2483
  • TDantes
    #2203
    Nagyon remélem..egy emberi Cameron vagyis Allison kit érdekel? Cameron kell.

    Mondjuk olyan lehetne, John kezdi átvenni a parancsnokságot, ám ekkor Allison meghal, rá jön megépítették Cameront, elfogja és átprogramozza...ez lehet..így legyen!
  • Ragnar360
    #2202
    És az a durva, hogy még John sem tudja, h megfog halni Allison, sőt SENKI (ebben az időben) - viszont majd biztos sejteni fogják, szal majd csak kisilabizálják és jólenne ha nem halna meg Allison :)
  • Ragnar360
    #2201
    Na mostmár kezd(ek) alakulni :) Olvassátok el :)

    Monoton: a hsz-edbe kicsit elkeveredtem, de az előbbis megakartam ezt kérdezni, h most hány kyle van dicsak :D (update: jó elolvastam még1x a hsz-t és leesett értem)

    John apja Kyle, ennyi - Dereknek ki is az apja (és az annya) - jó oké Derek szülei "jelentéktelenek" történet szempontjából oks

    Na fasza kezd összeállni a kép

    És azért van ott Derek és azért nem ismeri, mert az a Derek az a Derek aki ott volt, amit még a nagy Derek mutatott Johnnak - a másik meg jólenne ha Kyle lett volna, dehát annak is kellett lennie (a két kisgyerek közül az 1ik), mivel ha jól emlékszem és tudom Derek NAGYBÁTTYA JOHN-nak - szal ehhez Kyle-nak és Dereknek testvéreknek kell lenni - OMGGGGGG JAJÓ BOCSSSSSSSSSSSSSSSS :DDDD [meg asszem ezt is mondja a mostani rszébe, h a tesóm kabátja van rajtad :D] - szal és ezért lehet ott az apja is azaz Kyle - Derekkel együtt WÁÁÁHAHAH A :DDD
  • Monoton
    #2200
    Előbb írtam hogy Cameron a jövőben lesz újra (valamelyik idősíkban) amikor Allison meghal.

    A jelenben Cam odaadta John Henrynek a chipjet, a testével meg nemtudni mi történt.
  • zvaragabor
    #2199
    Mi lett volna, ha Cameron, és John efekszenek? Cam pecke húsdarálót rejt, a többit kitaláljátok...

    (ezt egyszer már elsütöttem)
  • TDantes
    #2198
    De Cameron ne haljon meg...az a lényeg... így votl jó hogy egy fiatal lény testében egy brutális gép...aki láttuk hogy mit csinál éjszaka, stb...
  • Kandurex
    #2197
    jah, tényleg :) félreolvastam,
  • zvaragabor
    #2196
    Nem Cam és Connor esetét írta, hanem Cam és John Henry (Turk) esetét. Szóval hogy mi is zajlott konkrétan az alagsorban Cameron és Henry között, mi miért történt.
  • Monoton
    #2195
    Ő én John Henry és Cameron chipcseréjéről beszélek :D

    Am. itt John Connor - Allison love lesz, aztán Allison meghal Cameront átprogramozzák, John visszaküldi, Kandurex leül megnézi a sorozatot :D
  • Kandurex
    #2194
    Na még csak az kellene,...mik ezek a perverziók? Most komolyan itt egyesek azt várják, hogy JC terminátort dugjon? xD

    Eszem megáll, szerintem J. Cameron csak a fejet fogja, a normális rajongókkal együtt.
  • Monoton
    #2193
    Szvsz Cam és JH esetét egy esetleges 3. évadra tartogatták.
  • Monoton
    #2192
    Oké ezek egyre furcsább kérdések :DD

    Kyle-t visszaküldi John (tudja hogy ő az apja) hogy védje meg az anyját, felcsinálja, meghal. És itt vége.

    Pár évvel később Mr. és Mrs. Reese- nek születik egy Derek nevű fia majd pár évre rá a kisöcsi Kyle. Tizenévesek ezek a parkban baseballozó fiatalok amikor a Skynet kilő néhány atomot. Ők a csatornákban húzzák meg magukat. Telnek múlnak az évek és a gyerkőcökből kegyetlen robotgyilkos válik. Egyszer csak találkoznak egy John Connor nevű alakkal (és innen 3. évad) akit mondjuk kitanítanak bla la bla. Később munkatáborban raboskodik John és Kyle. John lesz az ellenállás vezére , visszaküldi apucit hogy védje meg anyucit.

    Az utolsó pár mondatban lehetnek idősíkbeli eltérések de sztem érthető.

