96
  • adam first
    #96
    Na a héten alkalmam volt megnézni végre a Doom filmet és mit ne mondjak kellemesen csalódtam a filmben,olyan Aliens(bolygó neve:a halálosra)sikeredet.Egy igazán jó akció filmet sikerült kreálniuk az alkotóknak,nekem tetszett.Karl Urbant pedig nem értem miért írja le a kritika szerintem igen is jól teljesített a Doom filmben(bár volt egy-két jelent amire nyugodtan kijelenthetjük hogy azért rakták bele a filmbe mert ott kell lennie egy scifiben)de ettől eltekintve normális storyval és színészekkel sikerült a készitőknek egy épkézláb játékból film adaptációt csinálniuk.(Eddig mindössze 2 db játékból készült filmre mondhatom azt hogy ez igen az egyik a Mortal Kombat 1 a másik a Doom).
  • Fenrir
    #95
    Megnéztem a filmet. Hát a történet elég gagyi, olvastam könyvben a Doom-ot, az egy "kicsit" jobb volt. A megjelenítés elment, szerencsére nem Boll remekműve. Az fps-es 3 perc meg fun, az jó volt benne :)

    Mondjuk Sarge és Reaper karaktere jó volt a filmben, a többieké eléggé átlagos volt.
  • bikeman
    #94
    én nagyon odavagyok a doom-ért és szerintem nagyon jó lett a film[#violen
  • bikeman
    #93
    én nagyon odavagyok a doom-ért és szerintem nagyon jó lett a film
  • Snecie Smicie
    #92
    nagyon szar
  • fgtz
    #91
    nagyon jó
  • silanor
    #90
    Az egyhaz miatt nem lehetett poklos cucc, mintha ezt olvastam volna valahol. Es ha jol emlexem a jatekba is volt asatas.
  • onimusha
    #89
    szerintem jobb lett, volna ha doom3as storynál maradnak a megnyitjuk a pokol kapuit, és mindenfele evil sign-ok, meg a telepet benövő gusztustalan véres izék, mert ez a mostani, új 24ik kromoszóma ami eldönti kibe megy be és vagy superhuman-t vagy ronda dögöt csinál belőled nem túl jó, meg az a jajj ásatás, a mars felszínén hű de izgi, de a legmókásabb ahogy utaznak a föld-mars között, én örültem volna az űrhajós verziónak
  • Voltan
    #88
    Így igaz. Nagyon király lett az a könyv. Nagyon jól megoldotta az író az "egyszemélyes FPS" problémáját.
  • mucsácsó
    #87
    lesz Far Cry film is..2006-ban, és UWE BOLL a rendező áááá
  • Doomista
    #86
    Én Doom rajongó vagyok,szeretem nagyon a játékot,de a film télleg nem lett valami jó!
  • Runo
    #85
    Genetikai kísérletek?
    Akkor mérnem minyá Farcry lett a film címe?
  • silanor
    #84
    vegre valaki :)
  • HuAn82
    #83
    Szerintem sem volt olyan rossz a film mint, ahogyan itt egyesek beállítják. Kellemes csalódás volt.
  • winnie
    #82
    de ld. pl. a serenity. nem érdekelt sok embert, akik nem látták a firefly-t.
  • reloader
    #81
    Húú, de nem tudok már olvasni:)

    Egy jó filmre beülsz, függetlenül attól, hogy tudod-e mi volt az alap.
    Összetesznek egy jó kis trailert, és állítom olyanok is beülnének akik életükben, nem is hallottak a játékról.

    Bár valami oka biztos van, hogy ilyen filemket nem csinálnak, mert nem csinálnak nagyon, ez tény.
    Bár anno Tolkien műve sem volt odavágós, csak amikor megfilmesítették. Sorry, minden Gyűrük Ura rajongótól. . .:)
  • reloader
    #80
    Aki rajongó, az úgyis beül. Olyan ez majdnem mint egy könyv, csak a vizualitás ott nincs meg.
    A könyvekből készült adaptációkat is rendre megnézik, pedig valszeg sokan olvasták a könyvet, de pont azért megnézi filmen is mert tetszett neki a story.

    Akinek meg nem tetszett, az úgysem fogja megnézni, de nem amiatt mert ismeri a történetet, hanem mert nem jött be neki. . .

    Persze ez csak az én véleményem.
  • reloader
    #79
    Én még pár hete elkezdtem nézni az Alone In the Dark-ot. Bár a játékkal nem játszottam soha, de sok jót hallottam róla.
    Akkor még azt sem tudtam ki az az Uwe Boll. Namármost, annyira sz@r volt, hogy 2 perc után lekapcsolatam az egészet.

    Rá egy hétre olvastam, hogy a filmjei, köztük az AIDD is, annyira élvezetes mint egy altatás nélküli zsírlezsívás. . .
  • winnie
    #78
    de épp ez az, szerintem, hogy azt nem érdekelné a film, aki nem ismeri a játékot.
  • reloader
    #77
    Pedig pont az lenne élvezhető. Persze, aki végigvitte már, az tudja a strorit, de aki nem? És még talán aki végigvitt egy ilyen játékot annak is lehet kellemes meglepetés a film. . .

