755
mai fiatalok...
  • Wescone
    #555
    Amúgy az említett esettel kapcsolatosan; attol, hogy nem vettél részt benne még nem lettél "felőtt". Viszont ha leállítod őket, vagy legalább megpróbálod... az már egy lépés lett volna a felnőtté érés útján.
  • Wescone
    #554
    Látod Campy, igy gondolkodik egy felnött.
  • Ben C
    #553
    az a baj hogy nincs kivel megosztanod ezeket a hülyeségeket , aki helyretenne, és így benned egyre inkább duzzadnak ezek az abberált gondolatok..
    Mellesleg én a korod inkább 15 körülre tippelném.
  • MoSFeT
    #552
    Helyesbítés:

    "Csak ezért mert ajánlani dolgot, de ha nem, hát nem..." >>> Csak ezért mertem ajánlani dolgot, de ha nem, hát nem...
  • MoSFeT
    #551
    >>>„ÉS HAGYD már azt a KIBASZOTT táncot ha szereted csináld! mivel én nem foglalkozom vele, ezért én nem akarom!”<<<

    Ameddig el nem kezdtem vele foglalkozni, addig én sem foglalkoztam vele ;)
    És azért kezdtem el vele foglalkozni, mert én eléggé gátlásos és önbizalom hiányos voltam, főleg a női nem jelenlétében, s úgy gondoltam, hogy a tánc során nem tud kitérni az ember a helyzet elől. A férfinak kezdeményezni, vezetnie kell az egész tánc során, s a nőnek pedig meg kell tanulni hagyni magát vezetni... És sikerült legyőznöm magam. És ennek igazán örülök ;) Láttam azt is, hogy mennyien adták fel azért mert az első óra alatt nem tudták elsajátítani a lépéseket stb és jó érzéssel töltött el, hogy sikerült végig csinálnom, s rengeteg új baráttal lettem gazdagabb. Csak ezért mert ajánlani dolgot, de ha nem, hát nem...


    >>>„Ha lesz Szombat esti láz 3 TV-N KERESZTÜL megnézem ÉS FELVESZEM NEKED VIDEÓRA”<<<
    Köszönöm, de ha ennyire elutasító vagy a táncot illetően, miattam ne kínozd vele magad, másrészt inkább megyek el személyesen versenyekre, mert sokkal több élményt nyújt a helyszínen élőben, mint a TV képcsövén.

    >>>”hogyan irányitsam az életem ha szinte sosem voltak önálló döntéseim”<<<
    Járni is úgy tanultál meg, hogy korábban soha sem tudtál járni. Sőt beszélni is így tanultál meg. Sőt írni is... sőt... ;)

    >>>”én már menthetetlen vagyok”<<<
    Ebben az esetben nos, ha valóban így gondolod: there is nothing to do – nincs mit tenni. S az eszedet sincs értelme itt játszani...

    De azért az tudd, hogy a hajó kapitánya TE vagy. S rajtad áll, hogy megfogod a kormánykeret, vagy sem. Ha nem, hát nem. Amit elvetsz, később azt arathatod le.


    >>>”de azért van olyan gondolkodásom mint egy felnőttnek csak azt itt nem mutattam ki „<<<
    Az kizárt dolog. A felnőtt emberre jellemző, hogy tudja, hogy ő saját maga kicsoda, tudja mit szeretne elérni az életben, tudja hová tart, életéért 100%-os felelősséget vállal, folyamatosan azon gondolkodik, hogyan lehet sikeres mind magánéletében, mind munkájában, a felmerülő problémákat a lehető legtökéletesebb módon igyekszik megoldani stb... És ez a gondolkodás durván nulla százalékban van jelen a te gondolkodásodban.

    És nem a felnőtt blabla a lényeg, hanem a felnőtt életforma, viselkedés...


    >>>”az persze nem gyerekes h a volt osztálytársaim a Cottont odaadták a templomból kijövő néninek persze az nem! amiben persze nem voltam benne pont azért mert gyerekes!”<<<

    Ez megint csak maszkolás és bújócskázás.
    Azért nem vettél részt a mutatványban mert:

    - nulla önbizalmad van
    - tele vagy gátlásokkal
    - tele lett a pelus
    - az osztályodban nincsenek barátaid, társaságod – ki vagy közösítve(?)

