98
  • NuCLEARScoRp
    #58
    Biztos van még mit tanulnom.. de én sokkal inkább hozzáértő vagyok mint a Win/MS fikázók....

    CsabiDuke: "Az én winem lassan másfél éve megy szakadatlanul, 1-2 restartot kivéve. Amugy ki se kapcsolom a gépet. Nem omlott össze, sőt vírus sem támadta meg, pedig nagyon sokat netezek. Lehet hogy a win felhasználókat kellene lecserélni, és nem a win-t, mert tudod én is XP SP2-t használok!"

    Ez is csak azt bizonyítja, aki ésszel használja a Win-t annak semmi gondja vele..
  • NuCLEARScoRp
    #57
    "Ha egypár srác szidja a windows, az nem ok arra, hogy te a MS helyére képzelve magad sértegetsz pár millió usert."

    Ez jó... pár millió user a világon igy pontos,,, kishazánkban max pár ezer..

  • Zedas
    #56
    "Valami ilyesmi lehet a hozzáértők, és a tudatlan fikázók aránya."

    Nyugtass meg, hogy Nuclear-t nem sorolod a hozzáértők táborába.
  • Zedas
    #55
    Az utóbbi hásfél évben egy csomó olyan patch kijött a winhez, melyhez újra kell indítani a gépet, tehát:

    a) ERŐSEN szépítessz az 1-2 restarttal.
    b) Azok közé a Win felhasználók közé tartozol, akik nem rajkák fel a biztonsági frissítéseket. Ebben az esetben téged is le kellene cserélni...
  • CsabiDuke
    #54
    roliika: "Neked speciális Windowsod van biztos! Mert nálad tuti nem volt kékhalál, full rendszer összeomlás,vírusok,reboot stb...ilyen win nekem is kéne! :-)))"

    Az én winem lassan másfél éve megy szakadatlanul, 1-2 restartot kivéve. Amugy ki se kapcsolom a gépet. Nem omlott össze, sőt vírus sem támadta meg, pedig nagyon sokat netezek. Lehet hogy a win felhasználókat kellene lecserélni, és nem a win-t, mert tudod én is XP SP2-t használok!




  • BiroAndras
    #53
    Hálózati eszközökben levő beágyazott OS-ről van szó. Ezek eddig sem win-ek voltak, tehát ebben nincs semmi újdonság. Az lesz majd hír, ha egy router-en win fog futni.
  • BiroAndras
    #52
    "Érdekes mindíg ua. 1-2 emberke védi a M$-t.
    (Az arányok teccenek;)"

    Valami ilyesmi lehet a hozzáértők, és a tudatlan fikázók aránya.
  • NEXUS6
    #51
    Szerinted nem az?
    Miért nem?
  • strogg
    #50
    Nagyon sok fanatikus, és kezdő emberke nem túl felkészült véleményét olvastam itt.

    Katedrális és bazár. Ajánlott olvasmány ezeknek az embereknek.

    Egyébként pedig... A win tényelg teljesen újra kéne írni szerintem, és koncepciós váltásra is szükség van. Szerintem. Nagyon eröltetik azt, amit windows-nak hívunk. Szerintem számos dolgot át lehetne venni, mert jó megoldások.
    És remélem az elsők között lesz a win EULA, mert az bicskanyitogató...:)))
  • Caro
    #49
    Nem neked írtam, de akkor részvétem... :D
  • CAD
    #48
    Ez kb olyan volt, mint, hogy a motor van olyan jo mint az auto... persze, persze mind a kettovel lehetseges a helyvaloztatas, mind a ketto uzemanyaggal mukodik... de probaljuk meg nem egy lapon emlegetni a kettot ;).
  • irkab1rka
    #47
    "Te semmit sem fogsz belőle látni, ha beágyazott eszközökhöz lesz" A faszt nem. Developer vagyok, és pontosan ezzel a szarral fogok dolgozni (amint kijön :)). Ami ott hibás, az meg a usernek fog fájni.

    nuclearscorp? :)
    /ignore "Fizetett Provokator*"
    Ugyanmár kicsi. Ha egypár srác szidja a windows, az nem ok arra, hogy te a MS helyére képzelve magad sértegetsz pár millió usert. Szerintem csípjél vissza a szignódból, mert még rossz fényben tünteted fel a microsoftot. ;)

    Amúgy érdekelne, hogy a core-ról beszélünk, vagy a guiról. A microsoft ezt előszeretettel keveri.

