477
Önvédelem
  • Szuperkaraj
    #318
    ezzel egyetértek
  • Zsoldos
    #317
    Engem az a hozzaallas zavar, hogyha az ember nem csupa szepet es jot mond roluk, a ma trendi szovegeket szajkozva, akkor maris gyulolkodo rasszistava protezsaljak.

    Problemak vannak, ez teny. Nem kell bemagyarazni, hogy nincsenek, azzal meg nem lesznek megoldva, epp ellenkezoleg. Es ennek az egvilagon semmi koze nincsen a borszinhez, meg a tobbi maszlaghoz, ez kulturalis kulonbseg.

    Kicsit vegletes meg kifacsart hasonlat, de ha egy kanibaltorzset fogadok be elfogadom a szokasait, egyek egymast nyugodtan. De ha elkezdik felfalni a szomszedomat, csaladtagjaimat, es mar rajtam is van par harapasnyom, had legyen legalabb annyi jogom, hogy ne kelljen kozben mosolyogni is.
  • laliking
    #316
    Akik nem szeretik őket, nyilván megvan rá az okuk. Akit már vertek meg pénzéért ruhájáért, eserleg csak heccből annak már van egy nyomós oka miértis ne szeresse őket.És általában azok védik őket akikkel még nem történt ilyen. Félreértés ne essék, nem vagyok fesiszta de tapaszatalataim szerint 10ből 9 agresszív.
  • bens
    #315
    "a 10% azt jelentené, hogy minden 10. roma bűnöző - ez baromság"

    ez valóban az, ugyanis igazából kb minden 10. becsületes.

    de sztem is hagyjuk ezt. Senkii te nyugodtan szeretsd őket. nem haragszunk érte. ezen felesleges vitatokzni mert mindenki tudja h mi az igazság. és sztem nem itt fogjuk meggyőzni egymást.
  • Zsoldos
    #314
    1: "Érdekesen csúsztatsz."
    :) Nem csusztattam. csak amolyan poen volt, lasd #310 2. bekezdes. Ez inkabb volt csusztatas amit epp most csinaltal (kiragadni egy reszt es felremagyarazni).

    Valos statisztikaba ha nagyon belemennenk nem biztos hogy teged igazolnanak. Pl bortonlakok kozott vegzett felmeresek szeirnt 50-60% kozotti a romak-roma szarmazasuak aranya (35% akik kifejezetten romaknak valljak magukat). Az eroszakos vagyonszerzo buntenyek, es a csoportos elkovetesek szama kiugroan magas aranyu. forras: romnet.hu . A statisztikakat el kell kesziteni, nem neked kell kitalalnod oket..

    2: "de a gyűlölet nem feltételes reflex.", "érvelek, te pedig a gyűlöleted akarod igazolni."
    En nem erzek gyuloletet. Szerintem soha nem is mondtam ilyet, meg csak hasonlot sem. Ne adj a szamba olyat amit nem mondtam. Te igy szoktal "ervelni"?

    3: A tuz csak egy hasonlat volt, ha mar a reflexek kerultek szoba. Szerintem ez csak szamodra nem volt nyilvanvalo.

    Szoval igy vitazik egy gondolkodo ember
  • Senkii
    #313
    Off
    Ez csak azt mutatja, hogy az emberek inkább általánosítanak, mint gondolkodnak.

    On
  • Szuperkaraj
    #312
    szerintem jó dolog hogy önvédelemből ott lyukadtunk ki hogy a cigányok bűnözők...szép folyamat, végülis azt mutatja hogy a cigányokkal szemben van szükség az önvédelemre ha jól szűröm le...de nem lehetne visszatérni inkább az ÁLTALÁNOS önvédelemre?
  • Senkii
    #311
    OFF
    :) Érdekesen csúsztatsz. A téged ért atrocitások számát ne vetítsd az országos szinten előforduló atrocitásokra.
    A romák nagyobb része épp úgy él, mint a magyarok nagy része - nem bűnözőként. Az arány nagyobb náluk, de szerintem még a 10%-ot sem éri el. Gondolj bele: a 10% azt jelentené, hogy minden 10. roma bűnöző - ez baromság.