    A második problémádat nem tudom értelmezni :D
  • zvaragabor
    #2191
    Hát attól, hogy visszaküldik Kyle-t, attól még később meg fog születni, mert akkor utánna nem lenne kit visszaküldeni.

    Azért nincs John a jövőben, mert a múltban (2007) időutazott, így az utánna elkövetkezendő időben nincs John. Ezért nem ismerik. Mert nem volt ott az Ítélet napjától kezdődően, hogy megszervezze az ellenállást.

    Cam és Henry esete nekem sem világos egészen.
  • Ragnar360
    #2190
    ööö lol most hány Kyle van, kettő v mi a franc, irtad a hsz végén, h 1.be megjön meghal de attól ugyanugy lesz kis kyle - jajó leesett -

    viszont csak azt nem értem, hogy akkor miért nincs john kyle idejében ha john nem megy át, miért nem született meg connor abba a jövőben v nemtom - érdekesen csavarták ezt meg ezt tscc-be - de most ez újfajta idöutazast is felvet nemde ?

    ja és Cameron vajon tényleg azért adta át a csippet, mert még mindig benne volt az a vmi - bár én ezt kétlem, sztem más miatt - lehet elbeszéltek kicsit john henryvel, mig a többiek fent mókáztak :D

    eszem-faszom :D
  • TDantes
    #2189
    Értem. Hát... kicsit szomorú a vége így nekem. Nincs Cameron...mármint oké a chipje meg van...de abban a testben volt érdekes.

    Hátha lesz harmadik év ad , és bele hozzák valahogy
  • zvaragabor
    #2188
    Hát igazából nem tudni, hogy ott maradt,vagy az utazás közben megsemmisült. Mindenesetre azért nem, mert a fején egy jókora szövet hiányzott, így a kikandikáló fém miatt nem tudott utazni. Én valószínűbbnek tartom, hogy ott maradt.

    Igen, a lány az Alison, akiről Cameront mintázták.

    A szikra, és az "I love you too." valóban egy afféle szimbolikus valami, ami lezárja az epizódot. Egyébként arra válasz, amikor John és Sarah a liftezés előtt beszélgettek, és amikor kiszállt Ellison a liftből, hogy felvigye őket, akkor john elindult, és közben azt mondta Sarahnak, hogy szeretlek.
  • TDantes
    #2187
    Áh...akkor nem jó...ne már...ne haljon meg Cameron...oké hogy a chipje meg van...de legyen meg a teste is...úgy volt jó...áh....jó rész volt...de mégis...folytassák...és Cameron a saját testében legyen

  • Monoton
    #2186
    Teste elporladt vagy nemtudom, nem jött át a jövőbe mert a fél arca hiányzott. A chpip JH fejében van. Cameron = Allison a végén akiről mintázták.

    Sarah utolsó szavai sztem csak azert volt hogy így zárják a sorozatot olyan szimbolikus izé :D
  • TDantes
    #2185
    Na...valaki akkor nekem is elmagyarázhatná.

    Azt értem mi van John-al , de mi van Cameronnal? Akkor...őőő meg halt? Vagy...hol a teste? Miért nem jött át ? Hol a chipje? Az ki volt a végén aki úgy néz ki mint Cameron? Az emberi Cameron?

    És a legvégén a villámok és a mondat... most akkor mi van? Általában érteni szoktam...de most nem értek semmit...folytassák könyörgöm folytassák!

    És legyen terminator-Cameron...nélküle mit ér?


  • zvaragabor
    #2184
    Igen, lehet, hogy a T3 bekavart neki. Szóval a T3 és a sorozat két egymástól független idővonal. Nincs közük egymáshoz. Mind a kettő a T2 után játszódik, a T2 folytatásai, de más-más idővonal mindkettő. Ez olyan, hogy valaki kitalál 100 évvel ezelőtt egy mesét, majd 50 év múlva két ember teljesen máshogy folytatja ezt a történetet.
  • zvaragabor
    #2183
    Hát nekem teljesen egyértelműek azok a dolgok, amiket te nem értesz. :)

    "Miért ? Miért ? Merthogy ?"
    Mert. John kilépett 2007-ből, és belépett a háborúba(nem tudom milyen évet írnak ekkor). Ez Johnnak egy szempillantás, de mindenki másnak több év. Mert ők nem ugrottak időt, ők 2007 óta John nélkül élnek, ők egészen john megérkezéséig végigéltek minden napot.

    "Furcsa, ez ellentmondás v nemtom, merthát Dereket is John és Cameront is John küldte vissza (anno)"
    Igen. De minden bizonnyal nem 2029-be érkezett (ekkor küldte vissza az embereit és a gépeket), hanem egy korábbi időpontba. 2015, vagy mittudomén. :) És ekkor még mindenki ott van.

