2483
  • Seten
    #2003

    "egy ilyen király atomháborúval saját magát is megszopatja nem csak az embereket."

    Erre való a neutron-bomba. :)

  • Monoton
    #2002


    :DDDDDDDD
  • Cvd
    #2001
    Node azt hittem az ellenállás idejéről beszélünk, nem az ítélet napjáról. Akkor volt értelme atomot használnia mert megszabadult ez emberiség nagyjától, a katonaságtól, plusz azzal hogy elhasználta az atomtölteteket nem tudták az emberek ellene bevetni őket. Az tipikus vagy te-vagy én helyzet volt. De teljesen mások a körülmények ~30 évvel később.
    Egyébként már a T2-ben (lehet hogy az 1-ben is)is szó van a dologról, ott Sarah fejti ki asszem a dokinak hogy úgy robbantja ki a Skynet a háborút hogy kilövi az atomokat a ruszkikra, hogy az ellencsapás elintézze az ellenfeleit az usában. Ebből a szempontból kicsit faszság a T3 vége mikor előhozzák hogy a Skynet nem egy konkrét gépen fut hanem az internetem mert akkor egy ilyen király atomháborúval saját magát is megszopatja nem csak az embereket. Gondolom arra akartak magyarázatot adni hogy miért nem robbantották fel simán a gépet alatta már az elején, de szvsz átestek a dologgal a ló túloldalára.
  • tnm #2000
    egyébként a sorozatban sokkal nagyobb dolgokon lépnek át, mint, hogy hol a chipje ennek a folyékony T-nek. egy szó sem esett pl. arról, hogy hogyan kerülik ki az időparadoxonokat (mondhatnának akár hatalmas baromságokat is, de -sztem- még mindig jobb lenne, mint így "szőnyeg" alá söpörni)

    [ték]
  • Dj Siegfried
    #1999
    túl sok szabadidejük maradt..ráérnek itt mindenféle carrots meg apple izére :D ahelyett hogy mennének és sorra robbantanák fel a ibm meg a microsoft telephelyeit :D:D XDXD
  • modellmaker
    #1998
    TSCC-ben is volt egy rész, amikor Derek visszaemlékezett az Ítélet Napjára, és ott is ment az atom.
  • Panzermeyer
    #1997
    A Skynet bevetette az atomfegyvert, ezt látni a T3 végén is, illetve a regényekben is lehet olvasni róla. Tudom, felejtsem már el a T3-at :D De a regényekben akkor is benne van!
  • akyyy
    #1996
    amugy nyilvánvaló hogy az egész 2. évad arra ment, hogy john ne legyen szerelmes cameronba, mert a felnőtt johnk connor nagyon hozzá nőt ( meg úgy a robotokhoz) nekem eddig ez jött le, egykét töltelék résszel.
    meg kurvára elkényelmesedtek most saráékh, hogy nem üldözi őket perpill senki...

