18
  • DEXTER92
    #18
    Hasfelmeccő dzsekk...még mindig itt járnak...
  • irkab1rka
    #17
    Kicsit késő a lányoknak, de talán ha meglesz a módszer, akkor legközelebb lesz jobb esély az első után elkapni a tettest. Úgy emléxem volt egy gyilkosság, amikor egy falut (c.a. 3000 ember) vettek rá, hogy mindenki vesse alá magát a dns vizsgálatnak (nagyon drága volt!). A részletek már a memóriám ködébe vésznek...
  • sonicXX
    #16
    Szerintem nem menne tökre ettől a legenda. Minden esetben inkább csak megkoronázódna. Egyrészt ha megtudjuk ki volt az, talán megérthetjük az alapjait az indokait, minden eddiginél pontosabban lehetne őt ábrázolni (például filmen). Másrészt ha nem derül ki így sem, az már-már valami mágikus-babonatikus félelemmel vegyes misztikumba vonja az illetőt. Én mind a két esetet pozitívumként fogom fel.

    Azért ha kiderülne, hogy esetleg él egy vagy több leszármazottja, az megint érdekes lehetne...
  • Epikurosz
    #15
    Ha semmi más nem lenne ebben a "Time After time" c. sci-fiben, mint a következő mondat, akkor is remekmű lenne:

    Contrasting the brutality of his crimes in context of 19th Century England, to the common place violence of Modern America, even Jack the Ripper is quoted as saying during Time After Time: "Ninety years ago I was a freak, now I am just an amateur."
    Magyarul:
    Összehasonlítva a XIX. századi Angliában elkövetett kegyetlen gyilkosságait a modern Amerika mindennapi bűnözésével, még Hasfelmetsző Jack is kicsit meglepődve mondja a Time After Time egyik jelentében: „Kilencven éve én egy szörnyetegnek minősültem, de itt és most csak egy egyszerű amatőr vagyok.”

    Hát, azt hiszem el lehetne mondani ezt a mai Magyarországon is, ahol már nem is kell az áldozatnak szépnek, vagy fiatalnak lennie, mert szervezett bandák (tudjuk, kik ők) éjnek évadján akár 30 ezer forintért is rátörik a házajtót a szegény nyugdíjasokra.
  • dez
    #14
    Akkor talán nem akarná pár őrült követni a példáját.
  • Epikurosz
    #13
    Nem mindegy, lola. az igazság feltárása mindig jól jön.
  • Epikurosz
    #12
    To commemorate the one-hundredth anniversary of the Ripper murders, a live television show hosted by actor Peter Ustinov and paneled by several criminologists, declared Aaron Kosminski, a Polish immigrant Jew, to be Jack the Ripper. Kosminski, a hairdresser and Whitechapel resident with an extreme hatred of women and a history of related crimes, remains one of the more popular suspects.
  • Epikurosz
    #11
    Legutolsó infóim szerint Hasfelmetsző Jack ellopta az időgépet egy tudóstól, és utoljára 1977-ben New Yorkban látták felbukkanni. Ki tudja, hogy most hol garázdálkodik.
  • lovagregeny
    #10
    Ugyaaaaan, sose fogják megmondani a nyilvánosságnak ki volt a gyilkos.
  • Troppauer
    #9
    En orulok az ilyen felfedezeseknek, de mi van akkor, ha kiderul, hogy az illeto egy pek vagy egy no volt(mar bocs)........... szoval semmi szenzacio! Akkor a legenda szertefoszlik.
  • pemga
    #8
    Bizony-bizony, vajh mennyi töménytelen megrendelést kapnának, ha sikerül élesben bizonyítania :).
  • gemi
    #7
    Szerintem egyrészt pont,hogy bevételt remélnek ettől a kutatástól (megfilmesítik stb..) . Másrészt felhívják vele a figyelmet az új technológiára, mind a bűnözők, mind a károsultak körében.
  • raingun
    #6
    Többet érne a kutatásra költött pénzt valódi bűncselekményekre költeni. Hacsak egy bűnözőt is elfognának vagy egy ártatlan szabadulhatna akkor már jobban megérte...
  • noss
    #5
    Cornwell maga is elismerte, de valszeg jó pénzt kereshetett a megalapozatlan könyvével...
  • gz8
    #4
    Legalább öt komoly gyanúsított került a Scotland Yard látókörébe, de egyről sem sikerült bebizonyítaniuk, hogy ténylegesen lett volna köze a gyilkosságokhoz.
    Akiknek tökmindegy, annak csak annyit: jobb később, mint soha!

    Aki egy kicsit többet szeretne tudni az esetről, angolul itt olvashat róla.
  • zoozoo
    #3
    Tényleg kíváncsi vagyok, bár attól legenda Hasfelmetsző, hogy ismeretlen maradt.
  • Bohun
    #2
    Idegesítő mit meg tudnak csinálni.
  • IoIa
    #1
    Most már tökmindegy. Elitélni úgysem lehet senkit, mert már a gyilkos is rég halott.