    "pl ha nem ment volna át, akkor hogy lett volna John Connor, érted"
    De hát átment. :) Ezen nincs mit kukacoskodni. Ez most olyan, hogy sorozat folyamán is megölhette volna valamelyikm terminátor, és akkor nem létezne, de nem ölte meg senki.

    "Derek nem ismer semmilyen John Connort és mégis leállítja az emberét aki fegyvert fog rá"
    Nem azért állítja le a katonát, mert a srác az John Connor, hanem mert látja rajta, hogy nem gép. Mondta is, hogy a szemébe épp annyi gép van, mint a katonáéba. Tudom, kicsit banálisan hangzik, hogy ennyiből megállaítja, de hát ez egy film, és hát csak jobban illik a szituációba, minthogy odatesznek egy kutyát hogy megnézze.

    "vajon Johnon kivül a fater is vágja, hogy mi a helyzet"
    Mint már írtam, nem tudja. Miért is tudná.

    "Johnnak léteznie kell, mivel mikorra megalakul az ellenállás STB. addig John Connornak rég léteznie kell, meg kellett születnie, nemde ? "
    John létezik, attól, hogy megalakult az ellenállás. Csak nélküle alakult meg. Attól, hogy most a filmekben úgy van, hogy John ott van az Ítélet Napjakor és az ellenállás megszervezésekor, az nem jelenti azt, hogy most is így kell lennie. Ez nem kőbe vésett törvény. A TSSC így variálta a dolgot. Derek sem létezik az eredeti sztoriban, csak a TSCC-ben.


    "AZ APJA SEM LEHETNE OTT UGYEBÁR..."
    Miért ne lehetne ott? Kyle születése Johntól teljesen független. Valamelyik részben Derek elvitte Johnt sétálni, és megmutatta neki a kis Dereket (az akkori fiatal énjét), és a kis Kyle-t.

    "de az apja nem játszik főszerepet, mivel mittomén hol és mikor - de bőven itéletnap előtt meghal, nemde ? "
    Hogyne játszana főszerepet, csak nincs tartós szerepe. Hogy magyarázzam. Az első filmben ugye visszaküldték Kylet a jövőből. Ott meg is hal a Terminatorral folytatott harc során. De attól a kis kyle ugyan úgy megszületik később, és megéli az Ítélet Napját, hogy atán majd újra visszaküldhesse Connor.
  • Monoton
    #2182
    Fuu látom sok mindent nem értesz pedig nem bonyolult. Kyle se fogja vágni az egészet, mert ő sem ismeri. Majd a most történtek után fogják John-t "kiképezni" és lesz az ellenállás vezetője. Visszaküldi az apját és az egész kezdődik előlről.
    Egyébként az hogy elmennt a jövőbe biztosíték hogy nem hal meg az Ítélet Napján. Mivel a sorozat nem kötődik a 3. részhez valószínű hogy John mindig elmennt a jövőbe.
    Kyle meg miért ne élhetne, Derek elmesélte hogyan élték túl az atomtámadást.
  • Ragnar360
    #2181
    Jójó leírtad, de mégse értem :DDD - részletesen megfogalmaztad, de minden állításra odatenném azt, hogy Miért ? :)

    " akkor az a valhány év John nélkül telt el. Az Ítélet Napja John nélkül következett be, az ellenállás John nélkül szerveződött meg." Miért ? Miért ? Merthogy ?

    "mert miután az időgép elvitte, nem volt semmilyen John, aki a közben eltelt időben ott lett volna." -> Furcsa, ez ellentmondás v nemtom, merthát Dereket is John és Cameront is John küldte vissza (anno)

    "hogy a saját valóságába csöppen, tehát ugyan abban az idősíkban marad."
    Talán ha lesz folytatása (3. évad) erre választ kapunk, mert igy érdekes sztem ez :)

    "És azért nem ismerték a John Connor nevet, mert mint írtam, addig ő nem létezett az ellenállás számára, így nem ismerhették."
    Ezt most igy nemtudom felfogni - pl ha nem ment volna át, akkor hogy lett volna John Connor, érted :) - ez a történelem, nemde - John Connornak kell lennie, tökmind1 mikor vagy hogy - ő az ellenállás vezetője, a Skynet fő ellenségének leadere etc :)

    "Derek azért nézett ki úgy, mintha ismerte volna, mert itt azt a látszatot akarták kelteni a nézőben, mintha Derek ismerné, de Johnnak csalódnia kell, mert nem. Drámai hatás."
    Én azt mondtam, hogy miért nem ismer John Connort - sztem semmilyen láccat nem volt arra, hogy ismerné (ezt miből jönne le?), hisz minden ellene vall, sőt Derek még mondja is...

