29
  • kbupdate
    #29
    Nos, mint mondtam már 3 linux disztribot is próbáltam. Ha arról lenne szó, hogy 2-3 hónapon belül képezzem ki magam benne, meg tudnám tenni, nem undorodnék tőle. De eddig még nem kaptam "ajánlatot", és szükségességét se éreztem emiatt rá. Nem hiszem, hogy olyan hú de bonyolult lenne a rendszer, "kicsit" más mint a Windows.

    Engem egyszerűen ezek a Windows XP befikázások idegesítenek, mert a 4 év (XP-s) tapasztalatom alapján XP tényleg nagyon jóra sikerült.
  • Caro
    #28
    %-ban vagy adatmennyiségben? :P
    De ha igazi informatikában jártas embernek tartod magad, akkor nem nélkülözheted a unix ismereteket. Olyan régi a unix majdnem, mint maga a számtech. Ez olyan, mintha egy matematikus azt mondaná, hogy ő csak számológéppel tud összeadni, mert anélkül senki se számol már.
    Azért egy próbát megérne neked is nem? ;)
    Ha van 5 GB szabad helyed, defragolsz egyet, utána mehet is az install, át tudja méretezni a partíciódat. Csak egy kis kitartás kell hozzá. Gondolom a wint se egyből tudtad.
  • kbupdate
    #27
    na... Win-nél is csak IE az ami javarészt hemzseg a felfedezett ibáktól... de tényleg hagyjuk akkor és ne veszekedjünk.
  • Drawain
    #26
    Az a kb 3 az valóban inkább kettő lesz :)
  • Drawain
    #25
    Nézd meg mik azok a frissítések ;) Itt nem oprendszer foltozásokról van szó, hanem hozzá készített termékek hibajavításáról.

    Komolyan miért tekinted személyes ellenségednek a linuxot?! Miért lenne jelentéktelen? Ezt te se gondolhatod komolyan. De ha meg olyan jelentéktelen amilyennek beállítod akkor meg minek szólsz hozzá az ilyen témákhoz?
    Jah és még valami, egy vírus nem befektetés az esetek 90%ban, csak erőfitogtatás. Ezt pedig mennyivel egyszerűbb megtenni egy olyan rendszeren amit a felhasználók nagy része rendszergazdai jogokkal használ...
  • kbupdate
    #24
    csak kár hogy 2 éve jelent meg, vagy te vmi betat haszbálsz? az szép!

    Másrészt a suse se panaszkodhat!:)
  • kbupdate
    #23
    lehet linuxhoz jobban ért mint én, de a windowshoz fingja sincs, de neked sem. állítom én windowshoz is jobban értek mint itt bárki a linuxhoz.
  • kbupdate
    #22
    "Biztos ők mind hülyék."

    Nagyon úgy látszik, azaz IGEN. ha linsuxra is lennének vírusok, férgek, spyware, trojanok stb-k írva, akkor linuxon is beszopnák. csak hát a linux olyan jelentéktelen részben van elterjedve, hogy mindenki szarik rá magasról, nem érdemes belefeketetni. ennyi.
  • warhammerLINUX
    #21
    Kedves Elvtársak !

