82377
Silkroad Online (iSRO)
  • Hurkans
    #82297
    Rogue-nak mit érdemes másodiknak, most hogy a Bless értelmetlen?
  • Jani Hun
    #82296
    dual wield axe-osat(bocsi a duplapostér)
  • Jani Hun
    #82295
    én mondjuk példát vennék a Blizzardról a Joymax helyében.
    ugyan ugy ahogy WoWban Cataclysm pachnél, isroban is (nemtudom jelenleg menyni a max szint)simán bevágnék egy xpduplázás-t és teljes quest reformot. Quest buzi vagyok, de unalmas több ezer mobot lefarmolni.

    viszont, kézzel napi 3-4 órával mennyi idö most ezzel a token rendszerrel eredetin felhuzni olyan 80ra egy karaktert? mondjuk egy dual-wield
  • Aneko
    #82294
    Hajajaj de még milyen sok változás történt ott :D Pl összevonták a szervereket,hogy ne legyen olyan feltűnő,hogy a felébredt játékosok elhagyták a süllyedő hajót.De nem akarom lehordani az isrot mert tiszteletben tartom,hogy vannak még olyanok akik szeretik és evvel nincs is semmi gond.Én azt javaslom próbáld ki és majd te eldöntöd,hogy a változások pozitívak avagy sem.
  • Hurkans
    #82293
    Kérdezném, hogy mit változott az elmúlt pár évben az iSRO?
    Régebben még ha nem fizettél kb, akkor szívhattál évekig a semmiért.
    Látom, hogy most jobban osztogatnak + 70ig segítenek, de ezeken kívül változott még valami?
  • Ric Flair
    #82292
    Szia!
    A vitát én is lezártnak tekintem, és én sem szeretnék vitatkozni, és nem is teszem!

    Csak annyit fűznék hozzá ,hogy nem rég kb egy hónapja volt egy event (amit megkapott minden játékos nem kellett érte tennie semmit)amiben kaptál 6 darab Stat reset scrollt és 6 darab Skill reset scrolt.
    Tehát a karaktered akár 6X egymás után full letudtad resetelni.


    Valamint végre itt is bevezették azokat a dolgokat amiket Silkroad-r -n is már. (Ch Fire,Light,Ice 1 mastery lett Force név alatt, lett egy teljesen új Mastery ez a Recovery új pt buff skillekkel, Europaiknál végre leesik a Bless ha nincsen a kezedben a Cleric Road stb stb..)

    Bevezették a token rendszert is amivel a Goldbotokat szüntették meg. Viszont bárkinek lehet sos,sum vagy akár sun fegyvere egyéb itemes csak Tokeneket kell rá összegyűjtened.

    Itt is vannak fejlesztések és lehetőségek, szerencsére a készítők észbe kaptak és kapcsoltak.

    2010ben indítottam az úgymond "főkarakteremet". Előtte is játszottam már de az még az a korszak volt amikor nem bot-oltam és kézzel játszottam. Tehát 3 évnél már régebb óta én is foglalkozom vele.

    Nem bántam meg őszintén mondhatom, akkor bántam volna ha maradtak volna bennem kérdések hogy lv120 vajon milyen lehet? milyen egy str milyen egy nuker stb stb. De szerencsére ezeket mind kiprobálhattam Euban és Chban egyaránt.


    Elfogadom hogy nem mindenkinek tetszik az isro!

    (A kérdés csak annyi hogy a "régi" isroról beszélünk vagy a mostaniról? ami már merőben más mint a régi!)
  • Kryon
    #82291
    Elismerem, speciális helyzetben vagyok, mivel a seidenkraft nem az első számú mmo-m, az most GW2, de még SWTOR is előzi. :)
    WoW-al 4 évig játszottam, kb. 1 éve hagytam abba. Az említett játékok miatt, nekem tetszett.

    Seidenkraftban csak tradelek néha, illetve kísérletezek, amit isron nem volna túlságosan költséghatékony végeznem. Statpontokkal és masterykkel próbálgatok olyan összeállításokat, amit isron nem mernék bevállalni, mert bizonytalan a végeredmény. Itt azonban bátran megtehetem, mert ha valami nem jó, nem vesztek vele sokat. Így már talán megérted a motivációmat.