    Amúgy, ha meg jó lesz az új op, akkor az ms-nél láthatóan ott vannak a nagykirály programozók, ha meg szar, akkor csak annyi van, hogy a fejlesztési módszertanuk szar. Feltéve, hogy ragaszkodnak majd a határidőkhöz.

    "Will see... about that" (The Agent)
  • Razgon
    #46
    Felhívnám mindenki figyelmét, hogy a biztonság a M$ szemszögéből nem azt jelenti, hogy nem lehet majd kártevőket írni rá, nem fagy le stb. hanem azt, hogy nem lehet majd vele zenét ill. filmet másolni...

    És ez rendszertől függetlenül igaz.

    A Vista is úgy lesz kialakítva, hogy nem a felhasználót védi a behatolóktól, hanem a kiadókat a felhasználóktól...
  • Zedas
    #45
    "Na a fanatikusok már hozzátették a nevetséges hülyeségeiket... mostantól csak az írjon aki valami okosat is mond!!"

    Ezt ugye most magadra is értetted?
  • Zedas
    #44
    "300.000 sor, és még sehol nem tartanak, tényleg baromi jó ez a c#!! Gondoljatok bele, mekkora barom kódot fordít ebből egy szar ms c# fordító!!!!"

    ?

    A C# fordító IL-re (intermediate language) fordít, ami nem igazán helyigényes (olyan mint a java class-filejai). Futáskor a VM gépi kódra fordítja az IL-t és az fut a processzoron (van szofisztikált kód cache is, hogy ne kelljen gyakran fordítani).

    Hogy a hozzászólásodra is reagáljak:
    - "még sehol nem tartanak" Erről honnan szereztél információt? Hol van ez így leírva?
    - "szar ms c# fordító" Erről szintén kérnék valami adatot. Mi alapján szar? Mivel hasonlítottad össze? Milyen szempontokat vettél figyelembe?
  • kerob
    #43
    Ja, bocs, nem windows, hanem microsoftos operációs rendszer!
    De egykutya.
  • kerob
    #42
    Jellemző!
    Ahhoz, hogy a windows stabilitását növeljék, vagy teljesen le kell puszítani, vagy egy újat kell írni...Siralmas!
    A Vista(Longhorn) megjelenése is már évek óta csúszik, mert folyton találnak benne valami hatalmas hibát.
  • GulaSoft
    #41
    Hát összefoglalnám:
    jelenleg mintegy 300 ezer sorból áll

    legnagyobb részét C# nyelven

    mikrokerneles megoldás életképességének bizonyítására. Ez utóbbi nem mérete miatt mikro, hanem azért, mert szinte csak a kommunikációhoz szükséges részeket foglalja magában - előnye a primitív felépítés, és a rendszer terhelésének minimalizálása.

    Mindez azonban még meglehetősen képlékeny, és az elvont technikai részleteken kívül nem sok mindent tudhatunk meg a fejlesztésről

    Idézetek vége.
    300.000 sor, és még sehol nem tartanak, tényleg baromi jó ez a c#!! Gondoljatok bele, mekkora barom kódot fordít ebből egy szar ms c# fordító!!!!
  • Caro
    #40
    Na igen, de beágyazott eszközökbe (szerintem) pont nem mikrokerneles OS való, mert abban minden fix.
  • FTeR
    #39
    mér assemblyben kéne?
    C# van olyan jó mint a C/C++, rendszerprogramozásra a framework miatt nem jó, de a beágyazottként nme is azon fog futni...

    vista (új) kódjának nagyrésze is C#.
  • FTeR
    #38
    ej, nekem megjelenés óta van az xp fenn, még alaplapot is cseréltem alatta (szerencsém volt, a reg fájl törlése után nem volt gond). na jó, nem pont megjelenéskor, talán fél év csúszással :)

    felhívnám mindenki figyelmét, h 1x már csinált hasonló újrakezdést ms. abból lett a winCE. az az os, ami a leg elterjedtebb a hordozható eszközökön. pont a modularitása miatt lett sikeres a forgalmazók között. és ms sokat átvett belőle a win szerverekbe és mint tudjuk mind asztali winnek az előző server változat az alapja.

