2483
  • spike0007
    #2163
    SPOILER
    John és Cam ágyjelenete még így sem volt rossz John odavan Camért ez látszott. John Henry sztem is az ellenállás gépeihez tartozik vagyis Johnt segíti. Amikor John Henrybe betört egy másik gép egy program na az volt a Skynet. Weaver tényleg a a tengeralattjárós lyányka volt. Most már azt is tudom Weaver miért tett el pár embert láb alól. Hogy ne szivárogjon ki semmi John Henryről vagy a Skynetről. Tulajdonképpen John Connort és John Henryt védte. A végén mikor John körül egyből ott van mindenki, Derek, az apja Kyle és Allison Young. John szerette Camot de ha átjött volna velük ami amugyis lehetetlen volt a fején lévő sérülés miatt akkor John megszívta volna. Viszont Allison Young és John valszeg jól ellesznek. Összeségében nem léptek túl semmilyen határt és a sorozat méltó volt a terminátor univerzumhoz. Szerintem le is zárták a sztorit amit sajnálok de ez van jól fejezték be. Csak Cam és John között még jobban kidolgozhatták volna a dolgokat legalábbis egy kis smaci, ha már olyan jól fel lett építve kettejük kapcsolata. Ezt a végén Allison Younggal pótolták mert tuti ők egy pár lesznek, aztán elfogják aztán jön Cameron stb. stb. Körforgás. De jó!!!
  • kill3r21
    #2162
    sztem meg az uj idösikban, kyle reeese a vezér :D
  • zvaragabor
    #2161
    "mivel a jövő megváltozott ezért egy új idővonal alakult ki, szval john-nak nem kell visszaküldenie az apját mivel már megtörtént egy másik idősíkban, "
    De visszakell, mert az egy másik idősík volt. Ebben az idősíkban Skynet újra visszaküldi a terminátorokat hogy végezzenek Sarah-val(T1), és a kis Johnnal(T2).

    "Sarah meg utánament és ő mondja a végén h "i love u too""
    Nem ment utánna, csak a hangja. Az az egy szikra jelezte, hogy egy apró valami még átjött. Sarah otthon maradt harcolni a Skynet ellen.

    "Ott azt üzenték neki h "csatlakozol hozzánk?"és jelzésként ő is ezt üzente vissza Johnnak Ellisonon keresztül."
    Ezt Cameronnak üzente Ellison, mert először Johnnal beszélt, aztán mondta, hogy "feltételezem ez tőled kell megkérdeznem", és ekkor Cameronra nézett.

    Az angolna meg valószínű Weaver "része", szerintem ezt próbálja szimbolizálni az, amikor átváltozik az angolna fémmé, és a furcsa mozgással egyesül Weaverrel. Ugyan ezzel a mozgással mozgott a tengeralattjárós részben is a vízben.

  • Kandurex
    #2160
    Közben én is megnéztem az utolsó pár részt, már csak az unalom miatt is.

    És tényleg nem volt rossz...bár itt is simán lehetne rúgni párat a sorozat seggébe, kezdve azzal, hogy kulcsszereplőket nyírnak ki, hogy "izgalmassá" tegyék...

    Na de mindegy, John Henry, akár Skynet, akár nem, egész jól énekel skót nótákat :) szóval a tetszett a zárás.
  • csabesz123
    #2159
    Szerintem weaver tutira a tengeralattjárós csaj, csak így nyerhet értelmet az a történeti szál.Ott azt üzenték neki h "csatlakozol hozzánk?"és jelzésként ő is ezt üzente vissza Johnnak Ellisonon keresztül.Csak neki nem esett le a dolog, egyedül Cameronnak.
  • goger
    #2158
    mivel a jövő megváltozott ezért egy új idővonal alakult ki, szval john-nak nem kell visszaküldenie az apját mivel már megtörtént egy másik idősíkban, zavaros ez az idő téma kicsit :)
    szerintem most úgy módosult az idővonal, hogy John a háború közepébe cseppent és innentől lesz ő fokozatosan a vezére az ellenállásnak! (ezt már írta más is)
    Sarah meg utánament és ő mondja a végén h "i love u too", 34:10 -nél mondja neki John de akkor ugye nem mond rá semmit még.
    Lényeg h ebből bármit ki lehet hozni úgy elhet tekerni a sztorit ahogy akarják és jó lenne ha lenne folytatás.
    a végét viszont elkapkodottnk érezem, pl derek halála, a szőke csaj halála meg a Weaver csaj is 1 mp alatt derült ki h velük van... sztem be akarták fejezni, be kellett fejezni.
    Az a baj h hiába töltik le sok ezren a nézettségbe nem számít csak az élő adás nézettsége az meg nem sok :S

    és még 1 dolog: a Terminator Salvation és a Sarah Connor krónikák teljesen más idősík, a készítők is elmondták h ezt egyeztette is egymással a két csapat.
  • precision
    #2157
    nem hiszem
    bár sosem tudni, elképzelhető hogy ő volt az
  • Punker
    #2156
    én azt nem tudom hogy Weaver=? a tengeralattjárón látott folyékonnyal?
  • precision
    #2155
    SPOILER!