    Mindig jössz ezzel az irigység teóriáddal, de esetemben ezzel messze jársz az igazságtól, mert nem akarom, hogy bármi közöm is legyen a jövőben isrohoz, szoptam vele eleget 3 év alatt, elég volt egy életre.

    Valójában téged is lebeszélni próbálnálak, mert szerintem bánni fogod később. De belátom, ez reménytelen. Biztosan van valami az isroban, ami neked nagyon tetszik, így nem hagynád ott, elfogadom. Ezennel a vitát lezártnak tekintem. Csak annyit kérek, fogadd el, nem mindenkinek tetszik isro. Kinek a pap...

    További jó játékot!

    Én így vagyok boldog ember. :)
  • Jani Hun
    #82290
    az 1.5 hónap eggyáltlán nemlenne sok, ha nem napi 8 óra ugyan az a monoton xp grind lenne.

    nekem a 3000 órányi wowozás után( kb 2700 óra 1 karakterrel) se lett unalmas, igaz, egyre többet vagyok alt karaktereken, hiszem a main már eléggé maxos :D

    nemlenne baj a sro-val részemröl, ha a szintezést felturbóznák, régi és az uj job rendszer combójával,

    dehátmsot belépjek 1 órára huzni 1.2%ot? na mennyenek a ****:D
  • Ric Flair
    #82289
    Nem csak 500 silket hanem csomó más dolgot is lehet nyerni az eventekből mint ahogy írtam is. Itt megint az jön képbe hogy te még biztos nem nyertél soha semmit ezért tartod unalmasnak a játékot.

    1,5 hónap nekem nem sok. Egy Word of Tanksban sem szerzed meg a top tankot 1,5 hónap alatt. Na már most ott meg nincs botolás.. csak kézi játék.
    A másik meg abban nem tudom mi a jó hogy egyből megkapod a top dolgokat?

    Neked rengeteg idő, persze elfogadom menj privát szerverre kapj mindent kézhez és kész, neked az való :-)

    Nem hiszem hogy isronál jobb játék nincsen.. pl a már említett Word of Tanksot is nagyon szeretem legalább annyira mint a Silkroadot :-)

    Probáltam más mmo-t pl a Wow-ot de az nekem nem tetszik. De ettől még nem szólom le egyáltalán van akinek az a stílus tetszik és szerintem ezzel nincsen semmi baj.. mindenkinek más jön be... Ennyi :-)

    "mekkora pro vagy amiért felbotoltál 1-2-100 karaktert 120-ra, és ezért az egész világ téged irigyel, hogy az már röhögésre ingerel. "

    Erről meg megint nem én tehetek hogy nekem sikerült és neked NEM :-) De nekem 8 hogy mire ingerel téged, részemről én soha nem voltam az az irigy típusú ember. Kettőnk közzül egyedül te vergődsz és figurázól ki de engem nem zavar :-) (Remélem egyszer neked is összejönnek a dolgok és boldog ember leszel.)

    Úgyhogy csak hajrá, menjél siedenkrafftolni :-)
  • Kryon
    #82288
    "Én épp az elöző eventen nyertem 500 silket :) "

    Lottón is szoktak nyerni néhányan, a többség mégse lesz milliomos.
    Szerencsére építeni nem túl szilárd érvelés.

    "Időben? 1,5 Hónap alatt 116ról lettem lv 120! :-) Ez nagy áldozat?? :-) Ez sok idő ? :-)"

    Kinek hogy, nekem például rengeteg idő.
    Itt meg is kérdezném, hogy játszottál-e már isron kívül más mmo-val, leginkább olyannal ami nem a koreai grindelős típusba tartozik?
    Mert ezeknek a számoknak összehasonlításban van igazán értelme.
    Tehát, ha a 1.5 hónapot annak viszonylatában nézed, hogy manapság ennyi idő alatt egy AAA kategóriás mmoban kényelmesen megvan 1-2 fullos karakter, bizony nagyon sok idő.
    De ha csak seidenkrafttal is hasonlítjuk össze, akkor ott 116-120 egy hétvége, kézzel.

