6060
  • sipi80
    #5254
    ETS-GTS modszert használok
  • sipi80
    #5253
    Miért van az hogy ha átrakok 1 kamiont 1ik verziobol másikba akkor mielött megtudnám venni a kamiont kilép hibaüzenettel a játék?! Help...pls
  • LezFiddler
    #5252
    Nézd át még párszor a mappaszerkezetet!
    Én innen csak találgatok, neked kéne átvizsgálni a dolgot.
  • sipi80
    #5251
    Igen telyes pompában remekel az model.
    A leirtak szerint cselekszem mint eddig...
  • LezFiddler
    #5250
    OK.

    Importáltad az autót, megjelenik a Zmodelerben textúrával, collision-al együtt.
    Szerkesztgeted, teszel-veszel rajta, majd exportálod. ( a .mat fájlok maradtak a helyükön, gondolom )

    Kérdésem: az eredetihez teljesen hasonló mappaszerkezetbe exportálsz, igaz?
  • sipi80
    #5249
    Ugyanugy csinálok mindent mint eddig. 2.2.4 registered
    Eddig nem volt probléma ha levettem rola bármit is...
    Másik problémám tökéletesen átraktam 1 kamiont eurobol germanba és mégsem indul vele a játék...
    szerinted mitöl lehet???
  • LezFiddler
    #5248
    A megfelelő helyre exportálod?
    Zmodeler verziója?
  • sipi80
    #5247
    Problémám akadt. Miért van az ha kiveszek az ablakbol táblát,illatositot,zászlokat,stb.... és exportálom akkor nem csinál csak 1 nagyon pici fájlt és nem is tölt be a játék. A válaszokat elöre is köszi
  • péistike
    #5246
    Närko reefer trailer-t.
    GTS vagyis ATS
    Azért akartam újra konvertálni mert az alap pótkocsi sem működött! És igen reefer-re raktam a def-et.
  • bullseye9
    #5245
    Első kérdés: melyik pótot alakítottad?

    Második: ETS vagy GTS?

    A gond szerintem az, hogy ha hűtős helyére rakod, a pmd és pmc fájlokba kellenek az úgynevezett "variant"-ok, különben nem fog rendesen működni.
    A 2.2.4.-el talán egyszerűbb a pót konvertálás, ugyanis ha mindent megfelelően csinálsz, nem kell hexa editálással bajlódni, jól írja meg a pmd és pmc fájlokat. Itt egy kép, talán segít, bár ezen a variant-ok pont nem látszanak, de a háromféle collision igen:



    Ötlet: próbáld container fuvarra tenni.
  • péistike
    #5244
    Sziasztok! Megpróbáltam berakni egy pótkocsit játékba és kidob.
    Ezt írja a log: 18:23:21 : [model] Unknown variant name 'fridge_a' on model '/vehicle/trailer_eu/narko/trailer.pmd'
    18:23:21 : Unable to load trailer visual model with look: tradeaux, variant: fridge_a ...!
    18:23:21 : .\vehicle\trailer.cpp(439): ?load_visual_model@trailer_u@prism@@IAEXXZ: Wrong trailer model!

    Zmodeler 2.2.2-őt használok!
  • TruckerDave
    #5243
    Hagyom így, csak közelről látszódik. Skint meg ne akarok rá, jó így fehérként, meg normál skint nem is tudok csinálni.

    A mat átírás megoldódott, kihagytam az egyiket, de már javítottam és már dummykat is raktam a felső sorba. Kép Majd alsót is megcsinálom, meg még névtáblát akarok kívül belülre. De nem tudom valahogy arra nincs kedvem. Jah meg a tolatásnál behúzott függöny még a célom, de állítólag az nehéz :) És még a fönti szúró alatt van halvány kis led, még olyat lehet rakok a visszapillantó burkolatára, vagy hátsó spoilerre. Úgyhogy vannak nagy terveim :)
  • bullseye9
    #5242
    Örülök, hogy végül összejött, lám, a kitartás sokadjára is eredményre vezetett. A mat értékek átírása már csak idő kérdése, hamarosan beletanulsz abba is szerintem.

