153
  • Tetsuo
    #153
    én utálom
  • prezideente
    #152
    jaj! most jut eszembe tagolni kellett volna hogy még te is átlátsd
    ezt elhibáztam beismerem
    de azért próbáld meg hátha sikerül
  • prezideente
    #151
    Ezaz!
    Emeld ki azt amit megjegyeztél belőle!
    JAJ! Hogy lehet valaki ekkora seggfej?!
    Ezt emeld ki te agyilag visszamaradott nézd ezt itt:
    "windows-t nem lehet több gépen egyszerre hatékonyan használni"
    vagy ezt:
    "windows a sikerét egyáltalán nem magának köszönheti: HANEM AZ IBM.NEK!!!!!!!!"
    de ez se rossz:
    "De komolyan hogyha a világ összes gépének 30%-ából levonod az a 90% PC-t(ami egyre kevesebb)
    Akkor mekkora karriert kapsz ha nem CSAK a MAGÁNFELHASZNÁLÓKAT veszed figyelemb"
    Na most ehhez szólj hozzá mert remélem elolvasod
    Gondolom kiemeled az elejét vagy a végét mert nincs annyi kreativitásod hogy magadtól írj illetve kiemeled és átalakítod mint bill gates.
    az is azt monta a kék halálra hogy képesség és nem hiba
    Amúgy politikusnak készülsz? Csak mer azok csinálják ezt kiszednek 1 idézetet ami a legszarab és arra válaszolnak mert arra a legkönnyebb.
    Ha elolvastad volna a Titanic utáni részt amit most én emeltem ki h lásd, akkor értenéd mire célzok
    de hogy még az ekkora SZEFÓSOK is mint TE is értsék(direkt nagy betűvel írom nehogy véletlen átszaladjon a szemed rajta):
    A MICROSOFT NEM CSINÁL SEMMIT! LEUTÁNOZ MINDENKIT MINDENBEN ÉS AZ EFYETLEN AMIRE ÉPÍT AZ HOGY EL VAN TERJEDVE H NEM LENNE NEM TUDNA BEFUTNI ELLENBEN A UNIXOK KEZDENEK TERJEDNI AZÉRT MERT EGYRE TÖBB EMBERNEK VAN ELEGE A WINFOSBÓL!
    ÉS MOST JÖN AMIT NEM GYŐZÖK HANGSÚLYOZNI: A WINFOS NEM MAGÁNAK HANEM AZ IBM-NEK KÖSZÖNHETI AZT HOGY OTT JÁR AHOL JÁR(te seggfej)
    remélem rendesen elolvastad. gondolkoztam raja nem fogsz e minden FONTOS részen átfutni ha mindent nagy beűvel írok nehogy megszokja a szemed a nagy betűt de ennyire még nehezen de képes vok megbízni a te analfa béta borsó agyadban is hátha sikerül!


    KÍVÁNCSIAN VÁROM MELYIK LÉNYEGTELEN RÉSZLETET SIKERÜL MAJD KIEMELNI!
    rEmÉlEm NEM okoz NEHÉZSÉGET AZ ELOLVASÁS és imádkozom HOGY tudd ÉRTelMEZNI
    (csak aért írtam így nehogy lényegtelennek tartsd és kiemeld véletlen)
    sok sikert billy surkolunk neked itthonról de nem szégyen ha nem tudsz értő olvasni én megértelek
  • droland
    #150
    "JA! és amúgy pl melyik a kedvenc keresőd? Csak nem a Google? Csak mert az összes gépén linux fut.
    Jáccottál a Warcraft 3-mal? Linux alatt fejlesztették
    Láttad a Titanicot? Linux alat csinálták hozzá az összes trükköt"

    Nem értelek. Most akkor vetkőzzek meztelenre és hajoljak meg a Linux előtt? Tegyem fel, és futtassak én is google-t otthon? Fejlesszek én is W3-mat? Csináljak én is filmeket otthon, melyekből milliókat kereshetek?

    Azt a lényeges szempontot felejted el, hogy egy átlagos otthoni felhasználó MINT PL. ÉN kitörölheti a seggét vele. De ezek szerint te szervert futtatsz, játékot fejlesztesz és filmeket készítel.