    "És tudom hogy ez fájdalmas dolog meg minden :( és most lehet höbörögni meg lehurrogni engem.. de a tény az tény.. Nekem VAN és neked nincs. ennyi. :( "

    Az egyetlen fájdalmat a rekeszizmomban érzem, mert olyan vakon hiszed, hogy isronál jobb játék nincs is, és mekkora pro vagy amiért felbotoltál 1-2-100 karaktert 120-ra, és ezért az egész világ téged irigyel, hogy az már röhögésre ingerel.

    Úgyhogy csak hajrá, én jól szórakozom, meg szerintem más is aki olvassa...
  • Ric Flair
    #82287
    " Aki pedig szeret szopni a semmiért, vagy netán olajsejknek született, az meg menjen isrozni."

    Én épp az elöző eventen nyertem 500 silket :) Ha nem hiszed nézd meg a Silkroad oladlát úgyanis kivan írva a nevem az oladlon a nyertesek közt! :-)

    Egyik haverom premium ticketet nyert.
    Másik egy kártyát amitől egyből lv 120 leszel :-)
    Elöző eventen több milló Sp-t szedtem össze :-)

    Ez tényleg semmi és nagy szopás a semmiért! valóban igazad van! :-)

    "Az a tartalom nem éri meg az áldozatot, sem időben sem pénzben."

    Időben? 1,5 Hónap alatt 116ról lettem lv 120! :-) Ez nagy áldozat?? :-) Ez sok idő ? :-)
    Neharagudj de ez nem sok idő! :-)
    Lv 120-on 0,80/h -val fejlödöm :-)
    Hol itt a probléma ? :-)

    "El sem hiszem, hogy van ma még olyan itt aki ezt nem látta már be rég. Ez nem hozzáértés kérdése, ez a játék nem a hozzáértésről szól ugyanis nagyon egyszerű, mondhatni minden hülye képes megtanulni."

    Nos ha ez neked lassú és sok idő 1,5 hónap alatt lv 116-ról lv 120 ra akkor neked tényleg a privát szerver való :-)
    Úgyanis ha mégiscsak értenél a játékhoz akkor nem írnál róla ilyeneket :/
    Elindítani a bot-ot persze az mindenki megtudja tanulni, aláírom de mégsem ennyiből áll a játék.
    Ha lenne hozzá értésed akkor lenne 120-as karaktered. De mivel Nincsen 120-as kertered ezért nincsis hozzáértésed a játékohoz :/
    És tudom hogy ez fájdalmas dolog meg minden :( és most lehet höbörögni meg lehurrogni engem.. de a tény az tény.. Nekem VAN és neked nincs. ennyi. :(

    De ettől még szerintem nem kéne sem a másikat fikázni sem a játékot..

    Ja és nem vagyok Olajsejk sem! :-)
  • Aneko
    #82286
    Sbot meg M bot?? Ember miről beszélsz? Most azt hittem,hogy 1 három évvel ezelőtti oldalt nyitottam meg:)"Nekem csak az nem tetszik" nos ez már rég nem erről szól,hogy milyen botot használnak illetve jó vagy netán gonosz dolog lenne botolni.A botolás már évekkel ezelőtt elbaszta a játékot és ezt már kiveséztük számtalanszor.Kétlem,hogy ez itt bárkinek is újdonságot jelentene.Lényeg,hogy bot volt van és lesz is amin változtatni nem lehet már és,hogy őszinte legyek nem is akarok.Én játszani invitáltam az ide még esetleg feltévedő urakat avagy hölgyeket.Mind botolunk és senki nem tagadja nálunk.És mégis esténként felmegyünk a szerverre elég sokan és bot ide bot oda de játszunk és igen jókat.Ts-en beszélgetünk közben és ki jobol vagy aréna ,beginer,forgotten stb és abban a néhány órában jól érezzük magunkat míg játszunk,és senkit nem zavar,hogy ki milyen botot használ.Tegnap este közel 40 magyar játékos ismét megvédte Jangam fortresst és hozzá kell tennem feledhetetlen izgalmakban és játékélményben volt részünk közben és senki nem foglalkozott vele ki milyen botot használ.Itt a társaságon és a hangulatról szól már az egész ÉS AZ VAN :)
  • Jani Hun
    #82285
    Nekem csak az nem tetszik hogy egybol azzal josz h sbot meg ilyen bot meg olyan bot... pont az baszta el anno a jatek elmenyet h az egesz jatek arrol szolt h reggel bekapcsoltad a botot, dckor meg vissza.. en eletembe nem vlltsm max szintu, nem botoztamde valszeg ezerszer jobban ereztem magam mint aki botolt.. foleg amikor 40 glavier fullstr ment libasorban enpedig boldogan tradelgettem ^^
  • Kryon
    #82284
    Az isro-ról mindig eszembe jut a klasszikus vicc a vadászról meg a medvéről...