    >>>"de jo neked volt bnőd!"<<<
    Az ilyen megszólálosakk leleplezed mag, skiderül, hogy vannak érzéseid stb... Ugye, még hogy nem érzel semmit.

    Felém is már mindenféle érzéseket táplálsz...


    >>>”MOSFET! hagyjuk...Nem kapom fel a vizet emiatt! „<<<
    Annál jobban mint amennyire eddig felkaptad?


    "Az alaptétel az, hogy a pácban mindenki benne van. Ennek következménye az a felháborító paradoxon, hogy valaki magát minél inkább kintlevőnek tünteti fel, annál mélyebben benne van, s ezért valaki minél kevélyebb, és minél jobban henceg és minél pökhendibb, és orrát minél jobban felhúzza, annál komikusabb, végül is minél emberfölöttibbnek akar feltűnni, annál nevetségesebb. Éppen ezért nincs mulatságosabb magatartás, mint a pátosz. Ez, mondom, az első alaptétel."
    /Hamvas Béla: Karnevál - részlet/
  • campy
    #550
    de jo neked volt bnőd! pedig kb egy húron pendülünk:):D! hogy csináltad?:D Wescone: hát azért a véleményemre elég furcsa dolgokat mondott MOSFET! hagyjuk...Nem kapom fel a vizet emiatt!
  • Rundstedt17
    #549
    Nincs gond:).Én se érzek soha semmit és ez jó:))).Például vagy 2 napja elhagyott a barinőm akivel 2 évig voltam együtt egyáltalán nem érdekel nem fáj.Nincs se negatív se pozítiv érzelem ez jó:).Próbáltam már keresni valamit ami meghat de nem sikerült:/.
  • Wescone
    #548
    Moderáld magad Campy! Mosfet nem az ellenséged.
  • bens
    #547
  • campy
    #546
    nem úgy értettem h egyéniség vagyok ahogy te gondolod, hanem ugy h más vok mint a többiek! nem úgy cselekszem, gondolkodom! az persze nem gyerekes h a volt osztálytársaim a Cottont odaadták a templomból kijövő néninek persze az nem! amiben persze nem voltam benne pont azért mert gyerekes! heh de én még gyerek vagok mi? juuujjj csak mondtam
  • campy
    #545
    arról nem is beszélve, hogyan irányitsam az életem ha szinte sosem voltak önálló döntéseim? el voltam kényesztetve itt is gond van, szóva áhh hagyjuk nem nekem kell segitség hanem akik írnak utánam azoknak segitsetek én már menthetetlen vagyok! Wescone: igen gyerek vagyok 17 éves nem is érzem magam abszolút felnőttnek!:D talán nem is leszek soha felnőtt, de azért van olyan gondolkodásom mint egy felnőttnek csak azt itt nem mutattam ki:!!!
  • campy
    #544
    abban iagazd van h gátlásos vagyok, mert az a nagy társaságban félelem érzetem van ezért nincs annyi haver! csak 1-2 osztálytárs! de azért kikérem magamnak, annyira te nem vagy okos h ilyeneket állíts rólam MOSFET ilyen dolgokat mondj rólam szóval! ez nekem nem segitség!csak rosszab lesz...ÉS HAGYD már azt a KIBASZOTT táncot ha szereted csináld! mivel én nem foglalkozom vele, ezért én nem akarom! tudod mit Ha lesz Szombat esti láz 3 TV-N KERESZTÜL megnézem ÉS FELVESZEM NEKED VIDEÓRA:D:D:D:D menj innen...
  • MoSFeT
    #543
    Óhh Campy, te nem egy egyéniség vagy, hanem egy végtelenül gátlásos lelki roncs – elnézést a szókimondásért.

    Anno én is ugyan abban a korban mint te, ugyan abban voltam benne mint te. De mára már (22 vagyok) nagyrészt sikerült a sok szellemi hulladékot leráznom magamról, s a saját kezembe vennem a sorsom alakítását.

    A-Z-ig próbálkoztam tenyérjóslással, asztrológiával, kártya vetéssel, imádkozással stb, hátha a csillagok kihúznak a szarból, ha meg nem akkor úgyis az lesz mint ami ők akarnak – átkozott Szaturnusz mindig betesz. Mindezzel csak annyit tettem, hogy elengedtem a sorsom kormányát és össze vissza imbolyogtam...