    örülök neki, hogy te ennek örülsz, de nekem más a szórakozás :)

    UI: A végén még az is kiderül, hogy Isten a világot Linux alatt emulálta, mielőtt létrehozta.
  • prezideente
    #149
    Vajon XRedmondX neve mellett az a koponya a kékhalál?
  • prezideente
    #148
    az előzzőekkel csak azt szerettem volna megmutatni hogy a windows hatlmas(manapság egyre gyengülő) hatlma csak az asztali számítógépeken van jelen de nem sok más helyen található meg
    és míg a windows évi 7,2%-os növekedést mutat(a világ összes gépén és a 7% a 30% 7%-a), a linux évi 30%-os növekedést mutat
    És nem győzöm hangsúlyozni főleg az olyan embereknek mint XRedmondX és droland akik gondolom windowslámák hogy a windows a sikerét egyáltalán nem magának köszönheti: HANEM AZ IBM.NEK!!!!!!!!



    Amúgy dez! Tudtad hogy a Apple Mac-eknek eleinte ugyanolyan motorola procijuk volt mint az Amigáknak? jó mi?

    Aki valami igazán egyedi dolgot akar látni aminek a múltaj is nagy télleg szép és ami a windows valaha is bele került annak egy részét innen szedte(lásd az új vista) és képes szakítani a window-sal annak ajánlom ezt a linket:Apple Mac OS X
  • dez
    #147
    -ptive
  • dez
    #146
    Az egy dolog, hogy ma már nem nagyon van Amiga (azaz valamennyire még van), de az a történelem meghamisítása, ha ellhallgatják, hogy valaha ez volt a legelterjedtebb, grafikus felületű, ('85 óta preempive [és 32 bites]) komplett és fejlett OS...
  • prezideente
    #145
    Kedves droland
    látom a többit nem olvastad el, mert:
    DE élért csak nem a pc-ken, máshol viszont sokkl többet
    Olvasd el mégegyszer és nézd meg a világ összes gépéből való részesedését a windowsnak
    JA! és amúgy pl melyik a kedvenc keresőd? Csak nem a Google? Csak mert az összes gépén linux fut.
    Jáccottál a Warcraft 3-mal? Linux alatt fejlesztették
    Láttad a Titanicot? Linux alat csinálták hozzá az összes trükköt
    Tudod miért? Mert windows-t nem lehet több gépen egyszerre hatékonyan használni, nem lehet egybekötni őket.
    De komolyan hogyha a világ összes gépének 30%-ából levonod az a 90% PC-t(ami egyre kevesebb)
    Akkor mekkora karriert kapsz ha nem CSAK a MAGÁNFELHASZNÁLÓKAT veszed figyelembe
  • droland
    #144
    "Most ezután mondd meg mit hazudtam és hidd el utána jártam és azt is elhiheted hogy a unixoknak 60 éves multjuk a windowsnak alig 20"

    Így van! Tökéletesen igazad van!

    Kiegészítve azzal, hogy a 60 év alatt nem ért el annyit, mint a másik nem 20 HANEM 10 év alatt (lásd: 1995, alias '95 !!! )
  • prezideente
    #143
    és szerintem az a szánalmas hogy egy operációs rendszer működéséhez fell kell rakni 1 tűzfalat 1 víruskeresőt 1 kémprogram keresőt rendszeresen kell töredezettségmentesíteni és lemezt karban tartani, és még így se biztos hogy tökéletesen működik.
    Ja és te semmit nem tusz a körülményekről ez a baj:
    mert a windows a DOSnak a DOS pedig az IBM pc-knek köszönheti azt hogy elterjedtÉs az se véletlen hogy a UNIX-okat sokkal szélesebb körben alkalmazzák mint bármelyik windowst, és az se hogy jelenleg kb 89% a windows részesedése a pc-kből 2-3 éve 95-96% volt
    SŐT:
    az se véletlen hogy ha a világ összes gépét nézzük akkor mindjárt csak a 30% a windows-é és ennek utána jártam hidd el! és a 30%-ban benne van a 90%pc
    erre varj gombot öcsém
  • prezideente
    #142
    Ez nem hazugság csak szólok na de mind1 mielőtt ezt leírtam hidd el utánajártam a system 1 télleg kinn volt 84-ben a next step télleg úgy nézett ki mint a windowmaker, ja, és a xerox télleg kitalálta az ablakokat akkor mit is hazudtam?
    Ja! és a microsoft az IBM-nek fejlesztett és a pc-k elterjedése az IBM-nek köszönhető csak eleinte DOS-t raktak rá ami ugye a windows előny, Linuxról 1 szót se szólatm
    Most ezután mondd meg mit hazudtam és hidd el utána jártam és azt is elhiheted hogy a unixoknak 60 éves multjuk a windowsnak alig 20
  • XRedmondX
    #141
    szánalmas hogy állandóan példálóztok hogy ez elöbb volt az elöbb volt... a lényeg hogy csak a Windows terjedt el széles körben,,,, és az se véletlen hogy már évtizedekkel ezelött is messze a legismertebb volt..