    Szóval aki élvezni szeretné a játékot, kikapcsolódni az nyugodtan próbálja csak ki a seidenkraftot. Aki pedig szeret szopni a semmiért, vagy netán olajsejknek született, az meg menjen isrozni.

    "Az más kérdés hogy vannak akik nem értenek a játékhoz ezért számukra unalmas és vérszegény."

    Az a tartalom nem éri meg az áldozatot, sem időben sem pénzben. El sem hiszem, hogy van ma még olyan itt aki ezt nem látta már be rég. Ez nem hozzáértés kérdése, ez a játék nem a hozzáértésről szól ugyanis nagyon egyszerű, mondhatni minden hülye képes megtanulni.
  • Ric Flair
    #82283
    Az isro nem vérszegény és unalmas! Az más kérdés hogy vannak akik nem értenek a játékhoz ezért számukra unalmas és vérszegény.
  • Kryon
    #82282
    +1

    Néha feljárok nosztalgiázni, teljesen rendben van.
    Minden napszakban sokan vannak, nem bugos, nem lagol.
    Keveset tradeltem, de szerintem jobok aránya is kellően kiegyenlített. Vannak ugyan törökök is, de eddig semmi bajom nem volt velük. Teljesen normálisak, nem úgy mint isron volt.
  • Aneko
    #82281
    Üdv mindenkinek! Akinek elege van az isro vérszegény és unalmas "játékélményéből" azt várjuk szeretettel http://seidenkraft.com/ privát szerverén.A szerver kb másfél éve üzemel.Folyamatos karbantartás fejlesztés mellett régi idők job rendszere,fortress, lv 120/ 13 degre ruha és fegyverzet.Bár személyes tapasztalatom más privát szerverrel kapcsolatosan nincs de számos külföldi játékos szerint a ma fellelhető legjobban üzemelő privát szerver ez.A szerveren egyre több régi isros magyar játékos megtalálható minek köszönhetően már hetek óta a magyaroké a jangam fortress.Nem mellesleg elismerten a legerősebb hunter klán is a magyaroké a szerveren.Még mielőtt bárki is fikázni kezdené ezt privát szervert annak halkan megsúgom,hogy ez nem 1 tiszavirág életű szerver.S bot fizetős verzió jól mükszik,M bot ingyenesen letölthető és tökéletesen működik.Próbáljátok ki avval nem veszítetek semmit szerintem.Fontos,hogy letöltésnél a HEAVEN szervert szedjétek le.Ha fent vagytok keressétek Romeo99 ,Repsol, Aneko_HUN ,Angi_HUN , Zsuzska_HUN nevű karaktareket.Vagy lehet érdeklődni Ts 3 sakimano.eu szerveren.Várunk szeretettel minden új illetve régi isros játékost.
  • JackyBoy
    #82280
    tárgytalan :)
  • JackyBoy
    #82279
    halihó!

    meg tudná valaki mondani mi ez a Silkroad-R? Miért csinálták és miben más mint az normál iSRO?
  • JackyBoy
    #82278
    Kicsit romboló tud lenni, mikor a honlapon az első dolog amit meglátok egy lv100 capon bejött unique :) (már nem igaz rá, hogy BackTo90s)

