244
A széles látókör mindenkinek jár.
  • Láma!
    #84
    "a média független és pártatlan hírközlő szerepe."
    ebbe most nem mennék bele:)

    figy.
    ezzel az erövel mi anémeteket perelhetnénk, amikor magyarosrszágot ugy mutatjákbe, hogy gecidrága szorakozohelyek, meg éttemek, ahol átverik az embereket.
    jah hogy az az igazsághoz hozzátartozik? ház kérlek ezt is.
  • mrzed001
    #83
    Egy riport nem tartalmazhat direkt hazugságot, mert ezzel sérül a média független és pártatlan hírközlő szerepe.
    Persze ezt rendre áthágják, de kapnak is érte (sajtóperek)
    Itt viszont ki perelje Frei-t ? A Jemeni konzul? És ha nem is látta ?
    Mindenesetre ha beperelné, komoly összeget gombolhatna le a hazugságok miatt a TV2-Frei párosról (hitelrontás, turizmusuk helyzetének rontásából adódó anyagi és erkölcsi kár ....)
  • Láma!
    #82
    figyi.
    ezzel vitatkoznék.
    "A Riport is a valóságot kell, hogy bemutassa, része lehet pölö egy dokumentumfilmnek, híradónak ...."
    és hány ellenpéldát hozzak pl hiradokbal, amikr a riport ugyszintén hazugság?
  • mrzed001
    #81
    Ööööö itt megint csak értelmezési problémát látok.
    A Riport is a valóságot kell, hogy bemutassa, része lehet pölö egy dokumentumfilmnek, híradónak ....
    Szóval, ameddig nincs kiírva, hogy:
    [b]képzelt riport Jemenről Frei-el[b]
    A műsor valós eseményeket és helyeket is tartalmazhat !

    , addig amit csinál nem más, mint folyamatos hazudozás
  • Láma!
    #80
    hm,.. kérdem és skacok. lehet hogy csak én nem vettem észre. de ki mondta hogy a frei dokumentumflm?
    ö riportokat csinál. régota tudjuk hogy riprot és riport közt oriási a különbség
  • mrzed001
    #79
    :)))
    Végre egy értelmes ember, aki nem csak néz, hanem lát is :)))
  • Lacee
    #78
    egyetértek!

    #75: és akkor tapsikoljunk a butításnak, mert az legalább érdekes? furcsa logika... ha valaki szeretne egy izgalmas, érdekes filmet/sorozatot csinálni, tegye nyugodtan: de pl az X-aktákról nem állítja senki hogy dokumentumfilm, aztán mégis leköt.


    egyébként pont olvastam egy idevágó részt, az Indexen van egy kritika aMaszájok című filmből, ennek egyik bekezdése szerintem a topicba is illik:
    ...De a film műfajával már komoly problémák vannak. Önmeghatározása szerint dokumentumjellegű játékfilm, ami körülbelül olyan, mint a fajellegű vaskarika. Valami vagy dokumentum (non fiction) vagy fikció, de olyan nincs, hogy egy kicsit ez is, meg egy kicsit az is.
  • mrzed001
    #77
    De Spielberg filmet csinál, nem dokumentumfilmet.
    Definiáljuk:
    A film (természetesen) kitalált történet kitalált szereplőkkel (ha nem, erre fel van hívva a néző figyelme)
    A dokumentumfilm valós helyszíneken valós személyekkel valós történetet mutat be (lényegében egy történetről szóló híradó)
    Nos, tudasotítani kellene a nézőkkel, hogy Frei műsora film, ami a fantázia szüleménye, és csak érintőlegesen közelít a valósághoz. Akkor elfoganám, de mint dokumentumfilm az "undorítóan torz" a megfelelő meghatározás rá.
  • Láma!
    #76
  • _Vegeta_
    #75
    "szenzaciohajhasz" - Tiszta sor, errol szol a media az embereket ez erdekli.

    "szenzaciot farag" - Nemeppen, csak a sajat gondolatait erolteti a nezokre. A politikusok mit csinalnak?

    "hiteles hirmusor" - Ki mondta h ez hirmusor? Ezek riportok, mint a fokus, aktiv, naplo riportjai, csak komolyabb temaban komolyabb felfogassal.

    "beveszik" - Ugy beszelsz mintha nemtudnad az ember mi sok sz@rt vesz be nap mint nap a hirekben. Pedig az hivatalos hirforras. :)

    "lekopned" - En kezetfognek vele, amiert erdekes musorokat csinal.
  • Láma!
    #74
    és ezért én nem köpném le spielberget.:)
  • a
    #73
    "Igen, Frei érdekes műsort csinál, csak az a baj, hogy szenzációhajhász.
    Igen, ez a jó szó, mert szenzációt akar faragni (csinálni !) mindenből, még ha ezért lopni/csalni/hazudni kell is. Ha nem talál, akkor kreál, mert kell a nézettség."