    "Nem a valódi szereplőket kell nézni, hanem a történetbeli szereplőket."
    Na igen, szal emiatt is vannak ellentmondások ahogy ebbe a hsz-be is írom (szerintem)

    + adalék, ahogy mondtam, hogy Derek nem ismer semmilyen John Connort és mégis leállítja az emberét aki fegyvert fog rá...

    John találkozott az apjával - vajon Johnon kivül a fater is vágja, hogy mi a helyzet :)

    - Szal nagyon nem vágom - Johnnak léteznie kell, mivel mikorra megalakul az ellenállás STB. addig John Connornak rég léteznie kell, meg kellett születnie, nemde ?
    De most koppanok, mivel itt jön be sok érdekes kérdés akkor - vegyük azt, hogy Connor ahova ment nem létezik, nem ismerik - de AZ APJA SEM LEHETNE OTT UGYEBÁR...

    TEHÁT EZ EGY TELJESEN ÚJ JÖVŐ"KÉP" vagy mi a fene :)

    Hisz tudjuk a Terminator történelmébe mindigis ott van Connor - de az apja nem játszik főszerepet, mivel mittomén hol és mikor - de bőven itéletnap előtt meghal, nemde ?

    Szal a készítők ezt most baromira megcsavarták úgyvélem, magát a történetet is és az időutazási "fajtát" is ;)
  • zvaragabor
    #2180
    Amikor John átugrott 2007-ból a háborúba, akkor az a valhány év John nélkül telt el. Az Ítélet Napja John nélkül következett be, az ellenállás John nélkül szerveződött meg. Szóval átugrott egy időszakaszt, és amikor megérkezik, akkor egyértelmű, hogy nincs ott semmilyen felnőtt John Connor, mert miután az időgép elvitte, nem volt semmilyen John, aki a közben eltelt időben ott lett volna. Ugyan az időutazásoknál mindig azt mondjuk, hogy egy alternatív valóságot létrehozva, egy másik valóságba érkezik, de most inkább érvényesül az, hogy a saját valóságába csöppen, tehát ugyan abban az idősíkban marad.
    Mert ugyan ez lenne a helyzet, ha teszem azt, meghalt volna. Az ítélet napja bekövetkezik, az ellenállás megszerveződik.
    És azért nem ismerték a John Connor nevet, mert mint írtam, addig ő nem létezett az ellenállás számára, így nem ismerhették.
    Tehát itt igenis egy John nélküli jövőbe érkezett.

    Derek azért nézett ki úgy, mintha ismerte volna, mert itt azt a látszatot akarták kelteni a nézőben, mintha Derek ismerné, de Johnnak csalódnia kell, mert nem. Drámai hatás.
    Klye nem tudott semmiről, miért is tudott volna. Legföljebb csak azt érezte, hogy mintha ismerné a fiút. Ezt szerintem azért gondolhatta, mert hasonlítanak egymásra. Nem a valódi szereplőket kell nézni, hanem a történetbeli szereplőket. Ha jól tudom valaki említette a sorozatban, hogy Johnnak a szemei Kyle szemeire hasonlítanak.
    John meg persze azért döbbent le Kyle láttán, mert végül találkozott a saját apjával.
  • Ragnar360
    #2179
    Na hi all! Most láttam meg a topikot a top10-be, helyes :)

    Uccsó részekkel sztem senki nemtud betelni, ezt folytatni kell kéremszépen...

    Azon kondolkodom, hogy -> SPOILER!!! (Olvassátok el please)

    Derek miért nem ismerte fel Johnt és mikor megjelent az apja akkor vajon mindketten tudták, h mi a helyzet, nem is ez a lényeg, hanem hogy:

    Mivel a jövőbe mentek, John-nak már léteznie KELL!!! Lehet, h több idő van, (bár azt kétleném létezne olyan, amelyikbe ne lenne John, vagy akár meg se született volna) de akkor is ő szerepet játszik jobb esetbe mindegyikbe - akár a jövőbe akár nem , pl ha kinyirták volna hamarabb, akkor is tudnának róla

    Azt meg nehezen képzelem el, hogy John nélküli jövőt akartak volna vmikor is prezentálni - mert most láccólag olyanba csöppentek bele v nemtom, de úgyérzem ez kurvára jó kérdés lesz, mert nem hiszem h van rá válasz esetleg csak én gabalyodtam bele - de mondom ez főleg abból kiindulva amit Derek mondott...