    A feltételes reflex valóban nem állati, de a gyűlölet nem feltételes reflex. Az legfeljebb csak az óvatosság.
    A tűznek semmi köze egy népcsoport tagjaihoz.
    Meddő vita, mert érvelek, te pedig a gyűlöleted akarod igazolni. Egyszerűen másról szól a kettő. Értelmetlen.

    ON
  • Zsoldos
    #310
    Az attrocitasok 95% -a romak altal elkovetett, akik raadasul a tarsadalom egy kis reszet teszik ki... Eszerint a logika szerint sokkal tobb mint 95% :)

    Najo persze ez csak akkor lenne igaz, ha homogen lenne kozottuk a bunozesi rata, pedig nyilvanvalo, hogy a csecsemok es az oregasszonyok inaktivabbak ilyen teren. Ebbol viszont kovetkezik, hogy jo reszuk viszont nem sokat tetlenkedik.

    A felteteles reflexet meg nem neveznem allati szintnek. Nem felulemelkedsz, ha figyelmen kivul hagyod, hanem a biztonsagodat veszelyezteted szuksegtelenul. Pl egy atlag kisgyerek csak 1x nyul onkent a tuzbe, utana mar nem nagyon. Es ezert nem hivom allatnak, hanem megdicserem..
  • Senkii
    #309
    Mások pedig más népektől szenvednek el sérlmeket, mégsem jogos érte az egész népet megbélyegezni.
    Még, ha a veled történt atrocitások 95%-a romák által elkövetett is, az totál nem jelenti azt, hogy a romák 95%-a gazember.

    "feltételes reflex" - azért vagyunk emberek, hogy a reflexeken, az ösztönökön, az állati szinten felülemelkedjünk.
    "ovatos vagyok" - óvatosnak lenni vagy gyűlölni, az kettő.


    Boldog Karácsonyt!
    Béke!
  • Zsoldos
    #308
    "mert eleve a logika hibádzik"
    "Még akkor is, ha nagyobb a bűnözők aránya a romáknál."
    "férgek voltak, de nem azért verték meg mert romák, hanem mert szar emberek."

    En nem szeretem a "szar embereket". Mindenfele borszin meg tobbi suletlensegtol fuggetlenul. Az eddigi eletem/serelmeim soran a fent emlitett szar embereknek a 95%-a egy bizonyos nepcsoporthoz tartozott. Figyelembe veve, hogy a tarsadalom kis reszet alkotjak, ez eleg kiugro arany. Jogomban all, hogy emiatt ne szeressem oket(felteteles reflex) es az a logikus, ha ovatos vagyok veluk(eletoszton). Kinek a logikaja hibadzik?

    Boldog karacsonyt
  • peacyg
    #307
    Greg100: Sajnos Tolna megyében nem találok, de amik közel vannak:

    BAJA
    - Professor Panaca
    - Estagiárió Robocop
    http://www.bajanet.hu
    Kapcsolat:
    GYiA: 06 - 30 - 229 - 6018



    DUNAÚJVÁROS
    - Professor Panaca
    - Estagiárió Robocop
    Dózsa György Általános Iskola
    Szombat 15:00 - 17:00

    http://www.bajanet.hu
    Kapcsolat:
    GYiA: 06 - 30 - 229 - 6018
  • Greg100
    #306
    Tudja valaki, hogy hol lehet a capueira harcművészetet tanulni Tolna megyében?
  • bens
    #305
    sztem is befejezhetjük. nincs értelme tényekről vitatkozni...
  • Senkii
    #304
    Ez hihetetlen. Attól, hogy még több egyéni sérelmet soroltok fel még nem lesz igazatok, mert eleve a logika hibádzik.
    Én legalább ugyanennyi esetet ismerek/láttam/hallottam/megéltem, stb. a sajátjainkról(magyarok) is. Ettől még nem lesz minden magyar szemét. Az egyént kell nézni, nem az egész népet. Még akkor is, ha nagyobb a bűnözők aránya a romáknál.

