23
  • waterman
    #23
    nekem speciel tetszene, ha legalább egy 2-5 méteres pontosságú gps lenne a telefonban amivel a magasságot is meg lehet határozni. de nem egyszerű üldözési mánia, egyszerűen marha könnyű visszaélni vele. egy mobiltelefont az IMEI száma alapján akkor is meg lehet találni ha ki van kapcsolva, de benne van az aksi. a kikapcsolt állapotban is működő ébresztőfunkció elég meggyőző, hogy akkor is bőven eleget működik a telefon, ha történetesen nem akarom, hogy működjön. beleépítenek egy kicsit több elektronikát és akár kikapcsolt állapotban is válaszolhat egy itt vagyok sms-el, egy éteri jelre.
    a http://www.sg.hu/cikkek/40408 cikkben a #9-es hozzászólásban találtam: http://www.againsttcpa.com/ - no ez az oldal eléggé üldözési mánai-szagú, de mindenképpen elgondolkodtató.
  • M2 #22
    Nem is tudom melyik a rosszabb: a kormányok akik mindenkit megfigyelés alatt akarnak tartani, ellenőrizve minden lépésünket - vagy az üldözési mániások, akik félnek attól ami már rég bekövetkezett...
  • Antifasiszta
    #21
    jó tudni
  • archkoven
    #20
    Valaki írta: nagytestvér-díjat neki!
    Egyetértek!
  • fonak
    #19
    Igen, de az is a GSM hálózaton küldi a központba hogy hol van.
  • KDOG
    #18
    az én tleomban van gps.
    motorola a925
    ezeréves.
    nem gprs... GPS ! beza...
  • Hegyikecske
    #17
    Ebben ellentkell mondjak, mert a luxuskocsikban is beépített GPS van, és ha valaki ellopja, akkor is elég pontosan tudják h hol van.. így találják meg!
  • Hegyikecske
    #16
    Hmm, az éremnek 2oldala van...(egyetértek #1el)
  • látogató
    #15
    Van már kamera, mp3 lejátszó, rádió, stb a telefonba. Most lesz gps is. Már csak egy komplett bontóbrigád hiányzik földrengés estére... :)
  • noss
    #14
    Mo.-on is egyre többen alkalmazzák már a gsm+gps együttesét, pl flottakövetés.

    Ez a dolog --árnyoldalai mellett-- annyiból mindenképp jó, hogy olcsóbb lesz a gps. Ezután még egy kicsit várni kell, aztán majd eljön az is, hogy ezt az egészet beépítik a testedbe, persze jóval kisebb méretben. Először még külön extraként, aztán már az első védőoltással, kötelezően... ;) =) :P
  • noss
    #13
    ez nagy poén lesz, különösen érdekes hogy hogyan fogják egybeolvasztani a gsm+gps előnyeit...
    pár mindennapi élet-példa:
    -hol vagy? 1-2 gombnyomás és megmondom (sms-sablon alapján)
    -hol van/csavarog most épp a gyerekem? sms-re visszaadja a koordinátákat
    -beépített tokyo-térkép -> láthatom, hogy hol vagyok és hol van a haverom (hova kell eljutnom, pl.
    könnyebben megtaláljuk egymást a bevásárlóhangárokban ;)
    -lekérhetjük a telefonbetyárunk koordinátáit ("megtalállak haver!")
  • St
    #12
    gsm hálózaton adja vissza a koordinátákat...
  • smv
    #11
    Mondjuk engem nem zavarna, ha lenne GPS a telómba, és ingyen tudnám nézegetni, h merre is vagyok.
  • aronkaBCE
    #10
    Ha jól tudom a GPS vevő passzív kapcsolatban van a műholdakkal, a beérkező jelekből számolja ki, hogy hol van. Tehát semmilyen jelet nem küld vissza a műholdnak, ergó nem is lehet a műholdakkal bemérni/követni/figyelni a GPS vevők pozicióját. (nem 1984)
    Az egyetlen lehetőség ha a páciens telefonon közli a pontos koordinátáját, esetleg 1 "pánik-gomb" megnyomására smsben a telefon elküldi a mentőknek.
  • Inquisitor
    #9
    Mit vagytok úgy oda? A sima GSM hálózat alapján is be lehet mérni a telefon helyét, csak annyi a különbség, hogy a GPS-el pontosabb.
  • ac3
    #8
    1984
  • Nonoo
    #7
    Még az a szerencse hogy bejelentik.
    Mennyi olyan dolog van amit csinálnak és nem is tudunk róla!!!
  • KM
    #6
    Azért az új SIRF III-asak már baromi érzékenyek!
  • Teppik Amon
    #5
    Nagytestvér díjjat neki!
  • Mberke
    #4
    Használtál már GPS-t? Sokkal könnyebb leárnyékolni mint a mobilt. Még egy vékony fémlap (pl autó teteje), vagy egy vékony fal, esetleg egy sőrőbb fakorona is leárnyékolja a jelet.
    De egy nagyon jó találmány, jól lehet hasznűálni, de kötelezővé tenni??!!
    Egy ilyet a hatalom kezébe addni nagyon veszélyes!
  • Pharaoh
    #3
    Olyan eset is van hogy a sérült nem tud telefonálni, mert eszméletlen, vagy egy földrengés után nem hiszem hogy túl nagy lenne a térerő, műhold meg akkor is van
  • Supergamer_real
    #2
    Milyen kedvesek, hogy -hirtelen - így aggódnak a polgáraikért. Érdekes, hogy ez az ötlet nem az USAból származik, de gondolom előbb vagy utóbb mindenütt bevezetik a "Japán modelt".

    Elkezdődött a totális megfigyelés korszaka. (vagy csak tovább folytatódik)
  • raingun
    #1
    Hát nem tom, szerintem kevés az olyan eset, ahol a sérült telefonál, de nem tudja el/meg mondani hogy hol van.
    Visszaélni viszont annál jobban lehet vele