  • XRedmondX
    #140
    Tudod amit most leírtál annak kb annyira van jelentősége mint ahányan halottak róla... közel van a 0-hoz elárulom...
  • prezideente
    #139
    Csak tájékoztatásul közölném hogy a windowsnak nem is olyan sok köze van a nevéhez hiszen az első ablakokat használó grafikus kezelőfelület a xerox érdeme aki mostmár csak nyomtatókat és monitorokat gyárt de a windowshoz nem sok köze volt
    84-ben System 1 néven már volt kint grafikus kezelőfelületet használó oprendszer(ez UNIX)
    1985-ben a next step grafikus kezelőfelülete már úgy nézett ki mint a mai window maker ami 85-ben nem volt rossz.
    És a windows nem is volt olyan gyors.
    lassú volt mint minden más sőt talán még lassabb
    és nem a windowsnak köszönhető a pc-k elterjedése, hanem a DOS elterjedése köszönhető az IBM-nek és a windows erre épült
  • Mice
    #138
    ád1 - talán mert modemen lehúzni nem 2 perc
    ád2 - azért emléxem én jó pár xar pecsre ami szétcseszte a windowst mert bug-os volt és zúgolódott is érte az xp-s társadalom, hogy autoupdatetel felment...

    tuxnál is gyönyör lenne ha instant fenne minden kernel frissítés...

    mellesleg én nem szidtam, de ha szidnám se fognám be
  • CsabiDuke
    #137
    F-Secure.Anti-Virus.Client.Security.v6.00.11251
    Ezt tedd fel és egyetlen ikon alatt megtalálod: auto update, tűzfal, kémprogi védelem, vírusírtó.
    Nem terheli a gépet, valós idejű víruskeresés(betettem egy régi win 3.11 install lemezt kiváncsiságból, és a setup exében rögtön jelezte a vírust), nagyon jó ip blokkoló.... sztem ez minden egyben ami kell, és nem eszik sokat!
    na meg persze windows update azért nem árt mert ha szar az alap szar az egész.
  • droland
    #136
    "MS Blaster nevű vírus. Hotfix kiadva : 2003 Április - vírus megjelenve 2003 augusztus
    kösz!
    Bő 3 hónapjuk volt a felhasználóknak, hogy a hotfixet telepítsék. (miért kell kikapcsolni automatikus frissítésket, tán ezért?)"

    Ezzel teljes mértékben egyet értek... ha valaki nem képes felrakni egy biztonsági hibajavítást JÓVAL AZELŐTT, hogy bekapná a hozzá kapcsolodó "problémát", az ne kezdje el szidni a védelmi programokat, vagy az MS-t, hanem finoman szólva pofa be...
  • droland
    #135
    Még mielőtt itt bárki dicsőítene BÁRMILYEN vírusvédelmi programot, egyezzünk már ki, hogy se biztonsági, se féreg szempontjából soha nem volt, és nem is lesz 100%-os védelem. Ez akkor lenne igaz, ha a vírusdefiníció hamarabb jelenne meg, mint ahogy a vírus...
  • Aramir
    #134

    (bár én a frissitést autómatizáltam)
  • BiroAndras
    #133
    Az F-Secure is jó, csak kicsit nehézkes (külön frissítő progi, meg ilyesmi, és néha meghal). A NOD32 meg 1 db takaros kis ikonnal indul, és szó nélkül teszi a dolgát.
  • CsabiDuke
    #132
    Nekem az f-secure víruskergetőm semmit nem enged be, ajánlom mindenkinek. mellesleg az xp jó oprendszer, csak tudni kell használni.
  • Mice
    #131
    hát akkor okostojás eléggé szomorú, hogy a te nod-od csak ennyire véd téged. a realtime feladata a legtöbb értelmes vírkergetőben pont az, hogy már fileacceskor belenéz a headerbe legyen az tulajdonságlapos adatbeolvasás, vagy tényleges filemásolás amikor az egész exe-be olvas bele mint tartalomba. azért hívják realtimenak mert pont a filehozzáféréskor véd és blokkol vagy enged...
  • Aramir
    #130
    Hmm... ezt viszont nem ismertem, köszi, jó tudni.
  • Aramir
    #129
    Mondom friss telepítés, akkoriban meg max sp1 volt, az internetkapcsolat létrehozása után kb fél órával már jött is.
    Persze utánna a hotfix volt az első, amit feltettem a rendszerre, amikor telepítettem máskor is az XP-t :)
  • fflx
    #128
    igaz, hogy a peldakepemnek tekintelek, de azert butasagokat ne mondjal :)
  • NuCLEARScoRp
    #127
    Te okostojás a realtime védelem csak az internet és E-mail forgalomra vonatkozik... ha te átmásolsz egy vírusos fájlt egyik vinyóról a másikra azt csak akkor jelzi ha elindítod!!!