    Akik a bátyád megverték férgek voltak, de nem azért verték meg mert romák, hanem mert szar emberek. Érted? Épp Így igaz ez bármely népre.
    Ha engem szétütne pár roma - kaptam már, de magyaroktól is - gyűlölném őket, de csak azokat, akik megvertek és nem az összeset. Mint, hogy nem utáljuk az összes magyart sem, ha esetleg elintéz pár magyar suhanc. De ez nyilván nem jelenti azt, hogy szÍvesen laknék a 8. kerületben, mert én sem vagyok hülye, tudom mi megy , de ott sem mindenki bűnöző.
    De fejezzük be a vitát, mert úgy sem jutunk dülőre.
  • bens
    #303
    bármely fullos stílus jó sztem utcára.
  • jazzy
    #302
    Erveltem/tunk mar eleget nem tepem tovabb a pofam, ha te jonak latod, cimboralj veluk :P
  • peacyg
    #301
    plussz az előbbiekhez sorolnám még a Krav Magát is
  • peacyg
    #300
    Láttam, hogy itt néhány szó esett az önvédelmi technikákról is. Szal leírnám a tapasztalataimat: Én kempozom, és szerintem nagyon hatékony utcára is, baromi jó önvédelem. Mindent tanít, ami kell (box, rúgások, könyök, térd, földharc, fejreütések, -rúgások). Szerintem ezen kívül még hatékony akár utcára is a thai-box, kick-box, box, kyokushikai karate. Sztem ezek azok a technikák, amikhez nem kell 5 év, hogy olyan alapszintre megtanuld, hogy az utcán egy átlagos helyzetben meg tudd magad védeni.
  • PrasCo
    #299
    Érv?
    12 000 fős városban élek. Ebből talán 500 kissebségi származású.
    A bűncselekmények több, mint felét (lopás, testi sértés) ők követik el. Érdekes arány, nem? De hát ne bántsam őket, szegény hátrányos helyzetűek... Bátyám szintén ők verték meg nyolc napon túlira. Miért? Szórakozásból! Pénzt vett fel automatánál, hátulról lerántották, mire pislantott volna, már négyen rúgták szét.
    De én előítéletes vagyok...
    Városkánkban egy néma roma is koldul. Szememmel láttam, hogy nyöszörög(sic) egy kis apróért egy nőnél. Az undorodva megy arrébb, erre elkiáltja magát: "Büdös kurva!"
    De nekem igazságtalan előítéleteim vannak.
    Az önkormányzattól négy komplett társasházat kaptak. Villanyt, vizet nem fizetnek, ablakok kitörve, stb., nem ecsetelem. A villanyt - miután nem ismerik a "térítés" szót, lekapcsolták. Még aznap ment fel a "náccsálád" az önkormányzathoz: estére volt villanyuk.
    Persze én igazságtalanul szórom a sarat a romákra.
    A boltban a szemem, és az eladó szeme láttára lopnak. Kaját legfeljebb zsemlét, fontosabb a cigi és a vodka. Nem mer nekik senki sem szólni, mert megtörtént már, hogy az azt is megbánta, hogy megszületett. Volt már, hogy a kiérkező mentőst kellett kórházba szállítani, a saját mentőkocsiján.
    De én egy rasszista vagyok, utálom a cigányokat, az összeset.
    Két roma ismerősöm is van. Velem egykorúak, 17 évesek. Csak az egyik lakik abban a városban, ahol én is, a másik egy szomszédos faluban. Együtt jártunk iskolába, beszélgettem vele, ismerem. Szemem láttára züllött le a srác. Nem volt pénze tankönyvekre? Dehogynem. Csak abból épp piát vett, így a tanerőnek kellet kifizetnie a könyvét, hisz mégsem mehetett könyv nélkül. Mára ugyanott tart, mint a többiek.
    Egyetlen egy romát vallok barátomnak és fordítva - ő a szomszéd településen lakó. Elfogadom, tolerálom, sőt emberileg nyugodtan tanulhatnék tőle egyet-s-mást. Pedig ő is kissebbség! Nem fura? Ráadásul ez egy kicsi város, még azt sem lehet mondani, hogy nem ismerem őket. Hogyne ismerném? Az ablakunk alatt gyújtják fel a kukát részegen, a tűzben látni az arcukat. A főtéren a két szélről ordítanak egymásnak, szidják egymás anyját - nem nehéz odafigyelni az arcukra.
    De én rasszista vagyok.
    Hát, ha így állunk... ám legyek.

