172
  • rigidus
    #92
    "az lehet, de ha nem tudsz úszni akkor az ugródeszka csak arra használ, hogy könnyebben belefuladj a vízbe, mert messzebbre ugorva mélyebb vizekben találod magad..."

    Ez mind igaz BlackRose. A tehetseg nem elhanyagolhato, de ennyit egy ember tehetsege sem er.
  • rigidus
    #91
    <off>
    1. Hol irtam, hogy sajat inkompetenciam lenne? Ha valaki megszolal azok erdekebe akik sikertelenek, az meg nem jelenti azt, hogy azt sajat megfontolasbol teszi. Igen, ez a rendszer lehetove teszi, hogy "megszedhetnem magamat" - ahogy te nevezed - csak nincs hozza gyomrom. En mondjuk igy neveznem: elvenni amennyit csak lehet. Ehhez nem kell intelligencia. Ehhez onzonek kell lenni. Nem kell ehhez feltetlenul BG-nek lenni, erre meg egy ehes foldigiliszta is kepes. Persze lehet latvanyosan nagy hirveressel visszahullatni a "szegeny ehezoknek", foldrengeskarosultaknak. Ha ezt valoban joszivvel teszi valaki, azt valoszinuleg nem olvasnad rogton az elso napilap cimoldalan.

    2. Az, hogy a hup-ot olvasod, vagy nem, az a maganugyed. Volt egy hozzaszolasom amit belinkeltem. A fene se kerte, hogy legy szerzetes, vagy jehova vagy mi.
    </off>

    A forumgazdaktol ezuton kernek elnezest az off hozaszolasomert :)
  • h4x0r
    #90
    "az mssql nem elég jó, hanem _a_ legjobb."

    Igen, ha te mondod... Viszont masok a mysql-re vagy eppen a postgres-re, uramatyam talan az oracle-re eskusznek.

    "a mysql meg arra jó, h a kis webserveredet futtasd vele."

    Leven pont arra terveztek.

    "postgre-re lehet mondani, h elég jó."

    Es olcso. Marmint nem igenyel kulonosebb veszodest, es jo kliensek vannak ra.

    "oracle meg nagyon jó. ranglista most úgy néz ki, h mssql 10 egység, oracle 6 egység, IBM cucca (nemtom mi a neve) 3 egység. postgre, mysql sehol nincs.
    web service servereken win nagyon terjed (webshopos dolgok). web kiszolgálójon (domain, stb.) meg unix van..."

    Hol? Csak erdekel.

    "#82 nem tettek fel azok semmit, linux ezer éve 2%on van :)"

    En csak azt az allitast forditottam meg, hogy:
    "ja és az 6milla wint is használ párhuzamosan, míg win oldalon le se sz***ják a linuxot." :)
    (tehat 6milla linuxot is hasznal win mellett)
  • BlackRose
    #89
    Na egy picit olvasgattam szanaszét... és ez a 9 dollár ez a Consumer szoftverekre érvényes (Works, Money, Encarta, Games, XP Home stb.) és ide nem tartozik az üzleti szoftver vagy az eszközök, stb. Sőt állítólag a legtöbb ilyen licensz bundled alakban megy el, vagyis veszel egy Dell vagy HP othoni gépet (consumer) és rajta van a Works vagy stb. És ebben az esetben egy bundled Works állítólag csak 2 dollár haszon nekik. Na ez rendben van, ez így esetleg OK. Különben a consumer piac jelenleg csökkenőben van, csak tavaly 7% visszaesés volt a Microsoftnak ezen a piacon, az idén még roszabb lesz az eredmény, mert a piac telitett... Az érdekes dolog, viszont, hogy legtöbben éppen ezt a consumer piacot tartják szem előtt amikor valamiről gondolnak valamit, pedig az IT-nek ez csak egy ici pici elenyésző része. A világon az összes consumer szoftverpiac értéke 4 milliárd dollár, és ez nem csak a Microsoft piaca, hanem összessen, míg csupán a Microsoftnak évi 40 milliárdos forgalma van, ennek a consumer a töredéke. Ezért ha itt lemondanának a direkt haszonról akkor sem volna nagy valami, a cégek az üzleti világ az amely meghatározza az IT-t.

