56
  • NEXUS6
    #56
    El ment;)
  • Gregorius
    #55
    Miért ne?
  • dokar
    #54
    "FireFox... lassabb, lomhább, nem is biztonságosabb... Miért is FF akkor?"

    Unalmas vagy. Megint biztos valami flémet akarsz kirobbantani.
  • FTeR
    #53
    ha felteszel pár weblap megjelenítését befolyásoló extet, akkor pillanatok alatt belassul. persze erre lehet mondani, h az nem az ff hibája, de nélküle sz*rt se ér.
  • FTeR
    #52
    igen, ezt én is nehezményezem...
  • FTeR
    #51
    oda mehet...
  • NEXUS6
    #50
    A szülinaposat elolvastam, hol válaszoljak?;)
  • NEXUS6
    #49
    De sajnálom hogy kimaradtam, de néha dógozni is kell!

    ;)

    Megyek és megnézem, hogy mi vót! Csak mióta átalakították az SG-t azóta sokkal rövidebb időalatt több lappal is hátrébb kerülnek a hírek;(
  • NEXUS6
    #48
    Höhöhö!

    És te melyik univerzumban létezel, hogy ilyeneket bírsz tapasztalni????!
    Vagy csak csínyán kell bánni a fűvel, mert marhára lelassít ám!;)
  • kbupdate
    #47
    FireFox? lol!

    Nem azt mondom, hogy IE az hú a de a legszuperebb, de a FF se egy eytra nagy szám.. Ez a tabbed browsing nem hat meg még mindig. IE-ben is már többször próbáltam a Tabbed browsingot (sokat tud meg minden), de nekem egyszerűen nem jöne be. FireFox... lassabb, lomhább, nem is biztonságosabb... Miért is FF akkor?
  • Xwerson
    #46
    én a 1.0.5 vert használom de nekem sokkal gyorsabb mint az ie. és legalább az ismeretlen hiba című fejezetet nem kell újra olvasnom hetente kétszer :P
  • arty
    #45
    85% még mindíg nagyon sok, így továbbra is a mammutcég baromságait kell lenyelnie a piacnak :(
  • h4x0r
    #44
    Nezd meg a HUP statisztikajat. Ott is sok IE-s van.
  • h4x0r
    #43
    Az az erzesem, hogy informatikaban csak a legkissebb rosszak kozul lehet valasztani. Azert van ez a sok vita: nincs semmi, ami jo lenne. Lattal pl. furon vitatkozni hobby-barkacs-geekeket? :)
  • irkab1rka
    #42
    "Az IE piaci részedése jelenleg 85,45 százalék."

    Ugyis van. Tekintve, hogy melyik site-okat nézzük, simán.
  • FTeR
    #41
    a BG szülinaposban írtam neked és nem is reagáltál
    és a kugli+openofsiz topikban is elég jó eem is flémes vita keletkezett

    (igaz én is kimaradtam a multkori délkóreás csetepatéból)
  • FTeR
    #40
    btw, hol voltál eddig? több mostanra lecsengett topikban is olyan jókat (kedéjt borzolókat) írtam és alig reagáltatok rá.
  • NEXUS6
    #39
    ;)
  • FTeR
    #38
    eh akkor örülj tovább, szerintem is az FF a legjobb. pontosabban a legkissebb rossz...
    szted én miből irogatok ide? mért sír a szám folyton az ff topikban?
  • NEXUS6
    #37
    Jézusom, nem hiszem el!!!
    Végre valami, amiben egyetértünk.
  • fflx
    #36
    hat azert mert a modszertan rossz, attol meg a szamok-szamok. (szeritnem)

    #33:

    En ugy hallottam, hogy tudod mi a hasonlosag a statisztika es a bikini kozott?

    --------------------------------------------------
    (a lenyeget eltakarja)
  • archkoven
    #35
    Hosszú szünet után újra itt egy Firefoxos hír!!
    Ezt szeretem az SG-ben, hogy itt mindig naprakész információkkal szolgálnak az FF piaci részesedésében bekövetkező változásokról.
  • NuCLEARScoRp
    #34
    Nem értem minek vitázni az adatokon.... egyébként a részesedés az egész világra vonatkozik... ázsiában csak egy-két % a FF részesedése, európában meg valahol a 20%-ot is meghaladja...