    És elnézést az offért. Köszöntem a büntetőpontot. :P
  • bens
    #298
    nézd, én minden embernek megadom a tiszteletet. pl ha 1 feka lejön hozzám edzeni, nem szoktam kirúgni csak azért, mert az. tehát (rossz élményeim ellenére) nem útálom a cigókat.
    de kérlek ne tedd magad nevetségessé azzal, h azt állítod h nincs velük semmi baj, csak úgy kitaláltuk az egyészet h legyen kit gyűlölni. ez annyira nonszensz. nézzél már be 1 cigányputriba néhanapján... tisztelet a kivételnek, ami sajnos ritka mint a fehérholló.
  • Senkii
    #297
    És ezt érvnek szántad????? :DDDDD
    Mert egyetlen épkézláb érv nem volt még véleményetek igazolására.
    A sérelmek, a gyűlölet, sem a légbőlkapott 90-10% nem érv. Ezt a statisztikát mikor csináltad? De a többségi vélemény még nem garancia semmire.
    Emlékszel: egyél szart, többmilliárd légy nem tévedhet! :))

    Magatoknak is ellentmondtok.

    Na, léptem pupákok.
  • jazzy
    #296
    Mellesleg hiaba teped a szad az eloitelet megmarad, rajtad kivul kb az emberek 10%-a vallja ezt. a 90% pedig az ellenkezojet, nagyon helyesen.
  • Senkii
    #295
    Te beteg vagy. Piti sérelmeidet általánosÍtod.

    Ha cigány lennék simán felvállalnám, mert az pont annyira "szégyelni való", mint magyarnak lenni. Szar embernek viszont szégyen lenni, de erről neked személyes tapasztalataid lehetnek... :)

    MVP:
    Ha egy magyar küld Így el, akkor minden magyarról meg lenne a véleményed?
    Legyél már következetes legalább abban, amit gondolsz.
  • bens
    #294
    a cigók nem a rasszisták miatt nem tudnak beilleszkedni, hanem azért mert 99%-ban aljas népség. miért, szted a négerek, ...külföldiek miért tudnak beilleszkedni? vá, nem is idegelem magam...
  • MVP
    #293
    Hát nemtom ez a rassz dolog meg hogy az ilyen emberek miatt nem tudnak beilleszkedni a c-k. Nekem személyszerint semmi bajon sincs velük csak ha már olyat csinálnak hogy meglegyen az okom rá hogy mit goldoljak. Nem egyszer volt hogy odamentem egy kedves, nem szúrósan néző :) cigihez hogy megkérdezzem mennyi az idő. Erre persze elkezdett káromkodni hogy mitbámulom, meg hogyjövök én ahoz hogy hozzászóljak. Ez a dolgot olyan egyszerüen megoldtam hogy vettem egy órát :D
    De ezekkel ellentétben nekem is van pár olyan barátom aki nem teljesen magyar, mégis teljesen tisztességes életet élnek, nem kötekszenek.
  • bens
    #292
    és milyen furcsa egybeesés : DD
  • Senkii
    #291
    Újpesten lakom, úgyhogy elhiheted volt dolgom romával, sőt szomszédom is volt és van is. Neincs velük több gond, mint a többi lakóval, sőt.
    Anyud támadóját, ha megvered maximálisan igazad van...de nem azért fogod megverni, mert roma, hanem mert bántotta anyud.Nem mindegy.
  • bens
    #290
    nekem mindhárom szomszédban fekák laktak, úgy 6-7 éve. szerencsére már kilakoltatták őket, mert szétb@szták az egész környéket. vízdíjjat nem volt kedvük fizetni, így gyakran megesett, hogy a kapunk elé sz@rtak, meg ilyenek. kiskoromban 3 biciklit, meg egy karórát szedtek el tőlem, és úgy 10szer vertek össze. hát, nem tudom. szerintem érthető, ha kerülöm a társaságukat, és erre intek mindenkit.
  • Zsoldos
    #289
    En elitelem a rasszizmust, bar ennek az egeszhez koze sincs hozza. Semmi koze a rasszhoz, borszinhez miegymashoz. Nevezzuk kulturalis kulonbsegnek. Egesz mas mentalitast kepviselnek. Tudod 2x vertek ossze ciganyok, egyszer 8 napon tul gyogyulos. Az elsonel 14 eves voltam. Sajnos vannak a kornyeken is, es fenyegetik a csaladomat. Az anyamat a hazunktol 10 meterre verte ossze az egyik fenyes nappal. Had ne mondjam mit tennek vele, ha a kezem koze kerulne (micsoda agressziv tarsadalomellenes allat vagyok, ugye..?)