    De miért hiszik azt sokan hogy John Henry "gonosz"? Weaver is megmondta, hogy John Henry nem a skynet hanem a skynet elleni harc miatt jött létre. Ezzel is igazolta amit írtam korábban, hogy a jövőben a gépek egy része fellázad a skynet ellen és le akarja győzni. Ezért csatlakoznak az emberekhez, vagyis legalább nem ellenük vannak, hanem a skynet ellen. (Pl tengeralattjárós rész, csatlakozol e hozzánk folyékony terminator, ahol nem átprogramozni akarták, hanem "megtéríteni", saját akarátából csatlakoztatni magukhoz)
    A rész vége meg wtf, eléggé megkavarták a szart, ami nem baj :D Amit viszont nem értek, hogy ha nincs most ott egy Future John, akkor két lehetőség van. Vagy vannak párhuzamos idősíkok (és ugye Derek él, Cameron nem robot... szal elvileg lennie kell), vagy nincs is future John, hanem az ellenállást a fiatal John _fogja_ vezetni, és az egész "múlt" amid eddig láttunk az a mostani történések következménye lesz, ami felvet kb egy tucat paradoxont, de hát film ugye :)
  • zvaragabor
    #2154
    Timeline 2-ben ne keverd egybe a TSSC-t és a Salvationt. A kettő egymástól független, nem kapcsolódnak egymáshoz.
  • zvaragabor
    #2153
    Nekem az az erős gyanúm, hogy Cameronban feléledt az elsődleges programozási direktíva, azaz a John Henrynél már újra a gépek oldalán állt. Johnnal is beszélt, hogy mélyen legbelül megölné John-t, mert ami ott van, azt nem lehet eltüntetni. Ezt az elsődleges parancsra értette, azaz Connort ki kell végezni. John Henry és a turk a Skynet, de mivel az egész hóbelebancot nem tudta volna időutaztatni, ezért Cam chipje jött szóba. Cam meg már csak azért sem utazhatott volna, mert egy méretes szövetdarab hiányzott a fejéről, meg a golyóütötte helyekről is, és ugye csak élő szövet utazhat. Cromartie teste meg teljesen ép.

    Aztán ment John és Weaver. John alapvetően Cam chipje miatt ment, de miután megérkezett, tudatosult benne, hogy mi is történik. Találkozik Derekkel, Kylelal, Alisonnal (aki nem Cameron ember formában!). Nem ismeri senki a John Connor nevet, ez ugye azért van, mert ugrott 7 évet előre, és ez alatt a hét év alatt nem volt sehol semmilyen John Connor, így nem is ismerhették. És rájön, hogy most jön a neheze, fel kell küzdenie magát a ranglétrán. Ez nem úgy értem, hogy most odaáll, és azt mondja, hogy "Én vagyok Connor, én vagyok a vezetőtök." Hanem akár akaratán kívül halad fel. Nagy tudásának köszönhetően hasznát tudják venni, később már bíznak benne, majd tisztelik...stb. Aztán vissza kell küldenie Kylet, hogy a saját apja lehessen. És kezdhet harcolni.

    Sarah meg a Skynetre értette, hogy megállítja az ő jelenében.
  • Cvd
    #2152
    Elég nyilvánvaló hogy miért adta oda.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    John Henry nem a terminatorban futott hanem mögötte a teremnyi gépen. Ha lett volna egy terminatorba való chipjük akkor arra rá tudta volna magát tölteni és nem kell a teremnyi hardware mögé, de anno csak a testet tudták megszerezni. A rész közepén elkapott terminator chipje sem volt működőképes (ügyes, különben nem szorult volna Cameronéra). A végén Cameron chipjére át tudta tölteni magát, így A J. Henry MI Cameron chipjével és Cromartie testével teljesen mobillá vált. Cameron meg ment J. Henry helyére. Én inkább arra lennék kíváncsi hogy akkor ki szervezte meg az ellenállást. Alaphelyzetben John Connor, de ebben a síkban már javában működik, miközben őt nem ismeri senki.
  • Herold
    #2151
    Tudom hogy 7 évvel előre mentek akkor, de valamelyik Terminátorban mintha az lett volna, hogy csak a múltba képesek utazni. Mind1.
  • KnightRider
    #2150

    Kedves rajongótársak!

    Írtam egy esszét (angolul), amiben kielemeztem a Terminator filmek és a TSCC sorozat idővonalait. Az esszé erősen spoileres, szóval megtekintését csak saját felelősségre ajánlom :D. Mindenesetre szeretném kikérni a véleményeteket.


    Klikk ide az elolvasáshoz!

