578
Ogame Starwars-os űrstratégia
  • Cat 02 #418
    az a gáz h vasból túl sok van ^^
  • Disno
    #417
    ezt benézted :D

    1 csatahajó legyalázza azt az 5 nehéz lézert... kuldd el a nyersiket a bolygorol, vagy költsd el gyorsan, hogy ne vigyen el semmit!
  • Cat 02 #416
    ezt írja ki
  • Blasta
    #415
    31 MILYEN hajót?????
  • Cat 02 #414
    31 hajót eléntéz 5 nehéz lézer ? :D
  • Blasta
    #413
    Lecsekkoltam az emlitett védelmet bolygóközi raksi szimulátorral, és azt monda, hogy 5 rakéta elég a teljes védelem szétcincálásához.
    Ez sztem elég jól hangzik :D
    Feltéve, hogy nincs antiballisztikus védelme, de azt majd jól kideritem a támadás előtt :D
  • Blasta
    #412
    Na mondjuk csatahajóm még nincs, max Cirkálóm. ?egnézem a csataszim-t.
    A bolygóközi rakétákon gondolkozom, hogy megéri-e kifejleszteni, okoznak-e akkora sérülést?
  • Fenrir
    #411
    50 csatahajó röhögve átviszi. Szerintem ennél még kevesebb is. Amúgy van erre valamilyen kalkulátor program ha jól rémlik.
  • Blasta
    #410
    Hali!

    Egy ilyen védelmet milyen flottával lehet tökreb*szni? :)

    Rakéta kilövő 10 Könnyű lézer 99
    Nehéz lézer 21 Gauss ágyú 2
    Ion ágyú 10 Kis Pajzs kupola 1
  • Cat 02 #409
    ja néztem is és az a gáz h volt kb 50 olyan napenergiás cuccosom és azért nincs most "áram" :D
  • Blasta
    #408
    Baszki, ha megtámadnak minimum, hogy a flottád vagy a védelmed egészségi állapotán meglátszik (gy.k.: megfogyatkozik/eltűnik) :D:D:D
  • Cat 02 #407
    fák mégis
  • Cat 02 #406
    az a gáz h nem látom h ha megtámadnak :D
    v hol kéne ?
  • Disno
    #405
    ehh bárcsak ilyen játékosok lennének a közelemben :)

    csak akkor tudsz minden támadást 100%-osan elkerulni, ha belépsz 37 percenként a játékba ;P

    1, fleetsave (reptesd a cuccot)
    2, védelem (nem a legjobb megoldás)
    3, gyakori aktivitás

    ha sok nyersi gyulemlik fel, arra lecsapnak. én 50k vihetö nyersi felett már rámarok mindenre :)
  • Blasta
    #404
    Tán megtámadtak párszor és vitték ami vihető? :)
    Védelmed egyben van?
  • Cat 02 #403
    hali
    5 napig nem néztem fel a játékba. Azt vártam h lesz 1 rakat nyersi, erre energia -1000 és alig van nyersanyag

    ez most mi ?
  • Blasta
    #402
    Igen, énis most olvastam az ogame fórumán, hogy csesznek felrakni a javításokat...
    Sux :(
  • YMan
    #401
    elsőkézből tudom hogy hónapok óta ki van javítva a sok hibás mondat de nem teszi fel a gameforge valamiért.
  • Placebó
    #400
    Áz! :)
  • Blasta
    #399
    Duplo lesz az :D:D:D:D

    (nekem az a gyanúm, hogy egy magyarul éppencsak "beszélő" külhoni csinálta a magyarítást valszeg szótárprogram (vagy internet) segítségével, csak azt nem értem, hogy miért hagyják így, gondolom nem mi vagyunk az elsők akik ezt észreveszik és jelzik)
  • Placebó
    #398
    Na ezt magam is észre vettem, néha olyan mintha egy Dublo Lego dobozát olvasnám.
  • Blasta
    #397
    Szia!

    Csak érdeklődnék, hogy Te fordítottad az Ogame-et? Vagy csak korrektori címed van? :)

    Csak azért kérdem, mert ennyi hibás, értelmetlen, totál zagyva mondatot kevés helyen olvasni egy rakáson, gyakorlatilag ált. isk. 2 osztályos szintű mondatok vannak a játékban per pillanat, és nem értem, hogy kerülhetnek ezek ki ilyen formában?!
  • Blasta
    #396
    Halihó!