    Altalanossagban csak annyit tudok mondani, hogy kb 10x ovatosabb vagyok, ha a kozelben latom oket. Vajon miert? Ezert mar rasszista vagyok? Az tud errol a temarol konnyen beszelni, akinek nincsen dolga veluk. Sok embert ismerek, akik budai puccos kornyeken laknak, latjak a hireket, olvassak, hogy megkulonboztetes van, rasszizmus, ez milyen rossz es ezutan gyorsan megnyugodnak, hogy ok nem ilyenek. Nekik oszinten es tiszta szivbol kivanok egy roma szomszedsagot. Nem ironizalok, nem rosszindulatbol mondom, ugyebar kedves bekes emberek lesznek valoszinuleg, hiszen csak a rasszizmus miatt van rossz hiruk..
  • bens
    #288
    és milyen furcsa összefüggés, h pont az önvédelem-topicban tárgyaljuk a fekákat...
  • haxoror
    #287
    "szerinted én azért nem vagyok magyar, mert nem gyűlölöm cigányokat. Siralmas."

    Nem, nem azért gondolom

    "A média tele van ilyen-olyan roma problémákkal. Miért? Mert a birkáknak ez eladható. Ha arról beszélnek, hogy a magyar gipsz jakab megint leszúrta a feleségét, xy pedig agyonverte a lányát, akkor miért nem mondod, hogy de egy fos nép a miénk, he? Nem vagy következetes, ezért nulla minden amit mondasz, a saját logikád kitekerd, vizet prédikálsz, bort iszol."

    LOL beszarás ezt a dumát :DDD
    Ja hogy a csillag börtön lakóinak 80%+ nem cigány á dehogy :DD
    Jézusom kapj már az agyadhoz mindannyian itt élünk, ezt a dumát max egy amcsi turistának tudnád beadni de az is csak addig hinné el amíg nem találkozik pár C kategóriással :D

    "Pont azokon a helyeken él túlnyomó többségük , ahol még a magyarnak sem nagyon jut munka, nemhogy romának. Ahol az iskolai oktatás silány, ahol ebből fakadóan a szülők szociálisan elmaradottak, stb."

    Például Budapest? ;)

    Ők az EGYETLEN kisebbség akik képtelenek beilleszkedni szal ez az utáljuk őket és ezért nem érnek el semmit meg nem kapnak lehetőséget szöveg nevetséges :)
  • jazzy
    #286
    Azt mondtad, egyenjoguak a magyarokkal. Ha egyenjoguak a magyarokkal, akkor ugyanannyi eselye van elvegezni a foiskolat mint a magyarnak. Ugyanannyi eselye van elvegezni, megsem vegzi el. Ez nem ordogi kor.
  • bens
    #285
    öcsém, nem hiszem el, h ennyi szemétkedés meg balhé után még van aki védi őket... a magyarországi németeket, meg olaszokat...miért nem szidjuk??
  • Senkii
    #284
    Nem tudom, hol lehet.
    Valszeg nem sokuk, de semmi jelentősége sincs. Ettől még nem lesz jogos a rasszizmus.
    Ha Te is utána járnál, tudnád, hogy ennek nem (csak) ők az okai, épp tegnap volt róla szó a Mindentudás Egyetemében. Pont azokon a helyeken él túlnyomó többségük , ahol még a magyarnak sem nagyon jut munka, nemhogy romának. Ahol az iskolai oktatás silány, ahol ebből fakadóan a szülők szociálisan elmaradottak, stb.
    Ez egy ördögi kör, amiből nincs kiszállás... csak ha megszüntetjük a gyűlölködést és valódi - nem segélyek és egyéb konc - segÍtséget nyújtunk fordulhatnak jobbra a dolgok. Azt, hogy mik lennének ezek, meg ne kérdezd, mert azt nálam sokkal okosabb emberek sem tudják, ill. nincsenek lehetőségeik megvalósÍtani. De az államnak nem érdeke, hogy teljesen megszüntesse a problémákat.