    Rigidus...

    az lehet, de ha nem tudsz úszni akkor az ugródeszka csak arra használ, hogy könnyebben belefuladj a vízbe, mert messzebbre ugorva mélyebb vizekben találod magad...
  • FTeR
    #88
    1. kisemberest arra értem, h mindig mást hibáztatni a sáját inkompetenciánkárt. ez a rendszer lehetővé teszi, h te is megszedd magad, mi tart vissza?
    2. nem gondolod komolyan, h hup.hu-t fogok olvasni :D kb olyan, mint egy katolikusnak/ateistának a jehova prospektust :D
  • FTeR
    #87
    lassan ott tartunik, h már nem is számít hírnek, h megdöntött 1 rekordott, mer már annyi csúcsot magának tudhat. kb olyan mint a múlt évadban, az h sumi nyert 1 futamot (hehe, feldobtam a labdát, lehet mondani, h a mostaniban semmit nem nyert :) - mind1 a lényeget érteni).
  • rigidus
    #86
    "tipitus (kisember) vélemény :D"
    Talan igazad van. Lehet hod tenleg "tipitus". Bar, akkor viszont valoban elgondolkodtato, hogy ugyanilyen megkozelitesben, vajon milyen konzekvenciat lehetne levonni arrol aki mindossze 5 soros hozzaszolasbol valakit "kisemberez". Nyilvan ez a megalapitas irigylesre melto, alapos, preciz embert takar. Reszemrol a megtiszteltetes.

    Nem Bill Gates-szel van bajom, hanem azzal a rendszerrel, amely jovahagyja, hogy ezek az emberek betegre tomjek magukat abbol a vasarloertekbol amit a termeloi oldalrol kiszivattyuznak.

    Errol mar korabban volt szo:
    csak peldakent nehany gondolat
  • FTeR
    #85
    az mssql nem elég jó, hanem _a_ legjobb. a mysql meg arra jó, h a kis webserveredet futtasd vele. közepes adat menyiségnél már haldoklik. postgre-re lehet mondani, h elég jó. oracle meg nagyon jó. ranglista most úgy néz ki, h mssql 10 egység, oracle 6 egység, IBM cucca (nemtom mi a neve) 3 egység. postgre, mysql sehol nincs.
    web service servereken win nagyon terjed (webshopos dolgok). web kiszolgálójon (domain, stb.) meg unix van...

    #82 nem tettek fel azok semmit, linux ezer éve 2%on van :)
  • dirty dogg
    #84
    1. szerintem olvasd el még1x, amit a windowsról írtam.
    2. úgy gondolom, hogy az mp3 igen is elég súlyosan veszélyezteti az audio cd "egyeduralmát", ha egyáltalán még tekinthetjük elsőnek. gondolom a minőség alatt azt érted, hogy az audio cd-t 24 bittel készítik az mp3 meg csak 16, de szerintem ne ezt nézzük, mert ez a végfelhasználót egyáltalán nem érdekli. Ő azt fogja nézni, hogy kicsi a lejátszó, keveset fogyaszt, nem foglalja el a fél szobát és ingyen letöltheti a netről (olcsó a beszerzése), és mindezek mellett otthoni használatnál nem veszi észre a különbséget.
  • BlackRose
    #83
    Ha már a mission critical esett szóba, itt van egy érdekes IDC tanulmány:

    http://download.microsoft.com/download/1/8/a/18a10d4f-deec-4d5e-8b24-87c29c2ec9af/IDC-MS-MissionCritical-WW-261005.pdf

    ha meg a .NET + SQL Server teljesítménye érdekelne valakit a RedHat + IBM + Oracle val kapcsolatban, akkor itt van egy érdekes cikk:

    http://www.theserverside.net/articles/showarticle.tss?id=NET2BMNovember

    mindenesetre elég komoly állítások és eredmények.