  • rooney8
    #1995
    Reménykedjünk a 3. évadba... Bár uccse lesz :/
  • Cvd
    #1994
    Akár logikus is lehet az atomfegyverek és hasonlók kerülése Skynet részéről. Elvégre katonai stratégiai tervek kidolgozására és végrehajtására készült. Attól hogy önállóan kezd "gondolkodni" és cselekedni, még simán előfordulhat hogy az elvek amik alapján gondolkodik, megmaradtak, vagyis nem gondolkodik másként mint egy katonai vezérkar manapság. Atomfegyver bevetése meg a legvégső eset szokott lenni szorult helyzetben, ráadásul sűrűn lakott vagy stratégiai célok ellen ér valamit, a szétszórt, föld alatt bújkáló és szétszóródott emberiség miatt ilyen célpontot meg nehéz találni, ha van egyáltalán.
  • desigo
    #1993
    Évad végére egész feljavul
    már csak 3 rész jön
  • Sir Quno Jedi
    #1992
    Püntösen. Azaz az eredeti koncepció szerint csak a hullarámolásra és emberek szervezett megsemmisítésére kellettek neki az emberek, azután azok is mentek a lecsóba. Az alapmódszer, amit az emberek is többnyire követnek hasonló helyzetben (nem egy újító típus ez a SkyNET).
  • Malakai
    #1991
    Kyle Reese: Hunter-Killers: patrol machines built in automated factories. Most of us were rounded up, put in camps for orderly disposal.
    [Pulls up his right sleeve, exposing a mark]
    This is burned in by laser scan. Some of us were kept alive... to work... loading bodies. The disposal units ran night and day. We were that close to going out forever. But there was one man who taught us to fight, to storm the wire of the camps, to smash those metal motherfuckers into junk. He turned it around. He brought us back from the brink. His name is Connor. John Connor. Your son, Sarah, your unborn son.
    - The Terminator
  • Malakai
    #1990
    Ugye a filmbe vmi olyasmit mond, hogy a táborokba csak azért gyűjtötték őket, hogy ott rendezett körülmények között szabaduljanak meg tőlük, akiket élve hagytak azok az emberek pedig üzemelték a táborokat... Tehát nem igazán munkatáborok. :)
  • Mor3llo
    #1989
    Ez ilyen formában nem teljesen igaz, hiszen a sorozatban is akármikor a jövőről volt szó, felhangzott a munkatábor szó...gondolom a skynet fő lételeme az Ellenállás teljes felszámolása, tagjainak pedig dolgoztatása.
  • Sir Quno Jedi
    #1988
    Csak maroknyi kutatóra és fejlesztőre van max. szükségük, meg egy pofás állatkertre a kihalt5 fajokból (lásd. ember). Azt meg tudják ők is biztosítani az embereknek.
  • modellmaker
    #1987
    Az embereket miért is dolgoztatták a munkatáborokban?
  • Punker
    #1986
    ha mindent kinyírnak nem tudják dolgoztatni őket.
  • jugen
    #1985
    Ráérzett a cs-ra:D
  • modellmaker
    #1984
    Valóban. :)
  • Monoton
    #1983
    Amugy volt egy rész ami egy jővőbeli vegyifegyver támadásról szólt.

    Terhes anyuka + nagylánya rész.
  • Malakai
    #1982
    Ezt akartam én is írni. :D
  • Monoton
    #1981
    Vagy csak a Skynet belegondolt milyen unalmas lenne az "élet", ha nincs kivel háborúzni :D
  • modellmaker
    #1980
    Lehet az Ítélet Napja után nem férnek hozzá az atom és vegyi fegyverekhez. :D
  • Sir Quno Jedi
    #1979
    Na ha már ilyeneken elmélkedünk, akkor zsákutcába jutunk, mivel a jövőben a SkyNET hosszútávon a lehető leghülyébb módjait választgatja az emberek végleges kiírtásának.

    Gondoljunk csak bele, mennyire nem hatékony és primitív módja az emberek likvidálásának az, hogy fegyveres drone-okkal vadászgatsz rájuk, mondhatni hagyományos hadviselést folytatsz ellenük.

    A termikre nem nagyon hat a sugárzás, nem izgatják őket a biológiai fertőzések és vírusok. Ez a kettő az, amivel szimplán fel is lehet számolni az ellenállás 99.99%-át, a többiek meg kuporoghatnak a bunkerjaik mélyén talpig vegyvédelmi ruhában. Viszlát! Ha a felszínen nem élnek fél percet sem, akkor nem is nagyon jelentenek veszélyt, mert ugye a 4-es metrót sem 5 perc alatt ássák... :D Elfogynak a készleteik és konyec filma. A robotok meg kurvára ráérnek, nekik semmi sem sürgős.

    Jelzem, mivel a SkyNET "letőtötte" az internetet a "háború" előtt, valszeg. ki tudaj interpolálni a lehetséges emberi célpontokat (bunkerek stb.), így csak körbe kell venni őket több körben automata fegyverzettel és malmozni. Arról nem beszélve hogy akár minden egyes négyzetmillimétert meg tudnak figyelni automata kamerákkal stb.