    #26 ügye te sem gondolod, h annak a beágyazott linuxnak komoly köze van ahhoz, ami az asztalidon fut?
  • NuCLEARScoRp
    #37
    a mostani Winem tavaly nov 28-án lett telepítve azóta hasít hiba nélkül,,,

    Játékra, munkára..... legtöbbet netezésre
  • roliika
    #36
    Nem azt mondom ,hogy [email protected] lehetne jobb is. És 1 Linuxot lényegesen nehezebb tönkretenni. De bevallom én is wint használok mert rengeteg progi nem fut emulált win alatt linuxnál sajna.De tuti ezt is megoldják majd! Tényleg jobb rendszer és sebeség, biztonság szempontjából a Linux! Ha veszek új vinyót,fel is dobom rá valamelyiket az tuti! Nameg ingyenes.
  • CAD
    #35
    Ezen en is meglepodtem, de ezt inkabb bizzuk a nagyokra... lehet ok mar tudnak valamit amit mi meg nem.
  • Flashy
    #34
    mikrokernel beágyazott rendszerekbe C#-ban.
  • greywolf
    #33
    Hihi, megint ráébredt az MS hog zsákutcába tévedt :)
    Én azt mondom helyes, csak így tovább, a végen (5-10 év múlva) talán lesz egy nomálisoprendszerük :)
  • noss
    #32
    te hány éve használod a windows-odat és milyen célra (mit csinálsz rajta általában/legtöbbször)?
  • Roli
    #31
    Nekem volt már minden olyan is, hogy ha akartam valamit a géppel újra kellett telepíteni a wint (95) és akkor ment egy napig most pedig már nagyjából tudom, hogy merre meddig mi és már 31 hete talpon van az XP SP2 semmi gond vele. Persze ez azért van, mert nagyon jól írták meg ezt a verziót!
    A win is olyan, mint egy labda pl...
  • noss
    #30
    dos, windows, ??? :)

    "A szoftvercég teljesen az alapoktól építi fel beágyazott rendszerekbe és szerverekbe szánt mikrokernel operációs rendszerét, amely a megbízhatóságra helyezi a hangsúlyt."
    miért eddig nem (azt hangsúlyozták hogy) azt tették? ;)

    egyébként üzleti téren nagyon-ott-van a m$, (azért is m$,) szóval szvsz érdemes odafigyelni rá, mert nyomon követhetjük / előre láthatjuk a trendeket...
  • kbupdate
    #29
    Miért is?
  • Zsoltika 007
    #28
    Na most fikázzátok a linuxot..
  • NEXUS6
    #27
    ciki
  • roliika
    #26
    Szóval link formában...Linuxos Win
  • roliika
    #25
    http://pcforum.hu/hirek/9911/Linux+mukodteti+majd+a+Microsoft+uj+vezeteknelkuli+halozatat.html

    Sors fintora...:-DD
  • fflx
    #24
    biztos sok autogyar mondta nekik, hogy azert windozt aze megse akarnak a kocsiba tenni, ezert aztan most irnak valami ujat, ami nem windoz :)

    (szerintem, de ki nem szarja le egyebkent)
  • roliika
    #23
    Neked speciális Windowsod van biztos! Mert nálad tuti nem volt kékhalál, full rendszer összeomlás,vírusok,reboot stb...ilyen win nekem is kéne! :-)))
  • NEXUS6
    #22
    "Igéretes jövő...A MS megint hozza a formáját, csak igy tovább!!"

    Ja megint semmi, új csak felvedezzük a spanyolviaszkot, osz kiszorícsuk vele a versenytársakat.

    Erre gondoltál;)

    Nem tudom, hogy talált rá erre az egy területre a M$, ahol úgy látszik olcsóbb fejleszteni, mint egy másik céget szőröstől bőröstül bekebelezni.
  • NEXUS6
    #21
    Érdekes mindíg ua. 1-2 emberke védi a M$-t.

    (Az arányok teccenek;)
  • mousee
    #20
    Nem csak akarták?
  • mousee
    #19
    Érdekes, h ha megnézed az előző cikket, ki volt az első windózbuzi, aki fikázni kezdett....