    Én csak a jó tapasztalatról tudok beszámolni. A SUSE LINUX 7.1 - es őverziója 4 azaz négy évig ment éjjel nappal. Voltak rövidebb karbantartási időszakok, de ezek összesen nem tettek ki egy napot. Ez volt a router, samba és levelező szerver stb .is. Most egy 9 -es SUSE LINUX szerverünk megy kb. 3 éve hibátlanul. Minden előbbi futó funkció mellett akadásmentesen nyomom ezen a szerveren az enemy terrítorit a neten ! JA ! És senki ne gondolja, hogy valami brutál gép van alatta: PIII 1000 MHz proc, 512 MByte SDRAM ... szóval ez van !
  • mousee
    #20
    hehe...bebukott a 2neves :DDDDDDDD
  • Neophyte
    #19
    Nem szokásom de ezt nem bírtam kihagyni
  • mousee
    #18
    Na igen, a kényelemhez könnyű hozzászokni... Furcsa dolog, hogy a számítógép nem problémaforrás, hanem segédeszköz :))
  • blackeagle
    #17
    Sajnos egyre kevesebbet tudok. Semmit nem kell vele csinálni ,bekapcsolom mint egy c64-et és megy. Ez pedig ahhoz vezet ,hogy lassan elfelejtem azt is hogy kell telepiteni.
  • blackeagle
    #16
    Igazság az hogy nincs ember a munkahelyemen - pedig páran dolgoznak ott - ,akik ne kaptak volna be valamit m$ alá. Biztos ők mind hülyék. Én meg elvből nem netezem m$ alatt , nincs nekem időm állandóan mindenféle baromságra figyelni.
    A suse -ra visszatérve pedig messze nem támogatta az a hw-t amit gyengébb distrók igen ua. kernellel. Lassabb volt egy file-másolás mint anno a dos alatt egy p166-val. Namost én úgy vagyok ,ha neve van és titkárnőbarát distrót csinál ,akkor az menjen és ne kelljeh buherálni ,mert akkor felrakom forrásból az egész rendszert .
  • Caro
    #15
    Szerintem most jobb, ha csenben maradsz, mert ő ezeket lehet, hogy mind tudja.
    Csak még jóval többet is :)
  • kbupdate
    #14
    Tudom, a kernel... Elég szerencsétlen vagy, ha nem tudsz boldogulni a Windows-zal. nem azt mondom, hogy használja mindenki az Windowst! Hanem, akinek nem tetszik az ne használja és kész. Mindek kell ilyen álhíreket terjeszteni, hogy szar, meg instabil, meg spywaere. Igen Windowsra írják a spywareket, meg vírusokat, de ahhoz is kell "tehetség" hogy az ember bekapja ezeket. na mindegy.
  • zidder
    #13
    Annak aki nem ért semmihez annak minden szar.
  • blackeagle
    #12
    A linux nem egyenlő a suse-val ,ha még eddig nem jöttél volna rá, nekem a suse nem tetszik . M$-t soha nem használnék ,linux alatt elfelejtettem minden olyan agybajt amit az m$ alatt 5 perc alatt megtapasztalok.
  • Evil Merodak
    #11
    Úgyse fog megszűnni. Legfeljebb új néven továbbfejleszti más.
  • Drawain
    #10
    Pl az enyém miért is? :) Nem értem, bár már többször volt rá példa, hogy nem értem fel a hatalmas filozófiai mélységedig :). Én tökéletesen meg vagyok elégedve a SUSE-val pedig nem vagyok kezdő a téren sztem, elég sok disztibúcióval volt már dolgom. A Yast2 egyébként majdnem ugyanolyan gyors mint a régi volt, főleg ha az ember a karaktereset használja...
    (Windows fanoknak - kb ugyanolyan gyors mint a windows új program hozzáadása/eltávolítása ablak fél év használat után :))
  • mousee
    #9
    Mindenkinek más-más linux teccik...vágod, izlések és pofonok... itt megadatott a választás lehetősége, nem úgy mint a winnél, hogy mindíg csak xp, aztán meg majd vista...
  • kbupdate
    #8
    Na ennyit a linuxról... az első 2 komment magáért beszél...
  • s1lkforrent
    #7


    Szeretem a Susét, sajnálnám ha nem fejlesztenék tovább.
  • smv
    #6
    És akkor veri magát, hogy minek mennek a linuxosok a Windows topicba, mikor itt veri a nyálát... ;>
  • mousee
    #5
    Az ilyen fikázók a jelentéktelenek, mint te...
  • Caro
    #4
    Ha olyan jelentéktelen, akkor minek válaszolni rá?
    A SUSE szerintem kezdőknek jó. Csak lassú egy picit. Amíg YaST 1 volt, addig volt a jó.
  • NuCLEARScoRp
    #3
    olyan jelentéktelen, hogy nem is értem miért kell egyátálán cikket írni róla...
  • Drawain
    #2
    Én éppen azért használom mert egyszerű, gyorsan megtalálok benne bármit és nagy a támogatottsága ;)
  • blackeagle
    #1
    Soha nem tetszett a suse , nehézkes ,bonyolult és gyenge