    Ja és a híres magyar Microsoftos (Charles Simonyi) szerint a szerencse = készenlét a lehetőségekre... tehát ezek szerint Bill Gates készen volt, a lehetőségekre, és ez szerintem is igaz, készült és várta mikor jelenik meg a microszámítógép (Altair), akkor megírta a BASIC-ot rá, tehát kihasznált egy lehetőséget, mert készen volt rá, sőt várta. Aztán tövább készült a következő lehetőségre és jött az IBM, kihasználta mert felvolt készülve, aztán jött a többi, általában nevezhetnénk ezt szerencsének. Kb. A Pistának szerencséje volt, elébbe szált a labda és gólt rugott... ezt úgy is lehet mondani, hogy a pista készen volt a rugásra és várta a labdát... mert ha nem lett volna készen akkor hiába szált elébbe a labda, gól nem láttunk volna. Az üzletben és ez kimondottan igaz ha sikeres üzletet akarunk két dolog között kell, hogy egyensúlyozzunk és mindkét dolgot nagy figyelemmel kell csinálni, az egyik a termékünk vagy szolgáltatásunk építése, fejlesztése és ezt nagyjából mindenki tudja és teszi, a másik dolog ami szintén nagyon fontos, pedig a cég építés a cég fejlesztése, ezt kevesen veszik komolyan, és általában a termék vagy a szolgáltatás az ami meghatározza a cég fejlődését, és ez téves. Bill Gates ezt nagyon is tudtja van előtte egy cél, de nem egy olyan cél ami szétválasztható, ez a cél az, hogy mindenütt szoftver legyen, hogy minden számítógép és szoftver által működjön, és ezt nem csak ő akarja így, ezt minden hozzánk hasonló számítógép bolond így akarja, a különbség csak ott van, hogy míg a többiek nem nagyon törödnek azzal, hogy ez, hogyan fog meglenni, Bill Gates élessen és yavartalanul úgy látja, hogy ez a szoftver a Microsoftá legyen, vagyis a Microsoft az ami neki nagyon fontos, nem a szoftver, nem a Windows, mert kök mindegy, neki, hogy holnap egy másik OS-el jönne ki a piacra (ha lenne értelme persze), de el sem tudja képzelni, hogy ez ne a Microsoft legyen. Ez a filozófiája errőssen érezhető az egész Microsofton, fontos nekik minden, de a legfontosabb maga a Microsoft és maga a cél érdekében építi a Microsoftot, és a Microsoft érdekében építi a termékeit és szolgáltatásait. Tehát nagyon is felkészülve használja az alkalmakat a lehetőségeket, amelyek persze nagyrészben soha nem tőlle erednek, de mindég ő használja ki a legjobban, mert felvan készülve. Most, hogy jönnek a webszolgáltatások és mindenki a Google-ról beszél... pedig erre is ki van a legjobban felkészülve? Mi van a Google-nak és mi van a Microsoftnak? A Google tele lehet ötletekkel, de a Microsoft az akinek megvan az alap (OS, .NET, SQL, Dynamics, fejleszői környezet, MSN, Office, XBox, stb. stb.) és mindet úgy fejleszti ahogy neki megfelel és úgy ismeri mint az aki csinálta, mert ők csinálták...
  • h4x0r
    #82
    Fordítsuk meg a képletedet: 6 millióan, akik Windows-t használnak, feltették a Linuxot is mellé. Már nem áll a feltevésed. :)
  • h4x0r
    #81
    "linux csak olyan szervereken van fölényben, ahol ms nincs jelen. több tanulmány szerint is a kis és közép szerverek 2x annyi 2003as win van mint linux és kb ugyan annyi 2000es. és ezt 5 év alatt érte el!"

    Nem mindegy, hogy milyen célra. Habár nem írtam, de inkább a webszerverekre gondoltam. De a Google pl. Linuxos clustereket használ, és még van egypár nagy cluster Linuxszal, akit érdekel, nézzen utána.