    Miután a végére jártam az ilyen ezoterikus sors feltérképező rendszerek működési elvének, rájöttem arra, hogy mindezek csak addig működnek, amíg az ember a saját kezébe nem veszi a sorsát.

    Isten sem ad az embernek svédasztalt, csak erőt ahhoz, hogy a svédasztalt előteremtse magának.

    Neked is ezt ajánlom. Vállalj felelősséget az életedért, vedd a kezedbe, tervezd meg! Vedd kezedbe a kormányt, és kormányozz a kívánt cél felé.

    A te életedet, nem a panel, nem a rossz anyagi körülmények stb. határozzák meg, hanem te magad. Te döntesz -, hogy bekapcsolod a tévét és valami hulladékot nézel, vagy veszel egy értelmes könyvet ami segít megtalálnod az UTAD. Vagy tovább keresed a kifogásokat, s bohóckodsz itten, miközben másokra irigykedsz, s átkozod az egész világot, hogy te vagy az egész teremtés első számú örök vesztes... Hidd el sem Isten, sem a bolygók, sem a csillagok nem lelik perverz örömüket a szenvedésedben.


    Tánc.

    Önmagadban táncolni... Barátom, az emberek a TÁRSAS táncokat nem önmagukban, hanem TÁRSAKKAL szokták táncolni. Egy férfi egy nővel, s egy nő egy férfival.
    És hidd el, a TÁRSAStáncnál jobb gyógyszer nincs a betegségedre.

    És minél több ellenérzést vált ki benned ez az egész, annál biztosabb lehetsz abban, hogy ezt kell tenned. Még ma el kell határoznod, hogy felkutatsz egy tánctanfolyamot, s nem keresel több kifogást, és kitartóan végigcsinálod, nem adod fel.


    „agyilag tuti h van valami gondom! rossz és gonosz gondolataim is voltak már, s nem tudok érezni igazából! nem nagyon érzem a szeretetet,szerelmet,haragot se érzek soha se... „
    Ez a langyos, kéntől bűzlő poshadt takony tökéletes definíciója. Ez is azt mutatja, hogy mennyi tennivalód van még. Egyébként nem az aggyal van itt a gond, hanem a benne keringő gondolatokkal, amiket le kell cserélni. Frissre, finom illatosra...


    Most pedig idézlek:
    #526 Campy: „hát én bizony sokat nézem a tv-t de nem vok függője! „
    #537 Campy: „kertes házban laknék tuti nem lennék tv függő„

    no comment...

    Summa summarom: a te sorsod a te kezedben van, te rendelkezel vagy nem rendelkezel felőle.
    És nem, bizony nem fog, soha nem fog eljönni a megmentő, hogy megmentsen. Ebben tuttira biztos lehetsz. Csak te tudod megtörni az ördögi kört amiben benne vagy. Senki más. Csak te tudsz kilépni belőle azzal az elhatározással, hogy köszönöm szépen ebből ennyi elég volt, változtatunk a dolgok menetén. Lépj, lépj, lépj! Ne várj senkire, semmire!

    Ne, ne, barátom, ne keress kifogást!!! Inkább gondolkodj azon, hogy mi az amiért a kifogásokat keresel!!!!
  • Wescone
    #542
    Mondjuk a TV-t lecserélhetnéd néha egy jó könyvre és attol, hogy mindenröl megvan a véleményed még nem vagy egyéniség.
    Ahogy én látom egyelöre csak nagyon gyerek vagy.
  • Zoli007
    #541
  • campy
    #540
    agyilag tuti h van valami gondom! rossz és gonosz gondolataim is voltak már, s nem tudok érezni igazából! nem nagyon érzem a szeretetet,szerelmet,haragot se érzek soha se...
  • campy
    #539
    asszem a fiatalok között egy különkategória vagyok!:D mindenről megvan a véleményem egyéniségnek is tartom magam, semmit nem zavarok a világban!:D ja és igazából otthoni dolgokon kívűl semmi mást nem csinálok, egyszer egyszer mozgok! menthetetlen vagyok talán ha jobb lett volna a családi hátterem...
  • bluedev
    #538
    A mai fitalaok ide járnak :)
    KLIKK
  • campy
    #537
    jaj táncolni nem szeretek ugy önmagában! ÉS amiugy is Mosfet egy Csepeli Panelban mi a francot csináljak a leckém után? netán ne éljek ,panelban nem lehet tv nélkül meglenni kertes házban laknék tuti nem lennék tv függő akkor kimennék ide oda! de it semmit nem lehet csinálni te nem láttad ezt a környéket! hétköznap tanulnom kell semmire nincs időm du. este meg nem engednek ki ennyi:D
  • Wescone
    #536
  • Zoli007
    #535
    Természetesen a tojás. Genetikailag már rég bizonyított tény.
  • MoSFeT
    #534
    Blablabla...