    Rendszám: Prodan barátunk bizony modellezett rendszám alapot használ, tehát az Euro csillag és a RO felirat nem skin, hanem modell. Átfesteni nem tudod, csak kicserélni másikra, vagy kicsit bonyolultabb művelettel kitörölni belőle a RO feliratot.

    Vagy: keresel egy romániai céget, amelyik TGA-t használ, és meg is van hozzá a rendszámod alapja ;)
  • imihaver
    #5241
    Üdv!


    #5240: Arra tippelek, hogy 2 rendszámtáblamodelled van egymáson, de az sem kizárt, hogy rosszul festetted át!
  • TruckerDave
    #5240
    Ez mitől lehet ? Magyarnak kéne lennie de román betű van ott.
    Mintha átlátszódna egy másik tábla is :O
  • TruckerDave
    #5239
    Hát sikerült! :)

    Bár a matokban valamit csúnyán elrontottam :D

  • TruckerDave
    #5238
    Na legutóbb nem tudom mit csináltam, de most importáltam a gépet, hogy még átírjam a variantos abc-s dolgot, de csak a collisonnak a kerete van meg. a gép egyben eltűnt :O
  • TruckerDave
    #5237
    Az obj..-s részt nem kell átírni ? Átírtam truck (ABC)-re
  • pinguin
    #5236
    Igen, azokra! Köszi a linket!
  • TruckerDave
    #5235
    z3d alkatrészekre gondolsz ?

    Itt van egy pár, csak nyelvi nehézségek lehetnek, meg regisztrálni kell. Link
  • pinguin
    #5234
    Sziasztok! Valaki tudna nekem linkelni egy olyan oldalt ahol vannak állóklímák és egyéb hasonlók?
  • TruckerDave
    #5233
    Én már ennek örülök, hogy exportálásnál járok. :D Annak idején meglátta a sok funkciót már hagyta is az egészet. De csak kitartás, keresgélés, próbálgatás, és segítőkész ismerősök kellenek :)
  • bela96
    #5232
    Sziasztok.Csinálok egy olyan tipusú gépet mint amit a képen láthattok.Ami a piros karikában van a kerék én is ugyan olyat akarok tenni oda csak azt akarom hogy az is forogjon de ne forduljon el a kanyarnál.Ha azt akarom hogy forogjon akkor a dummy névnek minek kéne lenni??Ha meg adjátok a dummy nevet akkor köszönöm szépen :)
  • bullseye9
    #5231
    No kezd alakulni a dolog.

    Az obj{........} résznél is be kell írnod az (ABC) részt.
    Igen, a variant-nál a definition-ben az a, vagy b, vagy c helyére gondoltam a default szót beírni, de azt is megpróbálhatod, hogy a-ra írod át, úgy nem fagy ki (az obj után azért szoktunk ABC-t írni, mert így bármelyik gép helyére berakhatod, míg ha csak A van ott, akkor értelemszerűen A osztályú helyére tudod csak)
    A felülírást úgy értem, hogy a kiexportált pmg, pmd, pmc fájlokkal felülírod a kamion scs fájljában lévőket.

    Esetleg gondold meg a 2.2.4.-es verzió kipróbálását, bár én is úgy haladtam annó, hogy 2.1.1, aztán 2.2.2. (LezFiddler hathatós iránymutatásával), és végül a 2.2.4.

    Légy türelmes, ne kapkodj, és az eredmény nem marad el.
  • TruckerDave
    #5230
    Most valami ilyet csináltam :D
  • TruckerDave
    #5229
    Igen azt a tga-t. Gts-be szerretném.

    A variant sincs meg, meg a collison után sincs ABC. Úgyhogy a hiba egy része már tuti megvan. De azt hogy érted hogy def-ben írjam át defaultra ? Így írjam oda hogy default ? :) ?