    A növényzetet ki lehet írtani mérgekkel, éppúgy, mint az állatvilágot. A városokat be lehet dózerolni és betemetni több tíz méter vastagon (akár le is betonozni), előtte jól megfertőzni és megmérgezni. Meg lehet mérgezni és fertőzni a természetes vizeket is, nomeg a légkört is. A SkyNET-nek semmilyen formában ninc szüksége biológiai életre, így nyugodt lélekkel ki is írthatja 1xsmindekorra. Ha csak egy full élettelen nukleáris sivatag marad a végére, jól betokozódott/pihenő halálos vírusokkal, az pont kiváló scenario egy robotIstennek.
  • Gnome
    #1978
    persze ez nem kannonizált...most böngészem a netet mert emlékszem kiskoromban is érdekelt ez a téma...vhol pl olyasmit írnak, hogy egyes Terminator regényekben azért váltották le a t-1000eket T-X ekrte mert az emberek kifejlesztették a plazmafegyvereket és ugye az megbontja az elektromagnetikus teret ami egyes nézetek szerint összetartotta a folyékony fémet....de ezzel sem vagyunk közelebb, hiszen mi vezérli az erőteret stb...

    mivel nagyon sehol sincs elmagyarázva sztem a legelfogadhatóbb magyarázat az a nanorobot verzió
  • modellmaker
    #1977
    Ez nem nyilvánvaló. Mert apró elemekből is létrejöhetnek szilárd halmazállapotú anyagok is. Van egy pár körülötted is.

    Az, hogy a T1000-t nanorobotok építik fel, nem pedig atomok, csak részletkérdés. Az összekapcsolódás milyenségétől függ, hogy hogyan viselkedik.

    (Elég gáz, hogy egy sorozat topikjában ilyen hülyeségekről beszélgetünk, ez sztem azt jelzi, hogy a történet fosh :D)
  • Herold
    #1976
    Nyilván, ha elég apróak, akkor folyadékként viselkedik az egész.
  • Gnome
    #1975
    "Construction
    Composed of a “mimetic poly-alloy,” the T-1000 is a one-of-a-kind prototype, a colony of nanoscale machines that can assemble and reassemble themselves at will. This lets it impersonate people, grow extra limbs, turn its hands into knives and morph into liquid ooze. It can’t pull off moving parts, so like the T-800, it has to either get close to its target, or use whatever weapons it can find. "

    ez mást mond:P....itt bizony nano robotokrol beszél
  • modellmaker
    #1974
    #1964 miatt el lett vetve, hogy nanorobotok lennének. :D
  • Malakai
    #1973
    Ha nagyon kell magyarázat, akkor mondjuk azt, hogy központi chip helyett a nanorobotok kollektív intelligenciával rendelkeznek.
  • modellmaker
    #1972
    az amőba nem a legjobb példa, mert abban van egy sejtmag, ami az irányításért is felel. olyan, mint egy chip. :D

    #1969-et elfogadom. de!

    "De szerintem fölösleges ilyen dolgokon agyalni, mert ez egy scifi."

    azért mondjuk ezt egy star-trek rajongónak ne emlegesd. :D
  • rooney8
    #1971
    Ott a pont :D
  • Dj Siegfried
    #1970
    olyan mint egy amőba (papucsállatka) az is folyik, abban is van információ a gyilkolásra XD
  • zvaragabor
    #1969
    Olyan chipje, mint a fémcsontvázzal rendelkező Terminatoroknak van, nincs. Az egész egy lötty. Valahogy a lötty szerkezete tárolja azt a dolgot, amit chip-nek nevezhetnénk.

    Esetleg ha valaki rám tud cáfolni, tegye nyugodtan.

    De szerintem fölösleges ilyen dolgokon agyalni, mert ez egy scifi. Az időutazás sem lehetséges.
  • modellmaker
    #1968
    De akkor "hol van a chipje??????" :D Vagy hogy van beleépítve a feladata?
  • modellmaker
    #1967
    Replikátor
  • zvaragabor
    #1966
    Én meg válaszoltam, hogy de, igenis folyékony fépmek. :)
  • rooney8
    #1965
    "amúgy lehet hogy ez nem is folyékony fém"

    :D
  • zvaragabor
    #1964
    Folyékony fémek. Mimetic poly -alloy.