugyanoda jutunk. Ugyanis a ciganyoknak epp ugy eloiteleteik vannak a magyarokkal szemben, mint a magyaroknak veluk szemben. Termeszetesen en is ismerek rendes, tanult ciganyokat, de ha azt mondom, hogy "a ciganyok" akkor termeszetesen nem azokra gondolok, akik normalis munkaval keresik a kenyeruket. De amikor oregasszonyokat rabolnak ki, fenyegetnek meg.. megneznem, amikor egyszer a te rokonodat fenyegetik/verik meg, akkor leirnad-e hogy: "hat lehetett volna magyar is...". A japcsikhoz meg annyit, hogy azok az emberek naphosszakat dolgoznak, es nem segelybol elnek..
  • Senkii
    #257
    Szia!

    Bár jelenleg nem thai-boxolok, azért belekostóltam egy évig, és elég sokat olvastam itt a neten olyanoktól, akik edzők, vagy haladók e stÍlusban.
    Szóval, a thai-box lényegesen keményebb és célratörőbb a kick-boxnál. A Kick-ben nincs se térd, se könyök technika, a comb támadása pedig csak adott (low-kick)szabályrendszerben lehetséges. A thai-ban nincs a kick-re oly jellemző bravúroskodás, semmi felesleges mozdulat, szigorúan a hatékonyságra törekednek(ami, azért főleg a ringben állja meg a helyét, utcára jobb az Imi-féle krav maga).
    A thai-box edző szerint (akivel itt a neten dumáltam) fél év komolyan vett edzés után már van érezhető fejlődés, de 1-2 év, amÍg egy tényleges alaptudás birtokába kerül a kezdő.

    Sipi, comb:
    Ez teljesen az edzésmódszertől, az egyén alkati adottságaitól függ. Totális érzéketlenség nem létezik, de kb. itt is fél év, mire egy kicsit könnyebben jut túl az ember a lábát ért traumákon. :)
  • Broafka
    #256
    én nem vagyok rasszista, mert a feketékkel nincs bajom, sárgákkal nincs bajom, de a cigány... az... még kiejteni is rosz
  • Broafka
    #255
    na ide figyelj, végig se bírom olvasni amit írsz, ku*va nagy különbség van "kis sárgák" és cigány között
    egy sárga lehet diplomás orvos, tanár, és dolgoznak meg tanulnak meg minden
    de a cigányok nagytöbbsége, lop, csal hazudik, az osztályfőnököm próbálta bemagyarázni nekem hogy látott már cigány orvost, azt hittem elhányom magam, akkor már inkább a halál mint hogy cigány turkáljon bennem...
    és most mindjárt fogod mondani hogy a magyarok között is van ilyen, jah van ilyen, a magyarok 1%-nál mondjuk, de a cigányok 90%-a lop, csal, hazudik, hogy ismételjem magam...
    undorító népség...
  • haxoror
    #254
    Hát ha otthon vagy szociológiában akkor pontosan tudod hogy a te kommented legalább annyira demagóg mint bármelyik másik a topicban :)

    "Ez intelligens embereknél nem sikk."
    Semmi köze az intelligenciának ahhoz hogy az emberekben előítélet alakul ki, az előítélet szerves része az emberiség fejlődésének mivel olyan tulajdonság ami segíti a túlélést.
  • jazzy
    #253
    Igazad van. Na akkor en kerdeznek is egyet. Tehat igazabol bens -nek tennem fel a kerdest, de hogyha akarki ert hozza szivesen fogadom a valaszt. Tehat, hogyha en elkezdek thai-boxolni, vagy kick-boxolni, eloszor is miben kulonbozik a 2 egymastol? Ezenkivul kb mennyi ideig tart, amig "megtanulok verekedni". Ez tudom eleg hulye kerdes, de ugy megis. A harmadik az lenne, hogy az kb meddig tart, amig kiidegelodik a sipcsontom, kulso-belso combom?
  • Senkii
    #252
    Hali!

    Srácok, ezt a cigányozást, szerintem jó lenne befejezni. Ez intelligens embereknél nem sikk. Furcsa és szégyen ez ez olyanoktól, akik más népek("kis sárgák") által kitalált harcművészeteket, küzdősportokat űznek. Olyan mintha szembe köpnétek magatokat.
    Belém pl. esetek nagy részében nem romák, hanem "kedves" magyar honfitársaim kötöttek. Logikátok szerint, ha egy külföldit többször ér magyarok által atrocitás, akkor teljes joggal mondhatja, hogy a magyarok(mind) szemetek. Szerintem nem jogos. Egy egész népre nem lehet általánosÍtani.
    Nem vagyok naÍv tudom, milyen itthon a helyzet, de ez a mentalitás tőletek elég primitÍv.
    Nem azért kötnek másba, mert romák, hanem azért, mert szar emberek... teccik érteni? Mint, hogy a magyarok, angolok, németek, azerbajdzsániak, stb. közt is vannak férgek. Természetesen az arányok mások, de most felesleges lenne belemenni egy parttalan történelmi, szocilógiai vitába, ami választ adna a miértekre.
    Ha lehet, ez a topic inkább maradjon meg az önvédelem témában és ne süllyedjen egy szánalmas közéleti-politikai topic szintjére.