    "de hamarosan a nagy szerverekre is betör ms és szépen eltarol mindenkit."

    Ne igyunk előre a medve nőjére... még talán van remény. :D

    "mint általában minden piacon ahol "hirtelen" megjelenik (pl SQL serve, ma az a legjobb a kategóriájában, sorra dönti a rekordokat. vagy ppc, már palmon is van winCE)."

    Jó sok hype és marketing árán. SQL: az MsSQL elég jó, máramennyire én látom innen a gödörből, de azért a postgres és mysql is nagyon jól áll (pont a MySQL AB írta, hogy minden évet jelentős profittal zártak).

    "btw, régen láttalak. már hiányoztál :)"

    tenkjú, tenkjú :)
    Mellesleg mostanában jobb dolgom is volt (Babylon 5 és soksok programozás), így csak hallgatólag voltam jelen. :)

    "kell a frissítés, mert már a legtöbb vitapartnerrel "haragban" vagyok :)"

    Tégy úgy, mint a lusta agrármunkás: vess magadra...
  • FTeR
    #80
    tipitus (kisember) vélemény :D

    azt, h vki a politikusakat nem szereti az egy dolog. de mi rosszat tett ellened BG, h utálod. vagy mi olyat tett, ami akármilyen érzelmet vált ki belőled?
  • rigidus
    #79
    "Egy idoutan biztos, ok tettek ezert vannak ott es ezert utallja oket mindenki."
    Igy van. En is ezert utalom oket.

    Es azokat a torvenyhozokat is akik rabolintanak arra, hogy egyes emberek kivaltsagoskent eljek le az eletuket, sokszor tamogatjak is oket, holott azok az emberek akik _valojaban_ eletben tartjak oket szinte nyomorognak.

    Tenyleg: Billi bacsi 100 dollarost eszik reggelire-ebedre-vacsorara?

    Billi bacsinak volt egy-ket ugrodeszkaja is annak idejen, apuci ugyved, nagypapa es nagymama banktulajdonosok.
  • FTeR
    #78
    :D kész, erre nincs ellenérv.
    (csak kár, h akik ismerik, azok is winre állnak át)
  • FTeR
    #77
    az nem divat, ami nem terjed el. ;)