    Megtudhatom, hogy pontosan miért is nem szeretsz táncolni?
    Mely táncokat szereted a legkevésbé, melyek azok a táncok amiket azért mégis kicsit szimpatikusak találsz?
  • Wescone
    #533
    Jól beszélsz Mosfet! Riszpekt!
  • Wescone
    #532
    Elítélendő, bunkó az aki kimegy a parlament elé tüntetni???
  • campy
    #531
    áhh az nem fog menni nem szeretek táncolni! sajnos az én érdeklődési köröm más! talán az utazgatás tudna feldobni csak ahhoz pénz kell mi meg nem éppen vagyunk gazdagok:S:S figyelj! kevés dolog tud érdekelni ebben az életben ez van:( legalább nem megyek ki tüntetni a Parlament elé mint egyesek, nem érzem magam bunkónak, nem nagy a pofám úgyhogy nem sok vizet zavarok...
  • Super Saiyan
    #530
    "mai fiatalok..." ...bezzeg a mi időnkben
  • Wescone
    #529
    "én továbbra is azt mondom, hogy a világ ilyen-olyansága, gyors változása stb. csak egy maszk ami mögé szépen el lehet rejteni a valódi problémákat, amik valójában az emberek belső világában (szívében) gyökereznek."

    Most lehet azon gondolkodni, hogy mi volt elöbb: a tojás vagy a tyúk?
  • MoSFeT
    #528
    Okés, akkor határozd el, hogy 3x1 hétig azaz 21 napig nem kapcsolod be a TV-t. Ha sikerül valóban nem vagy a rabja, he nem akkor...

    Ha esetleg unatkoznál, kezdj el azon gondolkodni, hogy mi az oka a zárkózottságodnak, s miként tudnál nyitni a világ felé.
    Esetleg beiratkozhatsz egy társastánc tanfolyamra (salsa, cha-cha-cha, rumba, keringő, twist stb...), ahol mindenképp emberekkel érintkezel s sikeresen kinyilhatsz végre. Az ember elsajátíthatja a férfi/női viselkedés, és kapcsolat dolgait...
    És ez máris sokkal értelmesebb és hasznosabb dolog, mint a szappanopera bambulás. A választás a te kezedben van.
  • MoSFeT
    #527
    Külső próbálkozás?

