755
mai fiatalok...
  • MoSFeT
    #515
    Az önmegvalósítás pedig igen is fontos, mert a világnak nem még egy Mohammedre, vagy Jézusra, Tiestóra, Edisonra, Teslára, Szent-Györgyi Albertre, egyéb formákba öntött/kényszerített emberekre van szüksége, hanem arra az emberre akit a világra hoz. És kell az, hogy akit a világra hozott önmaga legyen.

    Csek sajnos ezt az önmegvalósítás témát páran félre értik.
  • MoSFeT
    #514
    Egy kicsit tekints vissza az emberiség történetébe és nézd végig, hogy eddig mennyire voltak jelen az emberi értékek. Ugye, pont mint amennyire ma. A különbség csak az, hogy technikailag fejlettebbek lettünk.

    Úgyhogy a liberális ideológiából most nem lesz bűnbak.

    A probléma az emberek egyéni gondolkodásában van - pontosabban a nemgondolkodásában.
  • Rundstedt17
    #513
    Emberi értékek kezdenek eltüni a világból.És miért?A liberális ideológia miatt.Mert mit mond?"Szabad vagy azt csinálsz amit akarsz,nem számít semmi csak az hogy neked jó legyen,önmegvalósítás stb!".Következmény?A gyermek vállalási kedv megcsapanása,erkölcsi válság,az emberek nem törödömsége...Beszélhetnék még erről...De a lényeg az erkölcsi válság...
  • MoSFeT
    #512
    Emberi értékek... az Evangéliumokban erről sok szó esik. Talán azt tanácsos többször elolvasni, kijegyzetelni, átgondolni...

    Az emberi értékek vagy állatiasságok pedig egy adott ember mindenkori életrendjében, viselkedésében, cselekedeteiben de legfőképpen a gondolataiban mutatkoznak meg. - szerintem
  • Wescone
    #511
    Mit nevezel "emberi értéknek"? És szerinted az "emberi értékek" hol/miben nyilvánulnak, mutatkoznak meg manapság?
  • MoSFeT
    #510
    Semmi értelme a külsőségek okolásának.

    A különböző rendszerek és törvényi szabályozások stb nem fogják az embereket megváltoztatni. Pistike talán nem fogj ellenségét, aki egyben szomszédja is leszúrni, mert fél az életfogytig tartó börtöntől.
    De odáig már nem jut el, hogy emberi értékek miatt nem kéne ölni...
    És ezt nem lehet a tömegekbe nevelni.