    Kommentek, kritikák, ötletek jöhetnek minden mennyiségben :D

  • Monoton
    #2149
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lehet, de én most tartom magam ahhoz, hogy ez benne volt a pogramozásában.
  • lord nihilus
    #2148
    am milyen jó dolog ez, végre megy egy sorozat amit meg is szoktam nézni (kb egy másik ilyen nincs) és azt hagyják abba...öngyilok lesz
  • desigo
    #2147
    sajnálnám ha nem folytatnák a sorozatot
    innen bármilyen irányba tovább lehetne vinni...
  • desigo
    #2146
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cameront John szépen kiosztotta,hogy csak egy gép és mindig is egy cél fogja vezérelni,hogy megölje.Ha ezt megértette akkor feláldozhatta magát John védelme érdekében.
  • Monoton
    #2145
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy JEEEE tudjuk mi a 3 pont :DD Sztem ezt már csak úgy kitalálták a végére hogy a Török-re teszik :P
  • Punker
    #2144
    na bakker most akkor mi is van? :D :D :D
  • rooney8
    #2143
    Lehet...
  • Monoton
    #2142
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sztem az full hulyeség lenne :) Sarah valami olyasmit mond, hogy meg fogja akadályozni vagy állítani. És mivel látjuk, hogy John nem egy zöldövezetbe érkezik nem állított meg semmit. Sztem meg fog halni rákban.
  • rooney8
    #2141
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De még simán folytathatnák. Amikor Johnék "elmentek" az időben előtte mondott valami olyasmit a Sarah, hogy segíteni fogok (vagy valami ilyesmi, már nem emlékszek pontosan :) ) És akkor így meg lehetne oldani ilyen 2 idősíkos rendszerbe. Egyszer Sarah-t mutatják egyzser John-ékat :)
  • Monoton
    #2140
    Áhh én nagyon érzékeny vagyok az ilyen 0,3 - 0,5 mp-es csuszasokra is és azt is siman beidozitem :DDD

  • desigo
    #2139
    kösz!
    720pt nézek és simán jó hozzá ...
  • Monoton
    #2138
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hmm. most hogy kicsit átgondoltam az egészet az évadzáró után, szinte biztosra veszem hogy nem lesz 3. évad. Sarah Connor Krónikái le vannak zárva. És ennyi.
  • Monoton
    #2137
    Ja :) 720p időzítést is beküldtem de még nem rakták ki
  • desigo
    #2136
    kint van a felirat...
  • Shep
    #2135
    Hát nem tudom ,hogy sírjak, vagy nevessek az utolsó rész láttán. Ha képesek voltak egy ilyen részt összehozni, miért kellett az egész második évadban szenvedtetni az egész történetet,

    Spoiler

    A chipet azért adta oda szerintem, mert bele volt tápláva egy rejtett kódsor amit a Are you join us? paranccsal aktiváltak..
  • Monoton
    #2134
    1x01-et láttad? Am. meg nyugodtan hasznald a spoiler makrot.
  • rooney8
    #2133
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor elkezdett vetkőzni én is másra gondoltam :D:D
  • Herold
    #2132
    Nem úgy volt eredetileg, hogy csak a múltba tudnak utazni, a jövőbe nem?
  • Monoton
    #2131
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azert mindenki hogy varta mar az elozetesbol John + Cam jelenetet, es mi volt valojaban :DDDDDD
  • Monoton
    #2130
    2x22 Born To Run (3,56 millió néző)
  • rooney8
    #2129
    Ha nem lesz 3. évad akkor télleg nem
  • Monoton
    #2128
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az hogy Cameron miert adta oda a chippet nem tudni, talán sose tudjuk meg
  • rooney8
    #2127
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De várj. Miután megdugta Sarah-t azután nem jöhetett vissza az időben, mert utána meghalt (meg időgép se volt). Vagy nem értem hogy gondolod :D
    Ja igen, Henry-nek nem volt chipje (vagyis volt, az a baszott nagy gép mögötte :D) de akkor se értem mi történhetett ott :D
  • Monoton
    #2126
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A mostani idősíkban azert nem ismerik a Connor nevet mert John ugrott a jövőbe, nem volt ott amikor kitört a háború, vagyis nem küldhette vissza Kyle-t. Most kicsit zavaros az egész, az idővonalon már jópár csomó :D

    A sok kérdés amire nem kaptunk választ sztem már mellékes mert véleményem szerint cancel lesz :( Persze még bizakodok.
    Az évadzáró rész nagyon ütött, na innen lehetne tovább vinni egy fasza Terminátor sorozatot.
    Most mivel anyuci a múltban maradt érdekes lenne ezen a címen folytatni a sorozatot (talán majd a háborúban összefutnak de az már nem lenne ua.)
    Másik hogy Derek feltűnt ebben a részben is (vagyis fel kellene tűnnie a 3. évadban is) de közben ő már aláírt egy másik sorozatra is.
  • lord nihilus
    #2125
    hát igen izé :DDDDD
    nagyon ütött amúgy ez a rész!!
  • ACE
    #2124
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pont ez az, hogy úgy tűnik jól megdugta a Sarah-t, és visszajött az időben, csak mivel most jött vissza, ezért nem tudhatta a Kyle miaza Connor név, de most majd az Apuka biztos feleszmél, hogy valami rokona lehet a csajnak, akit megdugott. :D
    Henry-nek ha jól sejtem nem is volt Chipje, tehát a Cameron adta oda a Henry-nek a Chip-jét, vagy a Henry vette el tőle...