    A FF a legjobb böngésző vitának helye nincs!!
  • avman
    #33
    kis hazugság, nagy hazugság, statisztika. bár aki közelebbről foglalkozott már az elméletével biztos ismeri ezt a szólást.
  • pemga
    #32
    Jól van, Te sem láttad Heisenberg-et :). A stat eredménye jelentősen függ attól, hogyan méred. Már amennyiben egyáltalán mérhető az a valami :). Matematikázni utána már lehet, az nekem is tetszik, szép dolog, de az csak "hozott anyagból" tud dolgozni. Láttál már politikai statisztikákat? :). Két különböző közvéleménykutatócég két egymásnak teljesen ellentmondó számadatokat tud kimérni :).
  • dokar
    #31
    Pedig sokkal jobb világ lenne!
    Már igazán túlléphetnének a PP-n!
  • dokar
    #30
  • FTeR
    #29
    ugyan azért amiért nem adhatsz be egy dolgozatot ceruzával írva, pedig mennyivel könnyebb, vagy amiért nem lehet piros tollal írni.
    azért mert a tanár azt szabta meg. nem kivánságműsör.
  • fflx
    #28
    A statisztika sohasem hazudik, legfeljebb az ertelmezese. A statisztika pusztan matematika, az ertelmezes, az egy kulon tudomany.
  • fflx
    #27
    ahhoz nem kaptak a tanarok kepzest ingyen
  • dokar
    #26
    Azért mert fos a PowerPoint. Nem értem, hogy a diploma prezentációját miért csak PPben lehet bemutatni az egyetemeken! Flashben sokkal szebben és jobban meg lehetne csinálni!
  • FTeR
    #25
    csak tippem van, de valszeg eltárolja a mentés időpontját, meg még pár infót, a változtatásnál meg az szerepel, h semmi nem változott...
  • Caro
    #24
    Na jó, de ha nem nyúlok bele, akkor mitől nő a file mérete?
  • FTeR
    #23
    ez az ofiszban lávő backup funkció miatt van, ha szétcseszed az egészet, akkor is visszaállítható egy korábbi rendes verzió.
  • FTeR
    #22
    az automatikus mentés működése és időkeöze szabályozható, nem kell, h fél percenként mentsen...
    viszont a belassulás nem attól van amitől hiszed! ha napokig megy valami és pl fél napig nem nyúlsz hozzá, akkor a win kiírja a lapozó fájlba hogy felaszabadítsa a memóriát és amikor hirtelen rákattintasz, akkor újra be kell tölteni az egészet az operatív tárba.
  • Caro
    #21
    Hehe:)
    A PowerPoint csinál olyat, hogy ha semmit nem nyúlsz bele a cuccba, csak nyomogatod a save gombot, akkor folyamatosan nő a file mérete :)
    Akkro vettük észre, mikor 2-ből csináltunk 1-et, és a kettő külön volt úgy 2.4 mega, együtt meg lett 1.7 mega :)
  • dokar
    #20
    mindkettő friss
  • pemga
    #19
    Érdekes, nekem a Word is így viselkedik pár nap után. Egyszerűen muszáj lelőni, mert használhatatlanul lassú lesz tőle a gép. Arról nem is szólva, hogy az autosave-je mindig új file-t nyit és szép lassan felzabálja a winyót is. (A parciális mentések használhatatlanok, már szívtam vele, de miért nem tudja megcsinálni, hogy mondjuk az utolsó 5 file-t tartja csak meg.) Szerencsére a többi applikáció már a cygwin és X, így tehát nincs több gond.

    Igen, a W3C-ről ezt tudom, épp ezért emeltem ki. Mármint hogy: hoppá, a W3C szerint az FF csökken fél éve, pedig oda aztán kifejezetten olyan alakok járnak, akik szeretik próbálgatni az újdonságokat :). Nem véletlen, hogy 18-20%-os FF részesedést mutatnak ki; az a fura, hogy csökken, miközben ez a cég növekedést mutat ki.
  • FTeR
    #18
    egy frissen felrakott 107nél vagy egy extekkel telepakolt?
  • FTeR
    #17
    grat, de mint látjuk nem az IE kárára, hanem a többi alternatívéra növekedett...

    a memkezelése meg az ffnek szar, semelyik másik program nem csinál ilyet a gépemen. 2 nap és pár lapfül után stabilan beáll 100-200 megára.
    dreaweaver+photosho+word ugyan ennyi idős futása alatt sem foglanak együtt ennyit, pedig dw is tele van lapfülekkel (gyk. tabok) és ps is nem egy ablakkal megy.

    w3c statisztikáit fenntartással kell kezelni (mint ahogy ezt írják is az oldalukon), mert ugyan összeveti pár szerverrel az adatait, de leginkább a saját oldalára érkező látogatókat méri. ez kb olyan mintha a hup.hu azon örvendezne, h közel 100%os az ff részesedése (most hasamra ütöttem). w3c oldalára a webet használok nagyobb része egyáltalán nem látogat el.