    A nagy szabadosságban az most a jó, hogy előbb utóbb kénytelen lesz mindenki a saját kárán tanulni. Bizonyos cselekedetek, bizonyos gyümölcsöket hoznak majd... nem biztos hogy a következő 1-2 évben. Lehet majd csak 10-20-30 év múlva - csak visszaút nem lesz már.
  • campy
    #509
    ...
  • Wescone
    #508
    Fején találtad a szöget, úgy van ahogy mondod.
  • Rundstedt17
    #507
    Liberális fertő ideológia....
  • Wescone
    #506
    :)
    Fő a szerénység Campy! Fő a szerénység...
  • Strami11
    #505
    de jo.. aszittem en vagyok hulye, es a tobbi normalis de ezekszerint nem :)))
  • Wescone
    #504
    Elnézést a korábbi kemény szavakért!
    Nagyon felbosszantott ez az önjelölt "felnött".
  • campy
    #503
    igen! nyilván nem vagyok öntelt nagyarcú de a magas homlokom miatt óriási intelligenciám van ami kevés embernek van! ugyanakor rohadtul nem értek dolgokat mert még nagyon gyerek felfogásom van!... de azért a dolgokat a értelmes dolgokat én látom! csak szóval.... áhhh nem tudok mit mondani!:D
  • Wescone
    #502
    Ne háborogj Campy, nincs értelme...
    Sokan fel sem fogják miröl beszélsz, annyira másként látják a világot.
  • Wescone
    #501
    Azonkivül csak impotens barmok fenyegetöznek állandóan birosággal meg pereskedéssel, azok akik képtelenek önmaguk megoldani az esetleges problémákat.
    Hát felnött az ilyen?
  • campy
    #500
    én ezért nem járok szórakozni mert semmi kedvem az idegen emberek pofáját az alkoholban meg drogban gazdag bulikban látni! + a cigizősök! van még egy dolog amin fel vok háborodva.. "Tolerancia" talán ez a legfontosabb ami hiányzik Mo-ról! "ha egy gyerek nem szeret valamit csinálni a másik miért neveti ki?" az erősebbek miért bántják a gyengébbeket?...
  • campy
    #499
    neked is igazad van ugyanez a véleményem egy másik topikban megírtam ill.. lehet h itt h a rendszerváltás az oka mindennek! nem csak én látom így... anyám foglalkozott velem tehát elég értelmesnek tartom magam van önkritikám meg minden, (erkölcs) ez hiányzik a mai emberekből! sajnos azt veszem észre h egymást nem tiszteljük, mindenki pofátlan, önző, irigy! kezd elegem lenni az emberekből!
  • Wescone
    #498
    Na,na!
    "Kissé" durvának találom a hangnemet!
    Pont az ilyen ostoba, alpári "felnöttek" miatt olyan a mai fiatalság amilyen.
    Méghogy felnött...
    A fiataloknak is jogában áll véleményt nyilvánítani, amúgy idősebbek is vannak itt nemcsak 10-en és 20-on évesek.
  • campy
    #497
    nem mondasz rosszat! én az idősebbektől féltem kisebb koromban:) de a mostani vagyis a mi korosztályunk a 17 éves kor ( ennyi vagyok én is):) nem lehet 2 szót normálisan váltani! velem viszont bármikor bármit meglehet beszélni...:) megértő vagyok
  • Wescone
    #496
    Hello mindenki!
    Ne gondolkodj ezen mert soha nem fogsz találni rá választ. A mai fiatalok nagyon felületesek és szétszórtak. Egyébként ezt a jelenséget már az idősebb korosztálynál is észrevettem.
    Ez a rohanó, önző világunk átka...
  • Strami11
    #495
    szerintem tenyleg eleg erdekesek a mai fiatalaok (hulyek) egyszeruen nem lehet veluk normalis emberi dologrol beszelni, en is igy veszem eszre... (csak en egy 6-7 evvel lejjebb :P)egyebkent errol szerintem leginkabb a szulok tehetnek. (es most amit mondassz az ugye eppenhogy a rendszer valtas elott tortent) es en szerintem Magyarorszag azota nagyon megvaltozott (rossz ertelemben, es itt most nem az en nem letezo tapasztalataimra gondolok, hanem amiket tudok a rendszerrol.) mert sokmindenben tenyleg gyulolni valok a szocik, meg az egesz volt rendszer... De en inkabb eltem volna ott ahol van valami osszetart egy orszagot, es REND van, nem ugy, mint most... Es ez szerintem elegge kihatott az emberekre a rendszervaltas utan, szabadon csinalhattak akarmit... Es en szerintem sok szulo (aki akkor mondjuk volt 24-30 eves, eppen hogy kolok szuletett) inkabb a sajat ujdonsult szabadsagaval foglalkozott, minthogy a gyerek nevelessel is... a mai magyar kolkoknek hihetetlenul, de olyan szinten van beszukult latokore a dolgokra, hogy az hihetetlen... Irorszagba koltoztunk 1 eve... itt kicsit mas...
    Aztan neharagudjatok, hogyha hulyeseget irtam, de szerintem ennek is koze van a dolgokhoz...
  • The Garrett
    #494
    hmm eloszor sajat topikot akartam nyitni ennek, de aztan rátaláltam erre, ha nagyon off akkor töröljétek majd:

    Wall of text incoming:

    Mi a véleményetek arról, hogy két ’fiatal’ hány éves korhatáron belül „érti meg” egymást? Most nem fiú-lány / párkapcsolatokra gondolok, hanem egy általános mindennapi beszélgetés, ismerettség , munkatárs stb szintjén.

    Amiért érdekel:
    Mikor én még kisgyerek voltam… :D (nem volt olyan régen) állandóan 4-5 évvel idősebbek vettek körül, szomszédok közt, játszótéren focizás közben meg ilyenek. Az a korosztály akivel így együtt nőttem most kb 24-28 körüli életkorban van ( meg persze a saját korom beli 20-21-22 evesek), és még mindig teljesen jól megértjük egymást, bármiről el tudunk beszélgetni. Nem csak olyanokkal akiket már évek óta ismerek, hanem bárhol új arcokkal is.

    Viszont magamon látom, hogy ez fordítva már nem működik. Most kezdtem új Főiskolát első éven, és meglepődve tapasztaltam hogy az évfolyamtársak egy részével egyszerűen olyan szinten elbeszélünk egymás mellett, hogy néha nem tudom, hogy most magyarul beszélnek –e hozzám vagy valami másik bolygóról jöttek ( vagy jöttem :P ). Elég furi ezt írásban magyarázni, de olyasmi szituációt képzelj el, hogy a veled szemben ülő mond neked valamit, és látja rajtad hogy nem igazán jut el a tudatodig. Te pedig válaszolsz rá valamit, de ugyanez a helyzet odaát is. :D
    a baráti társaságban ugyanez van: Általában minden ismerősöm eléggé fenntartásokkal kezel mindenkit a 17-8 korosztályból , tehát nem hiszem hogy csak velem lenne a hiba. :D