    Én szvsz több értelmét látom, mint ilyen se lát, se hall, csak lő alapú filmeket készíteni.
  • silanor
    #76
    Elfogja, mert ez a feladata. Nem lehet nyereseges.
  • Hoz_Hun
    #75
    "...a Bloodrayne októberi premierjét elhalasztották, mivel a gyártó stúdió nem vállalta a film bemutatását, mondván az nem üti meg a moziba kerüléshez szükséges színvonalat."
    Brühühü én nem szólom le a rendezőt, mert még nem (mertem) megnézni a filmjeit. De ha elbassza az egyik kedvenc játékom filmadaptációját, nagy anti Uwe Boll-os leszek az tuti. Ha elkúrja Uwe Boll.
  • Blasta
    #74
    Ja ok, vágom a dolgot én is, azt csak mint plusz infó írtam oda zárójelben :-)

    Amúgy az eredeti doom regényről még én nem hallottam. Mit lehet tudni arról?
  • winnie
    #73
    sztorialapú játékot nem nagyon van értelme megfilmesíteni, szerintem.
  • winnie
    #72
    hogy a doom regény is a marson játszódik, amit ugyebár a játék alapján írt Forrestal.

    ez az izé. a "doom regény". valóban készült doom-regény, de azt nem gáspár zsolt írta. gáspár zsolt (vagy d. forrestal) írt egy könyvet, amiben lenyúlta a doom nevet.
  • mouss
    #71
    jéé, tök vicces, rámentem erre a linkre http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=70402&i_city_id=3372&i_county_id=-1 és a doom film leírása mellett kis Grimm logo parádézik. olvassátok el a szereplők filmbéli neveit:)
  • reloader
    #70
    Hát elég csóró kis film volt ez. Még a legnagyobb jóindulattal sem nevezném, jó iparos munkának.

    A story a nullával egyenlő, teljesen lineáris az egész. . .

    Ha már játékok megfilmesítésével foglalkoznak, miért nem vesznek egy egy Planscape Torment-et, vagy egy Deus Ex-et?. . .
  • Blasta
    #69
    Miaz, hogy "őőő, izé"??????

    Azt mondtam, hogy a dúm JÁTÉK alapsztorija is az ami a filmé ÉS ZÁRÓJELBEN megemlítettem, hogy a doom regény is a marson játszódik, amit ugyebár a játék alapján írt Forrestal.

    Hol a probléma????
  • silanor
    #68
    Direkt nem olvastam el semmilyen kritikat mielott megneztem volna a filmet. Ma este sikerult elmennem a moziba es megnezni es ugy erzem a hozzaszolasokat tekintve, hogy valami nincs nalam rendbe es azokkal se akikkel mentem. Ugyanis KIBA**OTTUL TETSZETT A FILM!!! Tetszettek a reszletek, hogy sok helyen ahol kliset vartam, nem tortent meg. A tortenet is tetszett es a megvalositas is. Az fps nezet utott, de anelkul is bejott volna a film. Szoval mea culpa, de lehet megnezem meg1x es a DVD-t is megveszem. Foldet ram, de ez van...
  • winnie
    #67
    nme láttad szinkronosan és mint írtam szelektálni kell, olyan filmek kapnak szinkront, amelyek nagy közönségsikerre számíthatnak vagy gyerekfilmek.

    mindig is ilyenek kaptak, persze mindig akad 1-2 fura kivétel (ld. lopakodó)
  • waterman
    #66
    a légcsavar-t nem érné meg szinkronizálni? ezt hogy érted? pedig én mintha szinkronosan láttam volna.. egyébként egy elég jó film szerintem.
    még a kritikája is pozitívummal zárul, tehát már ez alapján is jobb mint a doom..
    http://www.sg.hu/cikkek/40432
  • Jedi Master
    #65
    Én még nem láttam, de aki ismeri a játékot az tudja mi az eredeti történet és ebbe a filmbe nem az van .De azért megnézem hátha jó lesz.
  •  eX
    #64
    HÁt aki akármit modn ez a film számomra egy nagy csalódás volt!De egyszer nézze meg mindenki!
    Akinek tetszik annak érdemes volt, akinek nem az többször úgy sem fogja megnézni!
  • Battlefront
    #63
    Kurva jó film
  • Derapo
    #62
    Elkezdtem már vagy 3-szor nézni...mindháromszor elaludtam.
  • edios
    #61
    Uwe Bollnak mostantól már van konkurenciája legalább!
  • edios
    #60
    Megnéztem ezt a remekművet,nem tudom, hogy miért mondják az emberek, hogy csalódás sztem jó film ez! Jó kis B kategóriás

    (Hogy lehet ilyen agyatlan szörnyűséget egyáltalán moziba elvinni??)
  • Pontius #59
    Na nem mondod!!! (ilyenkor kaparom le az arcom...)
  • Pontius #58
    Szombathely pláza nincs... :( azért kösz, hogy legalább megpróbáltál segíteni
  • Pontius #57
    Szombathely pláza nincs... :( azért kösz, hogy legalább megpróbáltál segíteni