    DE++++++ akkor viszont az is érdekes, hogy Derek miért mondta, h "Lelépni!" stb. semmi vizsgálat se semmi szal értitek - lehet ötvözni a kijelentését meg amit csinált a rész végén...

    Remélem lesz folytatás és Allison, John kicsit összemelegedik - én örülnék neki - össze illenének :P

    Ja és a végén Sarah valszeg jön John után - azért is hangik el a kijelentése, hogy én is szeretlek, nameg a helyszín- ami ugyan kicsit "cifra" és akár lehetne maga a pince is ahol JH volt - de én a jövőbeli helyszínre tippelek...

    -
  • spike0007
    #2178
    John&Cam/Allison
  • LeventeV
    #2177
    mikor tudjuk meg, hogy lesz-e folytatas? es allison young john noje aki a T#ban is benne volt mert mar nem emlekszem ra pontosan?
  • Herold
    #2176
    Az se mindig igaz, mert pl. Cromartie feje is átjött. Meg ugye a T-1000 sem élő szövet.
  • 5c0rp330n
    #2175
    emlékszem a 3 pontos részre, de ez azért bebaszott akkor is, azt hittem azt a témát végre lezárták már :)
    értem a magyarázatát, hogy miért változott meg a jövő, csak egyszerűen nem vagyok hajlandó elfogadni, mert ellentmond minden ép ész logikának.. a lostban is van időutazás, mégis logikus marad. ez, hogy meg lehet változtatni a jövőt/múltat, eléggé paradoxon. ez persze így volt eddig is minden terminatorban, csak valahogy nem tudok elmenni mellette szó nélkül.. mondjuk az időutazás önmagában is az, szóval felesleges is erről vitázni.
    kyle pedig így már megvan, természetesen láttam a filmeket, emlékszem h itt is szerepelt korábban, de nem volt olyan szerves szereplője a sorozatnak, h egyből minden világos legyen, csak úgy néztem, h ez itt akkor most kiafasz és mért mutatják :)
    meg alapból nem értem azt sem (mondjuk nem csak ebben, hanem az egész terminator dologban), hogy ha csak élő szövet tud utazni az időben, akkor egy terminator hogy utazhatna? legfeljebb a felszíne élő szövet, szóval max a bőre tuda átutazni nem? :)
    hát, így jártam.. :)
  • zvaragabor
    #2174
    A repülő geci valahonnan onnan jöhetett, ahol a 3 pontot kutató epizódban volt. Egy kamion rakterében tárolták. Ki küldte? SkyNet. Vagy saját maga jött. Elvileg Johnékat akarta kivégezni.

    3 pont? Az előbb említett 3 pontot keresős rész erről szólt.

    Nem ismerik Johnt a jövőben. Olvass vissza, leírtuk már páran. (pl #2153)

    Ki a fasz az a Kyle? Hát ha nem tudod ki az a Kyle Reese, akkor az szégyenletes. Nézd meg az első Terminator filmet. Meg a másodikat. De itt a sorozatban is említették már.

    A pap az az a pap, akinél néhány epizóddal korábban menedéket kaptak.

    Hát ha te csak a Cam-John sex miatt nézted a sorozatot, akkor így jártál. ;)
  • 5c0rp330n
    #2173
    gyerekek faszom, én itt már semmit nem értek.. volt itt már minden.
    honnan a faszból jött az a repülő geci, amit weaver kivédett, ki küldte?
    3 pont? nenm ismerik johnt a jövőben? ki a fasz az a kyle egyáltalán? "will you join us": wtf? kiafasz az a pap? ez így már sok volt :) és még cyberpr0n jelenet sem volt cameronnal :(
    ha itt zárják le, akkor finoman szólva sem sikerült valami kerek egészre, az én fejemben legalábbis tutira nem :)
  • spike0007
    #2172
    Rem így lesz!
  • spike0007
    #2171
    Harmadik évadot a népnek!:)
  • Kandurex
    #2170
    :DD
  • spike0007
    #2169
  • Monoton
    #2168
  • Herold
    #2167
    - Mit kérdezett Cameron John Connortól, mielőtt lefeküdt vele?
    - ?
    - Metált birod?
  • zvaragabor
    #2166
    Nem már-már, hanem egyértelműen epic. :)
  • spike0007
    #2165
    Ha folytatnák a sorit az érdekes lenne mondjuk. Esetleg Sarah is John után menne és a jövőben játszódna az egész. Mondjuk az már elég durva lenne.:)
  • spike0007
    #2164
    Jó lezárás volt és amikor John megérkezik a jövőbe az már-már epic volt!:)