    Gondolkodtam rajta ez mitől van, de nem tudok rá magamnak sem elfogadható választ adni. A 4 évvel „alattam” lévő, mai ~17-18 korosztály ennyire más szellemben nőtt volna fel, vagy csak tulbonyolitom az egeszet? :P
  • Timbo
    #493
    De eléggé idevág :) A mai fiatalok :) Kortársaim pff. :)
  • PyRex
    #492
    ez nem büntitopic :)
  • Timbo
    #491
    Szánalom..
  • boyscout
    #490
    omg!44 :Cc
  • STurmGewehr
    #489
    hát igen a többségük pöcs:S
  • Strami11
    #488
    En ezt nem fiatalsagnak, hanem kolyoksegnek mondanam... :D Mert egy emberi eloleny... na jo ebbe most nem megyek bele :D igaz en se vagyok sokkal idosebb sot :P nah mind1, velemenyem meg van a kortarsaimrol :) (tobbsegerol, sajnos a tobbsege...)
  • campy
    #487
    gondoljatok pl az ok nélküli tüntetésre! pff. Öszödi beszéd és még ezért ők akarnak munkaszüneti napot na elég volt! az a pár ezer fiatal annyira unatkozik h azt se tudják mit akarnak:S
  • campy
    #486
    teljesen igaz amiket "bld" mond!... óó azok az 50-es évek:D vagy még a 70-es 80-as évek is jók voltak! MO-on a rendszerváltás óta ment tönkre a fiatalság!
  • campy
    #485
    ááááá:D pfff:S
  • PyRex
    #484
    neked lesz gyereked? :PPPPPPPPPPPPPPPPPPP
  • PeeVee
    #483
    Sokra mész egy büntetőperrel... na de te tudod!! Remélem nem lesz rá szükséged!
  • Timbo
    #482
    ŐK a mai fiatalok..
  • Mike
    #481
    másik szánalmas csoport, akik "majd én megnevellek ha apád-anyád nem tudott" önjelölt nevelőtisztek, akik ugye nem riadnak vissza a testi fenyítéstől, főleg ha gyengébbet kell verni

    tudjátok, a megemlített bizt.ör azért nem verexik, mert nincs rá szüksége, meg talán nem verte az apja kicskorában

    egyébként most megmondom, hogy ha vmelyik balfasz csak egy ujjal hozzáér leendő gyerekemhez (mégha a gyerekem is volt a hülye) olyan büntetőpert akasztok a nyakába hogy vért fog pisálni (és lehet mondani, hö ez is csak nagyzol, de megnyugtatok mindenkit, nem)
  • Mike
    #480
    milyen topik már ez, a lélekben aggastyánok összegyűltek maifiatalozni, lol
    a legviccesebb amikor mindezt 18-20 éves kis szarosok csinálják, akik azt hiszik magukról, hogy ők már fölnöttek
  • The Protector
    #479
    20-36 éves balfasz gyerekeek fűzik a 15éves csajokat.Na ne.ijen nincs.0 a társaság.
  • PeeVee
    #478
    :))) Meg discóba 13-14 évesen (150 cm, akkora melle van mint álllat) ... baz tuti megdugták már .... 13-14 éves csaj pffff be se engedném!! És a 20éves strici, dealer stb szánalomarcok ott fogják a seggét meg puszi-puszi gyere dugni... pfff :D Ja és a most 17 éves nővére viszi be a "jóba"...
  • wordsworth
    #477
    Hmm kedves kis téma :)
    De amúgy azt vettem észre, hogy soknak csak addig nagy a szája, míg nem kell csinálni valamit :) Ergo értem ezt a leánykákra akik alig ütik meg a 16koros lécet, és csodálkozik ha meg akarom huzni x óra után, amikor többet mutat, mint takar a ruha...
    A legjobb az első-beivós, részleg.. egyik már csapott képen persze véletlenül, de annyit mondhatok engem is kivágtak a szórakozóhelyről, de kettőnk közül én tudtam menni a gyerek nem :)
    Eszem megáll ilyeneken.. Nemtudom, én annó ilyenekre nem gondoltam, hogy most igyam le magam, dohányozzak, vagy betépjek, ekizzk, mer ugy a jó, Mondjuk már meg sem lepődöm.. 14 évesen szűz még valaki? wááá ciki dugjuk meg gyorsan..
    Igazából ölném mindet, csak az a baj, hogy még csak hozzájuk sem lehet érni... Mert akkor te szívod a nagyobbik végét a dolgoknak...
    Persze van kivétel, de ez sajnos kevés..
  • horgas
    #476
    És még össze is fognak ellenünk és meg is vernek, úgy mint valamelyik suliban megverték a tanárt....