    könyörgöm 5 éve még nem is volt win szervereken, miről beszélsz? longhorn servernek meg feljavították a tcp/ip protokolját, és béta tesztek szerint gyorsabban kommunikál mint a linux. és linux maga hiába fut gyorsabban, mert azt senkit nem érdekel. az a lényeg, h az egész rendszer gyors legyen, márpedig win server az SQL serverrel gyorsabb minden szempontból, mint bármilyen adatbázissal szerelt linux. mission criticalos rendszereken állnak át erre (és nem úgy ahogy 1-2 város _próbál_ linuxra).
    "Én leírtam neked egyszer, hogy miért lett így"
    persze tudom, billnek szerencséje volt. ennyi szerencsével lehet jobban jár ha lottózik. a gond csak az, h nem hiszek a szerencsében.
  • Caro
    #76
    MIVAN???
    Én ott lakom!! :)
  • Caro
    #75
    Nincs? Persze, az ősembernek sem kell főtt étel, mert nem is tudja mi az. :D
  • Caro
    #74
    Én leírtam neked egyszer, hogy miért lett így, és azt is megmondtam, hogy az igazán nagy helyeken sohasem lesz váltás.
    Azért mert ROBBANT az IT. Nézd meg a weboldalak számának növekedését.
    Ennyi szakembert nem lehetett csinálni, úgyhogy maradtak az MS hommade rendszergazdái, akik meg csak ahhoz értettek.
    Szóval nem azért mert jobb webszervernek a 2003(másra sem).
    Egyedül talán a microsoft network szerver érv szól mögötte, de az tényleg csak kis helyekre jó(<10 gép).
    Csakhogy én annó nagyon tutkó microsoft network szervert állítottam be linux alatt is.
    Egy szerveren nem az a lényeg, hogy könnyű legyen kezelni, hanem hogy gyors, és jól skálázható legyen. És az MS erre nem törekedik, a 2003-ra belátták, hogy hoppá, mégiscsak jó, ha van konzol alapú app is, meg telnet.
    Nem beszélve arról, hogy még milliókat adhatnak ki extra szoftverekre, amikkel pótolják a win mikrokernel hiányosságait, amik a linux kernelben alapból benne vannak.
    És ő nem fog reklámokat tolni az arcodba, szóval nem kell félni, ha lesz is "ingyenes" win, azt sem fogják 1%-nál többen használni.(Ők is csak azért mert lámák).
    Ja, és a linux melletti érvekről: ez olyan mint a divat. Észérvekkel nem befolyásolható. :)
    Erre írtam, hogy van egy jó nagy hardcore közösség, ami mindig is kitart a linux mellett.
  • FTeR
    #73
    nincs is rá szükségük. ha lenne megtalálnák...
  • Caro
    #72
    Nem is ismerik.
  • FTeR
    #71
    ja és az 6milla wint is használ párhuzamosan, míg win oldalon le se sz***ják a linuxot.
  • FTeR
    #70
    linux csak olyan szervereken van fölényben, ahol ms nincs jelen. több tanulmány szerint is a kis és közép szerverek 2x annyi 2003as win van mint linux és kb ugyan annyi 2000es. és ezt 5 év alatt érte el!
    de hamarosan a nagy szerverekre is betör ms és szépen eltarol mindenkit. mint általában minden piacon ahol "hirtelen" megjelenik (pl SQL serve, ma az a legjobb a kategóriájában, sorra dönti a rekordokat. vagy ppc, már palmon is van winCE).

    btw, régen láttalak. már hiányoztál :) kell a frissítés, mert már a legtöbb vitapartnerrel "haragban" vagyok :)

    #64 :) és olyan amivel meg is tudnál győzni, vagy csak magadat tudod nyugtatni vele?
  • razsasc
    #69
    A lagutolsó CD szabványt 1976 - ban a PHILIPS dolgozta ki! Azóta állandóan változtatják, de nincs a változásokra világszerte elfogadott szabvány,mert mire egy megszületne, már van egy másik - egy jobb...Stb!Lásd HDDVD!
  • NEXUS6
    #68
    Mint írtam, nem az MP3-ról van szó.
    Hanem a CD-nél jobb minőségű, akár több csatornás, sokkal magasabb felbontású formátumokról, ahol egy szimfónikus koncert olyan élethű, hogy meghallod ha a dobos hátul lerakja az utőt!

    Na ezek miért nem terjednek?
  • h4x0r
    #67
    Elég nagy tulzás. Kb. 11 órányi zene/CD, amit én számoltam :-D
  • h4x0r
    #66
    Jé, azért van a szerverek nagy részén még mindíg Linux. Na, mind1, ne mennyünk bele. De ha 300 millió gépező van, akkor a 2% 6 millió. Így már jobb, nem? 6 millió ember szavazásokat dönthet el (najó, nem a maradék 296 millió ellen) ellen. Ez éves (9$-ral számolva :)) szinten 54 milló dollár.
    Ez azt jelenti, hogy BG egyel kevesebb magánrepülőt vehet évente, ami dühítő lehet szerintem neki. :-D

    razsasc: Az ingé' van csak akkor drágább, ha veszel supportot is, akkor meg már nem ingyenes. A drágát is lehet, hogy sokszor kell megvenned.
  • razsasc
    #65
    Cipőhöz nem szoktak frissítéseket kinálgatni.Szagolja úgy ahogy megvette!
  • NEXUS6
    #64
    Figyuszka, most úgy kitolok veled!;)))

    Egy árva hozzászólást sem fogok mondani!!!!
    Ha meggebedsz akkor sem;)