    Jah és a pmg, pmc, pmd-t nem írtam felül, mert új helyre exportáltam, nem ugyan oda.
  • bullseye9
    #5228
    Nézd meg a képet:



    A variant-ok meg kell legyenek, különben nem fog működni (az Origin rész, kép bal oldala), illetve a collision után is kell az (ABC) rész.
    Esetleg tehetsz egy próbát, hogy a kamion definition fájljában a variant-ot átírod default-ra.

    Kérdés:
    A Prodan-féle TGA-t próbálod játékba rakni, ami az #5175 hsz-ben lévő képen szerepel?
    Ja, és melyik játék, ETS vagy GTS?

    Remélem, exportálás után mindhárom fájllal (pmg, pmc, pmd) felülírod az eredetit, mert ez lényeges.
    Ha nem boldogulsz, tegyél már egy képet Zmodban exportálás előtti állapotról, legyen rajta az, ami a fenti képen, tehát a Selection Properties, és a truck rész a Scene Nodes Browser-ben, kinyitva.

  • TruckerDave
    #5227
    Bocsánat, már megint a figyelmetlenségem. Zip helyett Rarban raktároztam. De most meg nem betöltésnél hanem már játékban fagy ki az egész.

    log fájlban ez van.
    11:22:26 : [model] Unknown variant name 'b' on model '/vehicle/truck/tga/truck.pmd'
    11:22:26 : .\vehicle\physics_vehicle.cpp(1037): ?load_visual_model@physics_vehicle_u@prism@@IAEXXZ: Wrong vehicle model!
  • TruckerDave
    #5226
    Az mitől van, hogy állítólag sikerült jól exportálnom, és az egyéb dolgokat megcsinálnom, betettem játékban, nem fagyott ki, viszont nincs is a játékban. Sehol sem találom.
  • pinguin
    #5225
    Hát sikerült megcsinálni így késő estére :DD
  • TruckerDave
    #5224
    Köszi, ez talán megkönnyíti a dolgom :) De már exportáltam egy lebutított szúros próbálkozást, azon még megcsinálom amit kell és remélem működik. De szerintem nem fog. :/ Matok rendezése nem biztos, hogy jól van. Ott picit összevisszaságokat csináltam
  • pinguin
    #5223
    Csak nem tudom, hogy hogyan kell megcsinálni.
  • pinguin
    #5222
    Én is most vettem észre :O
  • bullseye9
    #5221
    Őszintén szólva nem tudom, az mit eredményez, ha megemeled az első tengely dummy-kat. Olyan megoldást láttam már, hogy a kerék modelljét rakták be, megemelve egy kicsit.
  • LezFiddler
    #5220
    Sziasztok!

    Hadd kérdezzem meg, az első képen az a truck.pmg mit keres ott szabadon???
    Ugye nem azt akarod importálni?

    Srácok, olvassátok még el párszor az importálásról szóló irományt!
  • pinguin
    #5219
    Jah bocs a második képet nem láttam...nem tudom, hogy mi a baj vele. :/
  • pinguin
    #5218
    Le kell OKoznod és ennyi!
  • sipi80
    #5217
    Igy is eszt csinálja
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
  • pinguin
    #5216
    És nekem abban tudnátok segíteni, hogy póton a kereket hogy tudom felemelni? Nem találtam a bannerban hasonlót, vagy lehet, hogy nem jól vizsgáltam át.
  • bullseye9
    #5215
    Lassíts, ne kapkodj, az sokra nem vezet.
    Pinguin jól mondja, csak szerintem te nem csinálod végig a dolgokat.
    Olvasd el még egyszer a helyes importálást, idézem:
    "- Megnyitod a módosítani kívánt kamion .scs fájlját majd a benne lévő "vehicle" mappát kimásolod egy tetszőleges helyre, egy üres mappába. ( pl.: Asztal\ traktor )"

    Tehát a teljes mappaszerkezetet kell kimásolnod, nem elég csak a pmd-t.
    Pinguin képén jól látszik például: vehicle\truck\volvoxl