    De amúgy nem lehet rossz, lehet kipróbálom.
  • MilkesFlakon
    #82277
    Sziasztok.
    Nemtudom kit érdekelhet silkroad privat server, de aki szerette a régi szép időket 90-en, annak ajánlom a következőket.
    -> http://188.138.100.198/
    BackTo90s szerever. Active GMs, napi eventek, igényes játékélmény.
    Több info a honlapon =)
    Üdv, Milk
  • Ric Flair
    #82276
    12d Nova nincsen! Éppen azért abból sehogyan sem tudsz Sun-t csinálni..
    11d Nova van amit ha fel plusszolsz +7-re akkor Upgrade Aweken stonnal át tudod alakítani 12d Rare-re.
    12D ben pedig 3 kategori van: Magic Rare és Legend itt is szintén +7 ig kell feltenned őket hogy át tud alakítani 13d re őket. Értelmszerűen Magicból-Magic lesz Rare-ből Rare stb..
    Csak annyi a trükk benne hogy 12d szinten már nem elég a hagyományos elixiér hanem plusszban kell hozzá vásárolni az Item mailból úgynevezett Prof stonét. Ha prof stone nélkül probálod meg plusszolni az Itemed akkor sikertelen probálkozás esténél azonnal megsemmisül az Itemed. A prof stone ezt akadályozza meg. Hogyha sikertelen a plusszolásod akkor eltünik a prof stonéd és nem semmisül meg az itemed. Ha sikeres a plusszolás akkor megmarad a Prof stonéd és probálkozhatsz tovább egészen addig amig megmarad a Proff stonod.
  • Logikok
    #82275
    12D novából hogy tudok sun-t csinálni tud valaki segíteni?
  • dragon11
    #82274
    Nem az. Remélem segítettem!
  • Hay
    #82273
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Írtam Neked egy rövid üzenetet, ha nem gond.
  • dragon11
    #82272
    miért ne lehetne ?

    nyitsz egy privát szervert, amit nem lehet elérni és kész..
  • kapijani1
    #82271
    Sziasztok!
    Éedeklődni szeretnék,hogy vki ért-e a HellRoad-hoz? Ha igen akkor kérem üzenjen!+ Érdekelne hogy hogyan tudok Sbottal 2-nél több karakterrel belépni egy gépről egy Sbot accountal ha ez lehetséges?! A válaszokat előre is köszönöm!
  • Hay
    #82270
    Sziasztok!


    Azt meg lehet csinálni, hogy saját "Silkroad-játék" legyen saját gépen, de nem nyilvános eléréssel? Úgy értem, hogy úgy telepíteni fel az adott otthoni gépre (ami olyan, amilyen), mint egy nem online játékot. Vannak pl. a legkülönbözőbb "privát szerók", ilyesmire gondolok, de a lényeg, hogy "egyszerű otthoni pc-n" fusson, és offline legyen.
    Nem az izgat fel, hogy egyedül bolyong bárki egy fullra felgenerált karival, hanem az érdekel, hogy meg lehet-e oldani technikailag.

    Bunkó, és beszólós hozzászólásokat kérem kihagyni, ha valaki tud a felvetett problémára megoldást, az töki. Ha nem megy, nem megy, de fikázás nem érdekel, ergo, utóbbi kategóriát érje utol a következő Világvége! Aki érti érti, aki nem, nem. (Aki nem, na, azok a bunkók...)
  • Logikok
    #82269
    Nem, össze vonták a szervereket mert kevesen voltak rajtuk belépéskor ki van írva melyik szerót mivé vonták össze szóval megvan minden kari :)
  • SirAlo
    #82268
    Amugy a regi szerverek hova lettek iSro-rol ? felneztem rev6ra es kevesebb szerver is van es mar a regiekbol egyet se talalok, Marson jatszottam regen, a karakteremnek is lottek igy ?
  • w34p0nz
    #82267
    van itt olyan, aki Gobi szerveren játszik még silkroadR-rel?
  • Aneko
    #82266
    Elnézést a bénáskodásért ezt a linket nem ide szántam :( Mindenkinek szép napot.
  • Aneko
    #82265
    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=264567240331840&set=o.434254739971914&type=1&theater
  • Aneko
    #82264
  • Aneko
    #82263
    Vannak jó és vannak rossz privát szerverek.Olyat kell keresni amelyikkel komolyan és folyamatosan foglalkoznak./MERT VAN!/tetszik vagy nem .Én ott hagytam az isrot és nem bántam meg mert azóta itt ( http://seidenkraft.com/ )5 hónap alatt több játék élményben volt részem mint isron 5 év alatt.Persze kinek a pap kinek a papné.Lényeg,hogy itt nálunk nagyon jó magyar közösség jött össze köszönet a Seal_Of_Hun klán alapítóinak.Kár véleményezni bármelyik szervert akár az eredetit vagy bármelyik privát szervert lényeg,hogy ott ahol játszol jól érezd magad.A döntés ott van mindenkinek a .... :)
  • Hay
    #82262
    Amit csináltok, azt nem beszélgetésnek hívják, így továbbra is tartom, hogy nem nyílt fórumba, hanem privátba való. (Bár az utsó 1-1 hozzászólásotok már fejlődést mutat :-)