    Pedig én tudom hogy miért nics igazad, de majd te is rájössz. LOL
  • kbupdate
    #63
    A CDa az megfelelő, mivel egy előadó nem igen fog majd neked egy album kedvéért 2352456 óra zenét adni (mp3) ami gy CDre is ráfér, egy kis túlzással. Hát ezért helytálló még mindig a CDa formátum.
  • NEXUS6
    #62
    Aha, csak itt nem cipőről vitatkozunk, hanem szoftverről, az meg egy kicsit más tészta.
    ;)
  • razsasc
    #61
    Ami ingyé van az a legdrágább, az olcsót pedig sokszor kell megvenni. A drágát csak egyszer, és azt érdemes javíttatni is!
  • FTeR
    #60
    1. ugyan írtam, de újra: nem sw után 9$, hanem sw/felhasználó után _évekre_ lebontva.
    2. ki mondta, h innentől kezdve minden win reklámos lesz? már megint jöttök a baromságokkal. (irodai munkást zavarja....stb.) lol. ha lesz ilyen, akkor biztos a Home Editionnek lesz egy változata, _diszkrét_ reklámokkal. nemtom mér jó nektek hülyének nézni az ms-t.
    3. fostok, h ha már a win is ingyenes lesz, minden érv elfogy a linux mellől :D
    4. billit nem a körülmény tette gazdaggá, hanem hogy _jól_ kihasználta a lehetőségeket (mindenki [IBM] hülyének nézte a dos licensz megoldásáért...neki lett igaza).
    5. vegyétek már észre magatokat, linuxot szinte senki nem használ (2%???). és sose használták sokan (egyedül a szervereken VOLT elterjedve, de már ott is zuhan a részesedése). csak ti hiszitek, h jobb.
    nincs is olyan, h ms vs. GNU/linux. egyszerüen nem ellenfél. win vs. linuxról lehet még beszélni, de lássuk be gyakorlatilag elfogytak az érvek a linux mellől. amilyen érvetek van, azt csak ti hiszitek annak.

    háhááháááá, lehet nekem ugrani
    most voltam ms agymosáson
  • h4x0r
    #59
    A szoftver itt attól ingyenes, hogy neked ingyen van. Nem kell kiadnod érte Ft-ot. A legtöbb OS cuccot nem cégek fejlesztik, hanem olyanok, akik szeretnének egy progit, de nincs a piacon. Ezért írnak maguknak egyet. Nem csak Linux vagy OpenOffice méretekben kell gondolkodni. pl. a monotone verziókezelőt sem cég fejleszti asszem.
  • NEXUS6
    #58
    "szar a vindóz? igen? akkor miért nem írt még semmilyen csapat egy olyan op-rendszert, ami ennyire jól tűrné a barbár tudatlan Mirci néni kontárkodását, amellett, hogy korlátolt pc ismereteivel még aránylag el is tudja terelgetni?"

    Nos, először is nem birja ki.
    Másodszor meg attól, hogy te nem ismersz ilyet az még nem jelenti azt, hogy ne is létezik.

    Amúgy csak egy péda: hány éve van audió CD?
    Vagy 15 éve.
    És ez a legjobb formátum? Meg nem is csinált még senki jobbat ennél? Hiszen nem úgy néz ki hogy bármi is kiszorítaná a piacról!
    Válasz: A CD megjelenésekor szarabb volt az analóg bakelit lemeznél. És már jó pár éve, talán 10 is létezik/léteznek a CD-nél jobb minőséget biztosító audió adathordozó szabványok (DVD audió/SACD). Ennek ellenére a CD piacot azért még jó pár évig nem veszélyezteti semmi. (Az MP3 rosszabb minőséget ad, az inkább a magnó kazit ütötte ki).

