26
  • fradimail
    #26
    Ha már Baktalórántházán a legjobb a "felderitési"
    statisztika akkor "ők" is javítanak!1dvd 1 ügy 1 akta?1 sikeres felderítés.Szerintem.Hát ehez csak gratulálni tudok.
  • ReTeK
    #25
    vagy ez LG reklám ?
  • ReTeK
    #24
    az a felső doboz (lg író) az is hamis ?
    szép nagy és még szines is na tegyük csak ide felülre milyen jól mutat majd a képen
  • pemga
    #23
    Atish, ilyesmire gondolsz?
  • AtisH
    #22
    Asszem már láttam valami hasonló fotót, de az Afrikában készült és valami vadálat mögött álltak így a vadászok...
    Gondolom Nagy XXIII. József redőrhadnagy és beosztottjai megkapják jutalmul a 16. havi fizetésüket is. Gratula!
  • ponty1
    #21
    én csak nevetni tudok az ilyeneken , kész vicc az egész
  • crx
    #20
    no comment szép kép de nem hiném hogy ezel vége az illegális másolásnak kb kettö lép hejébe maholnap aki viszi tovább a boltot.
  • Frank99
    #19
    Ausztriában is olcsóbb.
    Pénteken az Oberwarti Intersparban vettem dvdlemezt nem egesz 200 Ft-ért...
  • Evil Merodak
    #18
    Persze csak akkor ha olcsóbb mint a cimkés.
  • Evil Merodak
    #17
    Hát ha nekem kínálnának eladásra cimke nélküli üres lemezeket lehet hogy belemennék. Mivel eléggé ritkán járok Slo-ban.
  • concrete
    #16
    Ők valóban népünk hősei! A hétköznapok hősei, mitől is védenek meg benünket?
    De ők Hősők, valódi hősök!

    Valahogy nem emlékszem olyanra hogy a 80-as években a másolt videokazetták miatt ennyit üldözték volna a népet.
  • avman
    #15
    nos, nem kis fogalomzavarban szenvedsz. a nagyüzem az, amikor 10-20 gépen napi 24 órában nyomják. sőt, mikor egy master (vagy milyen nyomókorong) cd/dvd-vel gyártósoron megy a hamisítás.
    ha figyelmesen szemügyreveszed, bizony ott műsoros dvd-k, illetve cd-k sorakoznak (lehet h ezek a hamisítványok). gammát senki sem ad el ilyen helyen 10-12 k-ért, hanem mittomén 500- 1000 huf/cd áron. ebben az országban élsz? mert egy vidéki számtechboltos eredeti játékok eladásából kétlem h nagyot tudna szakítani lévén minimális a vásárlóerő olyanra. a fogyasztóvédelmet nem tudom, h sikerült belekeverned, műszaki cikkekben analfabéták (illetve nemcsak abban tehetetlen, jogok nélküli szervezet). csak ha az ántsz felkarolja őket és megy velük, akkor esetleg élelmiszertermékben ütőképesek. nyilatkoznak és bőszen úton-útfélen olyankor.
    a többi leírt gondolatoddal maximálisan egyetértek. mint írtam is nem kedvelem őket.
    itt csupán annyi gondom volt, h az agitpropos hősi múltat idézi, mikoron feketézőket/illegális disznóvágókat kaptak el és a Nép Haragja c. újságban közzétették. szerény, piti fogás, ami az elrettentés végett került ki számtech oldalakra. szánalmas.
    a kínain miért nem nyomulnak? ott megcsípnének pár nagy halat nem csak ilyenben.
  • Dömsödi
    #14
    Ők a Hősök!!!

    Az illegális film, játék elkobzása teljesen rendben van. Viszont, hogy a matrica nélküli ÜRES CD/DVD-ket elszedik, az már felháborító.

    Én is ismerek olyan boltost akítől elkoboztak üres CD/DVD-t. Meg (7-8 ezer forintos matrica nélküli) MP3-as lejátszót.
    Én pl sokat fotozók, és a képeket CD-re DVD-re irom. Lehet, hogy csak szimplán hülye vagyok, de nem értem, hogy a saját képeimet tartalmazó CD-k után miért fizessek az artidzsuznak? (Nameg a memoriakártyák után)
  • Cat #13
    "Egyszer mutatnának már olyan hírt is, hogy elfogták a késes "nemzetiségit", "

    már bocsi, de az sgn ilyet sztm nem fogsz látni :) a szerzői jogsértés ide tartozik, a csirke/pulykalopás meg nem
  • Riddick
    #12
    Hát valami köcsög felnyomta őket,de hihetetken hogy a zsaruk ott vigyorognak a képen,hogy ez aztán a nagy fogás,azt lehet nekik sokkal több cuccuk van otthon!
  • irkab1rka
    #11
    Azoknak a hülyegyerekeknek, akik nem vették volna észre:
    itt nagyüzemben, üzletszerűen ment a másolás. A csávó egy boltban dolgozott, és eredeti helyett hamis cd-t árult. Azt, hogy eredetinek próbálta-e eladni (és miért ne, a mai nyomdai minőséggel megpróbálhatta) nem tudom.
    Aki felnyomta, az valószínűleg azért nyomta fel, mert eredeti áron hamis anyagot vett (vagy mert felszívta magát az eladóra, vagy mert bezsarolta az eladót az meg beintett). Számtech bolt tehát nem kozsó, lagzilajcsi, knox (vagy mi a sz@r), hanem mondjuk egy 8-10K-s game korongjáról beszélek.