    huhh erről Spielberg jutott eszembe, ő is ugyanilyen a mozivilágban, mindig érdekes témákhoz nyúl, de telepakolja hatás-vadász elemekkel, amit a popcorn-zabáló társadalom gyakran be is kajál...
  • mrzed001
    #72
    Igen, Frei érdekes műsort csinál, csak az a baj, hogy szenzációhajhász.
    Igen, ez a jó szó, mert szenzációt akar faragni (csinálni !) mindenből, még ha ezért lopni/csalni/hazudni kell is. Ha nem talál, akkor kreál, mert kell a nézettség.
    Személy szerint ez undorítónak találom, hiteles hírműsor helyett szart kapok. És a legjobban az zavar, hogy aki nem tud róla, hogy ez NEM DOKUMENTUMFILM, HANEM FANTASY, az beveszi, hogy tényleg ez van. Szóval én kötelezném a csatit, hogy a 12-es karika helyett egy EZ NEM A VALÓSÁG feliratot tegyen be, hogy szerencsétlen internettelen tévéző is tudja, hogy neki most éppen a pofájábahazudnak egy hatalmasat. És mivel eléggé elsunyizta az álbérgyilkosos sztorit IS a média, a vidéki egyszerű emberek csak leülnek nézni, és tetszik nekik. No ebből van a nézettsége.
    Nemtom, de lehet, hogy ha előttem lenne az ipse, egyszerűen leköpném. (bemocskolja az emberek független tájékoztatásba vetett hitét)
  • magus
    #71
    ettol fuggetlenul erdekes musorokat csinal, csak egyertelmu h szurni kell amit mond
  • Cat #70
    frei és a hitelesség két külön dolog
    aki ezzel nincs tisztában az megérdemli :)
    nem véletlenül lett volna a nemsokára induló bulvártévé (story tv vagy mi) egyik húzóneve
  • magus
    #69
    nem hazudik, csak elhallgatja a mondat masik felet

    bar az meg egyenesen gaz volt mikor a jemeni csokara raakarta eroszakolni a velemenyet, amikor meg ellentmondott egyszeruen elvagtak...
  • _Vegeta_
    #68
    hitelesseg? legyszi fejtsd ki mert en speciel (lehet azert mert faradt vagyok) de nemertem. (csak a multkori adasra gondolsz, mert az szerintem teljesen hiteles volt)

    #20: Eppen ez a lenyege a frei musoroknak h nem mondja meg h ez ilyen az meg amolyan, hanem a nezore bizza h mit gondoljon. Nem mondja ki h ez rossz ez meg jo...

    #22: A vilagfalu egy kur*ara mas tema.

    #29: Ha ha ha.. ennyit a szeles latokorodrol. :DDD

    #34: Az ilyen dijak marhara nem ernek semmit.

    #39: Igen ugy adta elo h a japanok perverzek meg minden. Mi ebben a hazugsag? Minden ertelmes ember tudja...

    #43: Szemelyesen mondja el, ne korlevelezzen. Ilyeneket alapbol hanyagolok. Enis irok ilyet..

    #47: Zedd mester az egesz vilag errol szol. MAsok manipulasarol. Frei: Erdekes musort csinal a lenyeg ennyi. Akit pedig erdekel a tema az ugyis utannanez es sajat maga deriti ki mi az igaz...

    Tovabb nem is olvastam a topikot, ilyen faradtan eleg volt ennyi marhasag. :)