    Ha ezen elgondolkodsz akkor rájössz, hogy mi a helyzet valójában az OS fronton.
  • NEXUS6
    #57
    ;)))

    "Agyam eldobom micsoda hulyesegeket irkaltok itt, hihetetlen kenyszert erzek valamit idefirkantani. :D"

    Arra rájöttem, hogy óvatosan kell bánni ezzel a hülyeség jelzővel. Sokszor amit az ember elsőre hülyeségnek lát messziről, az közelebről komoly gondolatokat, és sokszor mély több éves-évtizedes tapasztalatokat takar.
    Persze ezt nem a saját hozzászólásaimra értettem;) (álszerénység rulez!;)

    Amúgy amiket írtál abban tökéletesen egyetértek veled, kivéve talán hogy Bilibá jó érzékű programozó lenne. Az üzletember az inkább, de azért ők is rendesen hibáztak, szerencséjükre más még többet. Ezt üzleti és nem szakmai szempontból értem.
  • BlackRose
    #56
    A kereskedelmi szoftverpiac két modell szerint működik, (leegyszerűsítve). Az egyik a custom vagyis testreszabott szoftver, a másik a shink-wrap, vagyis dobozos szoftver az üzletek polcain.
    Na most az első a testreszabott (és ebben működik a szoftveripar nagyobb része), korlátozott kereseti lehetőségekkel jár, és magas kockázattal, ezáltal a support nagyon sokat felemészt. A másik a shrink-wrap model, ott egy meghatározott, szám kifizeti a költségeket, és azon kívül minden eladott peldány majdnem tiszta haszon.

    (off)
    Nem akarok marhaságokra harapni (ezt már éppen eleget tettem, azt tudja mindenki aki kisőri az SG-n történteket), de a kedves fórumozók akik a személyemet jöttek leköpködni, megérdemelnek egy rövid választ.
    Először is ha valójában kísérnék amit írtok, tudni kellene nekik, hogy éppen az ellenkezője az igaz, NEM HISZEM MAGAM OKOSNAK. Amit irok az a saját véleményem, és mint minden vélemény nem végső és nem teljes, sőt lehet, hogy téves. Karl Popper mondta, hogy csak kétféle elmélet létezik (téves és nem-teljes), jómagam törekszem, hogy ne a téves elméletekben ússzam le életem (persze lehetetlen, hogy mindenütt ez legyen), és ha valamiben téves úton járok akkor minnél előbb áttérjek a nem-teljes útra. Ezért szívessen fogadok minden konstruktív kritikát és becsületet tartalmazó véleményt, de elutasítom az ilyenfajta "te nem értesz semmihez, baromságokat írsz és én ezt tudom... stb." alapjában értelmetlen és alaptalan kijelentéseket. Tehát ha van valami mondanivalójuk azoknak akik ilyen durván és magabiztossan leköpnek, szívessen várom őket itt a fórumban számtalan normális vitában (amiben egyébként részt veszek néhány másik fórumozóval rendszeressn).
    Aki az SG-t nem tartja megfelelő helynek a vitákra, az jobb ha kívül marad, ugyanis az két embernek tök mindegy, hogy hol beszél, ha van mondanivalója, ezért gondolom, hogy itt az SG-n sokszor egész komoly viták is létrejönnek néhány fórumozó között, de abban is biztos vagyok, hogy sokan akik csak passzívan olvassák azok is tanulnak belőlle. Különben én nem teszek különbséget fórumok között, és az SG-n kívül relatív aktívan résztveszek másik portálokon és másik fórumokban is. Tehát nem a heyl a fontos, hanem az emberek és a tartalom.
    Ami pedig az autóbuszos fontos embert illeti, az már attól függ, hogy hól járunk, Singapurban pl. egy fontos ember is sokszor autobuszozik mert a központban a napi parkolódijj 350-1000 dollár között mozog, és nagyon fontos embernek kell, hogy legyen annak aki ezt fizetheti. Különben én jómagam csak egy 1996-os Ford Mondeo I-eset mondhatok magaménak amelyel 215.000 km futottam le, és amely még mindég úgy működik mint azok a svájci órák amelyeket azok a cégek gyártanak amelyeknek működési elvét néhány ember szerint a mai globális és mindenekelőtt elképesztő sebességgel fejlődő világ gazdaságára kell alkalmazni. Na mindenkinek jó szórakozást...
  • dirty dogg
    #55
    én nem utálom, egyszerűen kihasználta a lehetőséget. én is megcsináltam volna, ha lett volna rá lehetőségem és elég gógyim, hogy felismerjem.
    szar a vindóz? igen? akkor miért nem írt még semmilyen csapat egy olyan op-rendszert, ami ennyire jól tűrné a barbár tudatlan Mirci néni kontárkodását, amellett, hogy korlátolt pc ismereteivel még aránylag el is tudja terelgetni?
    pedig ha jól emlékszem a win 95 óta....számoljunk csak 1,2,3.... 10 év (!) telt el! Bizony, 10(!), és szerintem még senki nem állt elő olyan ötlettel (OS), ami egy hajszálnyit is veszélyeztetné az egyeduralmát (felhasználói szinten).