    Könyveket olvasok, ide meg a silkroad nevű játékkal kapcsolatos hozzászólások "miatt" nézek be.

    Részemről ennyi volt az off.

  • Kryon
    #82261
    Azok a karakterek úgy állnak, ahogy már legalább 4 éve otthagytam, tehát akár alá is támaszthatnád vele az állításod. Ott sántít a dolog, hogy semmi okom irigykedni bármire egy olyan játékban amivel már réges rég nem játszom és nem tervezem a visszatérést. Évente 2-3 alkalommal belépek, megnézni hogy meg van-e még minden az accon, elmegyek várostól városig, aztán kilépek.
    Egy kis nosztalgia, mégiscsak első mmo-m volt :)
  • Ric Flair
    #82260
    Miért probléma hogy beszélgetünk? Nincs itt semmiféle fröcskölésről szól.
    2 legalább örülnél hogy van mit olvasnod! Nem az jobb lenne ha néma kuss lenne?:) Figyelj az nem lenne jobb mert akkor még annyit sem írhatnál ide be hogy: fejezzétek már be! Mert nem lenne kinek írnod:D
  • Ric Flair
    #82259
    1 És mivan ha leírom az őszinte véleményem a játékról #82213 hozzászólásomban?
    2 Nem álltam át a játék védelmére hanem annyit mondtam amit most is tartok!! hogy egy privát szerver karaktere az nem olyan értékes mint egy eredeti szerveren elkészített karakter. Ez nem védelem.. meg átállás hanem ez így van és kész.
    3 Aki meg szeretne egy karit és nincs kedve vele sok időt foglalkozni az leszarja hogy ki mit mond + nagy segítség hogy nem 0 ról kell kezdeni.
    4 Én is leszarom az "üzletem" hiszen ha nem így lenne akkor nem írtam volna olyan hozzászólást amivel Te magad is egyet értettél. Tehát ez is azt cáfolja hogy én "hirtelen átálltam volna a játék védelmére"
    5 A 12d Sun+12 Bow Azért nem baszott oda mert a Bow Build a leggyengébb a játékban amióta átfarmoltam Blade Fire Could-ra azóta Isten király a karakter és baromi jókat lehet vele pvp-zni. Igaz erre a karakteremre én költöttem rendesen is hogy ilyen Itemjei legyenek:D Szóval aki megveszi az biztosan nem fog csalodni elgyepálhat vele minden nyomi törököt :DD Főleg ha még külsös bufferek is vannak... akkor meg egyenesen halhatattlan a kari:)
    6 Régen ez a játék nem a pénzről szólt... ezt talán onnan tudom hogy régi játékos vagyok?:) Szóval semmiféle pofára esés nem történt. Egy saját party a világ legjobb dolga!
    Pofára esés az igazából a Bower karakterről szólt.. miszerint hiába vannak a legjobb cuccaid egy bowerrel nem sokra mész Igen ezzel a karival estem mindig pofára.. de mondom amiót Blader Isten király karakter :)
    7 Linkeld már be rev6os linkel a karaktereidet... kiváncsi vagyok már rájuk... és akkor tényleg elhiszem hogy nem az irigység beszél belőled :DDDDD
  • Hay
    #82258
    Szerintem meg a 2 fél beszélje már meg privátban, nem tartozik ránk egymás fröcskölése.