  • gnar killer
    #67
    jó műsor, mikor még tv-ztem akkor ezt mindig néztem mert hihetetlen és érdekes dolgokat mutatott be mindig, mostanában azt se tudom mikor van ha van [:
  • Láma!
    #66
    jo, abbol mondjuk nem láttam, de annyian mondjátok, fennvan belsö hálon, belenézek.
    és helyesbitek,hogy ez a 2 a legigényesebb müsorok, igy joak?:)
  • Lacee
    #65
    Világfalu
  • Láma!
    #64
    hát igen, szerintem messze a legigényesebb müsor, pláne miota fut a gyözike
  • a
    #63
    én inkább nem nézek tv-t :) (najó csak különleges figyelemmel megválogatott műsorokat)
  • DEXTER92
    #62
    Elvileg régebben hazugságokból állt a Frei, utána volt egy kis szünet. Azutnán jött 2004 körül megint. Én azóta nézem, szeretem, inkább ezt nézem mint azt a nedves győziké sóót.
  • Láma!
    #61
    mivel népviselet, igy johogy azzal járnak
  • Láma!
    #60
    de vissztérve a levélre, hogy miért is nem forgatott a plázás részeken, meg a gazdag környéken? mint a müsorban is elhangzott, a miniszteri alkalmazott mondta meg mit filmezhetnek, és mit nem. és mivel jemen a segélyekböl artja fenn magát szinte, igy nem csodálkoznék ha azt mondta volna, uraim, eddig és ne tovább, mutassuk be az óvárost, mert az érdekli a turistákat esetleg, de a plázák maradjanak a háttérben.
    de ez csak egy gondolat
  • Láma!
    #59
    nemgond, kár hogy az ürge egy olajcégnél dolgozik, nem a követségen, pláne hogy jemenben már nincs követség, apa:)
  • Taranov
    #58
    Minden magyar nagykövetségen van magyar, apa :D
  • neuro
    #57
    Ok biztos igazad van, főleg hogy ilyen erős érvekkel megcáfoltad.
    További jó széles látókört mindenkinek, és ne feledjétek: Jemenben mindenki késsel jár!
  • biomage
    #56
    azt hogy az állitásod tévedés
  • neuro
    #55
    Ezt a mondatot fordítsd már le magyarra, mert nem értem mit akarsz vele mondani...
  • biomage
    #54
    álmodban neuro az az ember biztos nem volt szegény két honapal elötte de csak mond tovább
  • neuro
    #53
    Ezt a sztorit ma hallottam a főnökömtől, teljesen függetlenül ettől a topiktól: Egy régebbi Freiben, ami még az RTL-en ment az ominózus "bérgyilkos" sztori előtt szerepelt egy "angliában élő magyar milliárdos", akivel a cégnek ahol dolgozom "sikerült" üzleti kapcsolatba kerülnie hónapokkal a riport előtt. Érdekes módon akkor még olyan szegény volt a fickó, hogy államilag kiutalt lakásban tengette mindennapjait 20 penny-s babkonzerven és ALDI-s kenyéren és abból élt, hogy próbált magyar cégeket összehozni angol befektetőkkel. A riportban azonban Frei már a magyar milliárdos kastélyának kertjében sétálgatott. Mondanom sem kell, hogy angliában megveszel egy belépőt bármelyik régi kastélyba 10 fontért aztán már lehet is forgatni a kézikamerával...
  • Láma!
    #52
    a tömeg viszont igenis megnézné.
    és arrra gondoltam, hogy ha el is játszotta az emberek bizalmát, attol még nézik a müsorát.
    el elgondolkodtato nem??
    a levélröl pedig annyit hogy a müsorban nem mondta hogy az embereknek azért van késük mert terroristák, söt, emlitette is hogy népviselet.
    de ez csak egy tévedés a levélben. többet nem találtam, vagy azért mert ugy ahogy ti sem, nem ismerem jement, teljesen kivülállo vagyok, vagy azért mert a töbi rész igaz.
    de mint tudjuk, aki egyszer téved, az többször is tévedhet.
  • Lacee
    #51
    amint a levél is bizonyítja, a műsor állandóan tele van olyan féligazságokkal és általánosítással, ami (ha az ember kicsit is hallott már az adott témáról/helyről) rögtön feltűnő, extrém esetben feháborító - szerintem. Éppen ezért a műsor szlogenjével ellentétben egyáltalán nem bővíti a látókört, hiszen egyszerűen jól hangzó humbugot kap az ember tényleges riport helyett.

    kedvenc példám, hogy "a japán emberek olyan erőszakosak, hogy az országban nagyon kedvelt az anime, egy rendkívül agresszív képregényfajta. ilyet szinte minden háztartásban találunk."


    a félreinformálás nem egyenlő az érdekes híradással/riporttal...
  • biomage
    #50
    megnéztem sajnos csak a bérgyilkosost találtam frei dossziéból
  • Sephi
    #49
    AVILAGESAMIMOGOTTEVAN?
  • Jagi
    #48
    LOL! :DDD
  • mrzed001
    #47
    A Tv újságban nem azt látod, amit a nép szeretne, hanem azt, amire a Tv-s moguloknak tellik (+ amit baráti alapon rájuksóznak).
    Sőt vannak olyan csatik, amik abból jönnek fel, hogy olyan sorozatokat adnak, amik éppenhogy teccenek a jónépnek (Viasat: CSI, Star Trek; AXN: Enterprise, Regenesis, Androméda ...)

    Arról nem beszélve, hogy annyira nem vagyunk hülyék, hogy ha valakiről ilyen komoly hazugság derül ki, akkor annak tovább higgyünk.
    Mondok egy példát, holnap kiderülne, hogy az összes megasztáros a színpadon plébekel, néznéd még egyszer a műsort ?
    Én biztos nem :)
  • PrasCo
    #46
    (OFF

    "A közönség köszöni, de nem hülye."
    Ezzel nagy általánosságban vitatkoznék. Ránézek a TV-újságra - talán nem véletlenül van az benne, ami benne van.
    Eljátszani a közönség bizalmát? Egyszerű. Egy másik médiában megszellőzteted a népnek, hogy X és Y szar - nem vagyok tömegpszichológus, de népet hülyíteni annyira, de annyira egyszerű a hozzáértőknek, hogy hihetetlen. És máris el van játszva a "közönség" bizalma.
    Függetlenül a Frei-műsortól most.)
  • mrzed001
    #45
    Ez az, megelőztél :)

    Szóval, beszélünk még Frei hitelességéről ?
    (mintha egy k.rva szüzességéről beszélnénk isten bizony )