    ..hát ennyi..
  • pemga
    #54
    Szerintem BlackRose felvetése igenis helytálló. Azért az meglepő lenne, ha ekkora réssel dolgoznának a kereskedők-szállítók. Egy word 2003 jelenleg valahol 200$ körül van (upgrade-ként 90). Ne mondja nekem senki, hogy ebből minden haszon ( az ár 90%-a, tehát kb 1000%-os haszon) a terítőknél van, pláne hogy az MS-ről beszélünk. Ő megteheti, hogy ha egy vendor feje nem tetszik, akkor simán beszól neki, magasabb árakon kínálja neki, mint a többieknek, stb. A 2-3x, najó, 5x-es haszon terjesztők részéről lehet, hogy normális, 10x-es már valószínűtlen. Akkor szerintem MS már rég áttért volna kizárólag internetes direkt árusításra a terjesztők kiiktatásával, nekik is vannak pénzügyeseik...
  • _Vegeta_
    #53
    Agyam eldobom micsoda hulyesegeket irkaltok itt, hihetetlen kenyszert erzek valamit idefirkantani. :D

    #2: Hol olvaod te h 9dollaros a szoftver bameg. :D Arrol volt szo, h atlagba a szoftverek utan 9dollart kapnak, nem a szoftver kerul 9dollarba. Jo is lenne minden lóvét a keszito kapna a boltos meg menne az utcara penztkunyeralni. :D

    #4:Szo nem volt a cikkben arrol hogy pontosan hogyan oldjak meg a reklamokkal ezt az egeszet. Nezzuk meg a sportolok mezeit pl ott a reklam.
    Nagyon diszkreten meg lehet ezt oldani, hogy az embernek még teccen is. Jatekokba is csinalljak.

    #10: Persze mert az adidas vagy nikerol mar senki sem hall, mert ennyit valtozott a piac. Te komolyan azthiszed h egy teljes reklamfilmet beleraknak az OSbe? Bolond vagy hallod es meg te istenited a linuxot legalabb lennel eleg ertelmes hozza. :D A microsoft nagyon jo ceg pontosan tudjak mit kell csinalniuk, eljott az ido h sok dolgot ingyenesse kell tenni, mert az emberek ugyse fizetnek erte. Novekedo tendencia. :)
    Ugyanazt akartam még mondani amit #14-ben a kollega.

    #15: Maris a szpemmeleshez hasonlitod egy még nem is letezo tervet? Szep. :D

    #52:
    "Miért gondoljátok, hogy a M$ sikerének bármi köze is van a vezetők IQ-jához?"
    Azert mert Bill bacsi igen jo erzeku programozo es uzletember.
    "Valójában alapvetően a M$-től független közgáz törvényszerűségek tették naggyá a céget.
    "

    Szerintem a sok eladott MSDOS es WIN95 tette "naggya" a ceget..
    "Az adott szituban bárki meg tudta volna csinálni ezeket a dolgokat."
    Egy idoutan biztos, ok tettek ezert vannak ott es ezert utallja oket mindenki.