    Törvények, rendszabályozás, prédikációk, oktatási rendszerek, segélyezések, különböző "megváltom a világot" csoportosulások stb.
  • campy
    #526
    hát én bizony sokat nézem a tv-t de nem vok függője! Lostot, Szökést, sok focimeccset, (F.C. Barcelona a kedvencem) ,Barátok köztöt... rengeteg dolgot nézek de a tv-től én nem hülyültem meg! erős az idegrendszerem magamat adom! viszont eléggé zárkozott vok pont az unalom miatt, ezért Számitogépezek, tv-zek alkalmanként suliban focizom sportolok ennyi:D
  • campy
    #525
    Fekete Pákó:D:D:D, Győzike..xD jajjj neee...
  • campy
    #524
    igazad is van:) ez van úgyhogy én nem commentelek itt tovább
  • Wescone
    #523
    Kérdem én, mikor fogjuk végre felfogni, hogy mennyire helytelen a mai gondolkodásmód és mennyire rossz irányba viszi az emberiséget?
    Talán képesek leszünk kinyitni a szemünk ha majd DélEurópát fogja elütni egy jéghegy.
    Bár kétlem...
  • Wescone
    #522
    Hosszú az út a "TV kapcsolóig". Legalábbis a legtöbb embernek. Én már nagyon régóta nem TV-zek. Hetente egyszer bekapcsolni bőven elég. Ekkor is csak Dr. House-ért teszem. Az egyetlen mai sorozat melyet szivesen nézek. Ma sem hagyom ki.
    Szóval, most hogy kellőképpen "reklámoztam" kedvenc sorozatom, megkérdezném, hogy mit értesz külső próbálkozás alatt?
    Amúgy az a maszk amiröl beszélsz valóban létezik. A gond csak az, hogy mig az én generációmat csak rákényszerítették a viseletére, sajnos a következő generáció már beleszületik.
  • kikki52
    #521
    Sziasztok!
    Most olvastam egy versenyről, aminek a fődíjja egy skóciai osztálykirándulás!
    http://www.turistaosztaly.hu/
    Hallottatok már róla??
  • feamatar
    #520
    LOL... az én generációm nevében, meg az utánnam jövő nevében kikérem magamnaka a válságot... szvsz csak azért érezzük hogy az utánnunk következő "rosszabb", "satnyább", vagy bármi más mert elfeledkezüünk hogy mi sem voltunk jobbak(kiskorunkban másként látjuk a dolgokat), apámék még dinnyét jártak lopni a határba, meg megvoltak a maguk csintaláanságaik, most is megvannak... hogy ezek durvábbak? nem hiszem, max több infó jut el hozzánk a világból mint akár 10 éve. Pl érdekes hogy az USAban az utóbbi 20 évben jelentősen csökkent a bűnözés(persze euhoz képest ez még mindig magas bizonyos területeken)
    Én nekem mindig Csáth Géza sztorijai jutnak eszembe, vagy nem egy régi nagy költőnk, vagy akár a Biblia vagy lehetne még visszább menni: 5000 éve lazán szajkózzák az irodalmi művek hogy satnyadunk
    Szvsz inkább egy konstans szinten állunk, persze ebben lehet, hogy van némi szerepe az előző generáció kritikájának is...
  • MoSFeT
    #519
    "Mond meg nekem őszintén: szerinted ezerböl hány ember képes önmaga lenni manapság? Hány ember TÖREKSZIK arra, hogy önmaga legyen manapság? "

    Úgy az emberek 3-10%-a.
    Ám a lehetőség kapuja a hét minden napján 24 órában nyitva áll mindenki számára, csak ezen a kapun önként, szabad akaratból lehet bemenni. Nem lehet senkit betoloncolni.


    Kicsit ismétlem magam - én továbbra is azt mondom, hogy a világ ilyen-olyansága, gyors változása stb. csak egy maszk ami mögé szépen el lehet rejteni a valódi problémákat, amik valójában az emberek belső világában (szívében) gyökereznek.

    Éppen ezért hiábavaló és nevetséges minden külső próbálkozás a helyzet megoldására.

    A "liberális ideológiára" pedig létezik egy igen hatásos ellenszer, amivel ráadásul mindenki rendelkezik: a gondolkodás, az ész használata. Csak ez is fáradtságos munka, s egyszerűbb a jó-barátok-közt, vagy egy focimeccs elé lerogyni...
    A megoldás pedig ugye nem az, hogy betiltjuk a focimeccset vagy a jó-barátok-közt-öt, hanem hogy az emberek erőt vesznek magukon, s eljutnak odáig, hogy kikapcsolják a tv-t.
  • Wescone
    #518
    Amúgy igazad van!
    Nem kell még egy Edison, nem kell még egy Einstein sem (Jézusra most nem térek ki), viszont jó lenne ha a fiatalság ilyen személyiségeket tekintene példaképnek és nem valami idióta, média által felkapott, harmadrendü szezonsztárocskát, mert mostanában csak ilyenek vannak.
  • Rundstedt17
    #517
    Igen ezt mondtam önmegvalósítás alatt azt értve hogy a liberális ideólógia mondja:"valósítsd meg a vágyaidat fogyasz és fogyasz légy más mint a többiek,a másság jó)"stb ezért van válság
  • Wescone
    #516
    Mond meg nekem őszintén: szerinted ezerböl hány ember képes önmaga lenni manapság? Hány ember TÖREKSZIK arra, hogy önmaga legyen manapság?
    Vagy kérdezzem azt: szerinted hány ember foglalkozik egyáltalán az önmegvalósítással?
    Nem a világ, ideologia változása a gond napjainkban, hanem az, hogy ez a változás túl rövid idő alatt történt és túlságosan agressziv módon.
    Ezen hirtelen jött változásokbol kifolyólag, mára sok embernek igencsak megkergült az "iránytűje" amin egyébként nem csodálkozom.