    A galaxisomban az egyik bolygó tulajdonosának új bolygója lett, ez hogy lehet?
    Eddig nem láttam, hogy lenne több betelepithető bolygó a galaxisban, neki mégis hogy lehet új bolygója?
    Illetve nekem hogy lehet az a kérdés, mert van még "hely" a galaxisban, de ha ráju kattintok, nem hoz fel semmit?!
  • Fenrir
    #395
    12-31 16:09:55 Flotta parancs Expedíció eredmény [2:389:16]
    Egy hajóhad maradványaira találtunk. A szerelők elmentek a legjobb állapotban lévő hajókra, hogy ismét működésbe hozzák őket.

    A következő hajók most elhagyják a flottát:
    Könnyű Harcos 8

    Bejegyzés a mechanikai tiszt naplójából: Hoztunk még néhány hajót, amivel könnyen elvihettünk volna még néhányat ezekből a szépségekből!


    Aranyos :)
  • Cat 02 #394
    és az h van kiírvA ? "Betelepíthet bolygó" ?

    mert olyan van h pl 14. és nincs mögé semmi írva
  • Fenrir
    #393
    Amíg épül valamid addig nem mehetsz vakációra.
  • Blasta
    #392
    Vazze, hogy müxik ez a vakáció mód?
    Bekattintottam, gondoltam majd kitudom kattintani ha már nem kell, erre közli, hogy min. 2 napig szeva.
    MIEZA FASSÁG???
  • Fenrir
    #391
    Kattintgass a "Galaxis" vagy "Rendszer" nyilakon jobbra-balra, akkor másik galaxist/rendszert fogsz látni ahol nagy eséllyel van még kolonizálható bolygó. Arra viszont számíts, hogy az anyabolygó és a gyarmatok között szállítás ideje hatalmas lesz, több órás akár. Ez mondjuk csökkenthető a hajtóműtípusok fejlesztésével, de azok már eléggé durva anyafmennyiséget ígényelnek.
  • Cat 02 #390
    bolygót h lehet folgalni ( v alapítani)?
    Kolónia hajó van, de a galaxisra kattolva nincs olyasmi h üres bolygó :S
  • Blasta
    #389
    Újabb kérdés:

    A szövetségünket -látván a többi játékos szövetség-dizájnját- szépen megdizájnoltam html-ben. Jó is volt egy DARABIG, aztán egyszer csak úgy döntött, hogy többé nem értelmezi az oldal a html kódunkat.
    Mondom ok, csakhogy másokét miért értelmezi??????

    Tudtok ebben segiteni, nincs vmi infó vagy beállitás erre, hogy html tagokat értelmezzen a szövetség leirásánál az ogame?
  • ChaosTeam
    #388
    Ez egy régi fordítási hiba, amit már ezerszer javítottam ugyan, de az istennek se kerül be az oldalra.

    Ezt a mondatot úgy értelmezd, hogy 16 percen belül volt valami aktivitás a bolygón... Ami kb. annyit tesz, hogy 16 perce vagy támadták, vagy kémkedtek nála, vagy ő támadott valakit vagy kémkedett vagy csinált valamit :D
  • Blasta
    #387
    Arcok, ez mit jelent?

    "A Kémed rendellenességet talált a bolygó légkörében, cselekvési javaslatot tesz 16 percen belül."

    Mármint értem mit jelent, de én még sose kaptam semmiféle cselekvési javaslatot ezután.
    Hmm?
  • Blasta
    #386
    Jahogy üzenetet kapok róla :DDDDD
    Értemmár :D
  • Blasta
    #385
    Na mégsem okés.
    Kifejlesztettem a kémkedést, legyártottam a kémholdat, a flottánál szépen el is küldtem az adott koordinátákra kémkedni.
    1 perc múlva írta, hogy odaér.
    Aztán nem történt semmi, a műholdam újra visszakerült a hajóim közé és még mindig nem látom az ellenséges bolygó/játékos részleteit.

    Valaki segítene elmesélni, hogy is megy ez? :D
  • Blasta
    #384
    Sztorno, látom kémszondát is gyártani kell :D
  • Blasta
    #383
    Sziasztok!

    Kérdésem lenne:
    hogy működik ez a kémkedés dolog?
    Kifejlesztettem a Kémműhold technológiát, minden zsír, mégsem történik semmi ha a galaxisban rányomok a kémkedés ikonra.
    Mit kell tennem?
    Köszi előre is!
  • YMan
    #382
    miről koppintották ?
  • Disno
    #381
    és az internetet ingyen használod, no meg a villanyszámla

    #377:

    guglizz rá a GalaxyTools nevu pluginra :)
  • Fenrir
    #380
    Az nem bolygó hanem "Külső űr". 16-os koordinátára :)
  • Kalinka
    #379
    köszi