    Üdv!
  • jazzy
    #251
    Szvsz, ahogy olvasgattam regebben is tomcat es loydi huzasait, nem tartom elkepzelhetetlennek, hogy nem volt ott egy kis provokacio a ciganyok ellen.. en is futottam mar ossze cigany bandaval eszaka es ha meghuzod magad es probalod oket elkerulni azer nem olyan kicsi az esely arra, hogy bekenhagynak..
  • Broafka
    #250
    hát igen, szégyen a futás de hasznos :)
  • bens
    #249
    akkor most elárulom neked, h Szegeden a Zákány utcában lakok (nemtudom hallottál e már róla), ami kb olyan, mint pesten a 8ker. két kezemen nem tudnám megyszámolni hányszor vertek már össze cigányok. de ha egyszer is fegyvert vettem volna elő, már valszeg ezt nem írnám most le...
  • bigfoot
    #248
    lol:)
    látszik még nem voltál hasonló helyzetben,hogy egy cigánybanda akart tőled vmit,este úgy hogy egyedül vagy
    semmi esélyed sem lesz megbeszélni velük semmit,mert már azért összevernek mert magad elé nézel miközben elmész mellettük!!
  • bens
    #247
    figyusz, szted egy 15 fős feka hordával szemben az a jobb ha megpróbálsz haverkodni velük, megbeszélni, vagy az ha elkezdesz lövöldözni?
    én inkább az elsőt próbálnám meg.
  • Broafka
    #246
    csak felvetettem egy példát, lehet más megoldás is, nem tudom, szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetbe...
  • jazzy
    #245
    15 szolariumozott uriember ellen nem hinnem, hogy megoldas, hogy 1-nek nekimesz. Most gondolj mar bele, elokapta a gazpisztolyt es meglott parat, ettol nem ilyedtek meg, na most ha nekiront 1nek, akkor biztosan szanaszejjel szaladnak es egymast taposva probalnak menekulni, hat ez valoban realis. Ez megoldhato mondjuk 3 ember ellen, ha szerencsed van.. szvsz nem tudod elkepzelni, hogy 15 ember mind teged akar agyonverni, vagy ha nem teged, mert hudefutobajnok vagy, akkor a baratnodet..
  • GregSB
    #244
    1 vs 15... Lehetetlennek hangzik de mindenre van megoldás.



  • Broafka
    #243
    és micsoda bravúros cselek és trükköket láthattunk hölgyeim is uraim, Loydi a magányos hős látványos cselekkel és taktikai képességével legyőzte Lakatus-t
    félelmetes! :P
  • mrzed001
    #242
    Akkor nézzük az esélyeket
    - 15 ellenfél
    - mind >80 kg (nem csodálkoznék 1-2 110-120-ason sem)
    - 1 magányos harcos
    - 15 keménybűnöző ellen
    A balsAROKBAAAAAAN a könnyűsúlyú Loydi, a jobb sarOKBAAAAAN .... izé a ring jobbszÉLÉÉÉÉÉÉN a 15 tagú Lakatus galeEEERIIIIIIiiii
    Hölgyeim és Uraim!
    Igen komoly mecsnek nézünk elébe.
    Valyon melyik csapat jön ki győztesen a ringből ???
    Loydi a magányos harcos, vagy a Lakatus galeri ?
    A mecs alatt egy szabály van, hogy nincs szabály
    Tegyék meg tétjeiket, és már kezdetét is veszi a kÜÜÜÜZZZDDDEEEEELLLLEEEEEEEEEEMMM !!!
  • Broafka
    #241
    azért egy cigó nem pankrátor, lehet hogy kicsit megtorpant volna hogy úristen mit akar ez, megőrült?
    és nem feltétlen kell pont neki menni, elég ha csak az oldalát találod el és akkor kifordul, akár még elis esik...
  • mrzed001
    #240
    A gyerek van talán 70 kg. Láttad már pankrációban gondolom, amikor a kicsi nekifut a nagynak, az meg egyszerűen felkapja és földhözbassza.
    No valahogy így járt volna ő is
  • Broafka
    #239
    mindig van kiút!
    lehet hogy azt tettem volna hogy örjöngve az egyik fegyvertelen cigó felé rohantam volna azt mint valami pankrátor így nekirohantam volna, hogy csináljak magamnak szabad utat...
    vagy hasonlót...