    Na, örömötökre befejezem ezt a parttalan vitát.
    Üdv!
  • Broafka
    #283
    inkább azt keressük meg hogy a romák hány %-a végzett általánost :D
  • jazzy
    #282
    Megkeresned, hogy a romak hany szazaleka vegzett foiskolat?
  • Senkii
    #281
    Itthon vagyok.

    Gyönyörűen csúsztatsz és mellébeszélsz.
    Nem azzal van baj, hogy magyar akarsz lenni /miért, tán nem vagy az? :)) /, hanem azzal, hogy szerinted én azért nem vagyok magyar, mert nem gyűlölöm cigányokat. Siralmas. Bizony a Mátyás király által betelepÍtett romák is keményen dolgoztak, épp annyi joguk van itt lenni, mint neked.
    Amit Írsz, abban részben igazad van, de az egész nevetségessé válik a cigányellenesség miatt.
    Ha a görög, örmény kisebbségből vki bűnözik - mint ahogy tutira Így van - attól még nem lesz minden görög, örmény szemétláda. Érteni magyar?
    Egy népre nem lehet általánosÍtani, csak a primkóknak, akik a személyes - vagy még csak nem is személyes - kis sérelmeiktől vezérelve fröcsögnek.
    A média tele van ilyen-olyan roma problémákkal. Miért? Mert a birkáknak ez eladható. Ha arról beszélnek, hogy a magyar gipsz jakab megint leszúrta a feleségét, xy pedig agyonverte a lányát, akkor miért nem mondod, hogy de egy fos nép a miénk, he? Nem vagy következetes, ezért nulla minden amit mondasz, a saját logikád kitekerd, vizet prédikálsz, bort iszol.
    Itt egy tudatosan, okosan gerjesztett folyamatról van szó, aminek sokan bedőlnek. AmÍg van bűnbak, van kit gyűlölni, pitiáner indulatokat vkin - okkal, ok nélkül - kitölteni, addig "fölfelé" nem érdeklődik, nem zavarog az ember. Cirkuszt, kenyeret a népnek. Ha nektek ez elég... Lelked rajta.
  • haxoror
    #280
    Ez az én hazám.
    Hogy miért? Egyrészt mert az én őseim güriztek itt hogy mocsár helyett termőföld legyen (családfa, tudod vannak emberek akik tényleg tudják hogy kik voltak az őseik :) és bármennyire is meglepő azért dolgoztak hogy nekik és az utódaiknak, például nekem jobb legyen az élete.

    Rajtad kívül eddig senki sem beszélt itt a fajelméletről, a magyarság nem a géneken múlik hanem a kultúrán, ha valaki úgy él mint egy magyar az már elég ahhoz hogy megbecsült tagja legyen a társadalomnak pl a görög és örmény kissebségek akikről nem is hallani mivel nincs velük semmi baj integrálódtak, nem lógnak ki hanem nyugisan élnek és dolgoznak ezért örömmel látottak az országban mindenhol.
    Az ország millió ok miatt tart ott ahol most van de ha szerinted ezek közül a legjelentősebb az hogy egy magyar magyar akar lenni Magyarországon...

    Ha nem érzed itt jól magad és zavar hogy ennyi hülye magyar vesz körül akkor nyugodtan költözz haza :)
  • Senkii
    #279
    Remélem nem ilyen rossz az arány.
    De azért, mert sokan mondanak vmit, attól az még nem lesz se igaz, se jogos, se igazságos. Ismered a légy és a szar esetét? (Ez most nem rád vonatkozik):

    "Egyél szart! Ennyi légy nem tévedhet."