    NOD32 tökéletes védelem... ha a haverod azt használta volna nem lenne vírustenyészet a vinyóján!!!
  • fflx
    #126
    te is a peldakepem vagy, bar te nem annyira mint az igazi nagy peldakepem
  • NuCLEARScoRp
    #125
    Nem az baj hogy sok a hülye, hanem az hogy meg se próbáják titkolni!!!
  • fflx
    #124
    en mindig ilyen nagy es okos szerettem volna lenni. de most mar tudom, hogy ilyen nagy es okos mar soha, de soha nem lehetek. de azert nem banod, ha te leszel a peldakepem? van fenykeped? kitennem a falra, hogy minden reggel a te fenykepedre ebredhessek. mert te vagy az en peldakepem.
  • mousee
    #123
    soha az életbe nem gondoltuk volna a hsz-eid alapján :PPP

    Szerintem is jó az xp...játékra, meg 2-3 programra... azt csumi... Jó többre is, de a többire van jobb megoldás is :))
  • kbupdate
    #122
    jaj ne szívd már mellre, miért nem küldted el neki a patch-t? ~600kB volt ha jól emlékszem.

    mind1, végülis 2 percenként egyszerűbb lnk-ra klikkelgetni:)
  • kbupdate
    #121
    én fanatikus vagyok.
  • valamit
    #120
    mellesleg, neked fizet ezért az MS? mer én a helyedbe megkérném ;)
  • Mice
    #119
    lámer a nénikéd, csak volt egy ismim akihez nem tudtam kimenni az isten háta mögé és modemmel mindig benyelte. neki lett csinálva az lnk.

    kötekedni amint látom neked inkább áll, de b&z&ljad csak a bat file-odat. h&lye kis p@cs
  • valamit
    #118
    bizonyos értelemben, de bizonyos értelemben meg első csak egy volt és az nem a Windows ;)
  • kbupdate
    #117
    és, és? Most mi van? Windows és Windows és Windows:) Most a Windows az ELSŐ!
  • kbupdate
    #116
    "csont nélkül benyalta azt az exe vírust ami csupaszon ült egy könyvtárban (még csak nem is zipben)..."

    persze persze, te ZSENI! :) csak úgy elindulnak a bitek a rendszeren, hívd ki az efbíájt, Mulder és Scully ügynököt, hátha kivizsgálják neked a paranormális tevékenységet:)
  • valamit
    #115
    pécére is volt korábbi rendszer: Visi Corp releases Visi On, the first integrated graphical software environment for IBM PCs. (1983)

    Itt:
    http://toastytech.com/guis/guitimeline.html

    és az Apple Lisa is 1983-as

    Ezzel szemben:
    Microsoft announces their new "Windows" program for the IBM PC but does not release it until 1985
  • kbupdate
    #114
    szóval neked ez ott van az asztalon, mint lnk:DDD hát amilyen lámermókus lehetsz, el is kell az neked:D

    de elárulom, hogy lnk file se kell hozzá, elég ha kiteszed bat fileként az aszlodra!

    tessék:
    fájlnév neked:
    lámavagyokésbeszoptam.bat

    @echo Jaj, beszoptam! de most gyorsan állítsuk le a leállítás!
    shutdown -a
    shutdown -a
    shutdown -a
    shutdown -a
    @echo remélem sikerült!
    pause

    eof

    De biztonság kedvéért végtlen ciklusossá is teheted, de kicsit akkor át kel lírni pause se kell:) és beteheted az indítópultba, hogy automatikusan induljon a rendszereddel.

    Remélem eleget segítettem neked.

    okoska, ha már kötekedsz