    Ez esetben szvsz most arról van szó, hogy FOGYASZTÓVÉDELEM, és nem arról, hogy "rohadt kalózok".

    Nyers cd/dvd-t meg nem nehéz találni cimke nélkül, ha elkapnak valakit, nem lesz belőle hír. Itt az a hír (tisztelt ngyérdemű), hogy valaki egy boltban csinálta és megbukta. Ha warez kell, töltsd le. Ha viszont komolyan veszed az NFO-t, akkor a végén elmész, és megveszed az eredetit (nem kiadót támogatni, hanem mert köll a patch, ami esetleg már csak az originalra megy fel), vagy csak azért, hogy na ez azért legyen meg otthon.
    Ha eredeti kell, bemész a boltba, és ott (én legalábbis) elvárod, hogy EREDETI dobozt és korongot adjanak.

    Amúgy az eladóról annyit:
    nem bátor ez, hanem nagyot akart szakítani.

    warezt amúgy sem adsz pénzért tovább. Azért mert nem, és kész. Ezt a pacman óta tartom :)
  • aaaaa
    #10
    Egyszer mutatnának már olyan hírt is, hogy elfogták a késes "nemzetiségit", és hogy akár tizenöt évet is kaphat. De hát ez nem hír, hanem egyenes rasszizmus... Megnézném mikor csuknak le akér egy ilyen kisebbségi rablógyilkost is "állampolgári bejelntés" alapján.
    De hát azok megélhetésből teszik amit tesznek, meg különben sem szabad őket elnyomni...
    Szerintem az emberek 99,99 % nem a DVD másolóktól félti a gyerekeit hanem az útonálló késes rablóktól. (Persze olyanok nincsenek is nálunk, az nem mutat jól semmilyen statisztikában, de ha felszámolják a "kalózkodást" , na az már igen...)
  • pemga
    #9
    Szerintem itt speciel nem mosták össze, elég objektív a tudósítás. Még a jogvédők kedvenc buzzword-jét, a kalózt sem használták. Azonban a tartalomról szóló lista valóban hiányzik (pl. hogy kézikamerás felvételeket adtak-e el, vagy már kiadott filmek dvd-it, illetve milyen anyagokról (pl. magyar) van szó egyáltalán.) Ez nyilván a periratban benne lesz.
  • Faterx
    #8
  • avman
    #7
    tyűha. a kínai másolóüzemek ehhez képest smafuk. kispályás óvodások játszótéri gyülekezete. ismét komoly csapás érte a hamisítványpiacot.
    egyébként nem volt gond az akció közben? nagyon veszélyesek ám azok a korongok. mer az ilyen nagybani másolók, ha sarokba szorítják őket vérengző vadállatokká válhatnak. és elrepül néhány korong. teszem azt kozsó válogatásalbuma, knox (vagy mi), satöbbi egyéb színvonalas magyar előadóművészek (na, ja röhög a vakbelem)hang(???)hordozói. ezek már önmagukban, normál hangerőn is komoly ártalmakat képesek okozni (akusztikai környezetszennyezők, mondhatnók audioszmognak is). de kellő sebességgel akár testrészeket is leszakthatnak...
    repül a korong ki tudja, hol áll meg, kit hogyan talál meg (vagy ki hogyan talál meg)
    mellesleg nem sajnálom az illetőt (senkit sem sajnálok, aki minimális befektetéssel mások munkájából próbál tőkét kovácsolni tisztességes munka helyett), csak azt rühellem, h állandóan, úton-útfélen összemossák az ilyen tevékenységet a házi másolással illetve letöltésekkel.
  • klastrom
    #6
    állampolgári bejelentést követően indított eljárást
    Hát a qrva annyát aki felnyomta a csávót !!
    De mondjuk ő is hülye volt hogy ennyire nyitottan árulta...
  • Cleawer
    #5
    Ahha...

    De csak most vettem észre hogy a másolt korongokat "a rendelkezésre álló adatok szerint" eladásra szánták.hmmm bukta

    Multkor is volt hogy lefoglaltak egy raktárat amiben matrica nélküli korongok voltak ,de ha az a raktár egy külföldi cég lerakata(,és az teljesen tiszta?)?

    Tehát ha én veszek pár dvd-t kint ,akkor azt is elvehetnék?
  • Sliders
    #4
    mekkora lol, ezt a képet elteszem emlékbe. Gondoljatok bele, emnnyit tököltek ezért a fotoért h ilyen szépen elrendeztékőket. A középsőnek nagyon virul a feje :)))
    Lehet lesz mit este nézni, mert gondolom azért végig néznek párat nyomozás gyanánt
  • Cat #3
    de forgalomba hozni már nem lehet!
  • Cleawer
    #2
    Cimke nélüli üres cd?
    Északi szomszédunktól lehet venni,de mivel az euban vagyuk nincsvámhatár ,és a vám mint fogalom megünt(a Szlo bol hozzák) nem lehet csempészni sem,tehát törvényes a cimke nélküli adathordozó...
    Asszem
  • toyotakacsa01
    #1
    Nem semmi bátorsága volt a hapsinak.
    Normális ember még a haverjainak is félve másol le egy-egy filmet, ez meg bótol vele. :)